cosmetice RADIANT Professional- pareri

•  
    • 138 mesaje
    1 Apr 2005, 09:32
    3 0
    mi-am luat de curand pudra compacta de la Radiant si sunt foarte multumita. as vrea sa-mi iau si altele: rimel maxilash si fond de ten 3 in 1, poate si ruj....
    ati folosit aceste produse, sunt OK? mie seventeen nu-mi place, dar gama asta, nu stiu exact de ce, imi inspira incredere
  •  
    • 77 mesaje
    1 Apr 2005, 09:48
    0 0
    Eu mi-am luat un gloss si am fost super multumita de el, la fel si o prietena a mea care si-a luat un fond de ten, si vreau sa-ti spun ca nici nu se vedea pe fata ca era data cu el, foarte misto arata..
  •  
    • 83 mesaje
    1 Apr 2005, 10:07
    0 0
    RADIANT - este gama profesionala a lui SEVENTEEN...; asa cum Maybelline este a lui L'Oreal - la cosmetice, iar Garnier tot a lui L'Oreal la vopsea de par. Mai important este sa alegi nuanta cea mai potrivita pentru tipul de ten - la pudra, fond de ten; si binenteles sa le folosesti corect...
  •  
    • 57 mesaje
    1 Apr 2005, 11:46
    0 0
    eu am avut fond de ten trei in unu, este foarte bun. rimel insa nu am incercat
  •  
    • 2144 mesaje
    1 Apr 2005, 12:56
    0 0
    Buna!
    Eu am un fard cu patru nuante de la Radiant, si sincer sunt foarte multumita. Am incercat multe farduri(i'm addicted...) si nici unul nu a avut consistenta si nuanta Radiantului.
    Eu il recomand. Am si fond de ten, dar de la Seventeen si e bun. Este cremos si nu luceste.Daca iti alegi nuanta care te avantajeaza, nici nu se vede ca esti data cu fond de ten. Am si un creion de ochi de la Radiant...multumita si de asta.AAA...trucaca nu are aderenta buna, varful creionului se trece prin flacara brichetei.
  •  
    • 541 mesaje
    1 Apr 2005, 21:00
    1 0
    cat costa fondul de te 3 in 1? si in ce magazin?
    ca suna interesant
  •  
    • 138 mesaje
    4 Apr 2005, 09:09
    0 0
    fondul de ten 3 in 1 de la radiant costa 420.000 lei si se gaseste la Unirea, toate beauty shop-urile din Bucuresti si in multe magazine mai mari (bucur obor, victoria, titan etc).
    mie imi place \foarte mult, am tenul gras si ma ajuta sa arat bine si sa nu-mi luceasca fata
    chiar nu a afolosit nimenti rimelul maxi lash de la Radiant?
  •  
    • 541 mesaje
    4 Apr 2005, 23:07
    0 0
    mersi mult de raspuns. eu folosesc fond de ten solid de la avon acum. sunt f multumita. dar acum au schimbat nuantele si nu mi se mai potriveste nici una
  •  
    • 41 mesaje
    7 Apr 2005, 11:13
    0 2
    Salut !Am scris de ceva vreme despre anticearcanul de la radiant care mi-a creat o groaza de probleme. Eu nu inteleg ce gama minune e asta care contine parfum la un anticearcan! Se stie clar ca parfumul nu e indicat pt pielea occhilor mai ales ca putem sa ne documentam acum mai bine asupra multor lucruri . Asa ca parearea mea e ca produsele sunt varza ,la fel ca cele de la seventeen de altfel. Mai degraba folositi Rimmel care sunt si mai ieftine si nu contin porcarii. Asta daca tineti la voi! Pa!
  •  
    • 57 mesaje
    7 Apr 2005, 13:12
    0 0
    draga mea,
    inteleg ca te-a dezamagit anticearcanul si iti inteleg reactia.
    sa stii insa ca eu am avut probleme similare si cu anticearcanul de la Revlon, care e departe de a fi o marca obscura si aiurea, cel putin dupa parerea mea.
    nici mie nu mi-a placut textura anticearcanului de la radiant, drept pentru care nu l-am cumparat
    dar ce am folosit pana acum: fond de ten 3 in 1, pudra, mai nou si blush sunt foarte bune, matifiaza fata fara sa o usuce si sunt foarte rezistente.
    vreua sa-mi iau si fard de pleoape...
    concluzia o trage fiecare cum crede de cuviinta
  •  
    • 138 mesaje
    20 Apr 2005, 10:31
    0 0
    Mi-am luat in sfarsit maxilash si este foarte bun si rezistent (nu la apa, dar la tot restul...)
    Cred ca o sa-mi cumpar si ruj de indata ce-l termin pe cel de acum
  •  
    • 225 mesaje
    20 Apr 2005, 21:55
    1 0
    a avut careva fondul de ten pentru ten uscat? as vrea sa stiu daca merita.
  •  
    • 1 mesaje
    4 Apr 2011, 12:13
    0 0
    Buna,
    Aveti idee unde se mai gasesc cosmetice Radiant? erau jos la unirea dar a disparut standul.
    AM avut rimel si am fost ff multumita. de atunci am incercat de toate, si doar cel de la RAdiant mi-a ramas la suflet. Ca si calitate e comparabil cu LAncome, doar ca e mult mai ieftin
    Multumesc
  •  
    • 169 mesaje
    4 Apr 2011, 12:46
    0 0
    La B&B au radiant.
  •  
    • 4863 mesaje
    4 Apr 2011, 13:31
    1 0
    kati, ai reinviat topicul asta si cu ocazia asta m-am hotarat sa-mi dau si eu cu parerea...
    eu nu am avut de la radiant decat un ruj si un tus pt ochi si cum ambele au fost de cea mai proasta proasta calitate, nu am indraznit sa mai arunc banii si pe altceva din gama lor de produse. rujul, desi teoretic e rezistent, practic nu e si sa mai adaug si faptul ca nu se intinde deloc uniform, are o consistenta tare dubioasa...si cel mai ieftin ruj arata pe buze mai frumos decat asta. tusul, la fel, nu e rezistent, capata un aspect hidos cand se usuca.
    in concluzie, eu nici nu le recomand si nici nu o sa mai risc sa cumpar ceva de la radiant.
  •  
    • 1 mesaje
    30 Mar 2012, 01:07
    0 0
    basilio said:kati, ai reinviat topicul asta si cu ocazia asta m-am hotarat sa-mi dau si eu cu parerea...
    eu nu am avut de la radiant decat un ruj si un tus pt ochi si cum ambele au fost de cea mai proasta proasta calitate, nu am indraznit sa mai arunc banii si pe altceva din gama lor de produse. rujul, desi teoretic e rezistent, practic nu e si sa mai adaug si faptul ca nu se intinde deloc uniform, are o consistenta tare dubioasa...si cel mai ieftin ruj arata pe buze mai frumos decat asta. tusul, la fel, nu e rezistent, capata un aspect hidos cand se usuca.
    in concluzie, eu nici nu le recomand si nici nu o sa mai risc sa cumpar ceva de la radiant.

eu folosesc produse radiant aproape in fiecare zi...da intradevar rujul nu este rezistent dar e hidratant....mie una imi plac produsele mai ales baza,fondul de ten,mascara studio perfect,fardurile pt ochi si creionul pt ochi softline....