Preoti cu har in Romania

  •  
    • 122 mesaje
    5 Nov 2012, 16:13
    12 8
    Buna!
    As dorii si eu sa aflu ce preoti cu f mult har,mai exista pe la noi prin romania..
    Si cer acest lucru gandindu-ma ca poate au mai fost persoane interesate ca mine in acest lucru si care cunosc asemenea duhovnici..
    Multumesc! 
  •  
    • 23 mesaje
    26 Nov 2012, 20:15
    10 3
    buna. eu as vrea sa recomand celor care au probleme si nu reuses sa le rezolve sa mearga la manastirea Cernica eu de 4 ani ma chinui sa scap de niste probleme si peste tot unde am fost nu am gasit rezolvare in septembrie anul asta Dumnezeu si sf Calinic m-au indrumat la aceasta manastire unde am primit ajutor nesperat doar dupa o singura data de mers acolo am observat o imbunatatire a situatiei ceea ce mi se pare un miracol pentru ca pe unde am fost inainte la biserici ...preoti clarvazzatori..etc ori era mai rau ori nu se simtea nimic asa ca pentru toti care nu mai au speranta recomand sa mergeti acolo la moastele sf Calinic si sfantuli Gheorghe si sa va rugati pt problema voastra si pt ca Dumnezeu sa va lumineze mintea si sa va dea bunatate pt ca daca suntem afectati de ceva ..acel rau s-a apropiat de noi si din cauza rautatii noaste Doamne Ajuta si multumes sfintilor Calinic si sf Gheorghe si lui Dumnezeu pentru ajutorul pe cale l-am primit desi nu mai speram
  •  
    • 39 mesaje
    26 Nov 2012, 21:25
    14 7
    Da, asa este si eu am ajuns anul acesta la manastirea cernica.Acolo era si parintele vitalie care facea dezlegari de cununie nu ma refer la moliftele sf vasile, sf ciprian s-au dezlegarile sf ioan gura de aur.Am mers si la biserica zlatari care are mana sf ciprian si la moastele parintelui ilie lacatusu.Acest pelerinaj mi-a fost de mare ajutor
  •  
    • 143 mesaje
    27 Nov 2012, 10:28
    15 6
    Buna. sunt destui preoti cu har in rominia. Problema e ca daca voi va duceti la acesti preoti doar pentru ghicit D-zeu se supara si nu ii da voie sa vada ceea ce vrei tu. La preoti cu har se duc cei care au probleme. degeaba mergi la manastiri si la preoti cu har daca cauti ghiceala mai rau faci. 
    Cind mergi la biserica, manastire trebuie sa mergem cu gindul ca suntem pacatosi si facem greseli la fiecare minut . la biserica , manastire se merge pentru iertarea pacatelor nu pentru a afla ce mai face vecina de aslaturi pe care tu o urasti sau ce face fratele ca cu el esti certat .. etc
    Aveti grija NU VA JUCATI CU D-ZEU 
  •  
    • 122 mesaje
    12 Dec 2012, 17:46
    16 3
    Problema este ca eu locuiesc in strainatate si nu pot merge la manastiri..as vrea numere de telefon ale unor preoti cu har sau nu stiu ce sa zic,dar am mare nevoie de ei...va multumesc !

     

  •  
    • 1 mesaje
    18 Ian 2013, 02:47
    12 9
    Buna ziua, nu am mai fost demult. DOAMNE AJUTA . Sunt mama, fiica mea are 18 ani, a luat bacul cu nota mare si acum se pregateste pt. admitere la Medicina si la Drept, e un copil bun si-i multumesc Bunului Dumnezeu ca mi-a dat-o.
    Dar a aparut o problema de vreun an, a cunoscut un baiat ( mult sub nivelul ei, si cu care nu se potriveste deloc, el nici macar nu a reusit sa termine liceul)de cand la cunoscut, a deveni foarte nervoasa cu mine, cu bunica ei, raspunde urat, nu mai citeste seara rugaciuni, nici nu mai merge la biserica, inchinaciunea de seara o face pe fuga. Degeaba ii spun mai toti cei din jur ca nu-i de ea, dar nu vrea sa asculte si cum aude de el cum treasa, fuge imediat la el, a inceput sa piarda foarte mult timp in preajma lui, si daca-i spui ceva de el intoarce casa pe dos. Si am aplelat la parintele Bartolomeu care in 22 de zile de rugaciune a reusit sa deschida ochi fetei  mele si sa o indrepte.Va sarut mainile si picioarel parinte va multumesc din tot sufletul meu.Parintel are numar vodafone  0727558408 si eu tot de pe net il am multumesc parinte.
  •  
    • 143 mesaje
    19 Ian 2013, 15:25
    5 11
    Georgianastavarache said:Buna!
    As dorii si eu sa aflu ce preoti cu f mult har,mai exista pe la noi prin romania..
    Si cer acest lucru gandindu-ma ca poate au mai fost persoane interesate ca mine in acest lucru si care cunosc asemenea duhovnici..
    Multumesc! 

     
    fa duten plm de idioata cadeja vb aberatii .
    cum fmm de idioata vb u de preori cu har. te exprimi exact ca si cum ai mai trage un loz sa vezi daca e castigatoro
    poate sa se roage toti preoti cu har din toata lumea daca u esti o femeie infecta care emana invidie si rautate nai ce cauta la preoti ca o sa cada biserica peste tine .
    TU CREZI CA CU D-ZEU E DE JOACA ?????
    TU CREZI CA PREOTI SUNT PUSI DE FORMA IN BISERICA  ????? 
    TU CREZI CA DACA VEI PLATI PE LA MANASTIRI ITI VOR FI ERTATE PACATELE ?????
    TU CREZI CA DACA NU TE VEI CAI VEI MAI FI LA FEL ??????
    TU CREZI CA DACA NU TE VEI RUGA CU SUFLETUL VEI REUSI?????
    TU CREZI CA DACA VEI FUGI O VIATA DE PROBLEME NU VEI PLATI ?????
    TU CREZI CA DACA NU IUBESTI SI ESTI PE INTERES TOT TIMPU VEI FI FERICITA ?????

    cucuoana asculta ce spune prostu care scrie toti suntem pacatosi si vom muri pacatosi dar ai respect fata de biserica si de D-zeu. Ca la felu cum vb de preoti pun pariu ca vb si de D-zeu

    mai lasa mirositu cucoana

    o zi buna iti doresc si nu mai gindi ca daca se va ruga un preot pentru tine si u rupi pulili prin occident o sa fii iertata bagati mintile in cap femeio si documenteazate despre credinta si D-zeu . sa auzim numai de bine  

     

  •  
    • 4346 mesaje
    19 Ian 2013, 23:53
    2 0
    esti dus cu pluta
  •  
    • 12 mesaje
    15 Sep 2013, 15:31
    6 5
    am citit multe din aceste marturisiri ale dvs si auzisem de mult despre parintele Bartolomeu la care am luat numarul dumnealui si l-am sunat imediat, de saptamana viitoare sper din tot sufletul sa ancepem slujba de 40zile... povestea mea e trista si lunga si veche de 17ani dar eu cu ajutorul lui Dumnezeu prin parintele Bartolomeu sper sa revin la viata din nou.... voi reveni cu amanunte, multumesc !!!
  •  
    • 12 mesaje
    15 Sep 2013, 15:36
    8 1
    dupa cum vedeti poza mea e reala si unica an felul ei, adica mai exact eu sunt anconjurat de o aura foarte puternica si printro antamplare am iesit asa an aceasta fotografie... aviz celoc ce nu cred an nimic: puterea divina exista, binele si raul e chiar langa noi.. trebuie doar sa stim ce ALEGEM !!
  •  
    • 12 mesaje
    15 Sep 2013, 15:37
    3 2
    dulcica_dulcica said:Buna ziua, nu am mai fost demult. DOAMNE AJUTA . Sunt mama, fiica mea are 18 ani, a luat bacul cu nota mare si acum se pregateste pt. admitere la Medicina si la Drept, e un copil bun si-i multumesc Bunului Dumnezeu ca mi-a dat-o.
    Dar a aparut o problema de vreun an, a cunoscut un baiat ( mult sub nivelul ei, si cu care nu se potriveste deloc, el nici macar nu a reusit sa termine liceul)de cand la cunoscut, a deveni foarte nervoasa cu mine, cu bunica ei, raspunde urat, nu mai citeste seara rugaciuni, nici nu mai merge la biserica, inchinaciunea de seara o face pe fuga. Degeaba ii spun mai toti cei din jur ca nu-i de ea, dar nu vrea sa asculte si cum aude de el cum treasa, fuge imediat la el, a inceput sa piarda foarte mult timp in preajma lui, si daca-i spui ceva de el intoarce casa pe dos. Si am aplelat la parintele Bartolomeu care in 22 de zile de rugaciune a reusit sa deschida ochi fetei  mele si sa o indrepte.Va sarut mainile si picioarel parinte va multumesc din tot sufletul meu.Parintel are numar vodafone  0727558408 si eu tot de pe net il am multumesc parinte.


    Ma bucur sa aud de bine despre cei ce au nevoie si slavit fie preotul Bartolomeu !!! 

     


    Acest mesaj a fost editat de către manboss2010: 15 Sep 2013, 15:39
  •  
    • 456 mesaje
    5 Sep 2014, 21:03
    8 7
    Georgianastavarache said:Buna!
    As dorii si eu sa aflu ce preoti cu f mult har,mai exista pe la noi prin romania..
    Si cer acest lucru gandindu-ma ca poate au mai fost persoane interesate ca mine in acest lucru si care cunosc asemenea duhovnici..
    Multumesc! 

     

     

    io stiu un preot ce deschide cartea pariurilor si ghiceste 12 rezultate din 13.

  •  
    • 5 mesaje
    8 Ian 2015, 15:57
    12 2
      EU  AM FOST   CU DOUA COLEGE  DE  SERVICIU DUMINICA LA UN PR, UNDEVA  IN SECT 2  PE SOS PANTELIMON, ARE UN PARACLIS , O COLEGA  MA RUGAT SA MERG  CU EA  CA  ACEL PARINTE   A AJUTAT-O MULT.  AM FOST  SI AM RAMAS  SURPRINSA  CE  CEEA CE AM  VAZUT, PR VORBESTE FRUMOS SI  ARE RABDARE CU TOATA LUMEA, LA SFARSIT SE  DEZBRACA DE VESMINTE PESTE OAMENI SI CITESTE DEZLEGARI, IAR  VINEREA SI MIERCUREA FACE  SF MASLU CU MOLIFTELE SF VASIEL. ARE SI O ICOANA   A  MAICII DOMNULUI CARE VARSA MIR, V-AS INDEMNA SA MERGETI CU INCREDERE CEI CARE AVETI PROBLEME , EU AM RAMAS SURPINSA   MAI  ALES CA  AM VAZUT O SCHIMBARA IN CASA  DE PRIMA DAAT SI MAI ALES CA SI COLEGELE MELE  AU AVUT REZULTATE .
  •  
    • 15 mesaje
    8 Sep 2015, 14:34
    10 7
    liliana30 said:  EU  AM FOST   CU DOUA COLEGE  DE  SERVICIU DUMINICA LA UN PR, UNDEVA  IN SECT 2  PE SOS PANTELIMON, ARE UN PARACLIS , O COLEGA  MA RUGAT SA MERG  CU EA  CA  ACEL PARINTE   A AJUTAT-O MULT.  AM FOST  SI AM RAMAS  SURPRINSA  CE  CEEA CE AM  VAZUT, PR VORBESTE FRUMOS SI  ARE RABDARE CU TOATA LUMEA, LA SFARSIT SE  DEZBRACA DE VESMINTE PESTE OAMENI SI CITESTE DEZLEGARI, IAR  VINEREA SI MIERCUREA FACE  SF MASLU CU MOLIFTELE SF VASIEL. ARE SI O ICOANA   A  MAICII DOMNULUI CARE VARSA MIR, V-AS INDEMNA SA MERGETI CU INCREDERE CEI CARE AVETI PROBLEME , EU AM RAMAS SURPINSA   MAI  ALES CA  AM VAZUT O SCHIMBARA IN CASA  DE PRIMA DAAT SI MAI ALES CA SI COLEGELE MELE  AU AVUT REZULTATE .

     

    Poti sa dai detalii?

    Acest mesaj a fost editat de către flori: 8 Sep 2015, 14:40