Imi cadeau dintii in vis

  •  
    • 2838 mesaje
    28 Mai 2013, 11:29
    2 0
    Freud,un off top "interpretarea viselor "

    uite io ma  visai azi noapte cu parul lung suvitzat , nuantze portocaliu si roz....Banuiesc ca tre sa-mi schimb extensiile, ca altfel nu gasesc interpretarea logica
    Acest mesaj a fost editat de către marylucrys: 28 Mai 2013, 11:30
  •  
    • 310 mesaje
    28 Mai 2013, 14:58
    0 0
    Mai oameni buni......eu nu am spus ca as crede in vise ci doar ca in interpretarea gasita pe nenea "goagal" am gasit ca ar insemna moartea cuiva. Si v-am si spus cate probleme am avut pana acum. Iar cancerul cerebral al mamei prietenului meu m-a determinat sa caut o interpretare pe internet.....am facut asta din dorinta involuntara de a gasi o interpretare "de bine".
    La 2 ore dupa ce am postat subiectul pe eva am aflat ca bunicului prietenului meu ii era foarte rau in sensul ca i se umflasera picioarele si se invinetise si mai ales avea halucinatii ( este cel care asta iarna se lovise la cap), iar daca nu-l duceau la doctor putea muri.

     Si va mai spun ceva ce s-a intamplat acum 16 de ani....eram la sfarsit de clasa a 6-a la scoala iar diriga intra in clasa. Eu cu toti colegii eram in picioare sa o salutam si atunci a inceput sa mi sa zbata ochiul stang foarte tare...parca imi iesea din orbita. Eram prea mica sa pricep ce auzisem pana atunci despre premonitii si alte cele...insa mamaia imi spusese ca semnul acela era de rau........si drept urmare in aceeasi noapte, pe la 2.30 , ne-au sunat de la tara sa ne anunte ca mamaia murise. Si de atunci de cate ori se zbate stangul ceva rau se intampla....poate nu in aceeasi zi dar in 2-3 zile se petrece.
    Eu nu spun ca toate semnele sunt premonitorii....insa pe unul din ele l-am trait pe pielea mea si n-a fost o senzatie placuta. 
  •  
    • 8217 mesaje
    28 Mai 2013, 15:08
    0 0
    Freud, ia cauta pe net si vezi cate din vise, din semne, din nush cum vrei sa le spui prevestesc ceva rau. Eu zic ca sunt multe, dar multe, ca asa e omul pesimist. Bun, acu cate sanse sunt ca sa simti/ sa visezi/ ceva din toate astea?

    Intelegi logica?

    Cand a murit un vecin de-al meu au inceput babele: eu l-am visat pe un cal/ am sughitat de 3 ori si a patra oara am simtit nush ce/ am auzit un caine urland pe la ora care a murit... etc etc.. nu ca as mai sti ce a zis fiecare. Acu spune-mi ca toate au primit semn ca moare ala, si asa a fost. Si inchei discutia aici
  •  
    • 1798 mesaje
    28 Mai 2013, 15:37
    0 0
    what zeh fck?
  •  
    • 5862 mesaje
    28 Mai 2013, 15:46
    0 0
    Freud said:Mai oameni buni......eu nu am spus ca as crede in vise ci doar ca in interpretarea gasita pe nenea "goagal" am gasit ca ar insemna moartea cuiva. Si v-am si spus cate probleme am avut pana acum. Iar cancerul cerebral al mamei prietenului meu m-a determinat sa caut o interpretare pe internet.....am facut asta din dorinta involuntara de a gasi o interpretare "de bine".
    La 2 ore dupa ce am postat subiectul pe eva am aflat ca bunicului prietenului meu ii era foarte rau in sensul ca i se umflasera picioarele si se invinetise si mai ales avea halucinatii ( este cel care asta iarna se lovise la cap), iar daca nu-l duceau la doctor putea muri.

     Si va mai spun ceva ce s-a intamplat acum 16 de ani....eram la sfarsit de clasa a 6-a la scoala iar diriga intra in clasa. Eu cu toti colegii eram in picioare sa o salutam si atunci a inceput sa mi sa zbata ochiul stang foarte tare...parca imi iesea din orbita. Eram prea mica sa pricep ce auzisem pana atunci despre premonitii si alte cele...insa mamaia imi spusese ca semnul acela era de rau........si drept urmare in aceeasi noapte, pe la 2.30 , ne-au sunat de la tara sa ne anunte ca mamaia murise. Si de atunci de cate ori se zbate stangul ceva rau se intampla....poate nu in aceeasi zi dar in 2-3 zile se petrece.
    Eu nu spun ca toate semnele sunt premonitorii....insa pe unul din ele l-am trait pe pielea mea si n-a fost o senzatie placuta. 

     si nu se intampla niciodata nimic rau fara sa ti se zbata ochiul? poate tinzi sa observi mai repede acel ceva rau pentru ca te astepti sa se intample. 
    pentru mine asta e semn ca sunt obosita.... 

  •  
    • 5862 mesaje
    28 Mai 2013, 15:48
    1 0
    si parca se zicea ca se intampla ceva rau cand iti taie calea o pisica neagra. pana acu' trebuia sa fiu moarta de mai multe ori. probabil am mai mult de 9 vieti...
  •  
    • 2351 mesaje
    28 Mai 2013, 16:16
    2 0
    marylucrys said:Freud,un off top "interpretarea viselor "

    uite io ma  visai azi noapte cu parul lung suvitzat , nuantze portocaliu si roz....Banuiesc ca tre sa-mi schimb extensiile, ca altfel nu gasesc interpretarea logica

     

    Inseamna ca o sa te muti intr-un bloc cu scari roz dar portocaliul inseamna ca va izbucni un incendiu. De fapt ai visat o reclama la asigurarea locuintei.

  •  
    • 4208 mesaje
    28 Mai 2013, 16:30
    3 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 2838 mesaje
    28 Mai 2013, 21:14
    0 0
    GeneralElectric said:
    marylucrys said:Freud,un off top "interpretarea viselor "

    uite io ma  visai azi noapte cu parul lung suvitzat , nuantze portocaliu si roz....Banuiesc ca tre sa-mi schimb extensiile, ca altfel nu gasesc interpretarea logica

     

    Inseamna ca o sa te muti intr-un bloc cu scari roz dar portocaliul inseamna ca va izbucni un incendiu. De fapt ai visat o reclama la asigurarea locuintei.
     

    Generale
    Nu am de gand sa ma mut niciunde ,aici am si "dusuri antiincendiu "So,izbucneste incendiul,suna alarma ,incep dusurile sa curga in ritm de tziuit,nu tu chemat pompierii ,nu tu strigate de ajutor  ci fugutza dupa ....sampon ,balsam ,prosoape  
    Cat despre asigurare ,sper sa nu dea faliment  societatea deoarece  in vremurile acestea "mersul "  treburilor nu-i prea roz,bate spre ..... portocaliu