Rugaciune sufletul pereche

•  
    • 5 mesaje
    25 Iul 2013, 20:17
    1 0
    Buna fetelor! Vreau sa va intreb daca stiti, ati auzit de rugaciuni si acatiste sau v-ati rugat voi insiva pentru gasirea sufletului pereche? Sunt de mult timp singura si vreau sa imi gasesc jumatatea.
  •  
    • 470 mesaje
    25 Iul 2013, 21:07
    1 0
    Ar fi interesanta si f utila o astfel de rugaciune, sunt convinsa ca multa lume are nevoie de ea, inclusiv eu!
  •  
    • 39 mesaje
    26 Iul 2013, 07:05
    1 0
    luati legatura cu preotul irineu de la manastirea basaraba din judetul iasi.cereti canon de rugaciune si o sa vedeti ca veti primi raspuns la rugaciunele pe care le faceti.deobicei acest preot da canon fffffffffffffff sever dar  se merita.
  •  
    • 12 mesaje
    27 Iul 2013, 11:34
    0 1
    Buna fetelor. Nu stiam unde sa povestesc intamplarea mea si daca cineva a trait asa ceva sa-mi poata da o explicatie logica. Cred ca sunt in conexiune cu un om pe care l-am intalnit acum mai multi ani. Imi aprea uneori in vise. Nu am stiut ce semnifcatie au aceste vise panca cand din cand in cand cand il visam mi se intampla vreun eveniment nefericit, uneori tragic, asta in termeni de a 2-a zi. Ulterior am aflat intamplator ca si lui i se intamplau lucruri dupa ce-l visam. Atunci cand nu mi se intampla mie ceva rau, intrebam cunstiintele lui despre asta si aflam ca era vorba de el. Ba mai mult intr-o perioada aveam niste dureri osoase foarte intense, m-am controlat si nu mi s-a gasit nimic patologic, afland in final ca el suferea de o boala autoimuna care afecteaza articulatiile. Aaa si at cand l-am cunoscut prima data am stiut cum il cheama fara sa-mi fi zis cineva. Oare este el acel suflet pereche sau e ceva la nivel energetic?
  •  
    • 3517 mesaje
    27 Iul 2013, 15:36
    0 0
    dr.anaid said:Buna fetelor. Nu stiam unde sa povestesc intamplarea mea si daca cineva a trait asa ceva sa-mi poata da o explicatie logica. Cred ca sunt in conexiune cu un om pe care l-am intalnit acum mai multi ani. Imi aprea uneori in vise. Nu am stiut ce semnifcatie au aceste vise panca cand din cand in cand cand il visam mi se intampla vreun eveniment nefericit, uneori tragic, asta in termeni de a 2-a zi. Ulterior am aflat intamplator ca si lui i se intamplau lucruri dupa ce-l visam. Atunci cand nu mi se intampla mie ceva rau, intrebam cunstiintele lui despre asta si aflam ca era vorba de el. Ba mai mult intr-o perioada aveam niste dureri osoase foarte intense, m-am controlat si nu mi s-a gasit nimic patologic, afland in final ca el suferea de o boala autoimuna care afecteaza articulatiile. Aaa si at cand l-am cunoscut prima data am stiut cum il cheama fara sa-mi fi zis cineva. Oare este el acel suflet pereche sau e ceva la nivel energetic?

Explicatie logica?Exista asa ceva in cazul asta?Voi va cunoasteti,dar vad ca nu sunteti apropiati,ii intrebi cunostintele daca vrei sa afli ceva...Incercati sa petreceti timp impreuna si va veti da seama daca exista vreo conexiune ,sau nu.

•  
    • 143 mesaje
    27 Iul 2013, 21:56
    2 0
    cred `ca de la etnobotanice vezi energii si devii divina )  
    Acest mesaj a fost editat de către dragos111: 27 Iul 2013, 21:57
  •  
    • 12 mesaje
    27 Iul 2013, 22:44
    0 0
    roseblue, l-am cunoscut acum mai bine de 8 ani si nu l-am mai vazut de atunci. Posibil nici nu-si mai aminteste ca ma cunoste. Din cate stiu e si insurat. Doar ca uneori imi doresc sa nu mai imi apara in vise, at cand am lucruri importante de realizat e frustant sa stiu dinainte ca va fi un esec
  •  
    • 3517 mesaje
    28 Iul 2013, 13:43
    2 0
    dr.anaid said:roseblue, l-am cunoscut acum mai bine de 8 ani si nu l-am mai vazut de atunci. Posibil nici nu-si mai aminteste ca ma cunoste. Din cate stiu e si insurat.

Ma gandeam eu ca urmeaza si partea asta .Daca ati fi suflete pereche,cu siguranta ar simti si el la fel. 

•  
    • 3310 mesaje
    30 Iul 2013, 16:12
    2 0
    daca e insurat , clar nu sunteti suflete pereche!!!
  •  
    • 9281 mesaje
    30 Iul 2013, 20:29
    2 0
    flyinghigh said:Buna fetelor! Vreau sa va intreb daca stiti, ati auzit de rugaciuni si acatiste sau v-ati rugat voi insiva pentru gasirea sufletului pereche? Sunt de mult timp singura si vreau sa imi gasesc jumatatea.

daca vrei sa te mariti

http://www.crestinortodox.ro/rugaciuni/rugaciune-pentru-casatorie-96872.html

•  
    • 3310 mesaje
    30 Iul 2013, 22:16
    2 0
    flyinghigh said:Buna fetelor! Vreau sa va intreb daca stiti, ati auzit de rugaciuni si acatiste sau v-ati rugat voi insiva pentru gasirea sufletului pereche? Sunt de mult timp singura si vreau sa imi gasesc jumatatea.

Iti recomand sa tii o novena la Sf Anton de Padova  in acest scop. Iar pe langa rugaciunile novenei poti adauga si rugaciunea de intentie!!!

Rugăciune pentru o căsătorie fericită

Sfinte Antoane, tu ai îndrumat pe atâţia tineri pe drumul vieţii şi le-ai dobândit ajutor de la Dumnezeu ca să poată întemeia o familie fericită şi astfel să aibă parte de o viaţă frumoasă. Ştiu că şi viitorul meu este în mâinile lui Dumnezeu, stăpânul cerului şi al pământului, dar teama de primejdiile care mă înconjoară - uneltirile celor răi, farmecele, descântecele - mă fac uneori să mă clatin în credinţă. De aceea alerg la ajutorul tău. Toţi cei care şi-au încredinţat viitorul în mâinile tale au fost călăuziţi pe drumul cel bun.

Dobândeşte-mi de la Dumnezeu răbdare ca să nu mă pripesc în alegerea mea; credinţă, ca să descopăr mereu voinţa lui; supunere la această voinţă şi seriozitate în pregătirea mea pentru viaţa de familie.

Întăreşte-mi convingerea că Dumnezeu nu părăseşte făpturile sale şi le conduce prin providenţa sa. Domnul nostru Isus Cristos ne-a învăţat: "Căutaţi mai întâi împărăţia lui Dumnezeu şi dreptatea lui şi toate celelalte vor veni pe deasupra" (Mt 5, 35).

Bunul meu mijlocitor, eu sunt dispus să duc o viaţă cinstită şi supusă voinţei lui Dumnezeu. Fereşte-mă de orice rău şi ajută-mă să-mi găsesc un tovarăş credincios (o tovarăşă credincioasă), pentru ca astfel, amândoi să fim fericiţi pe drumul vieţii şi să ajungem să ne bucurăm de slava cerească. Amin.