Se raceste relatia

•  
    kkk
    • 41 mesaje
    28 Mar 2005, 13:24
    0 0
    ....Dintre mine si sotul meu.Ce sa fac?Si sa nu-mi spuneti de coafuri noi,haine,cine romantice ca am actionat si nu tine!E din ce in ce mai rece.Chiar daca fac gesturi dragute nu le intoarce niciodata,nu vreau sa fiu nici sufocanta.Daca eu nu fac ceva dragut de la el nu vine nicidecum.Vreau ceva sfaturi mai deosebite ca am cam incercat pe cele clasice.Era atat de dragut cand ne-am cunoscut.......
  •  
    • 348 mesaje
    28 Mar 2005, 13:27
    0 0
    De cata vreme sunteti casatoriti?
  •  
    kkk
    • 41 mesaje
    28 Mar 2005, 13:29
    0 0
    3 ani dar ne cunoastem si locuim impreuna de 6
  •  
    • 348 mesaje
    28 Mar 2005, 13:41
    0 0
    Toti ne schimbam, mai devreme sau mai tarziu, intervin copiii(aveti copii?), alte responabilitati, pe care nu le aveati atunci, in perioada de inceput, si de ce nu? alte preocupari...Nu stiu daca sunt in masura sa dau sfaturi (dupa un divort), dar comunicare intre voi exista?
  •  
    kkk
    • 41 mesaje
    28 Mar 2005, 14:34
    0 0
    Nu avem copii dar urmeaza sa adoptam unul.Comunicare cred eu ca exista,dar devine din ce in ce mai ambitios,abitii stupide si absurde care nu isi au locul in situatia noastra.Si din ce in ce mai neatent cu mine.
  •  
    • 247 mesaje
    28 Mar 2005, 15:00
    0 0
    Daca nu raspunde surprizelor tale , da e frustrant . Poti incerca sa adopti exact aceeasi atitudine ca a lui , nu mai face nimic , nu astepta nimic in schimb arata-te foarte entuziasmata de viata ta , de ceea ce faci si nu are legatura cu el poate astfel isi va pune un semn de intrebare .
  •  
    • 1964 mesaje
    28 Mar 2005, 16:34
    0 0
    Draga mea, citeam tandurile tale si incercam sa imi imaginez prin ce treci. Greu. Nu sunt o experta in materie de casnicii, dar pot sa iti impartasesc din experienta mea in relatii.Eu una nu las sa se instaleze raceala sub nici o forma; probabil ca sunt usor obsedata de chestia asta. Ce pot sa iti spun este ca foarte mult barbatii sunt atrasi la o femeie de imbinarea dintre comportamentul copilaresc si atitudinea de femeie ... neserioasa - Mi-e greu sa ma exprim - Eu una imbin sexul nebunesc cu jocul de sah, bucatatia cu lumanarele, emisiuni pe care le urmarim impreuna...il tin intr-una ocupat. Intr-una e mult spus ... Stam impreuna de la 7 la 12 noaptea asa ca ... Ideea este sa il bagi intr-una in seama cu lucruri speciale .... Nu stiu ce sa zic ... dar se pare ca asta tine si nu se plictiseste... Vorbim aici de 5-6 ani ... Trebuie sa incerci sa ii oferi tot ce si-ar putea dori in asa fel incat sa nu viseze la altceva. Incearca sa mai si joci tot felul de roluri - nu vreau sa spun aici sa iti schimbi felul de a fi ci doar sa incerci sa iti deschizi putin orizonturile. O relatie si chiar o casnicie trebuie sa cuprinda tot ce poate un om sa experimenteze ... Eu sper sa iti fie de folos ce am scris mai sus .....Mai scrie-ne daca tot nu merge ...

P.S. Incearca sa vezi pasiunile lui, lucrurile care il incita... Jocuri pe calculator?! Ok. joci si tu... Meciuri ?!! Uffff...oribil, dar ...de ce nu ?! Pana la urma e doar o ora jumate de calvar ...

Te pup si iti doresc sa fii fericita ... Mai scrie-ne ....
  •  
    • 1151 mesaje
    28 Mar 2005, 22:05
    0 0
    hai ma babyk, eu m-am saturat de faza asta, femeie tre sa fie de toate, sa intretina relatia, sa se ocupe si de ea si de el si de tot, si el ce face?>? de ce mereu noi trebuie sa fim cele care ne chinuim sa mearga relatia?
    scuze daca nu am fost coerenta, sunt f obosita;
    dar ei ce fac? ei oare sunt asa stresati si isi pun astfel de intrebari?
  •  
    • 246 mesaje
    28 Mar 2005, 23:34
    0 0
    KKK vine de la cacao sau altceva?
    De ce se raceste, nu mai este nimeni in calduri?
    Cine doreste acest copil el sau tu?
    Un barbat cand se casatoreste crede ca a gasit cea mai buna femeie din lume, iar faptul ca nu puteti avea urmasi il da peste cap!?
    Cine e de vina?
    De ce crezi ca un copil va mai lipseste acum?
    Crezi ca un copil poate incalzi o relatie?
    Daca da, atunci lupta in continuare, iesiti la plimbare, mergeti la Biserica, la psihiatru, la orfelinat, gasiti voi ceva sa va mai incalzeasca sufletele zbuciumate. Faceti astfel incat sa nu regretati niciodata ca existati si locuiti impreuna.
  •  
    • 348 mesaje
    29 Mar 2005, 08:45
    0 0
    of,of, Cacaline...
  •  
    • 1964 mesaje
    29 Mar 2005, 10:02
    0 0
    inocenzza, ai perfecta dreptate cu "ei ce fac?!" numai ca "povestirile" mele de mai sus sunt primul pas; al doilea il face domnul .... daca "feed-back-ul" e haios sau nu exista, situatia se schimba ... adica stop joc si cautam altceva. acum situatia lui kkk e un pic mai dificila ca sunt casatoriti, dar si chiar si asa -un pic mai greu ce-i drept - trebuie sa se reorienteze incet incet ....
  •  
    • 9837 mesaje
    29 Mar 2005, 12:39
    0 0
    sigur ca da:
    "nu merge ceva bine=divort"
    ce sa mai stam sa ne batem capul sa rezolvam problemele, da-le naibii, e pierdere de timp! trecem la alta relatie, si acolo facem la fel, cum apare o problema si n-o rezolvam din prima, paf! divort, despartire etc... ca viata-i scurta, ce dracu', doar n-o sa ne-o petrecem rezolvand chestiile neplacute...
  •  
    • 1964 mesaje
    29 Mar 2005, 12:50
    0 0
    Daca citeai mesajul meu dinainte iti dadeai seama ca eu tocmai sa salveze relatia am sfatuit-o. Am spus divort in conditiile in care s-a straduit sa faca totul...

Of, of dar repede va mai enervati fetelor .........
  •  
    • 348 mesaje
    29 Mar 2005, 12:57
    0 0
    ~
  •  
    • 348 mesaje
    29 Mar 2005, 12:59
    0 0
    `
  •  
    • 9837 mesaje
    29 Mar 2005, 18:43
    0 0
    babyk, in acest caz, poate nu ar fi rau sa inveti sa te opresti din dat sfaturi dupa ce ai terminat cu cele constructive, nu crezi?
  •  
    • 12 mesaje
    17 Feb 2007, 16:04
    0 0
    inocenzza, ai perfecta dreptate ,de ce tot noi?asi fi curioasa acum dupa 2 ani, cum e?
  •  
    • 162 mesaje
    19 Feb 2007, 21:37
    0 0
    Intrebarea mea este ce a facut ca relatia voastra sa se raceasca...
    De cand simti tu aceasta raceala? Ce s-a intamplat atunci? Din senin nu se poate sa fie...Incearcati sa aflati cauzele nu neaparat sa gasesti remedii.
    Nici eu nu sunt de parere ca e momentul sa adoptati un copil in aceasta situatie. Copiii adoptati au nevoie de mai multa atentie si de un mediu foarte cald si primitor.