ce magazin de mobila imi recomandati?

  •  
    • 307 mesaje
    5 Oct 2012, 13:04
    2 3
    Buna fetelor!
    Peste o luna ma voi muta in casa noua si-mi vor fi necesare piesele de decor, defapt tot ce trebuie intr-o casa. Locuiesc in bucuresti, insa de putin timp asa ca, nu ma pricep prea bine la magazine, mai exact cele in care raportul calitate pret sa fie ok. CE-mi recomandati? Imi trebuie mobila de bucatarie si living...As vrea sa fac si pe comanda, insa am inteles ca este mai scump asa...
    Multumesc:* 
  •  
    • 3354 mesaje
    8 Oct 2012, 09:20
    1 2
    vad ca nu ai primit inca nici un raspuns... acum 10 ani, noi am luat mobila de bucatarie de la SERICO, din pipera...

    de la elvila am luat canapea, fotolii, dormitor... nu stiu acum care mai sunt preturile... dar du-te si vezi
  •  
    • 3 mesaje
    9 Oct 2012, 13:08
    3 3
    Eu am cumparat intotdeauna din Ikea, este convenabila la pret si poti sa gasesti foooarte multe lucruri frumoasa, sa personalizezi si sa iti faci si pe comanda, cred...
    mai ales ca esti din bucuresti, dai o fuga pana in baneasa.
    Poti sa te uiti si la mobexpert, daca tot esti acolo insa sunt fff scumpe... eu mi-am prins urechile cand am vazut scorurile.  
  •  
    • 3354 mesaje
    9 Oct 2012, 13:13
    1 1
    la mobexpert am fost si noi, dar au preturi foarte mari... ikea ar fi o optiune, insa mie nu-mi plac ca sunt prea simple, nu au deloc ornamente - sunt doar linii drepte si atat...

    nu sunt foarte creativi... dar canapele, de exemplu... sau paturi ar merita... si apoi asortate cu alte piese de mobilier...

    am vazut catalogul lor 2013 si nu sunt fana lor... mie imi place mobila lemn natur, nu colorata... nu prea imi plac nici combinatiile alb-negru...

    in fine, poate merge ca sa vada piata... si sa compare...
  •  
    • 63 mesaje
    9 Oct 2012, 13:17
    1 2
    si eu tot ikea recomand. nici ei nu au preturi mici, dar poti face diverse combinatii. 
  •  
    • 547 mesaje
    9 Oct 2012, 13:34
    2 1
    E frumoasa mobila la Mobexpert,dar mai mult imi place mobila de la Lemet,erau niste dormitotoare faine moderne cu niste dressinguri de mama-mama..dar au si niste preturi de-ti cad plombele din gura
  •  
    • 7967 mesaje
    10 Oct 2012, 10:10
    4 3
    Ellektra said:E frumoasa mobila la Mobexpert,dar mai mult imi place mobila de la Lemet,erau niste dormitotoare faine moderne cu niste dressinguri de mama-mama..dar au si niste preturi de-ti cad plombele din gura

    Acum mai bine de 10 ani am cumparat o canapea de la Mobexpert, una extensibila de care am tras ani de zile, nu vreti sa stiti cum o deschide sau o inchide fiica-mea...cu piciorul numa' ...dar in ciuda tuturor acestor "traume" este de calitate foarte buna. Intr-adevar a fost scumpa, dar a meritat pretul. Total!
    Cumpar de la Ikea, dar mai mult chestii decorative, pt bucatarie...Depinde de gusturile fiecaruia...

  •  
    • 71 mesaje
    12 Aug 2013, 21:06
    3 0
    pe Ghencea sunt foarte multe magazine de mobila si ai de unde sa alegi.
  •  
    • 1 mesaje
    22 Nov 2013, 16:11
    1 0
    ella.g said:pe Ghencea sunt foarte multe magazine de mobila si ai de unde sa alegi.

    ... dar fereste-te de Arhimob Concept, o firma cu show-room la Elit Ghencea. Au fost groaznici. Mai intai au pierdut masuratorile si au facut un dressing din amintiri, ulterior au mai adaugat niste petice la sugestia noastra, ca se se potriveasca; apoi au gresit culoarea mobilei de living. La motaj au mai busit niste sertare… Comunicarea cu ei a fost execrabila, raspund la telefon cand au chef. O sa incerc sa cumpar de-a gata de acum incolo, nu mai am nervi pentru niciun furnizor, oricare ar fi recomandarile

  •  
    • 1 mesaje
    24 Nov 2013, 20:20
    5 6
    Am vazut topicul vostru despre mobila , si m-am mirat putin , eu am avut de mobila un apartamament de 3 camere si am lucrat cu Unican , Nu am avut nici o problema pentru ca sunt profi - proiecte 3D , consiliere - arhitecta a mers cu mine sa imi aleg perdelele ....,Mobila a venit manusa . Dar recunosc ca am mers la ei deoarece un prieten a lucrat cu ei si a fost foarte multumit . Deci eu ii recomand .
    Au si site si 3 magazine , nu sunt o firma de cartier ! www.unican.ro
  •  
    • 1 mesaje
    7 Ian 2014, 13:22
    1 2
    Oameni buni cateva cuvinte vreau sa va spun despre un magazin numit FAME de pe galeria magazinului auchan din Teodor Pallady.
    nu am intalnit in viata mea un personal si un  proprietar "doamna" de magazin  asa dezinteresat.
    pe scurt pe data de 22 11 13 am achitat o saltea care conform inscrisurilor de pe factura trebuia sa fie livrata pe data de 06 12 13 la mult timp de la acea data cu nenumarate telefoane si insistenta maxima am reusit sa iau un numar de awb sa imi verific singur pachetul,
    contactand curierul am aflat ca salteaua este la sediul curierului si ca nu o mai livreaza pentru ca au increcat deja de 3 ori si nu era nimeni la magazin.
    Am revenit iar cu telefon la magazinul in cauza si dupa o discutie foarte lunga cu proprietara a decis ca merge ea personal sa imi livreze comanda. 
    Ce sa va spun intr un final a ajuns cu salteaua in data de 21 12 13 toate bune si frumoase doar ca nu avea certificat de garantie nici o problema spune patroana magazinului si ma asigura ma a doua zi mi-l da, uite cum am ajuns in data de 07 01 14 si inca nu am certificatu peste asta nici nu mai imi raspunde la telefon asa ca ATENTIEEE MARE.
    pentru cei ce vor produsele lor sa stiti ca magazinul mama este ART BELLE TRANSILVANIA asta pentru cei ce vor sa sara peste magazinul in cauza(0737314313)
    daca as fi avut si eu datele asteaaaa. 
    si sa va feriti de 0217 804 551 sau 0726 053 436 
  •  
    • 142 mesaje
    29 Ian 2014, 01:26
    3 1
    nemultumit said:Oameni buni cateva cuvinte vreau sa va spun despre un magazin numit FAME de pe galeria magazinului auchan din Teodor Pallady.
    nu am intalnit in viata mea un personal si un  proprietar "doamna" de magazin  asa dezinteresat.
    pe scurt pe data de 22 11 13 am achitat o saltea care conform inscrisurilor de pe factura trebuia sa fie livrata pe data de 06 12 13 la mult timp de la acea data cu nenumarate telefoane si insistenta maxima am reusit sa iau un numar de awb sa imi verific singur pachetul,
    contactand curierul am aflat ca salteaua este la sediul curierului si ca nu o mai livreaza pentru ca au increcat deja de 3 ori si nu era nimeni la magazin.
    Am revenit iar cu telefon la magazinul in cauza si dupa o discutie foarte lunga cu proprietara a decis ca merge ea personal sa imi livreze comanda. 
    Ce sa va spun intr un final a ajuns cu salteaua in data de 21 12 13 toate bune si frumoase doar ca nu avea certificat de garantie nici o problema spune patroana magazinului si ma asigura ma a doua zi mi-l da, uite cum am ajuns in data de 07 01 14 si inca nu am certificatu peste asta nici nu mai imi raspunde la telefon asa ca ATENTIEEE MARE.
    pentru cei ce vor produsele lor sa stiti ca magazinul mama este ART BELLE TRANSILVANIA asta pentru cei ce vor sa sara peste magazinul in cauza(0737314313)
    daca as fi avut si eu datele asteaaaa. 
    si sa va feriti de 0217 804 551 sau 0726 053 436 

     De OPC nu ai auzit?

  •  
    • 5 mesaje
    9 Sep 2014, 15:22
    0 2
    kettle said:si eu tot ikea recomand. nici ei nu au preturi mici, dar poti face diverse combinatii.


    mobila de lux Ronex Bucuresti
    http://www.ronexarta.ro
    RONEX Bucuresti, producator mobila lemn masiv, stil baroc: canapele si fotolii, scaune, mese, oglinzi, mobila pentru dormitor: paturi, noptiere, mobilier pentru baruri, bufete, comode, mic mobilier.

     

    mobila lemn masiv

    http://www.ronexpod.ro

  •  
    • 1 mesaje
    31 Ian 2015, 15:14
    0 1
    Datorita unor producatori, a devenit o prejudecata faptul ca mobila la comanda ar fi mai scumpa. Nu neaparat si asta depinde de producatorul de mobila.

    Daca acesta din urma te sfatuieste corect, poti iesi cu mobila de o calitate mai buna si la un pret, uneori, chiar mai mic decat mobila de serie.

    Iata datele noastre de contact:

    Emobila La Comanda Obaie Nr. 2
    BragadiruIlfov 077025
    Romania Telephone: 0741.631.424 Telephone: 0741.631.424 Email: emobilalacomanda.ro@gmail.com
     
    Program de lucru
    Sunday : Closed   Monday : 8:00 am - 5:00 pm   Tuesday : 8:00 am - 5:00 pm   Wednesday : 8:00 am - 5:00 pm   Thursday : 8:00 am - 5:00 pm   Friday : 8:00 am - 5:00 pm   Saturday : Closed 
    Acest mesaj a fost editat de către emobilalacomanda: 31 Ian 2015, 15:16
  •  
    • 1 mesaje
    5 Feb 2015, 15:14
    1 0
    Eu sunt adepta cumparaturilor online, mai ales ca nu sunt din Bucuresti. A cumparat cineva mobila pentru bebelusi de pe internet? Ce imi recomandati?
  •  
    • 11561 mesaje
    5 Feb 2015, 15:54
    0 0
    Depinde de ce buget dispui!:0
  •  
    • 17 mesaje
    6 Feb 2015, 16:56
    0 2
    Eu am cumparat online un patut de bebe, cu saltea si cu comoda de infasat. Le-am luat acum circa cateva luni si a fost totul ok pana acum. N-am avut probleme sa-mi ajunga stricate sau ceva de genul. Am gasit pe www.kimbi.ro. Acum pe internet se gasesc lucruri pentru toate buzunarele.
  •  
    • 2 mesaje
    6 Dec 2015, 17:12
    0 0
    Dupa ce am cumparat mobila in jumatate de casa de la marile branduri si dupa 1 an am fost dezamagita in ceea ce priveste calitatea, mi-a recomandat un var din Buzau o firma de mobila din Buzau. I-am platit drumul cand a venit si a masurat si am mai platit 200 lei transportul pt mobila. Mi-a facut mobila de bucatarie MDF roz cu blat Corian la pret cu 50% mai mic decat gasisem in Bucuresti si pot zice ca arata impecabil.
    Recomand la toata lumea mobila de la ei http://bucatariicomanda.ro
  •  
    • 1 mesaje
    20 Dec 2015, 12:00
    2 2
    Buna,
     Vreau sa trag un semnal de alarma asupra firmelor care fabrica mobilier la comanda.
    Trebuie atentie marita cu acestia, caci tocmai am fost inselati de o firma care fabrica mobilier la comanda din Ramnicu Valcea, care se lauda ei ca livreaza in cateva orase importante ale tarii.
     Firma se numeste SC MINELY SRL, iar site-ul acestora este www.starmob.ro.
     Sa nu comandati niciodata de la acestia, nu va lasati pacaliti de reducerile lor inselatoare pe care le afiseaza pe site ! Sunt neseriosi, nu lucreaza cu comenzi scrise, ameninta , nu mai recunosc si nu dau factura fiscala si nici certificate de garantie!Sa nu mai adaugam ca nu-si respecta termele de livrare iar calitatea promisa este o utopie !
  •  
    • 1 mesaje
    20 Dec 2015, 19:43
    2 1
    Buna seara,

    Cum v-ati descurcat cu mobilarea casei prin intermediul unor producatori de mobilier la comanda?
    Eu nu am o experienta prea placuta cu cei contractati si vreau ca pentru restul casei sa gasesc pe cineva mai competent.
    Pareri, sugestii, ceva?
    Multumesc