Clinica de nutritie KILOSTOP

  •  
    • 2 mesaje
    28 Ian 2013, 13:36
    5 0
    Buna ziua,

    Am ales deschid un nou subiect pentru a afla cat mai multe pareri despre clinica de nutritie Kilostop. Am inceput sa merg acolo de 2 saptamani si nu am fost atat de impresionata pe cat promiteau recomandarile de la prieteni, testimonialele de pe site (http://www.kilostop.ro/) sau ce am mai citit pe diverse forumuri. Pentru a ajunge la o greutate ideala pentru inaltimea mea trebuie sa slabesc 20 de kg si stiind ca nu pot face asta singura (am incercat atat singura cat si la un alt nutritionist) am apelat la aceasta clinica care a promis analize si dieta personalizata. Am dat o gramada de bani, iar acum sunt ingrijorata ca a fost o alegere gresita. De aceea va scriu ca sa va impartasesc cu voi experienta mea si sa aflu daca mai sunt si alte persoane care au mers acolo. 

    Multumesc 
  •  
    • 1 mesaje
    30 Ian 2013, 13:55
    8 6
    Alina,

    Am fost pacienta clinicii Kilostop, si am reusit sa slabesc 22,5 kilograme cu ajutorul doctorului meu. Experienta mea a fost una foarte buna, chiar daca e adevarat ca poate fi neplacut, sa platesti in avans un program pentru 2 luni.  Sunt destui bani.
    Ce vreau sa stii insa e ca EU am slabit, adica doctorita m-a ajutat mult, dar motivatia, ambitia, a fost a mea. Nu poti sa slabesti daca nu iti doresti destul.
    Iti scriu ca sa te ajut. Mi-ar placea sa pot sa scriu ca cele 22,5 kg ale mele s-au dus intr-o luna. NU. Am trecut prin perioade cu 1,5 kg/saptamana, am trecut prin perioade cu 0,5 kg. Au trecut 5 luni pana le-am slabit. Nu a fost usor, in sensul nu ca dieta a fost drastica, pentru ca aici din toata experienta mea cu nutritionistii, Kilostop e cel mai bland de pe piata, adica te intreaba ce vrei sa mananci saptamana viitoare, si daca nu esti de acord cu ce iti propun, iti schimba. Trebuie doar sa ceri.
    Cand ma gandesc la tine ca ai ganduri la 2 saptamani dupa ce ai inceput, ca nu e tocmai bine, sfatul meu e sa vorbesti doctorita ta sa-i spui ce gandesti.
    Dar curaj, drumul e lung, poate ca nu ai motivatie daca te gandesti sa renunti dupa 2 saptamani. Oricum nu te lasa, tine-te de treaba si o sa reusesti. Mai scrie prin ce treci, voi incerca sa iti raspund cand pot. Aa, si sa stii ca testimonialele de pe site sunt reale, cunosc doua persoane personal, si si mie mi-au propus sa vin la un testimonial sa povestesc cum a fost, numai ca nu am avut niciodata timp.
  •  
    • 1 mesaje
    26 Iul 2013, 14:25
    5 2
    Buna,
    Mi-ar fi placut un follow-up aici
    Ma gandesc sa incerc si eu kilostop dar efortul financiar e destul de mare pentru mine si am indoieli cu privire la rezultate.
  •  
    • 1 mesaje
    24 Nov 2013, 19:50
    8 6
    Buna seara! As dori sa stiu si eu daca se poate..cat costa aceste consultatii la clinica Kilostop? Din cate stiu se va plati consultatia initiala si apoi se vor face vizite la nutritionistul respectiv din 2 in 2 saptamani sau ceva de genul ...cat se plateste de fiecare data?? Multumesc
  •  
    • 1 mesaje
    4 Dec 2013, 19:50
    14 6
    Buna seara,

    Personal nu recomand aceasta clinica. Este doar un pachet frumos poleit de marketing pe banii unor oamenii disperati sa slabeasca.
    1.Nu ofera pic de flexibilitate la programari, adica daca nu ajungi fix la ora/ziua la care esti programat nu conteaza daca poti sau nu, daca lucrezi sau nu, pierzi programarea si risti sa nu mai poti fi programat prea curand sau esti obligat  chiar sa platesti suplimentar,
    2.Modul de comunicare a fetelor de la receptie este agresiv chiar arogant, uitand ca sunt platite acolo din banii clientilor,
    3.Programul de slabit nu este deloc asa personalizat asa cum este prezentat, nu este altceva decat un regim hipocaloric pe care il poti lua si de pe internet sau ti-l poti pregati singur,
    4. Costurile sunt mari iar plata , esti obligat sa o faci in primele sedinte.

    Asadar daca aveti timp, nervi si bani de cheltuit, duceti-va cu "incredere" la clinica Kilostop!

  •  
    • 1 mesaje
    10 Dec 2013, 12:12
    8 6
    Buna ziua,
    Eu sunt foarte multumita de programul de la Kilistop. Din iulie am inceput , am reusit sa ma "scutur" de 15Kg iar acum sunt pe mentinere, si dupa sarbatori incep iar "scuturarea"  de inca 10-12Kg. La inceput am fost foarte suspicioasa, nu credeam ca o sa reusesc, ma gandeam macar sa invat sa mananc corect si sanatos. Dar a functionat, efectiv te invata cum, cand, ce si cat sa mananci. Dieta ti-o alegi in functie de preferintele alimentare si respecti niste reguli simple, apoi cu siguranta apar rezultatele. Da , nu este usor pana te obisnuiesti, apoi floare la ureche....sunt si momente mai dificile.....nevoia de dulce.....dar nutritionistul te ajuta si te invata cum sa treci peste.... cel putin la mine asa a fost. Nu am putut sa tin o dieta foarte stricta si severa, dar kilogramele zburau cate unul pe saptamamana. Ce pot sa va spun eu....cu rabdare , cu sufletul deschis la sedintele cu nutritionistul, cu putina vointa si se vor vedea rezultatele, iar dupa ce o sa primiti complimente din partea cunoscutilor o sa fie super usor sa continuati.
    Da, nu este ieftin, dar merita....dupa primul program de "scuturare "( nu-mi place sa spun slabire, pentru ca nu vreau sa ma simt slabita ci supla) , puteti sa continuati cu programul de mentinere care este ok ca si pret.
    Fetele de la receptie , pentru mine au fost ok, respectoase, serviabile.... 
    Da, orele programarilor sunt foarte stricte, dar eu consider ca este corect, pentru ca nu mi-ar fi convenit sa ma duc la sedinta si sa astept pentru ca altcineva a intarziat si nu a terminat sedinta.
    CONCLUZIE RABDARE, SPUNE-I NUTRITIONISTULUI TOT CE GANDESTI SI SIMTI PRIVITOR LA MANCARE SI DACA VREI CU ADEVARAT SA FACI O SCHIMBARE IN BINE PENTRU TINE, VEI REUSI SI MERITA.
  •  
    • 6 mesaje
    14 Sep 2017, 18:36
    10 0
    Buna,
    Puteti sa ne spuneti si pretul unei terapii la clinica Kilostop?
    Ar ajuta niste cifre concrete.Nu stiu ce inseamna 'mult' sau 'ok' sau 'scump' pentru voi si vreau sa-mi formez o parere.
    Multumesc in avans.
  •  
    • 19 mesaje
    20 Oct 2017, 10:29
    2 0
    Pentru scaderea in greutate se pot folosi si diverse suplimente care pot ajuta la eliminrea kilogramelor care sunt in plus. Moda asta cu suplimentele alimentare e o alternativa destul de buna pentru aa ceva.