De unde luati parfumuri originale?

  •  
    • 13 mesaje
    11 Sep 2012, 11:16
    8 14
    Am o mare curiozitate: sunt de incredere site-urile care comercializeaza parfumuri de lux? Voi de unde le cumparati?
  •  
    • 4034 mesaje
    11 Sep 2012, 23:17
    3 9
    de la magazin. de unde altundeva? tu de unde le cumperi? 
  •  
    • 131 mesaje
    12 Sep 2012, 08:16
    2 4
    Eu am comandat o singura data de pe aoro.ro si am fost multumita de parfum, eu zic ca este original, dar nu sunt eu o mare cunoscatoare a parfumurilor originale. Mirosul persista mult si zic eu ca asta e important. Au si preturi mai mici decat in magazine.
  •  
    • 33 mesaje
    14 Mai 2013, 20:41
    2 3
    Mai original decat parfumul pe care il mesteresti tu singura, nu exista nimic pe lume

    http://handmadesisterbeauty.blogspot.ro/2012/04/parfum-solid-cu-iasomie-jasmine-blossom.html
  •  
    • 27 mesaje
    17 Dec 2013, 17:07
    1 6
    www.parfumuritester.ro  va recomand acest site , eu am comandat 3 parfumuri pana acum si toate au persistat foarte mult
  •  
    • 3816 mesaje
    17 Dec 2013, 20:28
    4 2
    Duty free
  •  
    • 10 mesaje
    19 Dec 2013, 15:03
    3 2
    Eu imi comand parfumurile de pe Strawberrynet. De cand l-am descoperit, vizita la magazinele de specialitate este doar pentru a testa parfumul si a avea o idee generale asupra notelor. Pentru ca nu mai am incredere nici in site/urile romanesti, sincera sa fiu. Acestea sunt originale, livrate din HK. Am al treilea parfum luat de la ei si al patrulea e pe drum, sper sa ajunga azi sau maine. Ii recomand, sunt seriosi.
  •  
    • 54 mesaje
    19 Dec 2013, 17:07
    1 1
    Eu in general incerc sa imi cumpar parfumurile din duty-free, ori de cate ori am ocazia, sau mai rog cate un prieten/ ruda care vine din strainatate sa imi aduca. Cand nu am astfel de ocazii le comand de pe strawberrynet. La inceput am fost sceptica pentru ca in general, in mediul on-line este foarte usor sa fii pacalit, dar m-au convins in momentul in care a sosit coletul. Parfumul (Nina Ricci Premier Jour) era exact asa cum mi-l aminteam... 
  •  
    • 1 mesaje
    23 Dec 2013, 02:43
    1 2
    Pana acum am cumparat numai de la magazinele fizice Sephora si Douglas sau cand mai plecam prin vacante de la duty-free. In ultimul timp parca au exagerat un pic cu preturile si am incercat sa caut un magazin online pana am dat de www.youparfum.ro Pot spune ca sunt foarte multumita de ei, se misca repede cu livrarea iar parfumurile sunt de aceeasi calitate ca si cele din magazinele fizice.
  •  
    • 12 mesaje
    14 Ian 2014, 11:19
    2 2
    Aoro.ro este cel mai la indemana, daca plec din tara atunci ma opresc la un Duty free, de la Sephona nu pot sa cumpar un parfum pe care il gasesc la jumatate de pret in alta parte...
  •  
    • 1 mesaje
    22 Ian 2014, 20:59
    2 0
    Cele mai bune esente de parfum din tara.
    Persista 24h pe piele si minim 48h pe haine.
    100 de parfumuri celebre sub un singur nume: ROXANNE.
    pentru lista completa a parfumurilor si pentru comenzi livrate acasa cu doar 45 lei pentru 50 ml, puteti sa accesati:

    www.roxor.ro/informatii-utile/intrebari-si-raspunsuri.html



      
  •  
    • 99 mesaje
    11 Feb 2014, 18:34
    3 0
    Si eu tot de pe Strawberrynet imi iau cosmeticele si parfumurile. Sunt foarte multumita, am avut parte de reduceri, promotii si surprize din partea lor, desigur placute. Produsele ajung in cateva zile, dar in caz de cadou de aniversari sau sarbatori, mi le iau din timp. Recomand pt seriozitatea si profesionalismul lor!
  •  
    • 22 mesaje
    18 Feb 2014, 11:21
    4 1
    Din magazinele de specialitate sau din duty free. nu achizitionez de pe site-uri sau de la cunostintele cunostintelor.
  •  
    • 7 mesaje
    24 Feb 2014, 16:58
    6 3
    Duty free si un magazin online verificat personal, ca au sediu la Piata Romana http://aromedelux.ro/. De ce sa platesc francize peste francize?
  •  
    • 5609 mesaje
    10 Apr 2014, 10:46
    2 6
    Sorinna30 said:Si eu tot de pe Strawberrynet imi iau cosmeticele si parfumurile. Sunt foarte multumita, am avut parte de reduceri, promotii si surprize din partea lor, desigur placute. Produsele ajung in cateva zile, dar in caz de cadou de aniversari sau sarbatori, mi le iau din timp. Recomand pt seriozitatea si profesionalismul lor!

     
    Cred ca voi nu sesizati deloc ca site-ul ala nu are PARFUMURI  are APA de toaleta si si Apa de Parfum, care nu-i totuna cu parfumul original.
    Chiar si preturile  si denumirile spun ca sunt niste "ape" nu parfumuri de calitate!!!!

    Mai bine mai strangeti un pic curea si  cumparati-va un parfum bun, de calitate, dintr-un magazin de parfumuri consacrat nu dupa toate site-urile care vand apa cu miros de parfum!

  •  
    • 24 mesaje
    24 Apr 2014, 15:50
    1 0
    parfumurile originale se gasesc in dutty free-uri, sephora, dauglas.... nu m-as risca sa dau comanda de pe internet in special nu de pe aoro.ro etc
  •  
    • 24 mesaje
    24 Apr 2014, 15:53
    1 0
    Maricon said:
    Sorinna30 said:Si eu tot de pe Strawberrynet imi iau cosmeticele si parfumurile. Sunt foarte multumita, am avut parte de reduceri, promotii si surprize din partea lor, desigur placute. Produsele ajung in cateva zile, dar in caz de cadou de aniversari sau sarbatori, mi le iau din timp. Recomand pt seriozitatea si profesionalismul lor!

     
    Cred ca voi nu sesizati deloc ca site-ul ala nu are PARFUMURI  are APA de toaleta si si Apa de Parfum, care nu-i totuna cu parfumul original.
    Chiar si preturile  si denumirile spun ca sunt niste "ape" nu parfumuri de calitate!!!!

    Mai bine mai strangeti un pic curea si  cumparati-va un parfum bun, de calitate, dintr-un magazin de parfumuri consacrat nu dupa toate site-urile care vand apa cu miros de parfum!



     
    apa de parfum = parfum
    apa de toaleta = parfum cu miros mai discret insa poate fi tot parfum de calitate

  •  
    • 22 mesaje
    4 Iul 2014, 13:28
    1 1
    De la duty free...
  •  
    • 1 mesaje
    9 Dec 2014, 16:20
    0 1
    Parfumuri originale gasiti pe fb: Parfumuri DutyFree https://www.facebook.com/pages/Parfumuri-DutyFree/880412811991295 . Sunt 100% originale pt ca sunt achizitionate de la ditribuitorul din duty free otopeni
  •  
    • 12208 mesaje
    9 Dec 2014, 17:50
    2 4
    din aeroporturi ....