Eu te-am iubit corect gramatical

  •  
    • 7051 mesaje
    3 Feb 2013, 21:37
    4 1
    offf pekineazo nici nu stii cat de mica poti sa fii..
  •  
    • 4503 mesaje
    3 Feb 2013, 21:38
    2 0
    sorell, modifica setarile la FB, sa nu vada ce postestezi decat prietenii nu si "prietenii" prietenilor

    warm, pula mea, am zis ca te ignor, dar ce semeni, aia aduni...

    nu mai baga frate in luptele tale si pe altii, ca nu esti nici mama nici tata lu' sorell

    sorell tu ai nevoie sa vorbeasca cineva in numele tau?

    eu am iesit de pe topicul asta, v-ati incrancenat ca dracu' si nu inteleg de ce

    doctor house

    good night 
  •  
    • 7743 mesaje
    3 Feb 2013, 21:41
    3 0
    I_have_a_dream said:

    gene, 1. fiindca miki e prietena cu mine si i-au fost adresate epitete, 2. fiindca altora le-au fost adresate epitete gratis, 3. fiindca am facut 2 ani de psiho si am citit mai multe carti de psiho decat iti poti tu imagina, si 4. ce-i cu visina asta de pe tort? ce nu e a buna cu tine? e prima oara ca te iei de mine far sa-ti fi zis tie personel nimic.


    miki, arata la fel de bine ca mine 1.90, 90 de kg, mers la sala, brunet,   okelari prada. nush ce cauta prin ro.

     


    te crezi bomba, I have?  esti proasta de bubui, da  

  •  
    • 5862 mesaje
    3 Feb 2013, 21:44
    0 0
    of, parca era topic despre iubire...
  •  
    • 10876 mesaje
    3 Feb 2013, 21:45
    0 0
    Pai facand analiza pe text, chiar daca sunt o tehnica, rezulta urmatoarele: -o parte din eva s-a lasat dreaq pagubasa de tot si manca seminte,floricele, bomboane agricole, dupa resedinta de judet. Restul, e can can.
  •  
    • 7743 mesaje
    3 Feb 2013, 21:45
    3 0
    I_have_a_dream said:hai ca parca se mai aliniaza planetele seara asta. ieri si eu am simtit ca e saturn cu curu-n sus.


    penicyllin, ca pleci sau stai, nu cred ca plange cineva prea mult. esti un nevrotic egocentric care vorbeste singur, fara sa-i poata pasa de altii. nu oferi  nimic de calitate, nici macar umor. nici nu ma mir ca-ti place _eva, care e exact la fel, vie ca ochiu mortului si plina de sine si de ura. si vad ca continui cu jignirile alea de necrescut.

      

     si stai linistita, cutzulache, ti-am mai spus,nu mai sari sa ma musti, ca nu ajungi, sa ma jignesti, nu poti. mai putin si turbezi.

  •  
    • 7051 mesaje
    3 Feb 2013, 21:45
    5 1
    Mara77 said:sorell, modifica setarile la FB, sa nu vada ce postestezi decat prietenii nu si "prietenii" prietenilor

    warm, pula mea, am zis ca te ignor, dar ce semeni, aia aduni...

    nu mai baga frate in luptele tale si pe altii, ca nu esti nici mama nici tata lu' sorell

    sorell tu ai nevoie sa vorbeasca cineva in numele tau?

    eu am iesit de pe topicul asta, v-ati incrancenat ca dracu' si nu inteleg de ce

    doctor house

    good night 

     

    Mara...nu este nici un premiu Turner pentru mine pe Eva..aia e o pagina publica, nu-i nici o lista de prieteni...

    am o pasiune si sunt mandra de ea..da, mai si zugravesc

    eu de pe Eva am plecat ...nu pentru ca a venit o vacuta sa raga la mine, ci pentru ca, vad acum, calitatea oamenilor de pe Eva...

    in momentul in care am ales sa arat tuturor ceea ce ma pasioneaza, mi-am asumat si riscurile

    Regina...am ajuns acolo unde doream...

  •  
    • 10816 mesaje
    3 Feb 2013, 21:49
    1 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 8715 mesaje
    3 Feb 2013, 21:51
    1 1
    Mara77 said:sorell, modifica setarile la FB, sa nu vada ce postestezi decat prietenii nu si "prietenii" prietenilor

    warm, pula mea, am zis ca te ignor, dar ce semeni, aia aduni...

    nu mai baga frate in luptele tale si pe altii, ca nu esti nici mama nici tata lu' sorell

    sorell tu ai nevoie sa vorbeasca cineva in numele tau?

    eu am iesit de pe topicul asta, v-ati incrancenat ca dracu' si nu inteleg de ce

    doctor house

    good night 

     

    Cu putina rabdare ( ori decenta???) aflai ca si tatal lui sorell a murit asta vara de cancer...
    Plus, e o intreaga istorie cat se poate de emotionanta ascunsa in spatele acestei povesti.
    Desigur, atata timp cat evapunctro nu iti plateste, s-ar putea sa ai dreptate in a minimiza...

    Dar noa, nu am pretentia ca fiecare sa fie perfect...



     

  •  
    • 14418 mesaje
    3 Feb 2013, 21:51
    2 3
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 10816 mesaje
    3 Feb 2013, 21:54
    1 0
    Mesaj şters de administrator
    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 3 Feb 2013, 21:55
  •  
    • 7051 mesaje
    3 Feb 2013, 21:55
    5 1
    dalia05 said:Sorell, daca un troll a facut "critica literara" pe desenele tale, nu vad motiv sa te superi pe toata lumea de aici. Cred ca tu ne-ai aratat si desenele cu cai care mi-au placut foarte mult, identitatea de pe Facebook nu ti-o cunosc.

    Daca te-ai paruit cu cineva de aici, nu este mortal. Aici multi se paruiesc impartial ca tot romanul, au zis altii, ai zis si tu si viceversa

     

     Dalia...nu va pun pe toti in aceeasi oala... nu ma las impresionata si intimidata atat de usor...dar chestiile astea nu-s normale si chiar nu mai vad rostul...chiar am ce face...si cati au reactionat la un asemenea comportament...? tacerea inseamna acceptare...

     

    critica literara intr-adevar

     

  •  
    • 10816 mesaje
    3 Feb 2013, 21:56
    0 0
    Mesaj şters de administrator
    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 3 Feb 2013, 21:59
  •  
    • 7051 mesaje
    3 Feb 2013, 21:56
    9 1
    Regina_Neagra said:fata draga, pot sa iti zic sincer ca ar fi bine sa treci pe xanax, pe cuvant....
    avand in vedre ca ai stat printre oameni de calitatea asta, e bine de stiut ca se aplica zicala: cine se aseamana se aduna. da....tot e bine ca iti dadusi seama la timp si te-ai hotarat sa nu te mai amesteci cu pleava.

    in rest....zugraveala placuta sau pictare cu succes sau ce s-o numi ce faci tu acolo si las-o balta cu atitudinea asta de mironositza ca oricum nu ai vreo calitate nemaivazuta ca om. mi-am dat seama demult cat de jos esti si daca vrei iti si amintesc episoade pe eva in care ai dovedit din plin, doar ca nu cred ca meriti chiar atata deranj....

     acum chiar ca nu mai plec

    prea mult iti doresti

  •  
    • 10816 mesaje
    3 Feb 2013, 21:58
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 10876 mesaje
    3 Feb 2013, 22:00
    0 0
    Hai ca deja sa mor, o dam in patetisme. Ca Dream a spus ca e pretena cu mine, a fost facuta proasta. Sunt prietena si cu Mi, si cu Dil si cu multe altele. Da zau de nu se descurca si singure , fara ajutorul meu intr-o disputa.
  •  
    • 10816 mesaje
    3 Feb 2013, 22:03
    0 0
    Mesaj şters de administrator
    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 3 Feb 2013, 22:04
  •  
    • 14418 mesaje
    3 Feb 2013, 22:04
    2 3
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 12819 mesaje
    3 Feb 2013, 22:05
    0 0
    andrada86 said:Bey, habar n-am cum o mai fi acum, fi-miu a terminat de mult facultatea (btw, universtitate de stat, dar la "cu taxa", din 220 locuri, doar 20 la "fara", asta ca se dadeau stiute procente, nu si adevarate), daar...pe vremea mea (ingrozitor, stiu, dar n-am cum altfel sa ma exprim), nimeni nu lucra, pt simplul fapt ca n-avea cum. Dalia stie, a facut facultatea cam tot pe-atunci (si p-acol, erau cursuri dimineata, iar dupa-amiaza seminarii si laboratoare, 6 zile pe saptamana. Nu-mi permiteam sa lipsesc, culmea...mai si invatam, in timpul anului, nu cum practica multi, acum, scriu doar cand isi pregatesc fituicile pt examene.

    Si zic si eu, precum Creanga: daca-i popa, sa ceteasca...iar daca-i student, sa se tina de carte.

     
    exista seral?
    in vacanta ce faceai?
    there you go.
    deci se putea organiza scoala in asa fel incat sa se permita platirea ei.

  •  
    • 8715 mesaje
    3 Feb 2013, 22:06
    6 1
    Regina_Neagra said:fata draga, pot sa iti zic sincer ca ar fi bine sa treci pe xanax, pe cuvant....
    avand in vedre ca ai stat printre oameni de calitatea asta, e bine de stiut ca se aplica zicala: cine se aseamana se aduna. da....tot e bine ca iti dadusi seama la timp si te-ai hotarat sa nu te mai amesteci cu pleava.

    in rest....zugraveala placuta sau pictare cu succes sau ce s-o numi ce faci tu acolo si las-o balta cu atitudinea asta de mironositza ca oricum nu ai vreo calitate nemaivazuta ca om. mi-am dat seama demult cat de jos esti si daca vrei iti si amintesc episoade pe eva in care ai dovedit din plin, doar ca nu cred ca meriti chiar atata deranj....

     

    Hahaha...

    Esti chiar funny. 

    Faptul ca pe tine nu te ajuta intelectul sa intelegi ce se intampla in acele tablouri, este cu atat mai amuzant....

    Sincer, daca eram chiar atat de redus mintal, ma uitam doar ca " curca-n lemne" si taceam...

    Faptul ca din varful gramezii de rahat pe care stai iti creaza iluzia ca ea avea si oaresce opinii privitoare la arta, este o aberatie totala, probabil aceasta parere te va face sa injuri in stilul sectorului 5.