Nu am prieteni....

  •  
    • 26 mesaje
    31 Aug 2012, 15:26
    1 0
    Cred ca una dintre cele mai mari probleme ale mele este faptul ca nu am prieteni adevarati..amici am , adica am cu cine iesi in cluburi sa ne distram dar nu am niciun prieten caruia sa-i pot spune orice si care sa ma ajute cand am nevoe..De curand am incheiat o relatie de preietnie cu o colega de facultate din cauza faptului ca ei nu ii pasa decat de ea, nu imi acorda atentie, profita de mine extrem de mult si nu ma aprecia deloc pentru ce faceam pt ea..credeti ca ar trebui sa ne impacam sau prietenia ei imi dauna?
  •  
    • 78 mesaje
    31 Aug 2012, 16:16
    0 0
    am fost intr o situatie aproape identica si nu cred ca ar tb sa o mai bagi in seama. astfel de persoane nu merita tratate decat cu aceeasi moneda. parerea mea e sa o lasi pe ea si sa ti vezi incontinuare de viata ta iar daca pe parcurs vor aparea alte persoane care iti dovedesc ca poti avea incredere si sa plangi pe umarul ei..ok daca nu asta e. cel putin eu asa gandesc,decat "prietene"doar cu vorba mai bine alone..
  •  
    • 124 mesaje
    1 Sep 2012, 20:19
    9 2
    Ghici?
    De fapt chiar nu exista prieteni adevarati, astea le vezi doar in filme sau in copilarii cand toti suntem naivi.
    In viata adulta NU exista prietenii adevarate!
    Toti avem deceptii mai devreme sau mai tarziu, inca nu am auzit in viata mea ca cineva sa fie trup si suflet pt prietenul sau.
  •  
    • 72 mesaje
    1 Sep 2012, 23:34
    2 0
    Mai sigur e cu rudele, mama, sora, verisoara, matusa.
  •  
    • 26 mesaje
    3 Sep 2012, 10:00
    2 0
    Va multumesc pentru raspunsuri...Din pacate cred ca aveti dreptate, in afara de familie, nimeni nu ne poate fi alaturi intotdeauna...
  •  
    • 8217 mesaje
    3 Sep 2012, 23:58
    0 0
    prieteniile adevarate cer timp. dureaza sa dezvolti o relatie si e nevoie si de chimie. exista persoane cu care te simti bine si nu iti trebuie mult timp sa te apropii.

    cat despre tipa respectiva, daca tu simti ca nu te vrea decat cu interes nu are sens sa mai invii mortul. ps: te-a cautat intre timp?

  •  
    • 12 mesaje
    6 Sep 2012, 00:49
    1 0
    Si eu am trecut prin niste perioade asemanatoare, in care credeam ca eu sunt singura care nu are prieteni adevarati. Am avut parte de "prietene adevarate" si m-am lecuit. Trebuie sa iti vezi de treaba ta, numai tu sa stii ce e in viata si sufletul tau. Eu cand vreau sa vorbesc cu cineva o am pe mama. Dar nici cu ea nu pot vorbi decat 85-90%, iar restul pastrez pentru sufletul meu. In momentul acesta cel mai bun prieten al meu este un baiat cu care vorbesc atunci cand am o suparare sau ma simt incarcata, dar reusesc sa nu imi pun tot sufletul pe tava. Oamenii sunt schimbatori! Mult succes inainte!:*
  •  
    Orz
    • 3 mesaje
    6 Sep 2012, 17:46
    0 0
    Merediiiith said:Va multumesc pentru raspunsuri...Din pacate cred ca aveti dreptate, in afara de familie, nimeni nu ne poate fi alaturi intotdeauna...

     
    Hai să-ți spun o chestie. Și dacă-ți spun toți de pe forum că nu există, nu înseamnă că așa e (ci doar că e o probabilitate mai mare să fie așa) 

    Există, eu am și cunosc și oameni care au.
    Ne știm de 16 ani și ne cunoaștem perfect viețile unul altuia. Și încă ne înțelegem genial. 

    P.S. N-am reușit să văd însă între femei pretenie așa lungă/strânsă. 

  •  
    • 2 mesaje
    11 Mai 2013, 21:18
    5 1

    e sambata seara, am 30 de ani si stau in casa…..sincer imi vine sa ma urc pe pereti…intreaga mea viata e un dezastru….si am vazut mesajele voastre….stau si ma gandesc ca nu stiu unde au disparut toti prietenii mei…am numai amici in jur…pe care ii vezi tot timpul la serv si mai iesi la o terasa o data pe luna…..dar prietenii? oare mai exista asa ceva pt ca as avea nevoie disperata de unul…si daca as avea un singur prieten as fi mai mult decat fericita…nush dc dar eu tot timpul am incercat sa fiu alaturi de asa zisii mei prieteni dar in schimb nu am primit nimic…..m-am trezit tot singura….si sunt tare mahnita…sunt o pers care stie sa asculte…si as fi alaturi de cineva la orice ora din zi si din noapte daca ar fi nevoie….si totusi nu exista nimeni care sa imi fie aproape…..stiu sa imi fac amici…si atat…prietenii nu exista….mi-as dori din suflet sa existe o persoana careia sa ii pot impartasi din gandurile mele…pe umarul careia sa pot plange si care sa ma ajute si sa ma suporte uneori cand am nevoie….macar cineva cu care sa pot vb….

  •  
    • 35 mesaje
    26 Mai 2013, 21:15
    0 0
    eu cred in prietenii adevarate, am prietene bune si sper sa ramanem asa si in urmatorii ani; suntem prietene din copilarie, adevarul este ca la maturitate iti faci prieteni mai greu.
  •  
    • 11561 mesaje
    5 Iun 2013, 13:58
    3 0
    Mai sigur e cu rudele, mama, sora, verisoara, matusa
    Alta teapa maxima , e ok pana ajungi sa disputi ceva material , atunci sa vezi , e mai al dracu ca unul strain .
  •  
    • 2 mesaje
    20 Iun 2013, 20:22
    0 0
    Si eu am ajuns intr-o astfel de situatie. Toti cei pe care i-am considerat prieteni si care au insemnat enorm pentru mine m-au lasat singura imediat ce am inceput sa am probleme. Familia nu imi este alaturi, are fiecare problemele lui. Mi-ar placea enorm sa vorbesc cu cineva. De fapt mi-ar placea enorm sa am un prieten pe viata care sa imi fie alaturi si pentru care sa fiu alaturi. Imi doresc atat de mult...
    Ma indrept catre voi cele care intelegi o astfel de situatie si care sper veti dori sa imi fiti alaturi si imi veti da in acelasi timp voie sa va fiu prietena, asa cum ma pricep eu mai bine.
  •  
    • 682 mesaje
    21 Iun 2013, 22:59
    0 0
    Evaraluca, am vrut sa ti trimit mesaj dar nu reusesc,daca vrei sa stam de vorba,trimite mi un mesaj in particular.
  •  
    • 13 mesaje
    30 Iul 2013, 23:28
    0 0
    elenasasu30 said:

    e sambata seara, am 30 de ani si stau in casa…..sincer imi vine sa ma urc pe pereti…intreaga mea viata e un dezastru….si am vazut mesajele voastre….stau si ma gandesc ca nu stiu unde au disparut toti prietenii mei…am numai amici in jur…pe care ii vezi tot timpul la serv si mai iesi la o terasa o data pe luna…..dar prietenii? oare mai exista asa ceva pt ca as avea nevoie disperata de unul…si daca as avea un singur prieten as fi mai mult decat fericita…nush dc dar eu tot timpul am incercat sa fiu alaturi de asa zisii mei prieteni dar in schimb nu am primit nimic…..m-am trezit tot singura….si sunt tare mahnita…sunt o pers care stie sa asculte…si as fi alaturi de cineva la orice ora din zi si din noapte daca ar fi nevoie….si totusi nu exista nimeni care sa imi fie aproape…..stiu sa imi fac amici…si atat…prietenii nu exista….mi-as dori din suflet sa existe o persoana careia sa ii pot impartasi din gandurile mele…pe umarul careia sa pot plange si care sa ma ajute si sa ma suporte uneori cand am nevoie….macar cineva cu care sa pot vb….

     

  •  
    • 270 mesaje
    4 Sep 2013, 15:05
    0 0
    Merediiiith said:Cred ca una dintre cele mai mari probleme ale mele este faptul ca nu am prieteni adevarati..amici am , adica am cu cine iesi in cluburi sa ne distram dar nu am niciun prieten caruia sa-i pot spune orice si care sa ma ajute cand am nevoe..De curand am incheiat o relatie de preietnie cu o colega de facultate din cauza faptului ca ei nu ii pasa decat de ea, nu imi acorda atentie, profita de mine extrem de mult si nu ma aprecia deloc pentru ce faceam pt ea..credeti ca ar trebui sa ne impacam sau prietenia ei imi dauna?

     
    Pai pe net gasesti o gramada de prieteni carora poti sa le spui orice.