Barbatii turci

•  
    • 2867 mesaje
    28 Oct 2012, 23:06
    3 0
    V-ati uitat prea mult la Suleyman Magnificul si acum vi s-a facut pofta de turci. Femeile astea...
  •  
    • 8397 mesaje
    28 Oct 2012, 23:11
    0 0
    ScorpioM said:V-ati uitat prea mult la Suleyman Magnificul si acum vi s-a facut pofta de turci. Femeile astea...

Adica, de otomani...

L.E.

Suley-man???

Acest mesaj a fost editat de către warmfreezer: 28 Oct 2012, 23:13
  •  
    • 2867 mesaje
    28 Oct 2012, 23:29
    1 0
    warmfreezer said:
    ScorpioM said:V-ati uitat prea mult la Suleyman Magnificul si acum vi s-a facut pofta de turci. Femeile astea...

Adica, de otomani...

L.E.

Suley-man???

Vor sa fie cotropite grav.  

•  
    • 9 mesaje
    29 Oct 2012, 08:18
    1 0
    Deh ScorpioM, fiecare cu fantezia ei!
  •  
    • 9493 mesaje
    29 Oct 2012, 20:11
    0 5
    Cum e turcu' si pistolul. Si nu va mai legati de Suleyman Magnificul, serialul este excelent, imi pare rau ca nu l-am urmarit de la inceput. Cica in Turcia a declansat un mare scandal, au fost manifestatii de strada, primul ministru s-a vazut obligat sa ia pozitie ca cica serialul l-a demitizat pe Suleyman care in plus a consumat si alcool in nu stiu ce sezon. Actritele din rolurile principale (cele doua sultane) sunt frumoase foc si sunt turcoaice nascute in Germania. Recomand cu caldura vizionarea serialului, dar manifestarile contra din Turcia ma fac sa gandesc ca sunt prea multi fanatici in tara aia, si sa-mi pun intrebarea (pentru prima data) daca este cazul sa fie primiti in UE.
  •  
    • 9493 mesaje
    29 Oct 2012, 20:15
    0 7
    Apropos de aderarea la UE, dupa declaratiile belicoase ale lui Crizel, din perioada interimatului, ma gandesc ca poate nici noi, romanii nu eram pregatiti sa aderam la UE. Adica banii europeni sunt buni, principiile democratice mai pe jos.
  •  
    • 7053 mesaje
    30 Oct 2012, 22:40
    0 1
    turcii astia nu-s si ei oameni?
  •  
    • 1302 mesaje
    30 Oct 2012, 22:43
    3 0
    sorell said:turcii astia nu-s si ei oameni?

nu-s mey, nu-s.

numa' Soliman ii, ca el ii actor.

•  
    • 1 mesaje
    7 Nov 2012, 23:12
    1 1
    Si eu am o relatie cu un turc de 1 an jumate..ce pot spune despre ei ...sunt niste oameni foarte buni si foarte sufletisti...toata lumea spune ca sunt gelosi si posesivi..eu zic ca asta depinde de barbat in general nu de nationalitate ..turcii cand iubesc iubesc din toata inima..si tocmai de aceea uneori au tendinta de a fi mult prea posesivi pt k le este frica ca pot pierde persoana la care tin..si ei isi ofera foarte greu inima si nu oricui,fata care detine iubirea unui turc poate sa fur sigura k nu o va pierde asa usor si turcii la fel ca si romanii sau alte nationalitati nu isi doresc altceva de la o femeie decat iubire,respect,fidelitate ,ca orice barbat,oferind toate astea relatia va fi minunata ,plina de lucruri pe care cu siguranta nu le vei intalni la un roman..si cat despre "turcii sunt afemeiati",fetelor toti barbatii sunt asa important e sa stii sa ii dezveti XD
  •  
    • 2534 mesaje
    7 Nov 2012, 23:17
    2 1
    haidi bre, ca romanii nu-s afemeiati.
    nu stiu de unde-ai scos-o pe asta...
  •  
    • 3 mesaje
    20 Mar 2013, 22:43
    1 1
    .

Acest mesaj a fost editat de către lmelaura: 21 Mar 2013, 18:24
  •  
    • 3 mesaje
    20 Mar 2013, 22:50
    1 1
    .
    Acest mesaj a fost editat de către lmelaura: 21 Mar 2013, 18:21
  •  
    • 3 mesaje
    20 Mar 2013, 22:52
    1 1
    .

Acest mesaj a fost editat de către lmelaura: 21 Mar 2013, 18:22
  •  
    • 3544 mesaje
    20 Mar 2013, 23:06
    1 0
    lmelaura said:
    Cat despre fidelitate, eu bag mana in foc cu toata increderea. Stiu ce fel de persoana e si nu am nici un prejudiciu

lmelaura said:
    La ei cu siguranta nu vezi melodii cu tenta sexuala cum incearca majoritatea sa promoveze muzica romaneasca date asa in plina zi. Va intrebati ce se intampla daca un copil deschide televizorul pe un program de muzica spre exemplu sau pe vede tampitele showuri romanesti cu injuraturi si din nou tenta sexuala? 

De cand cu turcu' nu mai stii sa vorbesti romaneste?

Altfel, n-am cunoscut nici un turc asa ca nu ma pronunt! 

•  
    • 9493 mesaje
    21 Mar 2013, 22:57
    0 3
    Joplin, vad ca Imelaura si-a sters mesajele, probabil s-a repezit cu raspunsul fara sa citeasca ce s-a scris aici si nu a realizat ca intre Magnificent Century (Suleyman Magnificul) care este o realizare de exceptie  si optiunea unor romani de a se uita la emisiuni kitsch nu este nici o legatura.

Cert este ca reactia prim ministrului turc la serial mi s-a parut deplasata si ca sper ca reformele lui Ataturk sa-si manifeste corectitudinea si valabilitatea in timp si ca in Turcia sa nu apara niciodata o "toamna islamica" asa cum se intampla in alte tari musulmane, vezi Egipt, Algeria sau Tunisia (unde tot mapamondul saluta acum catva timp o primavara araba care s-a dovedit a fi, de fapt, o toamna islamica). Evident ca turcii si iranienii nu sunt arabi, dar sunt musulmani, exista si fundamentalisti printre ei, incepand cu primul ministru turc, iar protestele la adresa difuzarii acestui serial care imi place foarte mult mi s-au parut total deplasate. Ma bucur ca in ciuda protestelor serialul merge mai departe si ca are succes .

Sunt dezamagita si de faptul ca Turcia nu mai participa la Eurovision. Adica sta mai prost economic decat Grecia sau Cipru?! Nu prea cred. Turcii aduceau energie si culoare. Criza asta economica nenorocita va reaseza tot mapamondul, cum s-a intamplat si dupa '33. Doamne ajuta!
    Acest mesaj a fost editat de către dalia05: 21 Mar 2013, 23:02
  •  
    • 8203 mesaje
    22 Mar 2013, 09:01
    7 1
    dalia05 said:Apropos de aderarea la UE, dupa declaratiile belicoase ale lui Crizel, din perioada interimatului, ma gandesc ca poate nici noi, romanii nu eram pregatiti sa aderam la UE. Adica banii europeni sunt buni, principiile democratice mai pe jos.

In primul rand, nu ma asteptam, tocmai de la tine, sa folosesti astfel de nume, la adresa unei persoane publice, cu atat mai mult cu cat te-ai declarat, de atatea ori, dezamagita (si pe buna dreptate) de cei care il "impodobesc" pe distinsul domn Basescu cu cuvinte de genul "chioru' ".

Un profesor universitar-doctor-inginer, stimata doamna, este mai atent/a in alegerea cuvintelor, mai ales ca trebuie sa fie un exemplu pentru studenti.

In al doilea rand, ca vorbim aici despre turci, tin sa te anunt ca ei nu-si doresc deloc, dar chiar deloc sa intre in mult-iubita UE. Pentru ca tot ce cumpara turcul, la el acasa, incepand cu piulite si terminand cu masini, se produce, in cea mai mare parte, in Turcia. Si pentru ca nu-si fac un tel din a deveni o piata de desfacere pentru tarile membre UE.

In al treilea rand, revenind la noi, romanii, daca privim lucrurile din experienta pe care am capatat-o in ultima vreme, vazand si mai ales simtind, pe pielea noastra, cum suntem tratati, cred ca reactia pe care o parte dintre noi o avem, vis-a-vis de UE, este justificata. Ca noi ne-am inchipuit, in ignoranta noastra, ca vom fi egali cu ceilalti, dar am fost loviti peste nas, incepand chiar cu minunatii nostri europarlamentari, care au facut tot ce le-a stat in putinta sa ne tavaleasca si sa distorsioneze imaginea tarii - ei bine, toate astea ar trebui sa nu ne mire ca reactia este de negare si nemultumire.

Iar daca unii inca mai citeaza celebrul "capul ce se pleaca, sabia nu-l taie", tin sa amintesc distinselor persoane ca exista si o continuare, care se potriveste la fix umilintei pe care suntem azi nevoiti sa o suportam.

•  
    beo
    • 3354 mesaje
    22 Mar 2013, 09:03
    1 0
    fiicamea de 9 ani e fascinata de film. cica toti colegii ei se uita la serial. pe mine ma cam plictiseste. vad unu si sar doua...episoade. de cela mai multe ori adorm.
  •  
    • 9493 mesaje
    23 Mar 2013, 01:06
    0 5
    Andrada, exagerezi .  de unde atata patima intarziata in raspunsul tau la o postare a mea din octombrie?

"Crizel"este un adevarat alint pe langa "Chioru'" si te rog la modul cel mai civilizat sa lasi deoparte aluziile legate de meseria mea. E drept ca si eu am gresit o singura data cand m-am mirat ca o tipa cu situatia ta materiala si cu femeie in casa plange pe aici cu lacrimi de crocodil de mila saracilor persecutati de catre PDL. Noi doua chiar nu ne-am certat pana acum, dar te sfatuiesc cu toata simpatia sa nu ma provoci

P.S. Magnificent Century rulz
    Acest mesaj a fost editat de către dalia05: 23 Mar 2013, 01:06
  •  
    • 2534 mesaje
    23 Mar 2013, 01:18
    3 0
    pai dah, dalio....
    ca esti si periculoasa al dracului...
    toata lumea de aici se teme de crizele tale de isterie basi(s)ta, grosolanie si mahalagism "universitar"...)))
  •  
    • 9493 mesaje
    23 Mar 2013, 01:24
    1 5
    penicyllin said:pai dah, dalio....
    ca esti si periculoasa al dracului...
    toata lumea de aici se teme de crizele tale de isterie basi(s)ta, grosolanie si mahalagism "universitar"...)))

Aproape ca uitasem ca te poti manifesta si in felul asta.  Multumesc ca mi-ai reamintit