Din lipsa dragostei

•  
    • 2 mesaje
    20 Ian 2013, 20:17
    0 0
    Sunt Mihaela, am 29 de ani.
    Am o relatie cu prietenul meu de aproape 5 ani. De un an si ceva, simt ca el nu este ce imi doresc, mai tot timpul m-am gandit sa ma despart, dar e foarte greu.
    Traim in concubinaj, nu are unde sta daca ii cer sa ne despartim.
    Si eu nu ma mai simt deloc fericita cu el, iubita, apreciata, nu mai stiu de cand nu mi-a mai luat un cadou, nici in ultimii 2 ani de ziua mea nu mi-a luat.
    Cred ca mi-ar fi mai bine singura si tot incerc sa ii arat si sa creez o situatie in care sa-i cer despartirea. De fiecare data, el face ceva sa nu pot sa-i zic. Chiar simt ca ma tine pe loc, e tare indaratnic.
    Spuneti-mi cum sa fac. Cum sa-i spun.
    Nu m-am priceput nciiodata la despartiri, preferam sa faca el pasul, mai ales ca in ultima perioada m-am purtat forte urat cu el.
  •  
    • 325 mesaje
    20 Ian 2013, 20:30
    0 0
    mika550 said:Sunt Mihaela, am 29 de ani.
    Am o relatie cu prietenul meu de aproape 5 ani. De un an si ceva, simt ca el nu este ce imi doresc, mai tot timpul m-am gandit sa ma despart, dar e foarte greu.
    Traim in concubinaj, nu are unde sta daca ii cer sa ne despartim.
    Si eu nu ma mai simt deloc fericita cu el, iubita, apreciata, nu mai stiu de cand nu mi-a mai luat un cadou, nici in ultimii 2 ani de ziua mea nu mi-a luat.
    Cred ca mi-ar fi mai bine singura si tot incerc sa ii arat si sa creez o situatie in care sa-i cer despartirea. De fiecare data, el face ceva sa nu pot sa-i zic. Chiar simt ca ma tine pe loc, e tare indaratnic.
    Spuneti-mi cum sa fac. Cum sa-i spun.
    Nu m-am priceput nciiodata la despartiri, preferam sa faca el pasul, mai ales ca in ultima perioada m-am purtat forte urat cu el.

N-ai discutat cu el despre ceea ce te nemultumeste? Pune banii la comun si participa la cheltuielile casei?

Poate el s-a atasat de tine , s-a obisnuit cu tine si nu crede ca mai e necesar sa-ti aduca tot felul de dovezi ca te iubeste.Daca iti este fidel , nu e betiv si nu lipseste de acasa ,eu zic ca merita sa-i mai dai o sansa...

•  
    • 2 mesaje
    20 Ian 2013, 21:44
    0 0
    Este de treaba ca barbat, dar nu sunt fericita langa el.
    Este indiferent.
    Am discutat mult cu el. Nu il pot schimba si nici nu as vrea, sa fiu sincera.
    Vreau sa faca anumite lucruri spontan, nu ca i le cer eu.
    Nu este ceeea ce imi doresc.
    Mi-a fost drag, l-am iubit, acum mi se pare ca dorm cu frati-miu in pat.
    Nici sexual nu ma mai atrage si a observat si el.
    Nu vreau sa-l tin legat de mine, dar nu stiu cum sa-i zic ca vreau despartire.
    Stiiu ca o sa se opuna, nu vrea sa plece din apt pentru nimic in lume. Am mai vrut o data sa ma despart de el si m-a convins sa renunt la idee. Dar relatia tot aiurea este.
  •  
    • 7053 mesaje
    20 Ian 2013, 22:14
    0 0
    mika550 said:Este de treaba ca barbat, dar nu sunt fericita langa el.
    Este indiferent.
    Am discutat mult cu el. Nu il pot schimba si nici nu as vrea, sa fiu sincera.
    Vreau sa faca anumite lucruri spontan, nu ca i le cer eu.
    Nu este ceeea ce imi doresc.
    Mi-a fost drag, l-am iubit, acum mi se pare ca dorm cu frati-miu in pat.
    Nici sexual nu ma mai atrage si a observat si el.
    Nu vreau sa-l tin legat de mine, dar nu stiu cum sa-i zic ca vreau despartire.
    Stiiu ca o sa se opuna, nu vrea sa plece din apt pentru nimic in lume. Am mai vrut o data sa ma despart de el si m-a convins sa renunt la idee. Dar relatia tot aiurea este.

nu-l mai iubesti si cred ca ar trebui sa discuti deschis cu el ca te gandesti la despartire....in nici intr-un caz nu poti sa-i pui bagajele la usa si sa schimbi yala nici nu ai spus asta, ce-i drept...dar ar trebui sa-i spui deschis tot ceea ce simti si sa luati hotararea....e barbat in toata firea, o sa supravetuiasca chit ca o sa-i fie foarte greu...pe undeva, sunt convinsa ca simte toate astea...

mie mi s-ar parea tare aiurea ca cineva sa stea cu mine din mila...s-a terminat, asta este...

•  
    • 3041 mesaje
    20 Ian 2013, 22:33
    0 0
    ceva de genul:

Dorele, vreau sa ne despartim.