sarcina

  •  
    • 6798 mesaje
    23 Ian 2013, 23:24
    1 2
    multumesc, dar nu-mi recomanda nici un doctor, am luat deja toate celebritatile la rand, cu Tutunaru in frunte.
    am obosit si nu stiu cat curaj o sa mai am s-o iau de la capat, si daca prima data am avut idee foarte clara ce am de facut, pas cu pas, acum nu mai stiu nimic si sunt mai capiata ca oricand.
    ma panichez si la gandul ca as putea ramane iar insarcinata.
    om trai si-om vedea. 
  •  
    • 10876 mesaje
    24 Ian 2013, 03:45
    0 0
    Pai asa o fi cum ziceti voi. Mie daca cclul mi-a venit pe 16 decembrie sa spunem si pe 27 decembrie am avut un cntact sexual, cand am facut ultra pe 22ianuarie am considerat ca sunt trei saptamini de sarcina. Sa mor io daca stiam ca se calculeaza cu tot cu prima zi de ciclu.Io stiu ca daca ramasai grea pe 27 sa spunem, de atunci incepe numaratoarea. Cu primul copil ramasai grea pe 3 ianuarie si il facui pe 17 octombrie, iar cu al doilea ramasai grea pe 30 martie si il facui pe 22 decembrie. Naiba sa le ia de calcule.
  •  
    • 10876 mesaje
    24 Ian 2013, 10:34
    1 0
    Ma, am mai citit, se considera ca esti gravida , cu aproximatie, exact prima zi fertila dupa ciclu. Ori vorbim toate la fel si fiecare se exprima altfel.
  •  
    • 1 mesaje
    8 Feb 2013, 10:12
    0 0
    Buna ziua,sunt de prima zi aici pe forum.Sunt foarte ingrijorata de faptul ca am o scurgere vaginala in cantitati mici de culare roz-maronie.Ultima data am avut ciclu pe data de 16.01.13 si a durat 6 zile (mentionez ca nu am ciclu regulat).Am avut sex neprotejat cu viitorul sot pe 22, 27 ianuarie si 3 februarie.Pe data de 5 februarie si astazi am avut o scurgere intr-o mica cantitate de culoare roz -maronie cu niste dureri asemanatoare de ciclu(mentionez ca am facut mai inainte o cura pentru cistita si candida)sunt foarte ingrijoarata ca pot sa fiu insarcinata..sunt foarte stresata..astept raspunsurile voastre..
    Acest mesaj a fost editat de către amarfii: 8 Feb 2013, 10:16
  •  
    • 1784 mesaje
    8 Feb 2013, 11:33
    2 0
    amarfii said:Buna ziua,sunt de prima zi aici pe forum.Sunt foarte ingrijorata de faptul ca am o scurgere vaginala in cantitati mici de culare roz-maronie.Ultima data am avut ciclu pe data de 16.01.13 si a durat 6 zile (mentionez ca nu am ciclu regulat).Am avut sex neprotejat cu viitorul sot pe 22, 27 ianuarie si 3 februarie.Pe data de 5 februarie si astazi am avut o scurgere intr-o mica cantitate de culoare roz -maronie cu niste dureri asemanatoare de ciclu(mentionez ca am facut mai inainte o cura pentru cistita si candida)sunt foarte ingrijoarata ca pot sa fiu insarcinata..sunt foarte stresata..astept raspunsurile voastre..

     

     

    Daca ai facut sex NEPROTEJAT bineinteles ca sunt sanse sa fii gravida. Foarte mari chiar.

    De ce esti stresata? Poate din cauza tratamentului pentru cistita si candida? Eu nu as fi, nu influenteaza cu nimic sarcina.

    Mai asteapta o saptamana si fa un test de sarcina cu afisaj electronic gen Clearblue...citeste informatii pe net despre testul asta (poate fi facut chiar si cu 2 zile inainte de deta la care ar trebui sa ai menstruatia).

     

     

  •  
    • 1 mesaje
    9 Iun 2016, 18:35
    1 0
    Buna ziua,am o problema..de 8 zile imi intarzie menstruatia..in urma cu 2 zile am facut dimineata un test de sarcina,care a iesit pozitiv cu a 2 linie roz pal,dupama masa am mai facut unul care a iesit negativ..dupa cateva ore a aparut si a 2 linie roz dar nu cred ca are nici o relevanta pt ca timpul in care ar trebui sa apara este de 5 minute..mentionez ca de 3 ani am relatie cu o singura persoana si mereu am avut grija desi nu am facut cu prezervativ..un ultimul timp am facut si cu si fara..avand in vedere ca el a avut ceva infectie si eruptie..azi mi-am facut testu de sange beta HCG insa rezultatul nu vine decat peste 5 zile(3 zile lucratoare)ce parere aveti,simptome nu am doar ca de ceva timp simt ca am ceva infectie(ustureme la urinare)dar a asta a trecut de 2 saptamani..iar acuma atat ca ma dor umpic sanii dar nu este ceva insuportabil..Pareri?
  •  
    • 2115 mesaje
    10 Iun 2016, 16:22
    0 0
    AndMad said:Buna ziua,am o problema..de 8 zile imi intarzie menstruatia..in urma cu 2 zile am facut dimineata un test de sarcina,care a iesit pozitiv cu a 2 linie roz pal,dupama masa am mai facut unul care a iesit negativ..dupa cateva ore a aparut si a 2 linie roz dar nu cred ca are nici o relevanta pt ca timpul in care ar trebui sa apara este de 5 minute..mentionez ca de 3 ani am relatie cu o singura persoana si mereu am avut grija desi nu am facut cu prezervativ..un ultimul timp am facut si cu si fara..avand in vedere ca el a avut ceva infectie si eruptie..azi mi-am facut testu de sange beta HCG insa rezultatul nu vine decat peste 5 zile(3 zile lucratoare)ce parere aveti,simptome nu am doar ca de ceva timp simt ca am ceva infectie(ustureme la urinare)dar a asta a trecut de 2 saptamani..iar acuma atat ca ma dor umpic sanii dar nu este ceva insuportabil..Pareri?

     Cu doua teste pozitive si "umpic" de durere de sani, ce parere mai vrei?
    O s-avem un nepotel! Yupiiii, sau nu e cazul?

  •  
    • 127 mesaje
    11 Sep 2017, 13:31
    0 0
    Buna mamici, voi ce parere aveti de recoltarea celulelor stem la nastere? Sunt insarcinata in 4 luni si impreuna cu sotul meu ne-am decis ca ar fi o idee buna sa apelam la o astfel de procedura avand in vedere ca este vorba de sanatatea primului nostru bebe. Problema e ca nu ne-am hotarat asupra carei banci de recoltare. Am tot auzit de BabyStem. Pare o banca de celule stem foarte serioasa. Voi o recomandati?