caderea parului

  •  
    • 1 mesaje
    21 Aug 2012, 11:21
    0 1

    de cam un an de zile..imi cade parul groaznic...am incercat cateva tratamente naturale...si cateva produse farmaceutice...dar tot nu prea se vad rezultate..va rog daca stiti ceva care functioneaza sa-mi spuneti si mie!

  •  
    • 122 mesaje
    21 Aug 2012, 15:43
    0 0
    In primul rand ar trebui sa consulti un medic dermatolog sau endocrinolog care va sti ce analize sa iti dea sa faci. Degeaba urmezi tot felul de tratamente daca problema este din interior, cum este si la mine.
  •  
    • 25 mesaje
    21 Aug 2012, 20:17
    0 0
    Iti recomand QuinaForte de la Klorane, sunt la a 2a cutie de tratament si se vad rezultatele. Il gasesc la Sensi ble si luna asta avea promotie, in jur de 60 ron cutia!
  •  
    • 4 mesaje
    22 Aug 2012, 17:13
    1 0
    Am avut si eu o perioada asemanatoare cu a ta. Am folosit Tonic Capilar de la Dacia Plant. Este foarte bun!  Mai multe informatii gasesti pe blogul  http://allthatbeautyxo.blogspot.com/  .
  •  
    • 590 mesaje
    23 Aug 2012, 21:32
    0 0
    in primul rand analizele de sange sa le ai facute poti sa ai un deficit de vitamine degeaba tratezi problema doar la exterior..
  •  
    • 685 mesaje
    24 Aug 2012, 22:16
    0 0
    Foarte bun este FORCAPIL, se gaseste in farmacii. Iti recomand flaconul pentru tratament de 3 luni, costa in jur de 100 lei.
    La mine functioneaza, l-am testat la recomandarea unei fete de pe aici, si fac cura din 3 in 3uni.
  •  
    • 590 mesaje
    27 Aug 2012, 17:15
    1 0
    Depinde de organismul fiecaruia cum va reactiona posibilelor tratamente de prevenire a caderii parului,pot sa aiba efect 0 daca e pe baza de stres,eu de ex am luat Forcapil vreo 6 luni cu pauza de 2 luni si nu m-au ajutat cu absolut nimic,pica parul ca turbatul in continuare,in toamna la mine e jale de naparlesc peste tot. Doar mastile naturale m-au ajutat intr-adevar cu galbenus de ou,ulei de ricin,ulei de migdale,vitamina A,de masline etc.Dar poti incerca si vitamine de astea poate au efect la tine...
  •  
    • 13 mesaje
    4 Sep 2012, 14:51
    0 0
    Eu am folosit Alopexy 2% timp de 6 luni (la recomandarea medicului dermatolog). Am descoperit de curand produse cosmetice naturale (sper sa fie asa) pe care le folosesc de cateva saptamani si am observat ca imi cresc fire noi in zona bretonului. Pana acum cateva luni, datorita Alopexy aceste fire cresteau, dar se rupeau de la radacina foarte usor, la o simpla tragere cu degetele. Acum, dupa ce folosesc aceste cosmetice (sapun siberian alb cu 37 plante si o masca la 500ml care are si ea proprietati de hranire si intarire a firului de par - se gasesc on-line pe Cosmetica Verde) am observat ca firisoarele noi nu se mai rup de la radacina, ceea ce ma face sa cred ca aceste produse sunt foarte bune.
  •  
    • 11 mesaje
    5 Sep 2012, 16:17
    1 0
    incearca produsele biosilk, au proteine de matase care fortifica firul de par! le gasesti in farmaciile sensiblu
  •  
    • 2 mesaje
    11 Sep 2012, 21:51
    1 0
    Buna. Din pacate si eu am parul destul de rar si am incercat o gramada de metode sa rezolv aceasta situatie.. momentan incerc tratamentul cu minoxidil de la Rogaine, varianta pentru femei. Cica rezultatele se observa in 2-3 luni, sper sa functioneze si in cazul meu ..intre timp folosesc un produs numit Toppik ( e relativ destul de nou la noi dar am vazut ca-n alte tari se foloseste cu succes de ani buni.. eu tot de pe forumuri straine am aflat de existenta lui). E ca un fel de praf (nanoparticule de cheratina mai precis) pe care il aplici pe par, se lipeste de acesta si parul pare mult mai des. In cazul meu functioneaza perfect, nimeni nu-si poate da seama ca am parul rar, nici daca priveste de foarte aproape. Cele mai surprinse au fost prietenele mele care au remarcat imediat schimarea Eu l-am comandat de pe www.toppik-romania.ro ; gasiti acolo mai multe detalii si poze cu rezultate.
  •  
    • 4034 mesaje
    11 Sep 2012, 23:16
    0 1
    indiferent ce tratament medicamentos sau cosmetic folosesti... ia in calcul ritmul de viata,alimentatia, strsul..sunt o multime de factori care influenteaza....
  •  
    • 450 mesaje
    29 Nov 2012, 21:14
    0 0
    Spune-mi te rog lory88mai, de unde ai cumparat tu gaz lampant pe care l-ai folosit ptr par?
    Eu nu stiu unde sa caut asa ceva...
    Multumesc
  •  
    • 4724 mesaje
    29 Nov 2012, 22:36
    3 5
    Vand gaz lampant !!! 500ron kg ...

    Eu il folosesc pentru paduchi ...Dar merge si pentru chelioase 
  •  
    • 1 mesaje
    9 Oct 2013, 16:32
    1 1
    Buna.Ma confrunt de 1 an cu caderea parului ,am facut tot felul de tratamente contra caderii parului si nu am avut nici-un rezultat pana acum.Sunt hotarata sa incerc cu gaz lampant ,dar nu stiu de unde sa-l cumpar ,poate stie cineva si imi spune si mie ..sunt disperata ..va rog!
  •  
    • 34 mesaje
    17 Mai 2018, 16:34
    0 1
    Eu am folosit samponul impotriva caderii parului si lotiunile pentru regenerare si impotriva caderii parului de la Regivero, pentru mine au fost bune ( e un pachet de tratament) Sincer sunt multumita ca parul meu si-a revenit foarte mult plus nu mai imi cade parul asa de mult; imi cad cateva fire care este normal sa cada. Eu zic ca merita sa incercati, mai ales ca daca nu functioneaza returzeaza banii...cel putin asa zic ei.