De pe ce site-uri romanesti cumparati pantofi?

  •  
    • 6 mesaje
    27 Dec 2012, 16:21
    2 15
    Buna fetelor,

    Sunt mai noua pe forum, insa sper ca ma puteti ajuta ca cateva sfaturi. Din cauza lipsei de timp am inceput sa-mi cumpar tot mai des toate lucrurile online, de la carti, produse cosmetice si pana la haine, mai ales incaltaminte. De pe ce site-uri de la noi va cumparati pantofi si ce recomandari imi puteti face?

    Acest mesaj a fost editat de către ButterflyS: 27 Dec 2012, 16:23
  •  
    • 5609 mesaje
    27 Dec 2012, 21:04
    12 4
    ButterflyS said:Buna fetelor,

    Sunt mai noua pe forum, insa sper ca ma puteti ajuta ca cateva sfaturi. Din cauza lipsei de timp am inceput sa-mi cumpar tot mai des toate lucrurile online, de la carti, produse cosmetice si pana la haine, mai ales incaltaminte. De pe ce site-uri de la noi va cumparati pantofi si ce recomandari imi puteti face?

     
    Personal nu recomand cumpararea pantofilor de pe nici un site online!
    Motivele sunt: numerele care nu se mai potrivesc, calitatea care s-ar putea sa nu-ti placa, apoi trebuie probat ca sa fii sigur ca-ti sta bine sau iti plac, cat sunt de comozi si alte maruntisuri care le descoperi doar punand pantoful in picior.
    Eu personal nu-mi cumpar pantofii online si vad ca prietenele mele au incetat si ele  dupa ce au avut experinte neplacute cu pantofi care aveau declarat un numar si erau ba prea ficsi, ba prea largi din cauza calapoadelor diferite ale fabricantilor. Nu mai spun ca  au avut supriza sa nu le placa cum le sta pe picior si s-au chinuit sa-i revanda dupa aceea sau sa-i returneze.

    Cred ca pantofii si parfumurile ar trebuii cumparate din magazin, ambele trebuiesc incercate pe propria-ti piele, chimia corpului schimba mirosul la parfumuri si parfumuri celebre devin pe pielea ta niste uratenii. Cu pantofii este cam acelasi lucru.
     Poti  sa-ti cumperi online parfumul  pe care il stii f bine si-l folosesti de multa vreme,  sau pantofii care ti i-ai mai cumparat si mai doresti inca o pereche la fel, dar o pereche noi...nu m-as baga si nici nu as recomanda achizitionarea lor online, fara proba.




    Acest mesaj a fost editat de către Maricon: 2 Iul 2014, 01:56
  •  
    • 6 mesaje
    28 Dec 2012, 12:41
    4 2
    Maricon said:
    ButterflyS said:Buna fetelor,

    Sunt mai noua pe forum, insa sper ca ma puteti ajuta ca cateva sfaturi. Din cauza lipsei de timp am inceput sa-mi cumpar tot mai des toate lucrurile online, de la carti, produse cosmetice si pana la haine, mai ales incaltaminte. De pe ce site-uri de la noi va cumparati pantofi si ce recomandari imi puteti face?

     
    Personal nu recomand cumpararea pantofilor de pe nici un site online!
    Motivul sunt: numerele care nu se mai potrivesc, calitatea care s-ar putea sa nu-ti placa, apoi trebuie probat ca sa fii sigur ca-ti sta bine sau iti plac, cat sunt de comozi si alte maruntisuri care le descoperi doar punand pantoful in picior.
    Eu personal nu-mi cumpar pantofi online si vad ca prietenele mele au incetat si ele  dupa ce au avut experinte neplacute cu pantofi care aveau declarat un numar si erau ba prea ficsi, ba prea largi din cauza calapoadelor diferite ale fabricantilor. Nu mai spun ca  au avut supriza sa nu le placa cum le sta pe picior si s-au chinuit sa-i revanda dupa aceea sau sa-i returneze.

    Cred ca pantofii si parfumurile ar trebuii cumparate din magazin, ambele trebuiesc incercate pe propria-ti piele, chimia corpului schimba mirosul la parfumuri si parfumuri celebre devin pe pielea ta niste uratenii. Cu pantofii este cam acelasi lucru.
     Poti  sa-ti cumperi online parfumul  pe care il stii f bine si-l folosesti de multa vreme,  sau pantofii care ti i-ai mai cumparat si mai doresti inca o perecehe la fel dar o pereche noi...nu m-as baga si nici nu as recomanda achizitionarea lor online, fara proba.


    La parfumuri sunt total de acord cu tine, mi s-a intamplat sa primesc parfurmuri al caror nume era unul sonor si de brand, insa pe pielea mea nu miroseau tocmai cum imi doream.

    Referitor la pantofi si eu am avut reticente si inca mai am, insa online e atat de simplu, nu trebuie sa bat 20 de magazine si nici sa suport vanzatoare care imi sufla in ceafa si ma intreaba "cu ce va pot ajuta", desi tot ce vreau este sa arunc o privire modelelor nu neaparat sa le si cumpar.

    Pana acum nu am avut experiente neplacute cu pantofii online, mi-am cumparat o pereche de pantofi de pe www.superpantofi.ro care nu mi-au venit si mi-au inlocuit-o fara comentarii, ma asteptam sa ma cert cu ei, insa fetele au fost dragute la telefon si mi-au trimis un numar mai mic. Acum mi-am cumparat si cizmele de la ei de pe site de care sunt super incantata, dar vroiam sa stiu de ce pe siteuri mai cumparati si ce experiente ati mai avut. 

     

  •  
    • 5609 mesaje
    29 Dec 2012, 00:46
    4 2
    ButterflyS said:

    La parfumuri sunt total de acord cu tine, mi s-a intamplat sa primesc parfurmuri al caror nume era unul sonor si de brand, insa pe pielea mea nu miroseau tocmai cum imi doream.

    Referitor la pantofi si eu am avut reticente si inca mai am, insa online e atat de simplu, nu trebuie sa bat 20 de magazine si nici sa suport vanzatoare care imi sufla in ceafa si ma intreaba "cu ce va pot ajuta", desi tot ce vreau este sa arunc o privire modelelor nu neaparat sa le si cumpar.

    Pana acum nu am avut experiente neplacute cu pantofii online, mi-am cumparat o pereche de pantofi de pe www.superpantofi.ro care nu mi-au venit si mi-au inlocuit-o fara comentarii, ma asteptam sa ma cert cu ei, insa fetele au fost dragute la telefon si mi-au trimis un numar mai mic. Acum mi-am cumparat si cizmele de la ei de pe site de care sunt super incantata, dar vroiam sa stiu de ce pe siteuri mai cumparati si ce experiente ati mai avut. 

     

     
    Ce te-a deranjat pe tine este faptul ca vanzatoarele care sunt puse acolo sa te ajute nu au incercat decat sa fie politicoase  prin:cu ce va pot ajuta". In strainatate daca nu se comporta asa cu ficere client in parte sunt date afara. Asta face parte din munca lor, deci ar trebuii sa te relaxezi pt ca ele sunt acolo sa te ajute, chiar sa te incalte daca trebuie.

    Pot sa-ti dau site-uri dar nu te vor ajuta pentru ca sunt din strainatate si de aici nimeni nu livreaza in Romania. Eu am avut 2 experinte neplacute si pe site-urile romanesti cand o firma nu a raspuns deloc  cand a aflat ca vreau sa returnez iar cealalta pentru ca era numarul meu dar erau f. largi, eu avand piciorul f subtire mi-au spus ca ei nu schimba pantofii, ca nu am decat sa-i revand.
    mai sunt eve pe forum care s-au plans de serviciile acestor magazine online care nu vor sa coopereze.
    In orice caz afara nu se pune problema ca nu ti-ar da banii inapoi la returnare, doar ca nu am timp sa stau pe telefon, sa explic, sa ma duc la posta sa fac pachete si sa retunrez, imi ia de 10 ori mai mult timp decat sa intru in magazinele mele preferate de pantofi si sa probez ce-mi place. ESte si o terapie care iti ridica moralul si te bucura sufleteste, incearc-o si tu, chiar face minuni. Specilaisti din strainatate o numesc "shopping terapy" si se pare ca da rezultate f bune, mai ales in zilele noastre cand suntem atat de stresati si obositi de munca si viata p-e care o ducem. cateva ore de alargatura la cumparaturi iti aduc intr-adevar o oboseala dar si o satisfactie personala placuta, bucuria ca ti-ai luat ceva ce-ti place mult este unica, zbori si uiti ca te dor picioarele.
    Sincer, aici unde traiesc si-mi cumpar atatea online, prefer toturi ca pantofii, posetele, parfumurile si hainele sa mi le cumpar intrand in magazine si proband, trebuie sa incerci asta, este o senzatie extrem de satisfacatoare.

  •  
    • 20 mesaje
    11 Ian 2013, 17:55
    3 0
    Maricon, ai 10 zile garantie de retur fara nicio problema sau explicatii, eu personal fac cumparaturi online la haine si n-am avut niciodata problema mai grava
    Pentru ButterflyS: Aici gasesti o lista cu magazine online de incredere in Romania: www.shopmaniac.ro/magazine-online
  •  
    • 8 mesaje
    13 Ian 2013, 21:42
    3 1

    am cumparat saptamana trecuta niste pantofi, de pe www.bineincaltat.ro
    pe facebook, ii gasiti aici: http://www.facebook.com/incaltatbine 


    Acest mesaj a fost editat de către maria_ana93: 13 Ian 2013, 21:43
  •  
    • 5609 mesaje
    15 Ian 2013, 01:29
    3 2
    rejja said:Maricon, ai 10 zile garantie de retur fara nicio problema sau explicatii, eu personal fac cumparaturi online la haine si n-am avut niciodata problema mai grava
    Pentru ButterflyS: Aici gasesti o lista cu magazine online de incredere in Romania: www.shopmaniac.ro/magazine-online

     
    Nu ma tenteaza nici daca as avea 30 de zile de retur,...pur si simplu cumpararea pantofilor online, pentru mine nu merge!

    Este al naibii de frustrant sa primesti pantofii acasa si sa vezi ca-s largi sau nu-ti plac pe picior, sa te umeresti sa-i impachetezi si sa-i trimiti inapoi, Dar intai de toate trebuie sa intrii online sa cauti unde poti sa-i returnezi sa completezi forumulare, ca clarifici de ce nu-ti plac sau de ce ii returnezi...este mult prea mult ... Apoi, unde-i placerea sa mergi prin  magazine sa probezi 20 de perechi, sa-ti vezi piciorul incaltat si sa cumperi ce-ti place si ce-ti sta ca turnat ? Cand asta iti aduce satisfactie imediata...
    Sa nu uitam ca cu returnatul nu numai ca ai pierdut timp, esti necajit dar mai pierzi si bani, ca trebuie sa platesti si posta atat sa ti-i trimita acasa cat si la returnare.
    Deci, de ce as vrea sa complic lucrurile platind si cat nu face doar ca sa-i incerc si cumva daca imi plac cum stau pe picior sa ii opresc. Nu... imi pare rau dar nu am timp de asa ceva...nu sunt geneul lenesa, nu sunt genul sa am rabdare, eu vreau totul acum si bine si cand nu depinde de mine, prefer sa gasesc o modalitate care in final ma satisface.

    Nu ma intelege gresit, locuiesc de prea multi ani in occident si imi fac destul de multe cumparaturi online, dar nu hainele, pantofii si parfumurile. Asta imi dau o placere imensa sa le probez, sa ies din casa, sa fiu activa, sa plec cu ceva sub brat...numai cine nu iubeste shoppingul nu poate intelege asta.


     


    Acest mesaj a fost editat de către Maricon: 15 Ian 2013, 01:35
  •  
    • 500 mesaje
    16 Ian 2013, 09:59
    1 4
    depurtat.ro , de acolo imi cumpar , au preturi foarte bune si pantofii sunt superbi . ultima achizitie mi-am facuto ptr revelion o pereche de pantofi cu platforma ( vestitii pantofi cu talpa rosie)  si sunt super ok .
  •  
    • 2 mesaje
    16 Ian 2013, 20:43
    1 0
    Buna, eu am cumparat de la stonecreek si ottershop. In cazul meu n-am de ales ca locuiesc intr-un oras mic unde sunt doar magazine de 2 lei si bazare.
  •  
    • 4582 mesaje
    16 Ian 2013, 21:33
    1 2
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 2 mesaje
    21 Ian 2013, 17:22
    1 0
    Tocmai m-am intors de la cumparaturi cu prietenele mele si mi-am dat seama ca pentru mine e un hobby. Ne-am amuzat proband diversi pantofi, care mai de care mai indraznesti si mai colorati, am ras cand am vazut niste modele mai ciudate iar in final ne-am cumparat fiecare cate o pereche. Cred ca o sesiune de hoinarit dupa pantofi cu prietenele este solutia ideala cand vrei sa iesi din monotonia zilei....
    Acest mesaj a fost editat de către andreea_nic: 21 Ian 2013, 17:22
  •  
    • 5609 mesaje
    30 Ian 2013, 03:02
    4 1
    Ia uite cum fata noastra a comandat de pe un site ceva frumos si a primit niste chestii oribile:

    http://sfaturi.eva.ro/question.php?q_id=94153 

     
  •  
    • 500 mesaje
    30 Ian 2013, 10:37
    4 2
    marlenalili said:
    onutta21 said:depurtat.ro , de acolo imi cumpar , au preturi foarte bune si pantofii sunt superbi . ultima achizitie mi-am facuto ptr revelion o pereche de pantofi cu platforma ( vestitii pantofi cu talpa rosie)  si sunt super ok .

     
    onutta ce metoda de plata folosesti? mi-e putin teama sa dau cu credit cardul  

     prin posta romana , 16 lei cost si iti vin cam in 4 zile.

  •  
    • 2 mesaje
    31 Ian 2013, 17:17
    0 1
    andreea_nic said:Tocmai m-am intors de la cumparaturi cu prietenele mele si mi-am dat seama ca pentru mine e un hobby. Ne-am amuzat proband diversi pantofi, care mai de care mai indraznesti si mai colorati, am ras cand am vazut niste modele mai ciudate iar in final ne-am cumparat fiecare cate o pereche. Cred ca o sesiune de hoinarit dupa pantofi cu prietenele este solutia ideala cand vrei sa iesi din monotonia zilei....

     
    Hei, voi stiti de  concursul nescafe de pe facebook prin care poti sa castigi o pereche de pantofi de la Musette? Eu m-am  inscris in concurs aici http://www.facebook.com/NESCAFE.romania/app_331483503623971?ref=ts , pe voi nu va tenteaza o pereche de pantofi   ?  

  •  
    • 5 mesaje
    31 Ian 2013, 17:29
    3 1
    Drage colege, va astept cu mare placere pe site-ul www.pantoficlub.ro de unde puteti alege din sute de modele de pantofi cu toc, botine, sandale, saboti dama la un pret modic. Oferim tuturor clientelor noastre livrare la domiciliu in toata tara, plata ramburs, garantie 30zile, posibilitate retur/banii inapoi. va asteptam sa ne vizitati, www.pantoficlub.ro - o zi buna in continuare!
  •  
    • 8 mesaje
    9 Feb 2013, 00:04
    2 0
    Concurs de valentine's day oferit de www.bineincaltat.ro

    Premiul consta intr-o pereche de ghetute "Valentina" de primavara, sau daca nu va plac, orice alta incaltaminte de pe site-ul www.bineincaltat.ro, cu acelasi pret, sau daca vreti altceva mai scump, platiti diferenta.

    Conditii de participare:

    1.like paginii de facebook Bineincaltat (http://facebook.com/incaltatbine)

    2.Share imaginii de concurs pe care o gasiti pe pagina lor de facebook

    3.Mentioneaza intr-un comentariu pe poza de concurs de pe profilul lor un baiat si o fata dintre prietenii tai care ar putea forma (formeaza) un cuplu dragut!

    Mai multe detalii gasiti pe pagina lor de facebook, sau pe site!
    SUCCES!
  •  
    • 1 mesaje
    24 Feb 2013, 01:54
    3 0
    In urma cu ceva timp am descoperit un magazin online, care ofera 365 zile garantie retur pentru orice produs achizitionat.  Deci daca nu iti place produsul cumparat sau nu este buna marimea poti trimite inapoi oricand. E super tare!  

    Este vorba despre http://www.matar.ro , un magazin de incaltaminte, am luat cateva perechi de cizme si sunt foarte multumita. Au preturi foarte ok, si produse de calitate.  

    Acum astept balerinii pe care le-am comandat ieri, au niste modele super! Va recomand cu drag! 
    Acest mesaj a fost editat de către miranda2607: 24 Feb 2013, 01:55
  •  
    • 11 mesaje
    13 Mar 2013, 11:05
    2 1
    Unul dintre cei mai redutabili producători de produse din piele – pantofi și genți – a intrat pe piața din România, spre fericirea femeilor care sunt într-o permanentă căutare a perfecțiunii. Pantofii Hispanitas au darul aproape inegalabil de a fi confortabili și, în același timp, foarte moderni!
    Puteti vizualiza produsele aici: http://www.hispanitas.ro/shop-online sau ne puteti vizita in magazinul Hispanitas din Mall Baneasa Shopping City!
  •  
    • 8 mesaje
    15 Mar 2013, 23:31
    0 0
    Vrei sa vinzi sau sa cumperi,cauti un loc de munca sau prestezi servicii,adauga anuntul tau GRATUIT !! wwww.bazar-net.ro
  •  
    • 47 mesaje
    10 Iun 2013, 19:53
    3 1
    Buna, eu am cumparat de pe facebook o pereche foarte faina de sandalute facute manual in Spania din piele integral, se numesc Avarca Sandale. Se pot si proba undeva in zona Mosilor. Ia legatura cu tipa de acolo este foarte draguta. Uite si pagina cu sandalute: www.facebook.com/AvarcaSandale

    Sper ca ti-am fost de ajutor. In orice caz succes la cumparaturi