chist ovarian

  •  
    • 2 mesaje
    21 Aug 2012, 08:09
    0 0
    buna ziua...am 41 ani si mi sa descoperit un chist ovarian, mi sa recomandat operatia dar i-mi este f frica, vreau sa intreb; ce parere aveti de medicina naturista si daca stie cineva.... ce efecte are? va multumesc
  •  
    • 7967 mesaje
    21 Aug 2012, 10:29
    0 0
    bemby said:buna ziua...am 41 ani si mi sa descoperit un chist ovarian, mi sa recomandat operatia dar i-mi este f frica, vreau sa intreb; ce parere aveti de medicina naturista si daca stie cineva.... ce efecte are? va multumesc

    Daca este mare va trebui sa-l scoti. Nu este o operatie grea. 

  •  
    • 4208 mesaje
    21 Aug 2012, 10:35
    0 0
    Mesaj şters de administrator
    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 21 Aug 2012, 10:37
  •  
    • 2 mesaje
    21 Aug 2012, 13:28
    0 0
    salmarose said:
    bemby said:buna ziua...am 41 ani si mi sa descoperit un chist ovarian, mi sa recomandat operatia dar i-mi este f frica, vreau sa intreb; ce parere aveti de medicina naturista si daca stie cineva.... ce efecte are? va multumesc

    Daca este mare va trebui sa-l scoti. Nu este o operatie grea. 

     

  •  
    • 1 mesaje
    11 Sep 2012, 23:25
    0 0
    Acum o luna mi-a iesit la ecograf ca am un chist ovarian de 8 cm...eram disperata sa ma operez,dar am incercat un tratament naturist. Si anume : tinctura de mladite de zmeura, tinctura de coacaz si niste pastile pt reglare hormonala : Female hormone blend. Astazi am fost iar si nu mi-a mai iesit nimic,nu imi venea sa cred
  •  
    • 4208 mesaje
    13 Sep 2012, 15:01
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 1628 mesaje
    13 Sep 2012, 15:52
    0 0
    bemby said:buna ziua...am 41 ani si mi sa descoperit un chist ovarian, mi sa recomandat operatia dar i-mi este f frica, vreau sa intreb; ce parere aveti de medicina naturista si daca stie cineva.... ce efecte are? va multumesc

     incearca propolicium, ovule cu propolis! dupa instalarea menopauzei, majoritatea chisturile se resorb

  •  
    • 20 mesaje
    21 Oct 2014, 15:42
    0 0
    Buna ziua! Eu am realizat o interventie de scoatere a 2 chisturi ovariene la domnul doctor Istoc Silviu, pentru ca la fel dimensiunea ajunsese foarte mare (10 cm) si nu puteau sa se resoarba de la anticonceptionale. In privinta operatiei nu ai de ce sa iti faci griji pentru ca dansul le scoate laparoscopic, adica nu implica folosirea bisturiului, iar totul se face sub anestezie. Durerile sunt minime si dansul iti va explica exact care este procedura si ce va presupune perioada de vindecare pentru a te recupera usor. Important este sa mergi periodic la control de acum inainte pentru a te asigura ca nu vor mai aparea din nou alte chisturi, in special daca iti doresti in viitorul apropiat un copil. Sanatate!
  •  
    • 17 mesaje
    13 Nov 2014, 12:07
    0 0

    Buna fetelor! Nici in cazul meu nu a fost usor. Eu si sotul meu ne doream nespus de mult un copil si ne-am chinuit fara succes timp de trei ani. Am 31 de ani si am fost la vreo trei ginecologi care nu au reusit sa-mi spuna care este cauza infertilitatii mele, analizele hormonale erau ok, trompele uterine permeabile, spermograma ok, nimic in neregula. Am zis sa mai fac totusi o incercare si am mers la recomandarea cumnatei mele la doamna doctor Ruxandra Dumitrescu si mare mi-a fost mirarea cand m-a diagnosticat imediat cu endometrioza ovariana, dupa o simpla ecografie. Chiar nu inteleg cum este posibil ca ceilalti doctori sa nu fi observat chistul. Doamna doctor mi-a explicat cu atentie si rabdare care este problema si m-a operat laparoscopic in aprilie la Spitalul Regina Maria. Un nivel de profesionalism ridicat si o doamna de exceptie! In luna mai am ramas insarcinata si in Ianuarie vom avea un baietel! Voi ramane vesnic indatorata doamnei doctor si v-o recomand din toata inima!

     

  •  
    • 9 mesaje
    17 Dec 2014, 17:47
    0 0
    Buna, si eu am avut o interventie de scoatere a unui chist ovarian, tot la doctorul Silviu Istoc. Operatia a avut loc sub efectul anesteziei si a decurs fara nici o problema. Acum ma simt foarte bine. Daca ti s-a recomandat operatia e bine sa o faci, nu trebuie sa-ti faci griji in privinta ei. Si eu am avut emotii pentru ca nu mai fusesem niciodata operata de nimic, insa m-a ajutat domnul doctor fiindca a fost rabdator si implicat de la inceput. Aveam multe intrebari si iti dai seama ca nu m-am linistit pana cand nu am stiut cum va decurge totul. Alege medicul care te face sa te simti linistita si iti doresc multa bafta si sa fie totul bine!