sotul meu vrea swing

  •  
    • 27 mesaje
    1 Sep 2013, 07:31
    9 5
    Buna dimineata lume!...am citit pareri pro si contra swing! mda, ce sa zic?...interesant ptr uni, inacceptabil ptr alti...e normal sa fie asa ca doar nu ne om baga toti in swing acuma...personal sunt de acord. este o alegere, pe care fiecare o face sau nu. nu ar trebui sa se ajunga la divort din acest motiv. 
  •  
    • 114 mesaje
    2 Sep 2013, 08:04
    0 4
    ...Pai, tu cum ai prefera... cu tatal mai mult absent decat prezent sau cu un tata care posteaza filmulete cu "mamica" pe internet? Sincera sa fiu, daca eram in locul tau, ii dadeam cu cea mai mare oala din bucatarie in cap! Ce draci vrea dupa 10 ani? Tu ar trebuii sa iti pastrezi ratiunea si sa te gandesti ce e mai bine, atat pentru copii, cat si pentru tine (din punctul meu de vedere faptul ca esti mama, nu inseamna ca nu mai existi)...din cate am vazut, nici una dintre noi nu ar sta langa un astfel de om... si, cu siguranta, in calatoriile lui a avut parte si de altele...
  •  
    • 3741 mesaje
    3 Sep 2013, 00:15
    5 3

    Eu nu inteleg care-i treaba cu copiii aici? De ce te legi de ei si de educatia lor ca doar nu vin cu voi in pat, nu?  

  •  
    • 11 mesaje
    3 Sep 2013, 15:46
    2 3
    Absolut oribil! Cred ca ar trebui sa mearga la un psiholog. Clar nu e ok. Si poate ca tu ar trebui sa divortezi...
  •  
    • 10 mesaje
    8 Sep 2013, 04:17
    5 3
    Buna Melanyka , imi pare tare rau cand citesc prin ce traume treci cu atat mai mult cu cat problema ta e oarecum asemanatoare cu a mea mai putin filmuletele. Sotul meu se comporta la fel ca al tau oricat am incercat sa fac totul cat mai bine, el tot asa se comporta. Eu sunt din Timisoara si problema mea a fost ca in momentul in care am vazut niste poze deochiate in care protagonistul principal era sotul meu, am avut un soc si am simtit ca imi pierd mintiile. Tatal meu saracul mi-a tot cautat un psiholog bun in Timisoara dar nu a gasit un psihoterapeut bun aici.. Noroc ca tatal meu e prieten cu Prof. Dr. Doru Anastasiu, Decanul Facultatii de Medicina din Timisoara ,care mi-a recomandat-o pe Dna psiholog psihoterapeut Carmen Marginean din Arad. Am reusit in sfarsit sa gasesc psihoterapeutul de care aveam atata nevoie. Nu am sperat ca lucrurile sa mearga atat de bine dupa cat am suferit in ultimii ani. I-am spus si doamnei psihoterapeut ca nu il mai suport, ca nu mai vreau sa am nimic in comun cu el, vreau doar sa divortez si sa nu il mai vad niciodata. Mi-a spus ca e ok indiferent ce decizie vreau sa iau, dar daca undeva acolo in mintea mea mai exista o mica speranta sa raman impreuna cu el, am putea incerca o terapie de cuplu sa vedem daca a mai ramas ceva din casnicia mea si daca se mai poate repara ceva iar daca nu, atunci sa minimizam traumele, sa pregatim copiii pentru ce urmeaza si sa acceptam amandoi situatia fara sa ne producem pagube unul altuia. Cand i-am explicat ca vreau sa divortez si evident sa imi ai copii a avut o alta perspectiva asupra relatiei noastre, a acceptat imediat sa incercam o terapie de cuplu in Arad si l-am avertizat ca daca nu e sincer in terapie, far niciun avertisment incep procesul de divort. Doamna psihoterapeut Carmen Marginean si-a facut specializarea in psihoterapie dupa cursurile unei universitati din Chicago, ne-a chemat la inceput pe amandoi, apoi pe fiecare separat, apoi iar impreuna si am inteles amandoi ca o relatie e asemenea unei flori, trebuie ingrijita. Am inteles si eu ce faceam gresit, desi locuiam sub acelasi acoperis nu comunicam aproape deloc, apoi sotul meu si-a continuat psihoterapia individuala dupa ce am terminat terapia de cuplu pentru ca avea o gramada de probleme de rezolvat, unele din cauza copilariei nefericite pe care a avut-o. Tot ce pot sa spun e ca acum suntem o familie fericita, l-am iertat si am schimbat multe in felul nostru de a fi, in fiecare saptamana iesim in oras de trei sau patru ori , bem o cafea sau o bere sau doar sa ne plimbam, exact cum am facut cand eram studenti. Eu te sfatuiesc sincer sa ii spui ca vrei sa divortezi si daca e vizibil afectat, fa o programare la doamna psihog Carmen si mergeti la Arad. Ai avantajul ca acolo nu va cunoaste nimeni, multi timisoreni merg la ea. Sper din tot sufletul sa va fie de folos si sa va gasiti linistea si fericirea. Foarte multe femei divorteaza fara sa fie constiente ca urmeaza un model parental gresit si sfarsesc prin asi gasi acelasi tip te sot infidel si uneori chiar mai violent. E nevoie de un psihoterapeut si ca sa intelegi ce nu e in regula cu tine chiar daca divortezi ca sa sti ce si mai ales cum sa iti alegi un sot data viitoare, dar probabil ca nu o sa fie cazul.Daca esti din Arad, Timisoara sau Oradea ,doamna psiholog Carmen Marginean are tel. 0728547289 , are sa iti placa foarte mult, mergi cu toata increderea daca esti din alta zona cauta un psihoterapeut bun care sa stie ca faca terapie de cuplu. Daca divotezi o sa ai nevoie de patru cinci ani sa iti revi, vad ca toti te incurajeaza sa divortezi, am multe prietene divortate si stiu cum e, sansa sa iti gasesti un alt cretin e foarte mare, eu zic sa faci o incercare. Sotul tau e clar ca are nevoie de psihoterapie, sperie-l cu divortul si du-l la un psihoterapeut bun.
  •  
    • 3 mesaje
    13 Sep 2013, 18:20
    5 0
    e o problema de eggo. as vrea sa stiu citi ani aveti. si citi ani are sotul?
  •  
    • 3 mesaje
    24 Sep 2013, 11:00
    1 2
    Buna, sunt casatorita de 10 ani si am 2 copii. Acum o luna am aflat o veste care ma socat, sotul meu a postat niste filmulete pe internet in ipostaze intime cu mine si evident cu el, filmulete care au fost vazute de sefii lui si alte persoane care ne cunosc.Rusinea este imensa, pentru ca ma intalnesc pe strada cu cei care au vizionat filmele sau au auzit despre bravura sotului meu, si nici nu stiu cum sa ma comport. Nu stiam ca sunt filmata in momentele intime si nu credeam vreodata ca sotul meu poate fi in stare de asa ceva.
    In orice caz am trecut peste, si de dragul copiilor dar si pentru ca inca il mai iubesc, l-am iertat, vroiam sa o luam de la capat si sa uitam acest incident.
    Dar astazi am avut o discutie cu el si mi-a spus ca nu stie ce sa faca cu viata lui, ca eu nu-i ofer ce-si doreste , ca ar dori sa diversifice relatia noastra si sa incercam senzatii tari, cum ar fi SWING-ul.
    Eu sunt devastata, nu sunt de acord cu asa ceva. Am 2 copii pentru numele lui Dumnezeu, ce educatie le dau eu ca mama.
    Mi-a mai spus tot in discutia ce-am avut-o, ca uneori nici nu-l mai intereseaza copiii, ca-si doreste libertate sa faca cat mai mult sex.
    Recunosc ca de cand s-au nascut copiii, suntem mai rar impreuna. Dar asta si datorita vietii de familie, serviciului dar si cresterea copiilor, sarcini care imi revin numai mie. El nu ma mai ajuta cu nimic, datorita serviciului care este la distanta, dar si daca ar fi acasa nu m-ar ajuta. Ne vedem destul de rar, o data la trei saptamani sau la o luna. L-am refuzat foarte rar dar totusi el se considera special ca are libidoul crescut s.a.m.d. si vrea sa aduca ceva nou in viata noastra.
    I-am spus nu hotarat si i-am sugerat sa se gandeasca foarte bine ce-si doreste: viata de familie sau viata de noapte (dezmat).
    Acum nu stiu ce voi face cu cei doi copii cum ne vom descurca pe viitor, pentru ca sunt sigura ca distanta dintre noi se va adanci si el va face ce-si doreste. Iar pe de alta parte nu mai am incredere in el deloc.
    De cand am aflat vestea m-am consumat foarte tare am ajuns la 43 de kg, nu am cu cine discuta iar mamei asa ceva nu-i pot povesti oricat de apropiata mi-ar fi. Cum le voi da vestea copiilor ca vor creste fara tata? Copiii mei sunt mici si nu vor intelege. Sfatuiti-ma ce sa fac?

    trebui sa divorta-ti
    el are pe alta si acum a dat de gustul femei
    http://www.transportdemobila.com/
  •  
    • 668 mesaje
    24 Sep 2013, 11:22
    1 2
    what the fuck ?!?!?!!

    Trebuie sa divortati, transport de mobila etc...

    LOL
  •  
    • 668 mesaje
    24 Sep 2013, 11:26
    0 1
    Argentinianu said:Va salut ptr inceput pe toti ! Eu sunt un barbat noncomformist,sarmant,carismatic,elevat am 45 de ani 1.81.cm.90.kg sunt brunet,sportiv.Sunt un swingers convins de 25 de ani fiecare este liberul arbitru cu viata lui cu sentimentele lui,nu este nimeni perfect decat dumnezeu creatorul.Cu aceasta ocazie eu imi spun un mic of daca il pot numi asa.Doresc sa cunosc o femeie noncomformista ca si mine cu varsta intre:27-34 de ani si inalta peste 1.70.cm fara obligatii adica copii independenta financiar sa formam un cuplu,(casatorie).Am nr de tel:0722254905./0758871035./0765504955.Serafim Claudiu sunt din Bucuresti.Imi pare rau de acele cupluri care nu se potrivesc si nu se inteleg este o drama sa nu iti gasesti cu adevarat linistea,fericire si multumirea sufleteasca in viata.Nu avem decat o viata si aceia nu o sti cat o ai de aceia merita sa o traiesti cu simti si cum iti place nu se ne luoa dupa ce spune lumea din jur.Doar dumnezeu este perfect noi muritori suntem mai mult sau mai putin perfecti.In incheiere va salut pe toti va multumesc ptr atentia pe care mi-ati acordat-o citindu-mi randurile,iubiti-va intelegeti-va unul pe celalant sustineti-va si diverificati-va viata sa nu fie monotona.Sa fa para rau ce nu a-ti facut nu ce a-ti facut,mult succes va doresc,cu stima si prietenie,Serafim Claudiu sunt din Bucuresti.

     

     

    Serafim Claudiu, te-as putea lasa sa ma lingi in talpa daca te spanzuri )) doamne ce terminati )

  •  
    • 2 mesaje
    27 Iul 2015, 21:41
    6 3
    Am aruncat o privire pe raspunsurile adresate acestei doamne si am ramas surprins de modul unora dintre voi de a devia de la subiect. E modul tipic Romanesc de a vorbi mult,prost si fara inteles. Stimata doamna, din descrierea dv. reiese ca sotul dv. are o problema si nu e multumit cu cea ce-i oferiti dv. 1- Postarea pe internet a filmuletelor,e o mare problema si o greseala fatala din partea lui. Gestul sau arata dorinta arzatoare,disperarea (daca pot spune asa), de a schimba,sau mai bine zis, de a alunga monotonia care sa instaurat in casa dv. Stimata doamna, programul dv. incarcat (serviciu,copii,nevoile casei,etc) va face sa nu observati monotonia (rutina) care sa abatut asupra sotului si implicit asupra familiei. Poate ca ati bagat de seama,atunci cand sunteti cu sotul in pat,dar nu ati dat importanta. 2- Din descriarea dv. mai reiese ca sotul dv. nu e o persoana discreta, drept pentru care nici un cuplu, din cei ce parctica swing, nu il va accepta. Acum sa revin la dv. Doamna,in primul rand,vreau sa mentionez, ca nu vreau sa va influentez in nici un fel. Eu incerc doar sa va determin sa va priviti sotul cu alti ochi. Eu unul,nu vad divortul ,ca fiind singura modalitate de rezolvare. In viata de cuplu se mai fac si compromisuri si sacrificii. Cu toata dorinta lui arzatoare, de a schimba ceva in viata de cuplu (retineti),el nu a pretins divortul,asa cum o faceti dv. Lucrul acesta nu va pune un semn de intrebare?? Cum va-ti simti,doamna,sau ce ati face,daca sotul v-ar insela?? Sau daca intr-o buna zi la-ti insela dv. el oare cum ar reactiona,ce ar face??? El a venit si va propos swing-ul,pentru faptul ca va iubeste,pentru ca vrea sa va bucurati amandoi in egala masura de placerile vietii. Swing-ul nu inseamna ati insela partenerul de viata, pentru ca a ,,insela" inseamna a mintii,ori aici nu exista minciuna. Eu si sotia mea am trecut prin acelasi momente ca si dv.  Si am hotarat impreuna sa facem un prim pas,sa vedem cum v-om reactiona,cum ne va influienta viata schimbul de parteneri. Sunt-em casatoriti de 21 de ani si practicam swing de 2 sau 3 ani,avem 2 copii si credeti-ma ca suntem o familie fericita. Am cunoscut un cuplu asemanator noua si in fie care vara,in concediu, n-e intalnim pe litoral si avem parte,de cela mai frumase momente din viata noastra. Ne intoarcem acasa mai plini de viata,mai plini de energie si facem fata,cu stoicism capriciilor vieti. Dar inainte ,stimata doamna,de a face primul pas in viata de swing,a trebuit sa comunicam unul cu celalalt. Pentru a ajunge la o buna intelegere in familie, e nevoie de COMUNICARE. Cautati sa va faceti ordine in ganduri si in viata. Comunicati cu sotul,nu cu lumea si cautati sa ajungeti la o intelegere,la care sa va fie bine la amandoi. DIVORTUL nu e o solutie de a iesi din aceasta situatie. SUCCES in viata de familie si nu uitati, IUBITI-VA SOTUL asa cu va iubeste el.
    Acest mesaj a fost editat de către Ionct.: 27 Iul 2015, 21:46
  •  
    • 11561 mesaje
    29 Iul 2015, 14:48
    1 1
    FlyButterfly1 said:
    Argentinianu said:Va salut ptr inceput pe toti ! Eu sunt un barbat noncomformist,sarmant,carismatic,elevat am 45 de ani 1.81.cm.90.kg sunt brunet,sportiv.Sunt un swingers convins de 25 de ani fiecare este liberul arbitru cu viata lui cu sentimentele lui,nu este nimeni perfect decat dumnezeu creatorul.Cu aceasta ocazie eu imi spun un mic of daca il pot numi asa.Doresc sa cunosc o femeie noncomformista ca si mine cu varsta intre:27-34 de ani si inalta peste 1.70.cm fara obligatii adica copii independenta financiar sa formam un cuplu,(casatorie).Am nr de tel:0722254905./0758871035./0765504955.Serafim Claudiu sunt din Bucuresti.Imi pare rau de acele cupluri care nu se potrivesc si nu se inteleg este o drama sa nu iti gasesti cu adevarat linistea,fericire si multumirea sufleteasca in viata.Nu avem decat o viata si aceia nu o sti cat o ai de aceia merita sa o traiesti cu simti si cum iti place nu se ne luoa dupa ce spune lumea din jur.Doar dumnezeu este perfect noi muritori suntem mai mult sau mai putin perfecti.In incheiere va salut pe toti va multumesc ptr atentia pe care mi-ati acordat-o citindu-mi randurile,iubiti-va intelegeti-va unul pe celalant sustineti-va si diverificati-va viata sa nu fie monotona.Sa fa para rau ce nu a-ti facut nu ce a-ti facut,mult succes va doresc,cu stima si prietenie,Serafim Claudiu sunt din Bucuresti.

     

     

    Serafim Claudiu, te-as putea lasa sa ma lingi in talpa daca te spanzuri )) doamne ce terminati )

     Bag  seama  ca  ti  cam  place  sa  fii  linsa!!!

  •  
    • 292 mesaje
    31 Iul 2015, 23:54
    0 2
    Un fel de german style da ce pot zice, eu privesc cu amuzament acest lucru desi nu e, in cazul tau. Aceasta `problema` nu este noua si sunt multe cupluri care practica aceste placeri. Bine-nteles sotul tau nu are nici un drept sa te filmeze fara voia ta. Acum tu esti cea care decizi ce sa faca. Ai o casnicie si 2 copii..
  •  
    • 5609 mesaje
    1 Aug 2015, 00:17
    2 1
    Ionct. said:Am aruncat o privire pe raspunsurile adresate acestei doamne si am ramas surprins de modul unora dintre voi de a devia de la subiect. E modul tipic Romanesc de a vorbi mult,prost si fara inteles. Stimata doamna, din descrierea dv. reiese ca sotul dv. are o problema si nu e multumit cu cea ce-i oferiti dv. 1- Postarea pe internet a filmuletelor,e o mare problema si o greseala fatala din partea lui. Gestul sau arata dorinta arzatoare,disperarea (daca pot spune asa), de a schimba,sau mai bine zis, de a alunga monotonia care sa instaurat in casa dv. Stimata doamna, programul dv. incarcat (serviciu,copii,nevoile casei,etc) va face sa nu observati monotonia (rutina) care sa abatut asupra sotului si implicit asupra familiei. Poate ca ati bagat de seama,atunci cand sunteti cu sotul in pat,dar nu ati dat importanta. 2- Din descriarea dv. mai reiese ca sotul dv. nu e o persoana discreta, drept pentru care nici un cuplu, din cei ce parctica swing, nu il va accepta. Acum sa revin la dv. Doamna,in primul rand,vreau sa mentionez, ca nu vreau sa va influentez in nici un fel. Eu incerc doar sa va determin sa va priviti sotul cu alti ochi. Eu unul,nu vad divortul ,ca fiind singura modalitate de rezolvare. In viata de cuplu se mai fac si compromisuri si sacrificii. Cu toata dorinta lui arzatoare, de a schimba ceva in viata de cuplu (retineti),el nu a pretins divortul,asa cum o faceti dv. Lucrul acesta nu va pune un semn de intrebare?? Cum va-ti simti,doamna,sau ce ati face,daca sotul v-ar insela?? Sau daca intr-o buna zi la-ti insela dv. el oare cum ar reactiona,ce ar face??? El a venit si va propos swing-ul,pentru faptul ca va iubeste,pentru ca vrea sa va bucurati amandoi in egala masura de placerile vietii. Swing-ul nu inseamna ati insela partenerul de viata, pentru ca a ,,insela" inseamna a mintii,ori aici nu exista minciuna. Eu si sotia mea am trecut prin acelasi momente ca si dv.  Si am hotarat impreuna sa facem un prim pas,sa vedem cum v-om reactiona,cum ne va influienta viata schimbul de parteneri. Sunt-em casatoriti de 21 de ani si practicam swing de 2 sau 3 ani,avem 2 copii si credeti-ma ca suntem o familie fericita. Am cunoscut un cuplu asemanator noua si in fie care vara,in concediu, n-e intalnim pe litoral si avem parte,de cela mai frumase momente din viata noastra. Ne intoarcem acasa mai plini de viata,mai plini de energie si facem fata,cu stoicism capriciilor vieti. Dar inainte ,stimata doamna,de a face primul pas in viata de swing,a trebuit sa comunicam unul cu celalalt. Pentru a ajunge la o buna intelegere in familie, e nevoie de COMUNICARE. Cautati sa va faceti ordine in ganduri si in viata. Comunicati cu sotul,nu cu lumea si cautati sa ajungeti la o intelegere,la care sa va fie bine la amandoi. DIVORTUL nu e o solutie de a iesi din aceasta situatie. SUCCES in viata de familie si nu uitati, IUBITI-VA SOTUL asa cu va iubeste el.

     

    Dar de observat ca ai postat la un topic inchis de 2 ani de zile, nu ai observat?
    Ce usor este sa fii lupul moralist.... 

  •  
    • 908 mesaje
    1 Aug 2015, 10:38
    0 0
    FlyButterfly1 said:
    Argentinianu said:Va salut ptr inceput pe toti ! Eu sunt un barbat noncomformist,sarmant,carismatic,elevat am 45 de ani 1.81.cm.90.kg sunt brunet,sportiv.Sunt un swingers convins de 25 de ani fiecare este liberul arbitru cu viata lui cu sentimentele lui,nu este nimeni perfect decat dumnezeu creatorul.Cu aceasta ocazie eu imi spun un mic of daca il pot numi asa.Doresc sa cunosc o femeie noncomformista ca si mine cu varsta intre:27-34 de ani si inalta peste 1.70.cm fara obligatii adica copii independenta financiar sa formam un cuplu,(casatorie).Am nr de tel:0722254905./0758871035./0765504955.Serafim Claudiu sunt din Bucuresti.Imi pare rau de acele cupluri care nu se potrivesc si nu se inteleg este o drama sa nu iti gasesti cu adevarat linistea,fericire si multumirea sufleteasca in viata.Nu avem decat o viata si aceia nu o sti cat o ai de aceia merita sa o traiesti cu simti si cum iti place nu se ne luoa dupa ce spune lumea din jur.Doar dumnezeu este perfect noi muritori suntem mai mult sau mai putin perfecti.In incheiere va salut pe toti va multumesc ptr atentia pe care mi-ati acordat-o citindu-mi randurile,iubiti-va intelegeti-va unul pe celalant sustineti-va si diverificati-va viata sa nu fie monotona.Sa fa para rau ce nu a-ti facut nu ce a-ti facut,mult succes va doresc,cu stima si prietenie,Serafim Claudiu sunt din Bucuresti.

     

     

    Serafim Claudiu, te-as putea lasa sa ma lingi in talpa daca te spanzuri )) doamne ce terminati )

     

     Fly , mi-e dor de tine

  •  
    • 495 mesaje
    1 Aug 2015, 18:04
    1 0
    Gabi81 said:Buna Melanyka , imi pare tare rau cand citesc prin ce traume treci cu atat mai mult cu cat problema ta e oarecum asemanatoare cu a mea mai putin filmuletele. Sotul meu se comporta la fel ca al tau oricat am incercat sa fac totul cat mai bine, el tot asa se comporta. Eu sunt din Timisoara si problema mea a fost ca in momentul in care am vazut niste poze deochiate in care protagonistul principal era sotul meu, am avut un soc si am simtit ca imi pierd mintiile. Tatal meu saracul mi-a tot cautat un psiholog bun in Timisoara dar nu a gasit un psihoterapeut bun aici.. Noroc ca tatal meu e prieten cu Prof. Dr. Doru Anastasiu, Decanul Facultatii de Medicina din Timisoara ,care mi-a recomandat-o pe Dna psiholog psihoterapeut Carmen Marginean din Arad. Am reusit in sfarsit sa gasesc psihoterapeutul de care aveam atata nevoie. Nu am sperat ca lucrurile sa mearga atat de bine dupa cat am suferit in ultimii ani. I-am spus si doamnei psihoterapeut ca nu il mai suport, ca nu mai vreau sa am nimic in comun cu el, vreau doar sa divortez si sa nu il mai vad niciodata. Mi-a spus ca e ok indiferent ce decizie vreau sa iau, dar daca undeva acolo in mintea mea mai exista o mica speranta sa raman impreuna cu el, am putea incerca o terapie de cuplu sa vedem daca a mai ramas ceva din casnicia mea si daca se mai poate repara ceva iar daca nu, atunci sa minimizam traumele, sa pregatim copiii pentru ce urmeaza si sa acceptam amandoi situatia fara sa ne producem pagube unul altuia. Cand i-am explicat ca vreau sa divortez si evident sa imi ai copii a avut o alta perspectiva asupra relatiei noastre, a acceptat imediat sa incercam o terapie de cuplu in Arad si l-am avertizat ca daca nu e sincer in terapie, far niciun avertisment incep procesul de divort. Doamna psihoterapeut Carmen Marginean si-a facut specializarea in psihoterapie dupa cursurile unei universitati din Chicago, ne-a chemat la inceput pe amandoi, apoi pe fiecare separat, apoi iar impreuna si am inteles amandoi ca o relatie e asemenea unei flori, trebuie ingrijita. Am inteles si eu ce faceam gresit, desi locuiam sub acelasi acoperis nu comunicam aproape deloc, apoi sotul meu si-a continuat psihoterapia individuala dupa ce am terminat terapia de cuplu pentru ca avea o gramada de probleme de rezolvat, unele din cauza copilariei nefericite pe care a avut-o. Tot ce pot sa spun e ca acum suntem o familie fericita, l-am iertat si am schimbat multe in felul nostru de a fi, in fiecare saptamana iesim in oras de trei sau patru ori , bem o cafea sau o bere sau doar sa ne plimbam, exact cum am facut cand eram studenti. Eu te sfatuiesc sincer sa ii spui ca vrei sa divortezi si daca e vizibil afectat, fa o programare la doamna psihog Carmen si mergeti la Arad. Ai avantajul ca acolo nu va cunoaste nimeni, multi timisoreni merg la ea. Sper din tot sufletul sa va fie de folos si sa va gasiti linistea si fericirea. Foarte multe femei divorteaza fara sa fie constiente ca urmeaza un model parental gresit si sfarsesc prin asi gasi acelasi tip te sot infidel si uneori chiar mai violent. E nevoie de un psihoterapeut si ca sa intelegi ce nu e in regula cu tine chiar daca divortezi ca sa sti ce si mai ales cum sa iti alegi un sot data viitoare, dar probabil ca nu o sa fie cazul.Daca esti din Arad, Timisoara sau Oradea ,doamna psiholog Carmen Marginean are tel. 0728547289 , are sa iti placa foarte mult, mergi cu toata increderea daca esti din alta zona cauta un psihoterapeut bun care sa stie ca faca terapie de cuplu. Daca divotezi o sa ai nevoie de patru cinci ani sa iti revi, vad ca toti te incurajeaza sa divortezi, am multe prietene divortate si stiu cum e, sansa sa iti gasesti un alt cretin e foarte mare, eu zic sa faci o incercare. Sotul tau e clar ca are nevoie de psihoterapie, sperie-l cu divortul si du-l la un psihoterapeut bun.

     
    Psihologul ala nu prea te-a ajutat...Cum adica sa iti "sperii" sotul ca bagi divort? Asa se rezolva o problema?Crezi tu...NU ai ce ii face unui om care nu vrea sa se schimbe de bunavoie. 

  •  
    • 2 mesaje
    15 Aug 2015, 02:59
    1 1
    Nu pot sa nu ma intreb..unde a disparut STIMATA doamna cu necazul? Voi va rupeti creierii gandindu-i o solutie ,incercand sa o aparati de Ba-Baul de barbata-su , de infectul ce a inselat-o dupa 10 ani de dormit singur in alta camera, ce nu o iubeste ..chiar deloc, ba dimpotriva o uraste de moarte si de aia a si postat pozele cu ea, de mizerabilul ce poate si-a dorit mai mult decat scuze legate de copii ,somn la ore fixe,.... servici si partide de sex cu programare....
    Unde o fi respectabila domnita, care nu are nici cea mai mica particica de vina a unei casnicii esuate, cu un cretin bolnav mintal si obsedat, ea care a comunicat intodeauna cu calm si disponibilitate, care a spalat, a curatat, a facut copii, i-a si crescut cum a putut si ea...ca de...el bastardul a inselat si inselat si inselat.
    Eram ars de curiozitate cum a finalizat biata Doamna ,situatia in care s-a aflat...sau poate se afla inca...
    Voi ce credeti????? Hai cu curaj...oricum 90%va dati cu parerea aiurea in tramvai. Si ce usor e sa bateti campii, habar neavand de situatia din casa oamenilor,necunoscand amundoua personaje si mai ales NE-intrebandu-va ceva f simplu...OARE ACEASTA BESTIE NUMITA SOT si-a dorit mai mult de la biata doamna ,care prin atitudinea ei zilnica de gospodina ,bucatareasa, si doica nu mai prea avea timp si de el?????
    Dar...raspunsul .....stimate doamne ce formati majoritatea aici...si le si stiti voi pe toate ...il vedeti doar din punctul de vedere al femeilor dedicate celor trei elemente mentionate mai sus. Si am sa fiu amabil sa vi le reamintesc: cratita , copii, servici. Si din pacate foarte multe doamne atat de puritane, ca si biata Melanik, uita un amanunt....exista si el, cu bune si cu rele, cu dorinte, cu pasiuni....
    E doar un punct de vedere....nu trebuie sa sariti acum toate sa ma blamati..dar inainte sa dati sfaturi, judecati din toate unghiurile.
    Va multumesc. ....si inca o data intreb ...oare biata doamna Melanik , cum si-a schimbat viata????? in bine' sau in rau, ....ea ,care a suferit atat de mult o fi facut alegerile corecte in urmatoarea perioada?? sau poate a calcat pe urmele ingratului de barbata-su....sa se dedulceasca si dumneaei din pocalul placerilor.....cine stie...
    Acest mesaj a fost editat de către un-om-degeaba: 15 Aug 2015, 03:11
  •  
    • 1 mesaje
    2 Oct 2015, 17:21
    2 0
    Poate e tarziu. postul vad ca e mai vechi. dar totusi....dau un raspuns : Femeie ! cineva iti face statuia fidelitatii ? ai doua variante : sa iti pastrezi familia, sau sa o pierzi. te-ai nascut, ai crescut....acuma distreaza-te ca azi maine mori....viata e scurta. noi FACEM SWING de 5 ani. avem satisfactie si simtim ca ne traim viata.
  •  
    • 11561 mesaje
    2 Oct 2015, 17:50
    1 2
    kokoiza said:Poate e tarziu. postul vad ca e mai vechi. dar totusi....dau un raspuns : Femeie ! cineva iti face statuia fidelitatii ? ai doua variante : sa iti pastrezi familia, sau sa o pierzi. te-ai nascut, ai crescut....acuma distreaza-te ca azi maine mori....viata e scurta. noi FACEM SWING de 5 ani. avem satisfactie si simtim ca ne traim viata.

     Vorba  cantecului , "Futi  nu  futi , vremea  p..   trece , vine  altul  si  ti  o  fute!!

  •  
    • 4 mesaje
    13 Ian 2017, 17:11
    0 0
    sigmund_f said:Observ ca o problema extrem de complicata, aprofundata de renumiti specialisti de-a lungul timpului, si care la care inca nu s-au identificat raspunsuri clare,  a fost rezolvata printr-un strigat de divort si explicatii telenoveliste ale celor pe care le regasesti pe toate forumurile, unde dau sfaturi despre casnicie, administrarea medicamentelor, tratarea bolilor etc.
    Sexualitatea este complexa, asa ca nu exista un tipar comportamental din acest punct de vedere. Toti au fantezii. Unii le impartasesc, altii, mai introvertiti, nu si le expun, altii, mai indrazneti, le pun in practica, iar altii, pur si simplu sunt limitati si nu au fantezii. Dorinta sotului tau de a experimenta acest stil de viata nu reprezinta un comportament deviant, ci pur si simplu e o fantezie de-a lui. Daca o puneti in practica sau nu este exclusiv alegerea voastra. Nimeni nu  va poate spune ce sa faceti, nimeni nu poate stabili in locul vostru ce-i placut si ce nu. Atata timp cat nu-i deranjati pe cei din jur, in intimitatea voastra sunteti liberi sa faceti ce vreti si sa va impartasiti cele mai profunde fantezii. Asta a facut si sotul tau, si-a exprimat o fantezie, pe care, din pacate, a pus-o in practica singur. Cred ca trebuie sa privesti retrospectiv si sa vezi daca nu cumva vreodata ai reactionat nepotrivit atunci cand el a incercat sa fie deschis cu tine. E posibil ca de atunci sa-si reprime aceste fantezii si sa incerce singur anumite lucruri pe care el banuie ca nu ai fi de acord cu ele. Cred ca ar trebui sa fii mai deschisa cu el, sa-l faci sa-si exprime cele mai profunde ganduri, sa-l incurajezi sa faca asta si sa nu-l fugaresti cu tigaia daca iti impartaseste ceva cu care tu n-ai fi de acord.Chiar daca nu esti de acord cu unele dintre fanteziile lui incearca totusi sa le dezbateti cu zambetul pe buze. Sa stii ca fantezia si prostia sunt incompatibile.Deci, cu siguranta sotul tau nu este un barbat prost. Cea mai mare decadere in evolutia umana o reprezinta evul mediu, cand inchizitia impunea reguli(dogme) irationale si universal valabile. Stabilea si comportamente sexuale, pana si ce pozitii pot fi practicate. Nu exista reguli universal valabile. Ceea ce face Gherghina si Marinica in casnicia lor, poate fi neplacut pentru tine si sotul tau, deci sfatul Gherghinei este inutil. Daca-l iubesti, nu renunta la el si lupta pentru asta. Totul in viata se obtine prin lupta. Viata in sine este o lupta. O lupta a orgoliilor, a compromisurilor, a ambitiilor, a greselilor etc. Intr-adevar, gestul cu postatul filmuletului este unul copilaresc, aparent inexplicabil, insa sunt sigur ca poti gasi o explicatie si pt asta si sa accepti ca orcine mai greseste. Ceea ce a facut nu e o dovada  a faptului ca nu te mai iubeste, nu asculta sfaturile distrugatoare ale atotstiutoarelor de pe aici. Daca nu te mai iubea, pleca el. Din moment ce a ramas cu tine inseamna ca te iubeste. Oamenii isi exprima diferit iubirea, unii mai ciudat, altii fara sa se exteriorizeze etc. Doar tu poti stabili asta. Sfatul meu este sa mergeti la un terapeut sau la un sexolog si sunt convins ca un specialist va poate ajuta.  Mult succes.

     

  •  
    • 4 mesaje
    13 Ian 2017, 17:13
    5 0
    salutari la toata lumea la fete si baieti,,, ce cautati pe acest for daca nu va place swing ,eu si sotia mea ne sitim ff bine asa ca haideti si voi care vreti