Podoaba capilara

  •  
    • 3 mesaje
    9 Ian 2013, 14:06
    0 0
    Buna. Am nevoie de cateva sfaturi...nu stiu ce sa mai fac, parul meu se murdareste repede si la 2 zile trebuie sa-l spal....dar varfurile sunt uscate si despicate.....Nu vreau sa-l tund, pentru ca imi taie mai mult de 3 cm din el si este pana in zona umerilor...Multumesc anticipat :)
     
  •  
    • 5144 mesaje
    9 Ian 2013, 16:11
    1 1
    poate nu folosesti samponul potrivit daca gama care se gaseste in supermarket ai terminat-o de probat, treci la cele din farmacie.
  •  
    • 316 mesaje
    13 Ian 2013, 15:39
    0 0
     ...sau la sampoanele din plafare, cele cu extracte de plante. Nu fac ele foarte multa spuma (si nici nu trebuie), dar lasa un par scartaind de curatenie si foarte stralucitor. Iar daca ai si probleme cu matreata, te scapa si de asta (eu faceam o gramada de la sampoanele din comert).
  •  
    • 80 mesaje
    17 Ian 2013, 13:59
    0 0

    Poti folosi un sampon si un balsam profesional pentru repararea parului, pe baza de ceramida care iti vor fortifia si repara parul http://www.azida.ro/product.php?pd_id=159

  •  
    • 3 mesaje
    18 Ian 2013, 19:42
    0 0
    Folosesc sampon si balsam de la Nivea pt reparare si balsamul imi place foarte mult pt ca mi-l face foarte fin si nu este asa de incalcit....dar varfurile mi se par uscate....
  •  
    • 3 mesaje
    18 Ian 2013, 19:45
    0 0
    Acum 2 ani am folosit cv cu petrol de la Gerovital...Atunci mi se parea benefic pt par....si anul asta am inceput sa-l folosesc iar da de cand m-am dat prima data cu el mi se parea ca-mi face parul mai uscat
  •  
    • 34 mesaje
    17 Mai 2018, 16:50
    0 0
    La recomandarea unui prieten am folosit samponul impotriva matretii (biosulf) si lotiunea pentru regenerare de la Regivero pentru a nu avea par gras. Pentru mine a fost bun nu mai am probleme cu parul gras iar parul are un aspect mult mai sanatos. Poate te ajuta .