Riduri in jurul ochilor

  •  
    • 292 mesaje
    23 Oct 2016, 18:59
    1 4
    ma pot deja, sa spunem, lauda cu achizitia cremei Perle Bleue. Ridurile mimice au disparut in mare parte si observ o remediere si a cutelor mai profunde de pe frunte . Acum tot ce sper, este sa nu fie vreun efect yoyo, dar am primit asigurari ca nu... dar mai bine astept.
  •  
    • 9 mesaje
    25 Oct 2016, 08:48
    0 3

    De ziua mamei mele, i-am facut cadou o crema antirid mai scumpa de la bottega verde. De fapt, e un balsam hidratant antirid, pentru ca nu are o consistenta chiar cremoasa, precum cremele clasice, dar vreau sa va spun ca si-a meritat toti banii, pentru ca acum pielea ei arata clar mult mai ferma si mai luminoasa decat inainte. Mama a lucrat intr-un mediu cu foarte mult praf si stres si din cauza asta tenul ei se ridase foarte mult. Nici eu si nici ea nu ne asteptam ca balsamul asta chiar sa isi faca efectul  atat de bine.

  •  
    • 38 mesaje
    28 Oct 2016, 13:27
    1 0
    De Pure stia careva ceva? L-a folosit?
  •  
    • 43 mesaje
    17 Nov 2016, 08:48
    3 2

    Produsul pe care eu l-am folosit se numeste Teosyal RHA Eyes. Este o crema anticearcan si antirid ce a reusit sa imi diminueze vizibil ridurile si liniile fine. Fiindca pielea din jurul ochilor, in cazul meu este mai uscata, aceasta crema are si rol hidratant si nutritiv si are si  acid hialuronic, care hraneste si repara pielea din profunzime. Eu am vazut rezultate dupa doar doua saptamani.  Acum il folosesc de aproape jumatate de an si este formula mea magica pentru tinerete fara batranete. Trebuie sa il incercati!

  •  
    • 43 mesaje
    17 Nov 2016, 09:36
    2 3

    Buna! Eu folosesc de vreo cateva luni de zile Retinolo BV Plus de la BottegaVerde., este o crema speciala pentru zona sensibila a ochilor. Contine acid hialuronic si colagen vegetal cu proprietati nutritive. Hidrateaza pielea, o face mai luminoasa, iar ridurile dispar si diferenta e vizibila. Produsul comandat de la ei a venit super repede, am primit si cadou la comanda, un sapun lichid. Au foarte multe produse interesante si bune calitativ in materie de creme antirid.

  •  
    • 1 mesaje
    20 Nov 2016, 12:12
    2 1
    Eu prefer mastile facute in casa. Miere in combinatie cu alte ingrediente (ulei de masline). Recunosc, n-am incercat cu creme niciodata, dar va veni si vremea in care va fi necesar sa o fac.
  •  
    • 21 mesaje
    28 Mar 2017, 18:08
    7 1
    Am cheltuit o avere pe creme antirid, cred ca am aruncat bani pe fereastra cat sa-mi cumpar o masina Multa lume zicea ca am cu 4-5 ani mai mult decat avem in buletin Am incercat si multe tratamente facute in bucatarie, creme de casa dar nici un rezultat. Schimbarea a venit la recomandarea unui medic care mi-a recomandat sa folosesc cremele naturale de la DermaE. Pot sa zic ca de cand am folosit aceste creme tenul meu arata intr-un mare fel, mai ales zona din jurul ochilor. La mine au functionat si recomand cu incredere. Va pup
  •  
    • 199 mesaje
    31 Mar 2017, 11:48
    2 2

    Nu vrem sa recunoastem, dar ridurile sunt o povara pentru noi, am vrea sa ramanem tinere si frumoase pana la batranete, dar, daca pana acum ziceam ca este doar un vis, acum pot afirma cu dovezi ca este un vis devenit realitate. Progresele facute in medicina estetica sunt miraculoase si nu vorbesc de operatii estetice, ci de tratamente benefice pentru o frumusete naturala si o tinerete fara batranete. Eu asta simt si vad cand ma privesc in oglinda acum, dupa tratamentul cu Teosyal RHA. Acidul hialuronic din acest tratament este foarte eficient, ofera avantaje nenumarate pentru piele si, ce este cel mai important, elimina ridurile, fetelor!

  •  
    • 1 mesaje
    19 Apr 2017, 17:48
    1 6
    Buna, eu am gasit o solutie total non invaziva pentru ridurile de expresie din jurul ochilor si a celor de pe frunte. o prietena mi-a recomandat tratamentele pe care e-a facut ea la o clinica noua din Bucuresti- Elite Estet bazate pe radiofrecventa. Au niste aparate foarte performante(mai incercasm radiofrecventa inainte fara un prea mare succes) si la ei rezultatele s-au vazut de la prima sedinta. Nu doare deloc, nu te injecteaza cu nimic, nu risti sa arati diferit decat inainte, arati doar mai tanar si fara riduri. Au site- www.eliteestet.ro . Sunt foarte profi, ii recomand cu toata increderea.
  •  
    • 1 mesaje
    27 Apr 2017, 00:15
    1 2
    Eu folosesc de ceva timp filler-ul cu colagen si caviar Beluga. Da, stiu, suna cam pompos, dar este intr-adevar un produs care mi-a atenuat ridurile si pot spune ca mi-a eliminiat cativa ani de pe fata, mai precis din zona ochilor - unde se si aplica, de fapt. Stim cu toate ca la ochi apar ridurile cel mai repede. Dar dupa o perioada de 3 luni si jumatate situatia chiar s-a imbunatatit. Il recomand cu caldura. Si va dau si un pont - il puteti achizitiona si la un pret bun de pe magazin.davidac.ro. Eu una m-am indragostit de produsele bio iar cei de la Natura Siberica fac o treaba chiar buna cu produsele lor. Au si creme si sampoane, geluri, masca pentru par, pasta de dinti...cam de toate
  •  
    • 292 mesaje
    9 Iun 2017, 22:31
    0 1
    pot spune ca aceasta crema este in sfarsit crema pe care o asteptam si o doream. Perle Bleue Visage Care Moustire cred eu, ca poate fi adaptata pentru orice ten datorita faptului ca o pot amesteca singura, este vorba de elixirul din alge si crema recomand
  •  
    • 8 mesaje
    7 Nov 2017, 15:30
    0 0
    Iti recomand cremele de la Bottega Verde. Eu am folosit trei tipuri de crema antirid si sunt incantata. Acum am crema antirid pentru ochi cu acid hialuronic si extract de flori albe. Au preturi accesibile si de multe ori au si reduceri. Am observat ca mi-a diminuat ridurile si are si factor de protectie. Eu imi comand mereu produse de mai mult de 99 de lei si nu platesc transportul, asa ca e o afacere buna.
  •  
    • 170 mesaje
    30 Nov 2017, 11:57
    2 2
    Eu am reusit sa scap de ridurilie din jurul ochilor cu ajutorul cremi de la Bruno Vassari pe care poti sa o gasesti aici: https://www.beautyoneshop.ro/cosmetice-faciale/peptide-eye-contour-gel-cream-crema-pentru-conturul-ochilor-1254.html
  •  
    • 11 mesaje
    11 Dec 2017, 12:00
    1 1

    Salut! Pentru ridurile din jurul ochilor folosesc crema de ochi cu pro-retinol, colagen verde si acid hialuronic de la Bottega Verde. Este o crema foarte buna, care se intinde bine si intra repede in piele. Miroase placut si imi hidrateaza pielea. Eu o folosesc de 2 ani si sunt forte multumita de rezultat. Mi-am comadat-o de pe site-ul lor si am primit un mic cadou din partea lor. In plus, la comenzi de 99 de lei ai transportul gratuit. Incearc-o  cu incredere!

  •  
    • 19 mesaje
    13 Dec 2017, 14:10
    0 0

    Buna! Eu am 40 de ani si o lunga perioada de timp am folosit crema antirid, dar din pacate nu am vazut nicio imbunatatire la tenul meu, era hidratat si atat. Am aflat de tratamentele injectabile cu Teosyal Redensity Skin de la o prietena care isi facuse aceasta procedura. Era foarte multumita si zicea ca merita sa faci o investitie, care sa iti asigure un raport calitate/pret la un nivel optim. Mi-am zis ca trebuie sa imi fac si eu. De un an mi-am facut injectia cu Teosyal Redensity Skin si sunt foarte multumita de rezultat. Ridurile nu mai sunt ca la inceput. Iti recomand cu caldura aceasta injectie!

  •  
    • 19 mesaje
    13 Dec 2017, 14:12
    0 2

    Salut! Pentru ridurile de sub ochi eu folosesc R [II] Eyes din gama de cosmeceutice Teoxane. Folosesc crema aceasta de 2 ani si sunt foarte multumita de rezultat. Ridurile de sub ochi chiar au fost estompate si pielea mea e catifelata. Bineinteles, ca mai raman niste linii fine, dar ridurile nu mai sunt adanci. Eu o aplic atat dimineata, cat si seara, asa cum este si recomandat. Crema contine acid hialuronic exact ca intr-un filler si alte substante active pentru anti-imbatranire si anti-oboseala asupra zonei specifice din jurul ochilor. Crema nu contine parfum si nu creeaza efecte negative. V-o recomand cu caldura! Produsul il puteti cumpara de pe www.teoxane-beauty.ro. 

  •  
    • 127 mesaje
    12 Mar 2018, 09:41
    0 0

    Buna! Pentru ridurile de la ochi eu folosesc crema de fata din gama de cosmeceutice Teoxane, ADVANCED PERFECTING SHIELD. Este o crema usoare pentru fata, care restructureaza, corecteaza si protejeaza tenul. Dupa ceva timp, liniile din jurul ochilor au inceput sa se estompeze, iar mai tarziu chiar mi-au disparut. Eu am comandat-o de pe www.teoxane-beauty.ro si acolo am gasit si toate informatiile de care aveam nevoie. O recomand cu incredere!

  •  
    • 12 mesaje
    23 Mar 2018, 11:31
    0 0
    Crema Timeless poate ajuta si ea la reducerea ridurilor.

  •  
    • 7 mesaje
    13 Apr 2018, 12:42
    0 0
    Crema cu efect de botox.
    https://romania.livioon.com/
  •  
    • 27 mesaje
    17 Apr 2018, 10:10
    0 2
    Cremele sunt bune cu conditia sa avem si noi grija la ceea ce mancam. Dieta e si ea importanta fiindca de acolo ne luam vitaminele si mineralele.