Am nevoie de un loc de munca urgent!!!!

  •  
    • 3 mesaje
    1 Feb 2013, 12:40
    5 1
    Ce as putea face ca sa imi gasesc un loc de munca in afara de : a aplica pe Toate site-urile de job-uri zilnic, a suna la anunturile din anuntul telefonic(unde de multe ori oricum nu raspunde nimeni si daca a aparut de o ora job-ul deja nu mai e valabil), si sa incerc la Ajofm..unde sunt salarii minime si cerinte mari????Am in mail 18 pagini de cv-uri trimise, si in engleza si in romana...Nu ma suna nici naiba.Am trimis si cv-uri firmelor care au postat pe best jobs etc, personal.Am trimis cv-ul de la directori pana la receptie.NIMIC!!!! Adica asa ceva mi se pare absolut frustrant sa vrei sa muncesti si pur si simplu sa nu poti!!! Nu stiu ce vor, mai ales ca aplic la posturi pentru studii medii.Adica nu aplic la cele la care nu ma incadrez.Am aplicat pentru posturi care presupuneau exact ce am mai facut pana acum si nimic...Nu stiu ce o sa fac sincer, dar nu ma vad prea bine si cu chirie si cu banca de platit si cartela pt tel...Stie cineva de vreun post de operator calculator ori arhivare ori secretariat, dar sa fie serios nu operator insemnand videochat si secretara/amanta...Ca de din astea m-am saturat pana peste cap...
  •  
    • 3354 mesaje
    1 Feb 2013, 15:47
    2 0
    am mai scris la un moment dat: imbraca-te profesional, ia un teanc de cv-uri la tine si du-te personal pe la firme...

    au, nu au nevoie... cere-le voie sa lasi si tu un cv... daca este cineva din conducere acolo si te simti tare pe pozitie, poate intri si la interviu...

    cine stie de unde sare iepu... ca sa zic asa... acum e o perioada de recesiune destul de pronuntata si sunt multi probabil care cauta sa angajeze - dar nu se intalnesc cu cei care vor sa lucreze...

    nu stiu daca la tine in oras exista firme de recrutare - poti sa mergi si sa lasi si acolo cv-uri... e un inceput... si trebuie sa faci ceva... cred ca e mai bine decat sa stai acasa sa astepti un telefon... iti doresc mult succes, oricum...
  •  
    • 367 mesaje
    1 Feb 2013, 21:35
    2 0
    daca stii sa faci ospatarie si vorbesti germana sau italiana te-as putea ajuta eu....gratis.
  •  
    • 7 mesaje
    3 Feb 2013, 16:53
    0 1
    iepu said:Ce as putea face ca sa imi gasesc un loc de munca in afara de : a aplica pe Toate site-urile de job-uri zilnic, a suna la anunturile din anuntul telefonic(unde de multe ori oricum nu raspunde nimeni si daca a aparut de o ora job-ul deja nu mai e valabil), si sa incerc la Ajofm..unde sunt salarii minime si cerinte mari????Am in mail 18 pagini de cv-uri trimise, si in engleza si in romana...Nu ma suna nici naiba.Am trimis si cv-uri firmelor care au postat pe best jobs etc, personal.Am trimis cv-ul de la directori pana la receptie.NIMIC!!!! Adica asa ceva mi se pare absolut frustrant sa vrei sa muncesti si pur si simplu sa nu poti!!! Nu stiu ce vor, mai ales ca aplic la posturi pentru studii medii.Adica nu aplic la cele la care nu ma incadrez.Am aplicat pentru posturi care presupuneau exact ce am mai facut pana acum si nimic...Nu stiu ce o sa fac sincer, dar nu ma vad prea bine si cu chirie si cu banca de platit si cartela pt tel...Stie cineva de vreun post de operator calculator ori arhivare ori secretariat, dar sa fie serios nu operator insemnand videochat si secretara/amanta...Ca de din astea m-am saturat pana peste cap...


    Buna,

    De cat timp cauti un loc de munca?
    Durata minima de gasire a unui loc de munca s-a prelungit la circa 3 luni.
           

     

  •  
    • 27 mesaje
    4 Feb 2013, 08:39
    1 0
    Incearca la Mega Image pt un post de casier sau lucrator comercial , ai avea un salariu de inceput de 830 ron plus 24 de bonuri de masa de 8.31, asta daca te multumeste ca studii si ca venit . Il depui pe strada Siret nr. 95 langa stadionul de rugbi Grivita, metrou Grivita. Cel mai usor gasesti joburi in comert sau la firmele de paza.... daca nu trebuie sa astepti si daca ai noroc te cheama la interviu.
    Acest mesaj a fost editat de către belanice: 4 Feb 2013, 08:40
  •  
    • 367 mesaje
    4 Feb 2013, 14:44
    1 0
    Belanice,asa de putin platesc ptr. o casiera???la cat profit au ei si la cata raspundere trebuie sa ai in acest post ...ce nenorociti.pun pariu ca la interviu cer sa stii o groaza de chestii ptr 10 mil. amarati.realitatea e ca atunci cand nu ai nimic sunt buni si astia.
  •  
    • 5609 mesaje
    5 Feb 2013, 12:29
    11 1
    adriana77 said:Belanice,asa de putin platesc ptr. o casiera???la cat profit au ei si la cata raspundere trebuie sa ai in acest post ...ce nenorociti.pun pariu ca la interviu cer sa stii o groaza de chestii ptr 10 mil. amarati.realitatea e ca atunci cand nu ai nimic sunt buni si astia.

     

    Adriana, 10 mil. nu sunt chiar nimic, este gresita ideea ca "nu ma duc sa muncesc pt 10 mil."!
    De ce, esti fudul? ori nu esti destul de disperat?

    Sincer, am intalnit atitudinea asta, prefera sa stea pe la colturi de strada, sa faca misto de toata lumea, sa-si bata parintii sa-i dea din pensie dar el nu se duce sa munceasca pt 10 mil, ca-i putin.

    Sincer, 10 mil este un inceput si daca esti om cinstit si mai esti si disperat atunci te duci si pentru 1 paine /zi, ca ti se da, nu ti se ia!!!!
    Nu ceri de pomana la nimeni si apoi este un inceput, iti poate creste salariul daca dovedesti ca esti muncitor.

    Atitudinea asta de aroganta si prostie domina in Romania, tu crezi ca noi primi ceva de pomana prin strainatate? te inseli, aici nu ne ajung banii...ne mai luam un servici, fie si de 10 mil. nu conteaza, conteaza ca esti cinstit si vrei sa faci ceva in viata, in loc sa tai frunza la caini la colt de strada!

     

  •  
    • 3354 mesaje
    5 Feb 2013, 12:58
    2 1
    pentru un post cu studii medii e chiar bine 10 mil... sunt oameni cu studii superioare care sunt nevoiti sa accepte 10-11-12mil...

    are dreptate, maricon... pentru un serviciu, te duci pe cat iti da... ce firma isi imparte profitul cu salariatii?
  •  
    • 367 mesaje
    5 Feb 2013, 20:21
    1 1
    fetelor,eu am ramas doar putin uimita de cat de putin plateste Mega Image.sigur ca atunci cand esti disperata accepti oricat.
  •  
    • 5609 mesaje
    6 Feb 2013, 05:31
    9 2
    Acum cativa ani serband intalnirea de 25 de ani de la terminarea liceului am organizat o intalnire cu fostii colegi de clasa... (am sa intru direct in subiect)....deci, apare momentul cand fiecare se ridica si povesteste in cateva fraze: cine este, ce ocupatie/munca are, ce succese personale si profesionale a avut pana atunci, etc...

    O colega f populara in vremea liceului, fata simpla, sincera si corecta....ii vine randul si ne spune '" m-am casatorit imediat dupa liceu, eram insarcinata cu baiatul, ne iubeam, asa ca, am horatat sa ne luam...apoi a aparut fetita si m-au legat mai mult de casa, camin, familie.
    Am petrecut cativa ani buni sa-mi cresc copii si nu am mai gasit timp niciodata sa fac facultate sau alte cursuri. Am muncit unde am gasit, azi am 3 servicii!!!! "
    Era portareasa la un spital, receptionista la o statiune balneara si traducator de limba engleza cand ii mai picau contracte.

    Am fost socata, aveam colegi care erau de ani buni fara munca si care spuneau ca nu se duc sa munceasca pe temir ce si mai nimic....si femeia asta avea 3 servicii.
    Am ajuns langa ea si am intrebat-o cum si de ce munceste atata...
    Raspunsul ei a fost:
    "...este f putin la toate 3 joburile, dar insumate ma ajuta sa-mi platesc facturile lunare, sa-mi platesc casa si sa traiesc decent. Nu-mi este rusine sa muncesc, de munca se gaseste pentru toata lumea, doar putorile refuza sa mearga sa munceasca pt 7-8 MIl. de lei, eu nu!
    Apoi, va spusesem si barbate-su avea servici si el mai mergea in completare si la bunici, la tara, sa-i ajute cu treburile gospodariei.

    Tot atunci am discutata si cu alti colegi incercand sa aflu de ce nu aveau de munca de ani de zile...si mi-au spus ca prefera sa stea acasa pe somaj sau pe ajutor social decat sa se oboseasca pt cateva milioane...altii preferau sa-si trimita nevestele la munca in Spania, Italia... chiar si din cei care aveau facultati. 
    Oare chiar nu erau disperati, sau lenea ii tinea legati de umbra casei si joaca pe computer?!
    Socant, tot atunci am aflat ca marea majoritate, desi nu aveau venituri mari sau constate, toti aveau computere, interent, telefoane bune...si unii din ei pasionati de jocurile pe computer.

    Oare cum naiba un barbat care se apropie usor de 50...isi permite sa taie frunza la caini toata ziua, asteptanad ca sotia sau copii sa-l intretina? Unde naiba este mandria si orgoliul lor de barbati si stalpi ai casei?






     
  •  
    • 5609 mesaje
    6 Feb 2013, 05:39
    8 1
    iepu said:Ce as putea face ca sa imi gasesc un loc de munca in afara de : a aplica pe Toate site-urile de job-uri zilnic, a suna la anunturile din anuntul telefonic(unde de multe ori oricum nu raspunde nimeni si daca a aparut de o ora job-ul deja nu mai e valabil), si sa incerc la Ajofm..unde sunt salarii minime si cerinte mari????Am in mail 18 pagini de cv-uri trimise, si in engleza si in romana...Nu ma suna nici naiba.Am trimis si cv-uri firmelor care au postat pe best jobs etc, personal.Am trimis cv-ul de la directori pana la receptie.NIMIC!!!! Adica asa ceva mi se pare absolut frustrant sa vrei sa muncesti si pur si simplu sa nu poti!!! Nu stiu ce vor, mai ales ca aplic la posturi pentru studii medii.Adica nu aplic la cele la care nu ma incadrez.Am aplicat pentru posturi care presupuneau exact ce am mai facut pana acum si nimic...Nu stiu ce o sa fac sincer, dar nu ma vad prea bine si cu chirie si cu banca de platit si cartela pt tel...Stie cineva de vreun post de operator calculator ori arhivare ori secretariat, dar sa fie serios nu operator insemnand videochat si secretara/amanta...Ca de din astea m-am saturat pana peste cap...

     
    Pot sa te intreb, cate sute de aplicatii ai facut?
    De cate luni/ani cauti joburi?

    Hai sa-ti spun cum sta treaba prin occident: Faci zilnic zeci de aplicatii...dupa luni de aplicatii ajungi sa insumezi sute....si primesti doar 10 telefoane de la agentii....si, intr-un final 1 interviu cu compania. 

    Ca sa ai rezultata trebuiesa trimiti zeci de emailuri pe zi, zeci de aplicatii pe zi...si te asigur ca cineva te va suna la un moment dat, cineva te va vrea sa muncesti pt el.
    Numai ca , pana atunci trebuie sa te inarmezi cu rabdare si tutun!
     

    Hai nu dispera, ia orice job ti se ofera, chiar si sub limita minima, este un inceput si apoi dovedind ca esti bun, vei fi apreciat si salariul iti va fi marit.
    Daca pleci de la premiza "salarii mici si cerinte mari" nu vei fi capabil niciodata sa-ti iei un job, sa fii multumit sa sa faci ceva in viata. Cred ca atitudinea asta este total gresita si daca iti doresti sa reusesti in viata, trebuie sa te schimbi radical!


     

  •  
    • 29 mesaje
    14 Feb 2013, 13:27
    0 0
    Maseur profesionist,34 ani, atletic, fizic placut, caut partenera(18-60), fara inhibitii, open-mind pentru videochat. Nu ma laud ca vei castiga 3000$ pe luna……dar 100$ pe zi, bani ce ii vom imparti, tot se face. Si asta din confortul apartamentului meu sau al tau. Rog seriozitate. PS se poate lucra si cu masca, pentru a nu fi recunoscuti. Doar in Bucuresti. Contact: abandontotal@yahoo.com
  •  
    • 1 mesaje
    3 Iun 2013, 21:21
    1 0

    Daca iti plac copiii, lucrul cu copiii poti intra in invatamant, e salariul mic dar iti merge vechimea. Trebuie sa ai modulul psihopedagogic sau sa fii macar inscrisa la acest curs.


     

     

  •  
    • 1 mesaje
    8 Iun 2015, 18:16
    1 0
    Ingrijirea a persoanelor vârstnice din Marea Britanie

    Senior care, washing, dressing,cooking, house cleaning, medication, shopping, companion.
    Naturally it depends on the specific needs of the client, everything will be specified before signing the employment contract. We require positive attitude towards seniors, communicative level in English language.
    Experience in the position of a nurse, carer or social worker is an advantage, but not essential.
    Salary average of 300 pounds per week (gross) You will have a Private room, free meals, internet, 1-2 free days a week.Sometimes a car is available car.
    We are serious, charge you no fees..yes...ZERO FEES..and ongoing support. But please do not waste our time if you level of English is poor. You will have to pass a Skype conference test first..so we will find out. babbagejohn7@gmail.com
    www.teamhomehelp.co.uk
  •  
    • 36 mesaje
    6 Iul 2015, 20:46
    1 0
    Poate ar trebui refacut CV-ul...eu "coafez" CV -uri de ceva vreme ...daca esti interesata..da-mi un mesaj pe privat...
  •  
    • 36 mesaje
    6 Iul 2015, 20:46
    1 0
    Poate ar trebui refacut CV-ul...eu "coafez" CV -uri de ceva vreme ...daca esti interesata..da-mi un mesaj pe privat...
  •  
    • 7 mesaje
    28 Aug 2019, 00:54
    0 0

    1 mesaje
    acum 2 minute
    Citează Trimite mesaj Editează
    00
    Helen Rich Studio din Constanta! Este cel mai tare studio ever! Nu au amenzi, lucreaza pe mai multe site uri deci nu exista zi fara,,trafic''! nu faci bani pe un site, faci pe celalalt si tot asa! Unde mai pui ca daca ai nevoie iti dau plata la zi si nu sunt barbati angajati acolo si doar femei! Iar decorul e luxury tare!
  •  
    • 7 mesaje
    28 Aug 2019, 00:56
    0 0

    1 mesaje
    acum 2 minute
    Citează Trimite mesaj Editează
    00
    Helen Rich Studio din Constanta! Este cel mai tare studio ever! Nu au amenzi, lucreaza pe mai multe site uri deci nu exista zi fara,,trafic''! nu faci bani pe un site, faci pe celalalt si tot asa! Unde mai pui ca daca ai nevoie iti dau plata la zi si nu sunt barbati angajati acolo si doar femei! Iar decorul e luxury tare!