Pendulul raspunde la intrebari

  •  
    • 685 mesaje
    17 Aug 2012, 11:08
    4 6

    Fetelor, am zis sa va impartasesc si voua noua mea tehnica de a afla raspunsuri la intrebari, cu ajurorul pendulului. Nu intru in detalii multe, ca se pot gasi informatii multe pe net.

    Cum procedez: am legat o ata cam de 20 de cm, la inelul meu de argint pe care il port permanent. Inainte de exercitiu, atat inelul cat si mainile sa fie perfect curate.

    se imparte o foaie A4  in doua, in stanga se crie DA, in dreapta NU.

    ata astfel legata de inel, se infasoara pe degetul aratator si se asaza la mijlocul hartiei, cam la 2 cm deaspura.

    Apoi te concentrezi la o intrebare al carei raspuns il cunosti, si inelul incepe sa se balanseze din ce in ce mai tare, in directia raspunsului: da sau nu, fara ca tu sa misti degetul sau bratul.
    Pe masura ce ti se confirma raspunsurile, poti intreba din orice domeniu: relatii, munca, etc.

    Intrebarile trebuiesc formulate astfel incat raspunsurile sa fie doar cu da sau nu. Scurte si concise, de ex: cutare ma iubeste? azi e luni? etc..

    Nu se chiama spirite, nu se invoca nici o incantatie, se pare ca raspunsurile vin de la subconstient, desi a ramas un mister cine misca pendulul sau obiectul agatat de ata

    Nu se pun intrebari despre viitorul indepartat, ci cat mai mult despre prezent sau trecut.

    La mine functioneaza, imi raspunde foarte precis desi ma tem totusi ca sunt subiectiva si influentez mental intrebarile, cu toate ca am primit si raspunsuri corecte la intrebari despe eveninemte ce urmau sau nu sa se intample in cateva zile

    sunt curioasa daca a mai incercat cineva, sau daca incercati, sa scriem aici impresiile.

    am uitat sa precizez ca atat la inceputul dedintei cat si dupa, spun o rugaciune si multumesc:)

  •  
    • 4346 mesaje
    17 Aug 2012, 12:37
    7 24
    ce faci tu de la Satana vine..asa ca poti sa te rogi cat vrei ca fix la diavol ajung rugaciunile tale...
  •  
    • 685 mesaje
    17 Aug 2012, 12:41
    21 3
    haide mai anda, inceteaza si tu cu Satana asta...o pomenesti prea des..si te rog mult, incearca sa te abtii sa intrii pe topicul asta..oricum nu poti lua asupra ta pacatele lumii, asa ca stai relaxa si fa-te utila pe alte subiecte, multumesc frumos de intelegere!

  •  
    • 4346 mesaje
    17 Aug 2012, 12:42
    1 3
    ai vrea tu....
  •  
    • 1069 mesaje
    17 Aug 2012, 17:30
    3 2
    Am încercat, da' aveam 11 ani, stăteam în banca a treia de la geam şi-l iubeam pe unu', Tase, mare manglitor de inimi printre puştoaice.

     Aşterneam o coală pe jos, luam inelu' legat cu aţă şi întrebam "O să mă pupe Tase în buda şcolii ca pe Corina dintr-a şaptea?". Buda şcolii era loc de întâlniri romantice, de aceea propabil stătea scris pe pereţi "Lucica + Costel = Love" şi "Lucica nu t-e m-ai ubesc, mai înşelat cu Tase".

    Dacă n-ai 11 ani (tu sau oricine altcineva), nu mai are justificare statul cu pendulu' între degete.
    Acest mesaj a fost editat de către mirelescu: 17 Aug 2012, 17:49
  •  
    • 685 mesaje
    17 Aug 2012, 22:26
    4 2
    mirelescu esti tampita rau, zau asa..
  •  
    • 1069 mesaje
    17 Aug 2012, 22:32
    6 2
    margueritte said:mirelescu esti tampita rau, zau asa..

     

    Da, ma, iar tu puţi de isteţime când te pui cu fesa pe covor şi întrebi înfrigurată un inel legat de-o sfoară: "Auzi, "pendulule", iuby mă mai iubeşte?", iar dacă drăcovenia, din întâmplare, se mişcă spre NU, te apucă istericalele şi haleşti juma de butoi cu îngheţată înciudată fiind că iuby se trage pe asfalt cu altele. Toantă eşti, toantă rămâi.

  •  
    • 685 mesaje
    17 Aug 2012, 22:48
    5 0
    expica tu stiintific sau macar coerent fenomenu asta. si daca esti in stare sa o faci frumos, nu pe stilul caterinca de 2 lei si restu guma.
    (sper ca nu ai probleme cu jobu sau cu iubitul de esti asa isterica).
  •  
    • 1069 mesaje
    17 Aug 2012, 22:56
    2 2
    margueritte said:expica tu stiintific sau macar coerent fenomenu asta. si daca esti in stare sa o faci frumos, nu pe stilul caterinca de 2 lei si restu guma.
    (sper ca nu ai probleme cu jobu sau cu iubitul de esti asa isterica).

     

    Ba da, în ziua în care şefa mea m-a prins cu bărbatu-său în birou (eu îi legam cravata, el şnuru' de la bikini) şi m-a dat afară, ducându-mă neanunţată acasă, mi-am găsit iubitul în pat cu două negrese. Ia să-ţi legi pendulu' de degetul mic şi să-l întrebi pentru mine:

    - Pendulule, iuby lu' Mirelescu mai vrea şi două chinezoaice, o thailandeză, vreo 4-5 liliputaniene şi o marţiană sau s-a făcut băiat cuminte?

     

    Dacă aveai 11 ani, după cum ţi-am spus-o deja, îţi explicam ştiinţific, acum deja ţi-a trecut vârsta înţelegerilor, tot priceputul tău se rezumă la întors ceaşca de cafea şi dat drumu' la aţa cu inel.

  •  
    • 685 mesaje
    17 Aug 2012, 23:18
    3 1
    ok, tipic...esti plictisitor de previzibila.ma asteptam sa te aberezi in acelasi mod...
    de unde naiba sa stii care e treaba cu pendulul??
    dar e usor sa tzacani isteric tastatura facand grimase ironice si sa faci pe nebuna.
  •  
    • 1069 mesaje
    18 Aug 2012, 00:37
    3 2
    margueritte said:ok, tipic...esti plictisitor de previzibila.ma asteptam sa te aberezi in acelasi mod...
    de unde naiba sa stii care e treaba cu pendulul??
    dar e usor sa tzacani isteric tastatura facand grimase ironice si sa faci pe nebuna.

     

     

    Vezi ce-ţi spune pendulul:

    - Pendulule, aşa-i că-s date ştiinţifice-n afacerea asta?

     

    Pendulul, oleacă enervat de toată sâcâiala, rupe scrâşnind din fălci foaia cu DA şi NU, oţărându-se puternic către tine:

    -Da' mai lasă-mă-n pace, măi, femeie! Ce-s eu, peţitoare să-ţi caut soţ, angajator să-ţi dau jobu' ăla de un milion de euro, dealer să-ţi las maşina-n faţa porţii, dicţionar să-ţi dau răspuns la întrebările stupide?


    Acest mesaj a fost editat de către mirelescu: 18 Aug 2012, 00:39
  •  
    • 456 mesaje
    5 Sep 2014, 20:52
    2 0
    margueritte said:ok, tipic...esti plictisitor de previzibila.ma asteptam sa te aberezi in acelasi mod...
    de unde naiba sa stii care e treaba cu pendulul??
    dar e usor sa tzacani isteric tastatura facand grimase ironice si sa faci pe nebuna.

     

    e aceiasi situatie ca cu oglinda?

    oglinda oglinjoara......pendula  pendulatoare...care o are cea mai mare!?

  •  
    • 1 mesaje
    25 Feb 2016, 12:14
    6 1
    marguerite, eu am gasit cu ajutorul pendulului numerele la loto...poti face si tu acelasi lucru ..trebuie sa desenezi pe o plansa mai mare numerele si sa treci cu pendulul pe deasupra lor...bafta...
  •  
    • 3765 mesaje
    25 Feb 2016, 14:17
    1 0
    dolcecuore said:marguerite, eu am gasit cu ajutorul pendulului numerele la loto...poti face si tu acelasi lucru ..trebuie sa desenezi pe o plansa mai mare numerele si sa treci cu pendulul pe deasupra lor...bafta...

     

    si cat ai castigat???