Caderea parului

  •  
    • 30 mesaje
    9 Ian 2013, 01:50
    0 0
    ce-mi recomandati impotriva caderii parului?? nu stiu ce sa ma mai fac.
  •  
    • 4411 mesaje
    9 Ian 2013, 22:45
    0 0
    Care este cauza?Ai identificat-o?
  •  
    • 30 mesaje
    11 Ian 2013, 00:37
    0 0
    andreeaX said:Care este cauza?Ai identificat-o?

     In urma cu ceva timp m-am decolorat,parul nu ii asa aspru si ars pe cat m-as fi asteptat dar el tot cade.

  •  
    • 1038 mesaje
    11 Ian 2013, 09:30
    0 0
    http://www.eva.ro/forum/viewtopic.php?topic=112166&forum=3&0
  •  
    • 1166 mesaje
    11 Ian 2013, 13:05
    0 0
    daca e de la decolorare atunci banuiesc ca se rupe..nu cade cu radacina cu tot. te-ai decolorat singura? stii ca parul nu se decoloreaza de la radacina..se lasa cam 2cm. fa singura un test...trage de un fir de par vezi daca se intinde sau daca se rupe..adica vezi daca si-a pierdut elasticitatea. daca se rupe usor atunci un singur lucru mai poti face..un tratament cu keratina. asta i-ar mai reda din elasticitate. in timp trebuie tuns oricum..asta e un tratament temporar care nu iti reface structura firului de par ce doar umple golurile. keratina se duce la spalat cam in 3-4 luni..dupa ori repeti operatiunea ori il tunzi.
  •  
    • 2 mesaje
    11 Ian 2013, 14:43
    0 0

    Am pielea foarte aspra si m-am gandit sa-mi fac o comanda de un ulei de la soapmill. Si as dori sa stiu daca este bun? multumesc!

  •  
    • 1166 mesaje
    11 Ian 2013, 16:38
    0 0
    asta se vrea un fel de reclama inteligenta sau ce?
  •  
    • 590 mesaje
    11 Ian 2013, 17:19
    1 0
    eu am patit acelasi lucru cu oxidantul de la vopsea prea puternic a fost de mi-a subtiat parul intr-ul hal fara de hal si l-a uscat tare rau de a devenit friabil si f deshidratat de aia se si rupea. Incearca masti naturale home made le-am folosit dupa vopsit si intr-adevar parul este hidratat,rezultatul se va vedea in timp dar eu zic ca merita sa incerci.
  •  
    • 30 mesaje
    12 Ian 2013, 01:05
    0 0
    heba said:daca e de la decolorare atunci banuiesc ca se rupe..nu cade cu radacina cu tot. te-ai decolorat singura? stii ca parul nu se decoloreaza de la radacina..se lasa cam 2cm. fa singura un test...trage de un fir de par vezi daca se intinde sau daca se rupe..adica vezi daca si-a pierdut elasticitatea. daca se rupe usor atunci un singur lucru mai poti face..un tratament cu keratina. asta i-ar mai reda din elasticitate. in timp trebuie tuns oricum..asta e un tratament temporar care nu iti reface structura firului de par ce doar umple golurile. keratina se duce la spalat cam in 3-4 luni..dupa ori repeti operatiunea ori il tunzi.

     

     

     M-am decolorat la salon.Cumnata mea mi-a zis ca ea s-a facut cu ulei de masline si a dar rezultate

  •  
    • 1166 mesaje
    12 Ian 2013, 11:36
    0 0
    uleiul de masline nu intra in par..incearca-l pe cel de cocos mai bine. inainte de a te decolora iti cadea parul? ca poate problema e alta... daca parul s-a uscat uleiurile ajuta dar daca la-i ars nu mai faci nimic cu niciun ulei.
  •  
    • 316 mesaje
    12 Ian 2013, 19:33
    0 0
     Eu as trata problema mai degraba pe plan intern. de obicei parul cade in exces de la lipsa anumitor vitamine si minerale, cum ar fi zincul sau complexul de B-uri (B3, B5, B6. B care este esential parului.
    Si eu am avut probleme mari in a-mi tine podoaba capilara la locul ei Si am luat  vitamine si am rezolvat problema (ce-i drept acum daca nu mai iau nimic, am observat ca iar incepe sa cada. dar nu ca inainte totusi).
    Si extern poti incerca si uleiurile (masline, cocos, migdale dulci - ultimele 2 fiind mai scumpute) daca i-ai degradat aspectul prin decolorare si vopsit. Ajuta si ele, numai ca trebuie sa te tii de tratament.
  •  
    • 30 mesaje
    13 Ian 2013, 01:02
    0 0
    heba said:uleiul de masline nu intra in par..incearca-l pe cel de cocos mai bine. inainte de a te decolora iti cadea parul? ca poate problema e alta... daca parul s-a uscat uleiurile ajuta dar daca la-i ars nu mai faci nimic cu niciun ulei.

     

    Am auzit ca si gama Revalid ii buna,acuma nu imi ramane  decat sa incerc.

  •  
    • 9 mesaje
    13 Ian 2013, 17:07
    0 0
    http://apps.facebook.com/oriflamestore/100000891371940 Care sunt dorinţele tale pentru 2013?! http://oriflametrends.ro/dansul-diafan-al-dorintelor/ Magazinul virtual Oriflame al lui Adina apps.facebook.com/oriflamestore      incercati produsele profesionale de la Orifame -Sampon +Lotiune pt caderea parului si Spuma pt par cu probleme
  •  
    • 9 mesaje
    13 Ian 2013, 17:19
    0 0
    Hair & Nail NutriComplex Complex hrănitor pentru păr şi unghii Previne căderea părului şi asigură nutrienţii necesari atât acestuia, cât şi unghiilor. Părul este mai puternic şi are un aspect mai bogat, iar unghiile sunt mai rezistente. A se administra 2 tablete o dată pe zi, timp de cel puţin trei luni. Cod:23473  -64 lei  si  Sampoan +Lotiune pentru caderea parului  .Toate produsele sunt de la Oriflame .Eu am parul lung si nu mai am asa multe probleme .folosesc de putin timp( de la Craciun) ,cura este de 3 luni .Pentru mai multe  informatii,comenzi si inscrieri (ca sa  faci  economie) :Adina 0744677246
  •  
    • 80 mesaje
    17 Ian 2013, 13:55
    0 0
    Trebuie sa iti hidratezi parul si in acest sens iti recomand un sampon profesional, de buna calitate, de la Franck Provost http://www.azida.ro/product.php?pd_id=162. Ideal este sa folosesti si un balsam sau o masca de hidratare a parului.
  •  
    • 3 mesaje
    25 Ian 2013, 13:06
    0 0
    Poate afecta vopsirea parului calitatea acestuia? Depinde ce vopsea folosesc?
  •  
    • 590 mesaje
    25 Ian 2013, 17:44
    0 0
    DariaP85 said:Poate afecta vopsirea parului calitatea acestuia? Depinde ce vopsea folosesc?

     

    Niste sfaturi despre cum afecteaza vopseaua firul de par gasesti aici:

     

    http://www.garbo.ro/articol/Frumusete/2695/Parul-vopsit-secrete-naturiste-de-ingrijire-intensa.html

     

     

  •  
    • 4 mesaje
    26 Ian 2013, 18:46
    0 0
    Recomand http://arganic.ro/index.php?route=product/product&path=65&product_id=83
  •  
    • 34 mesaje
    17 Mai 2018, 16:41
    0 0
    Eu am folosit samponul impotriva caderii parului si lotiunile pentru regenerare si impotriva caderii parului de la Regivero, pentru mine au fost bune ( e un pachet de tratament) Sincer sunt multumita ca parul meu si-a revenit foarte mult plus nu mai imi cade parul asa de mult; imi cad cateva fire care este normal sa cada. Eu zic ca merita sa incercati, mai ales ca daca nu functioneaza returzeaza banii...cel putin asa zic ei.