Barbatii turci

  •  
    • 2529 mesaje
    23 Mar 2013, 05:08
    6 2
    adica m-am manifestat cum?.... ti-am aratat ceva indecent?

    nu, dalia... te-am aratat pe tine, tie.
    ti-am pus in fatza oglinda...

    fiindca in elanul tau de marunta slugutza basi(s)ta uiti complet cine esti si ce tampenii faci...

    Acest mesaj a fost editat de către penicyllin: 23 Mar 2013, 05:14
  •  
    • 10816 mesaje
    24 Mar 2013, 22:05
    0 4
    Mesaj şters de administrator
    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 24 Mar 2013, 23:02
  •  
    • 8901 mesaje
    25 Mar 2013, 10:54
    7 1
    dalia05 said:Andrada, exagerezi .  de unde atata patima intarziata in raspunsul tau la o postare a mea din octombrie?

    "Crizel"este un adevarat alint pe langa "Chioru'" si te rog la modul cel mai civilizat sa lasi deoparte aluziile legate de meseria mea. E drept ca si eu am gresit o singura data cand m-am mirat ca o tipa cu situatia ta materiala si cu femeie in casa plange pe aici cu lacrimi de crocodil de mila saracilor persecutati de catre PDL. Noi doua chiar nu ne-am certat pana acum, dar te sfatuiesc cu toata simpatia sa nu ma provoci

    P.S. Magnificent Century rulz

     

       Draga Dalia, iti multumesc pentru avertismentul blajin pe care mi-l faci si sper din toata inima ca nu vei trece la represalii, in ceea ce ma priveste.

     

     In ce numesti tu "patima intarziata", nu pot fi de acord decat cu al doilea cuvant si vreau sa-ti marturisesc, cu toata sinceritatea, ca n-am luat aminte la data postarii tale, dar, in egala masura, n-am crezut niciodata ca trecerea timpului ne scuteste de raspunderea afirmatiilor pe care le facem, iar efectul lor poate fi chiar sters, daca trec cateva luni.

    Patima nu vad absolut deloc, in ceea ce am scris, ci doar o constatare trista a unei inconsecvente, in ceea ce te priveste.

     

    Iar femeia in casa despre care vorbeam, cu ceva timp in urma, inseamna o menajera, o data pe saptamana, pe care mi-o permit nu neaparat pentru ca as avea un venit incomparabil mai mare comparativ cu al altor oameni obisnuiti, ci pentru ca, in familia mea, nici eu si nici sotul meu nu consumam bauturi alcooloce, in motive de sanatate si nici nu suntem fumatori. Deci, banii pe care alte cupluri ii irosesc pe astfel de vicii ne putem permite sa ii dam pe ceea ce altii considera "un moft", dar care, pentru mine, consittuie un real ajutor, in gospodarie, mai mult, ii fac un bine unei femei care are o situatie personala grea.

     

    Sper ca nu vei considera raspunsul meu ca o "provocare" - nu de alta, dar ai motive sigure de ingrijorare, in urma recentelor evenimente din interiorul partidului pe care dom' presidente il iubea, la ora 11 dimineata, pentru ca, dupa doar 8-9 ore, sa ajunga la se lepada de el, dezamagit de rezultatele in alegeri. Iar tandarile pe care le va provoca ruperea partidului prezidential nu vor fi, nicidecum, benefice pentru simpatizantii partidului.

  •  
    • 8403 mesaje
    25 Mar 2013, 11:14
    0 0
    .

    Acest mesaj a fost editat de către scanteie: 25 Mar 2013, 11:16
  •  
    • 8403 mesaje
    25 Mar 2013, 11:16
    1 4
    scanteie said:
    ha!ha!ha!
    am avut ce rade.
    deci, uslistii se gandeau ca, odata intrati in UE, vor fi tratati de la egal la egal?ha!ha!ha!


    e ca si cum s-a dus in palate grajdarul care, oricat de sexy si tra la la este, a carat acolo si gunoiul de grajd. 

    normal ca domnita Europa stramba din nas.

    ce credeati, ca e permis ca unul care face "afaceri" si se imbogateste  peste noapte sa stea la masa cu unii care fac averi in generatii? 

    ps- iar o muscati de fund pe Dalia, hienelor? atata puteti si voi....

     

  •  
    • 8901 mesaje
    25 Mar 2013, 11:25
    2 0
    Vad ca tanti Nutzi insista, se zbate, contesta si cere turul 2.
    In aceste conditii, nu m-ar mira ca refrenul zilei sa devina "adio, dar raman cu tine", iar dom' presidente sa se razgandeasca, pentru-a nu-stiu-cata oara...
  •  
    • 8403 mesaje
    25 Mar 2013, 11:39
    1 5
    andrada86 said:Vad ca tanti Nutzi insista, se zbate, contesta si cere turul 2.
    In aceste conditii, nu m-ar mira ca refrenul zilei sa devina "adio, dar raman cu tine", iar dom' presidente sa se razgandeasca, pentru-a nu-stiu-cata oara...

     

    si?
    care e problema ta? de asta nu poti tu dormi noaptea?

    ps- Elena Udrea are dreptate. un individ ce a pierdut parlamentarele, intrand din tradarile lui si din "mila" psd-ului in  Parlament, un  tip care nici nu stie sa se prezinte ca lider, lasandu-si umorile sa se reverse din plin, plin de resentimente chiar la Congres, unul care fuge cu urna imediat ....comparativ cu o tipa care a coborat printre oameni, a muncit vizibil si, mai ales, a avut curajul sa depuna o motiune cand tot PDL-ul statea in pozitie de drepti in fata lui Blaga (da, a venit si Macovei, dar mai tarziu. putea sa faca ea primul pas)....ehei, nici nu exista termen de comparatie. Blaga a pierdut, in realitate, nu a castigat nimic. cat despre presedinte, poate sa se razgandeasca sau sa faca partidul ferfenita, dupa cum vrea. el i-a ridicat, el ii poate cobori. la urma urmei, fara el erau zero barat, oricat ar spune altii altceva

    lasa, Andrada, tu du-te si te prosterneza in fata Adormitului, Chiulangiului.sau Crizel, ma rog, dupa cum doresti

  •  
    • 8901 mesaje
    25 Mar 2013, 12:06
    5 0
    scanteie said:
    andrada86 said:Vad ca tanti Nutzi insista, se zbate, contesta si cere turul 2.
    In aceste conditii, nu m-ar mira ca refrenul zilei sa devina "adio, dar raman cu tine", iar dom' presidente sa se razgandeasca, pentru-a nu-stiu-cata oara...

     

    si?
    care e problema ta? de asta nu poti tu dormi noaptea?

    ps- Elena Udrea are dreptate. un individ ce a pierdut parlamentarele, intrand din tradarile lui si din "mila" psd-ului in  Parlament, un  tip care nici nu stie sa se prezinte ca lider, lasandu-si umorile sa se reverse din plin, plin de resentimente chiar la Congres, unul care fuge cu urna imediat ....comparativ cu o tipa care a coborat printre oameni, a muncit vizibil si, mai ales, a avut curajul sa depuna o motiune cand tot PDL-ul statea in pozitie de drepti in fata lui Blaga (da, a venit si Macovei, dar mai tarziu. putea sa faca ea primul pas)....ehei, nici nu exista termen de comparatie. Blaga a pierdut, in realitate, nu a castigat nimic. cat despre presedinte, poate sa se razgandeasca sau sa faca partidul ferfenita, dupa cum vrea. el i-a ridicat, el ii poate cobori. la urma urmei, fara el erau zero barat, oricat ar spune altii altceva

    lasa, Andrada, tu du-te si te prosterneza in fata Adormitului, Chiulangiului.sau Crizel, ma rog, dupa cum doresti

     

     

     Inteleg ca esti de serviciu azi...dar nu prea ai argumente. Pentru ca nici sefu' nu a spus prea multe, tocmai sa nu dea apa la moara celor care nu mai sunt o piatra de moara de gatu' lui.

     

    Draga mea, pe mine ma intereseaza ce se intampla in acest partid, exact din motivele care-i starnesc interes si domnului Basescu: adica impartialitatea.

     

     

    Mai pe larg: si el, si eu, nu suntem afiliati politic (domnia-sa din motive constitutionale, eu din lipsa de chef de a ma alipi de cineva), asa ca discutam asa, de amorul politicii...Adica, amandoi avem aceeasi problema, daca dumnealui nu poate dormi, de ce as putea eu??

     

    Diferenta dintre noi este ca, desi mi-as dori sa se rupa PDL-ul, domnia-sa poate sa faca asta, eu doar asist si...ma bucur, de ce sa nu recunosc?!

     

     

    In fine, nu vorbim despre Antonescu, dar, nah...stiu ca ai o obsesie si te inteleg: trebuie reorientata atentia, spre un alt personaj.

     

     

     Eu zic sa mai astepti cu aprecierile, pana cand vei avea lectia invatata. Momentan, se coace.

  •  
    • 2529 mesaje
    25 Mar 2013, 12:39
    4 0
    dalia05 said:
    penicyllin said:adica m-am manifestat cum?.... ti-am aratat ceva indecent?

    nu, dalia... te-am aratat pe tine, tie.
    ti-am pus in fatza oglinda...

    fiindca in elanul tau de marunta slugutza basi(s)ta uiti complet cine esti si ce tampenii faci...

     

     

    Este ultima data cand ma obosesc sa iti raspund la mesaje in care ma insulti fara motiv. Andrada cu care am reusit sa discut in mod civilizat politica de ani de zile stie ca sunt mai mult pro-PDL decat pro-Base si ca mi-am manifestat de la inceput optiunea pentru Blaga la sefia PDL, desi nu m-ar fi deranjat nici daca ar fi castigat Udrea sau Macovei.

     

    Sunt stupefiata atat de reactia lui Udrea (cu contestatiile) cat si a lui Base (Adieu, PDL!). Sper sa se reculeaga si sa redevina rezonabili.

     

    Deocamdata raman simpatizant si votant PDL portocaliu cu Blaga presedinte, cu o singura conditie....sa nu se alieze vreodata cu Antonescu, Ghise, Fenechiu, Calimente si altii ca ei. Un PNL fara astia ar fi acceptabil, dar deocamdata "revolutia bunului simt" nu  prea se vede nici la PNL nici la unii sustinatori

     

     ei nah, Dalia... esti tu prea sensibila, in schimb atunci cand tu insulti pe altii, "nu se pune"...

    nu mai cred in primisiunile tale de a-mi raspunde pentru ultima oara.

    stiu ca esti artagoasa si impulsiva si nu te vei putea abtine...

     

    Cat despre partea cu politica - desi NU ma intereseaza, fiindca PDL a disparut practic - ramanand o gashca de disperati care vor sa scape de puscarie, fiindca si talharul de basescu si-a luat mana de pe ei:

     

    ce-ati semanat, aia culegeti.

     

    V-ati furat-o cu cei pe care i-ati slugarit si pupincurit la modul gretzos.

     

    Acum puteti sa vi-i bagati undeva, pe toti portocaLeii vostri hoti, mincinosi si banditi la drumul mare, cum n-a avut tara asta, de la Dacia lui la Burebista si pana la Romania pradata de hoarda lui basescu.

     

    Ce tare esti!... inca mai pui si conditii -  imaginare, e drept... ba ca "sa se alieze", ba "sa nu se alieze"...

    Bla-bla, marca Dalia.


    )
  •  
    • 8403 mesaje
    25 Mar 2013, 12:41
    0 4
    andrada86 said:

     Eu zic sa mai astepti cu aprecierile, pana cand vei avea lectia invatata. Momentan, se coace.

     
    nu ai inteles. era nevoie de o clarificare. dupa ce se cernuse sita mult si bine, mai era necesara inca o triere.

    acum, ce face presedintele  cu asta, e treaba lui. banuiesc ca iar va scoate un iepure din palarie. e stilul lui,


    ps- impartiala, zici? 

  •  
    • 2529 mesaje
    25 Mar 2013, 12:43
    2 0
    haidi bre andrada,

    povestea cu "Antonescu nu e OK" e o gogoritza...
    de parca ar trebui sa li se ceara parerea dupa atata baseala inflacarata.

    oricare ar fi fost in locul lui, "nu era bun".

    li se inventau "motive" si altora, ca si celor care sunt.
    asa e de cand lumea.
  •  
    • 8901 mesaje
    25 Mar 2013, 12:51
    3 0
    Vorba Dragai Oleteanu, dupa Basescu, oricare va fi ales, va fi mai bun decat el.
  •  
    • 2529 mesaje
    25 Mar 2013, 12:52
    2 0
    andrada86 said:Vorba Dragai Oleteanu, dupa Basescu, oricare va fi ales, va fi mai bun decat el.

     asta fara nicio indoiala...

  •  
    • 8901 mesaje
    25 Mar 2013, 13:04
    3 0
    scanteie said:


    acum, ce face presedintele  cu asta, e treaba lui. banuiesc ca iar va scoate un iepure din palarie. e stilul lui,


    ps- impartiala, zici? 

     

     Cu iepuri, vulpi, ursi sau alte...animale salbatice, cu o padure intreaga, e fix problema PDL-ului, stimabila domnita, nicidecum a domnului presedinte.

     Asta ca vorbeam de impartialitate. Dar vad ca n-ai inteles. Din pacate.

     

    Ce triere, ce sortare?! Cine-i da dreptul sa se amestece in treburile interne ale unui partid?

  •  
    • 8403 mesaje
    25 Mar 2013, 13:13
    0 2
    andrada86 said:Vorba Dragai Oleteanu, dupa Basescu, oricare va fi ales, va fi mai bun decat el.

     
    ca tare mult se mai pricepe Draga Olteanu Matei la politica  

  •  
    • 10816 mesaje
    25 Mar 2013, 13:16
    0 4
    Mesaj şters de administrator
    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 25 Mar 2013, 13:17
  •  
    • 8901 mesaje
    25 Mar 2013, 13:19
    2 0
    Scanteie, nu trebuie sa te pricepi la politica, pt a-ti da seama cand se incalca un principiu stipulat in Constitutie. Si cand presedintele se situeaza, cu mare pompa si emfaza, deasupra partidelor, contrar prerogativelor sale.

    Asta daca vrem sa fim obiectivi. Cine poate, doar.
    Cine nu...continua sa aplaude. Cat se mai poate.
  •  
    • 10816 mesaje
    25 Mar 2013, 13:23
    0 3
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 8403 mesaje
    25 Mar 2013, 13:24
    0 2
    andrada86 said:Scanteie, nu trebuie sa te pricepi la politica, pt a-ti da seama cand se incalca un principiu stipulat in Constitutie. Si cand presedintele se situeaza, cu mare pompa si emfaza, deasupra partidelor, contrar prerogativelor sale.

    Asta daca vrem sa fim obiectivi. Cine poate, doar.
    Cine nu...continua sa aplaude. Cat se mai poate.

     
    bre, voi vorbiti de Constittutie doar atunci cand va convine. au "respectat: astia Constitutia asta vara si dupa aceea la modul cel mai romantic cu putinta. i-au tras-o pe toate partile. atunci nu erai impartiala, nu?

    imi amintesc de adormitul asta, cum se ducea la fiecare miting USL, desi era interimar. si mai aparea si cu slitul desfacut apoi in presa.

    iar voi va uitati la el ca la arhanghelul Mihail. 

  •  
    • 10816 mesaje
    25 Mar 2013, 13:25
    2 3
    Mesaj şters de administrator