Par des sau nu?

  •  
    • 2386 mesaje
    4 Dec 2012, 15:30
    0 0
    Imi tot cade parul si nu stiu cum sa-mi dau seama daca parul meu e inca des sau nu. Cand sa ma alarmez de caderea parului? 
  •  
    • 1038 mesaje
    4 Dec 2012, 16:41
    0 0
    E normal sa-ti cada parul. Media e de vreo 100 de fire/ zi.
    Te alarmezi de caderea parului atunci cand iti dai seama daca parul tau este inca des sau nu.
    Din moment ce nu-ti dai seama, inseamna ca nu e asa grav.
    Pentru orice eventualitate, poti face un tratament cu Forcapil. O cutie pentru 3 luni de tratament are 180 de capsule. Se iau zilnic, dimineata cate 2 capsule. La un interval de 6 luni ar fi bine sa repeti tratamentul. Acesta este bun si pentru intarirea unghiilor.
  •  
    • 2386 mesaje
    13 Dec 2012, 12:30
    1 0
    Cand ma spal cred ca-mi cad mai mult de 100 de fire de par.
  •  
    • 5144 mesaje
    13 Dec 2012, 13:02
    0 2
    la spalat cad mai multe fire, de obicei. incearca sa iti dai seama dupa cum il strangi cu mana in coada daca e mai putin sau nu. de multe ori si lungimea parului ne face sa avem senzatia ca scoatem din perie o cantitate mai mare sau mai mica. gandeste-te ca acealeasi 100 de fire de lungime mica vor avea un volum mai mic decat 100 de fire de par lung sau foarte lung.
  •  
    • 174 mesaje
    13 Dec 2012, 13:31
    0 0
    Mie nu imi cade asa mult par, adica sunt in limite normale (zic eu), dar problema e ca in ultimii 2 ani mi s-a subtiat foarte mult firul de par. Stie cineva un tratament de intarire? Multumesc!
  •  
    • 1038 mesaje
    13 Dec 2012, 15:19
    0 0
    Tot Forcapil, mie mi-a intarit si parul si unghiile.
  •  
    • 174 mesaje
    14 Dec 2012, 13:24
    0 0
    winter_rose said:Tot Forcapil, mie mi-a intarit si parul si unghiile.

     
    Multumesc! Am sa il caut!  

  •  
    • 11 mesaje
    12 Mar 2013, 12:31
    0 0
    Eu am facut tratament cu revalid pastile, imi cazuse tot parul pe partea stanga, acum am vazut ca au aparut sampon si balsam de la revalid. Acum folosesc un sampon de la petrole hann are un pret foarte accesibil si este foarte bun, se gaseste la farmacie.
  •  
    • 46 mesaje
    12 Mar 2013, 14:18
    0 1
    printe said:Imi tot cade parul si nu stiu cum sa-mi dau seama daca parul meu e inca des sau nu. Cand sa ma alarmez de caderea parului? 

     Si mie-mi cade da' nu din cap asa tare cat de la ochiu' maro. Nush ce sa fac. E vreo crema speciala ca un fel de tratament de par adica?Heeeeeeeeeeelp!


    Acest mesaj a fost editat de către Papricot: 12 Mar 2013, 14:19
  •  
    • 590 mesaje
    11 Apr 2013, 15:54
    0 1
    Serul impotriva caderii parului de la Gerovital  cu Procapil si Biocapigen,l-A testat careva pe termen lung daca face ce promite?
  •  
    • 3741 mesaje
    11 Apr 2013, 23:51
    0 0

    Mie nu imi cad 100, ci cred ca 1000!!! Simt cum mi s-a rarit de-a binelea si e subtire rau de tot. Mi-am facut masti naturale, am incercat samponul cu petrol (ca basca mai am si matreata) mai am putin si-mi pun si gaz daca gasesc pe undeva! 

     

    O sa incerc si eu revalid, am mai facut un tratament cand aveam matreata foarte multa si putine coji, dar costa multicel si il termini in 6 spalari. 

  •  
    • 141 mesaje
    12 Apr 2013, 20:06
    0 0
    miruna 09 cred ca solutia e sa mergi la un medic dermatolog ,eventual sa iti faci niste analize sa nu fie ceva din interior si uite ca sefa mea s-a tuns scurt ca ii cadea parul nu gluma si acum e mai ok dar a facut si un tratament pt scalp dat de dermatolog
  •  
    • 590 mesaje
    13 Apr 2013, 15:59
    0 0
    aham ca la ce dermatologi buni avem noi aici,te rezolva pe loc.Ce-i drept ca eu am umblat la atatia de doar eu mi-am gasit leac pana la urma impotriva caderii excesive a parului doar ca de la o perioada a inceput iar sa cada de tot incerc alte tratamente.
  •  
    • 114 mesaje
    15 Apr 2013, 09:19
    0 0
    Mie de la salon mi-au zis sa ma sterg foarte usor cu prosopul dupa dus,ca firele sensibile se rup atunci foarte mult,si sa folosesc un balsam cat mai bun,ca ajuta in problema asta. Ce balsame folositi?....apropo eu am multe fire de par mici care abia cresc si pe mine asta ma enerveaza la culme,ca se vad urat...
  •  
    • 590 mesaje
    15 Apr 2013, 21:50
    0 0
    dulc1k25 said:Mie de la salon mi-au zis sa ma sterg foarte usor cu prosopul dupa dus,ca firele sensibile se rup atunci foarte mult,si sa folosesc un balsam cat mai bun,ca ajuta in problema asta. Ce balsame folositi?....apropo eu am multe fire de par mici care abia cresc si pe mine asta ma enerveaza la culme,ca se vad urat...

     

     

    Daca ai firul subtire,nu trebuie insistat prea mult sa-l usuci cu prosopul nicidecum sa-l stergi  agresiv se vor fragiliza si mai mult.

    Ce folosesc eu :tratamentul Elseve Color-Vive Instant Miracle(daca ai parul vopsit) de obicei alternez cu balsamul de par Tigi Bed Head  Urban Antidotes Resurrection special conceput pentru parul fragil si deteriorat,un minus ar fi pretul piperat al acestuia si se gaseste doar in saloane,ar mai fi o varianta mai ieftina si buna un serum de la Pantene 3 minutes,un fel de balsam de par il gasesti in supermarket-uri.

    Cat despre firele rebele nou crescute le poti tine sub control doar cu produse de styling gen creme modelatoare,ceara de par,etc.

     

     


    Acest mesaj a fost editat de către Panther: 15 Apr 2013, 21:53
  •  
    • 34 mesaje
    17 Mai 2018, 16:37
    0 0
    Eu am folosit samponul impotriva caderii parului si lotiunile pentru regenerare si impotriva caderii parului de la Regivero, pentru mine au fost bune ( e un pachet de tratament) Sincer sunt multumita ca parul meu si-a revenit foarte mult plus nu mai imi cade parul asa de mult; imi cad cateva fire care este normal sa cada. Eu zic ca merita sa incercati, mai ales ca daca nu functioneaza returzeaza banii...cel putin asa zic ei.