De ce barbatul la 40 ani se tampeste instantaneu?

  •  
    • 1046 mesaje
    8 Oct 2012, 10:33
    1 2
    Am vrut sa scriu in topicul lui Miki dar cred ca il deturnam si n-as vrea sa fac asta.
    Foarte pe scurt: am o vecina cu 2 copii, femeie desteapta, actualmente lucreaza in invatamant.
    De 2 saptamani, barbasu, o anunta ca si-a gasit o tanara dna doctor cu care are o relatie.
    Vecina, care imi e si amica, ne mai ajutam cu copiii etc, e terminata.
    Are si niste probleme de sanatate, o tumora pe hipofiza,  asa ca de la acest anunt a venit salvarea de vreo 2 ori ca a lesinat si a avut convulsii.
    Pe de alata parte, ca deh, viata e o c...a, mentionez ca printr-o coincidenta stranie... o persoana din familie este colega cu "distrugatoarea de familii".
    Vecina, stie de "triunghiul" in care ma regasesc si incearca sa ma traga de limba sub diverse metode.
    Nu stiu ce sa fac, mi-e mila de femeie, e la pamant, aseara mi-a cerut niste calmante . Nu vreau sa ma bag in casa ei, nici n-as stii ce sa fac.
    De fapt asta e dilema : ce naiba sa fac?

    Ps. stiu ca am fost prea succinta dar pe parcursul discutiei voi mai da amanunte.

    Acest mesaj a fost editat de către cristinica1974: 8 Oct 2012, 10:34
  •  
    • 5144 mesaje
    8 Oct 2012, 10:42
    7 0
    banuiesc ca stii si tu ca nu ai face decat sa ii alimentezi supararile, daca te-ai apuca sa-i povestesti una sau alta.
    incearca sa fii alaturi de ea in alte moduri si sa eviti pe cat posibil sa ii dai detalii despre ce stii... „nu stiu, nu cunosc, nu vorbesc”.
    cea mai proasta miscare pe care o face un om e sa-si bage nasul in problemele de cuplu ale altora. in 90% din cazuri, tot el e cel care pica nashpa intr-un final
  •  
    • 12625 mesaje
    8 Oct 2012, 11:24
    1 0
    Cristina din punctul meu de vedere,  in calitatea ta de  prietena iti recomand sa o asculti si sa ii oferi batiste de sters nasul
    daca va fi destul de matura il va plange o perioada si se va acomoda cu ideea
    asa e dupa cativa ani barbatul e mai cocos decat se crede si se ajunge in asemenea situatii
    nu e usor sa o iei de la capat , dar daca nu e singura si are copii si alte rude va trece peste situatie
  •  
    • 8901 mesaje
    8 Oct 2012, 13:33
    1 0
    Cristina, nu prea ai ce face.
    Bine ca a avut ceva bun-simt si i-a spus nevestei adevarul. Daca o mintea era mai bine?

    Nu cred ca varsta are vreo legatura cu faptele. Putea foarte bine sa se incurce cu alta si la 30 sau 50 de ani. Dupa cum si la femei e posibil (vezi topicul Mikizdei).

    Acu', ce sa spun... dragoste cu sila, nu prea merge. A fost, cat a fost...cand se termina, gata.
    Capul sus, privirea inainte. Nu se moare din asta.
  •  
    • 4724 mesaje
    8 Oct 2012, 13:41
    0 0

    De ce se tampeste barbatul de 40 ani ?

    Pentru ca inca poate sa-si  mai faca o familie .

    tic tac tic tac ....

  •  
    • 4724 mesaje
    8 Oct 2012, 14:03
    2 1

    Scenariu ..

    El si ea , doi oameni de succes realizati profesional si material . Acesti ani care au trecut peste ei sa-u gandit doar la bani ,bucuranduse de spagi si cadouri . Copii, crescuti ,scoliti . Ea tot timpul nemultumita ,ca nu'i acorda atentie etc ,vaitanduse in stanga si in dreapta . El nu o baga in seama ,dar o aude .Dragostea disparand definitiv . Te leaga doi copii (1)  De ce sa duci singuratatea in doi . Tot timpul ea sa vaitat de tine si de atitudinea ta . Apare o femeie care poate mai mlt ,te consoleaza "te iubeste . El inca poate , ii reda libertatea . Nu asta stie sa strige o femeie cel mai bine . Regretele ei ? De ce nu sa intamplat cand inca mai putea face ceva . Daca a fost al ei ,de ce nu la tinut aproape . Ceasul biologic  "0" Tic tac


    Acest mesaj a fost editat de către ponta: 8 Oct 2012, 14:30
  •  
    • 12819 mesaje
    8 Oct 2012, 14:51
    0 0
    e clar ca e ceva cu barbatii la 40 de ani. ce nu inteleg eu este de ce femile (mai) sunt surprinse?
    ar trebui sa se astepte la asa ceva.

    pan' la urma.. suntem pe pamant 70-80 hai 90 de ani.
    din astia, cu noroc, "traiesti" 35-40 de ani. deci, cand ai atins 40 mai ai jumatate de viata
    pamantul e aici de 4 miliarde de ani. nu e logic sa iti traiesti viata? sa scoti din lumea asta cat mai mult?
    zic si io
  •  
    • 8901 mesaje
    8 Oct 2012, 14:56
    0 0
    Hai, nu spune! "e clar" = axioma? Ca, daca-i teorema, ar trebui demonstrata. Si nu cred ca te-ncumeti.
  •  
    • 5144 mesaje
    8 Oct 2012, 14:57
    1 0
    tsu, da' esti pesimist tare... chiar sa se termine „viata” la 35-40
    ce n-ai spus pana acum? ma duc si eu sa fac niste nebunii, cat mai am timp. vorba aia.. tic-tac, tic-tac... si eu care ma credeam tanara
  •  
    • 12819 mesaje
    8 Oct 2012, 15:04
    0 1
    basilio said:tsu, da' esti pesimist tare... chiar sa se termine „viata” la 35-40
    ce n-ai spus pana acum? ma duc si eu sa fac niste nebunii, cat mai am timp. vorba aia.. tic-tac, tic-tac... si eu care ma credeam tanara

     
    suna-ma cand il sarbatoresti pe barbata-tu la 40 de ani. incearca-ma numai asa sa i un backup,

    mah, nu fusesti atenta.
    am zis ca "traiesti" 35-40 de ani, adica de la 20 la 60.
    cand ai facut 40 ai trait deja 20 din aia de "trai"

    acu ai inteles? hai ca-s realist..

  •  
    • 814 mesaje
    8 Oct 2012, 15:05
    0 1
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 12819 mesaje
    8 Oct 2012, 15:06
    0 0
    basilio said:tsu, da' esti pesimist tare... chiar sa se termine „viata” la 35-40
    ce n-ai spus pana acum? ma duc si eu sa fac niste nebunii, cat mai am timp. vorba aia.. tic-tac, tic-tac... si eu care ma credeam tanara

     
    si-nco chestie.
    esti cum te simti. varsta nu are nici o relevanta. mai ales la femei.
    la barbati, eu inca n-am simtit nimic, dar aud si io la alte femei ca mi se plang ca barbatii lor asa si pe dincolo..

  •  
    • 5144 mesaje
    8 Oct 2012, 15:11
    0 1
    tsunnami said:
    basilio said:tsu, da' esti pesimist tare... chiar sa se termine „viata” la 35-40
    ce n-ai spus pana acum? ma duc si eu sa fac niste nebunii, cat mai am timp. vorba aia.. tic-tac, tic-tac... si eu care ma credeam tanara

     
    suna-ma cand il sarbatoresti pe barbata-tu la 40 de ani. incearca-ma numai asa sa i un backup,

    mah, nu fusesti atenta.
    am zis ca "traiesti" 35-40 de ani, adica de la 20 la 60.
    cand ai facut 40 ai trait deja 20 din aia de "trai"

    acu ai inteles? hai ca-s realist..

     ei, hai, ca n-ai fost prea clar in explicatii la inceput. se cam intelegea ca la 40 kaput; te apuci de crescut mâțe

  •  
    • 5144 mesaje
    8 Oct 2012, 15:16
    1 0
    tsunnami said:
    basilio said:tsu, da' esti pesimist tare... chiar sa se termine „viata” la 35-40
    ce n-ai spus pana acum? ma duc si eu sa fac niste nebunii, cat mai am timp. vorba aia.. tic-tac, tic-tac... si eu care ma credeam tanara

     
    si-nco chestie.
    esti cum te simti. varsta nu are nici o relevanta. mai ales la femei.
    la barbati, eu inca n-am simtit nimic, dar aud si io la alte femei ca mi se plang ca barbatii lor asa si pe dincolo..

     nu stiu daca tine de sex (masculin, feminin, ca de alaltul s-ar putea sa tina ). e chestie de caracter si spirit. am si eu un unchi si-o matusa mai pusi pe trait viata decat noi, astia mai tineri. umbla incontinuu (le permite si faptul ca-s la pensie ), fac sport, da' sport pe bune, se respecta. vreau si eu sa fiu asa la pensie...

  •  
    • 155 mesaje
    8 Oct 2012, 15:32
    1 1
    In general la varsta de 40 de ani barbatii vor sa traiasca o a doua tinerete...Sunt sute de astfel de cazuri. Ei vor altceva decat au acasa...vor sa se simta mari cuceritori si mari futalai( mii de scuze!!!)
    O data ce a apucat sa guste din alta "ambrozie" salut...cu greu il aduci acasa sau mergi mai departe si te impaci cu gandul ca acelasi penis il imparti si cu alta sau altele...si poti trai fericitaincercand sa te detasezi de situatie sau varianta extrema si dureroasa : divortul.
    Sunt multi care atunci cand aud de divort se potolesc si se intorc cuminti de unde au plecat.
    Cat despre tine...care cam stii ce se petrece iar vecinica ar vrea informatii...n-as vrea sa fiu in pielea ta. Nu poti sa iei la nesfarsit pe NU in brate de fiece data cand te intreaba cevapentru ca isi pierde increderea in tine si apoi, sincer n-o sa-ti mai fie prietena de azi. Nici sa te implici prea mult nu-i bine ca te trezesti luata in suturi de terte persoane....asa ca stai la mijloc si incearca sa dai vagi sfaturi cum crezi de cuviinta. Gandeste-te ca ai putea fi tu in situatia ei si incearca sa-i spui ceea ce crezi ca ai vrea tu sa afli!!! E al naibi de greu....   
  •  
    • 63 mesaje
    8 Oct 2012, 15:44
    3 1
    sa fim seriosi, nu are nici-o legatura varsta  cu inselatul. in cazul de fata cred  ca este o coincidenta. voi credeti ca barbatii cand implinesc 40 ani se gandesc "hopa, stai ca am 40 deci trebuie, dar trebuie s-o iau razna"?
  •  
    • 4724 mesaje
    8 Oct 2012, 17:51
    0 0
    kettle said:sa fim seriosi, nu are nici-o legatura varsta  cu inselatul. in cazul de fata cred  ca este o coincidenta. voi credeti ca barbatii cand implinesc 40 ani se gandesc "hopa, stai ca am 40 deci trebuie, dar trebuie s-o iau razna"?


    Draguta .

    Cam pe la aceasta varsta sunt copii indeajuns de mari, sa poata intelege ca parinti lor se complac in situatia . De parinti iubitori .....

    Dispare problema de familist ,copii fiind pe drumul lor . Deci . !!!

     


    Acest mesaj a fost editat de către ponta: 8 Oct 2012, 17:53
  •  
    • 8217 mesaje
    8 Oct 2012, 18:04
    0 0
    ponta said:

    Draguta .

    Cam pe la aceasta varsta sunt copii indeajuns de mari, sa poata intelege ca parinti lor se complac in situatia . De parinti iubitori .....

    Dispare problema de familist ,copii fiind pe drumul lor . Deci . !!!

     

     

     

    la 40 de ani ai copii de 20? e obligatoriu?

     

    dupa 20 de ani te leaga doar copiii? nasol.

  •  
    • 10876 mesaje
    8 Oct 2012, 18:27
    10 0
    Daca io la 40 incep sa imi neglijez familia si sa dau cu pasarica in populatie, auzi: a dreaq curva nenorocita, in loc sa-si vada de familie, fute tot sectoru 2. Daca el, la 40, incepe sa umble cu pasarele tinere, e, saracu, e la varsta de criza. Da poate freau si io la 40 sa mi-o insurubez si infiletez cu studentu de la 4., dar nu pot, cine sta cu copiii? Ce-mi place, ca majoritatea barbatilor ( vb de cei ce isi gasesc amante) isi lasa balta copiii. Ia frate copiii cu tine, sa vedem, mai e futaiu fierbinte cand vasilica s-a cacat pe el sau a vomitat sau ginuta are febra?
  •  
    • 4724 mesaje
    8 Oct 2012, 18:31
    0 0
    AmeliEva said:
    ponta said:

    Draguta .

    Cam pe la aceasta varsta sunt copii indeajuns de mari, sa poata intelege ca parinti lor se complac in situatia . De parinti iubitori .....

    Dispare problema de familist ,copii fiind pe drumul lor . Deci . !!!

     

     

     

    la 40 de ani ai copii de 20? e obligatoriu?

     

    dupa 20 de ani te leaga doar copiii? nasol.



    Nu este obligatoriu 

    Copii mici, probleme mici ! Copii mari ,probleme mari !