cum sa scap de burta fara abdomene?

  •  
    • 40 mesaje
    7 Iul 2012, 22:56
    2 2
    Stiti vreun exercitiu fizic care sa ma ajute sa scap de burta , in afara de clasicele abdomene?

    Am o eventratie in urma unor operatii grele pe burta, eventratie (hernie) care se poate mari daca fac abdomene intregi. Nu pot sa fac decat pe jumatate si alea cu teama.
     Mai stiti si alte exercitii? Chiar daca incep sa slabesc, burta imi ramane intotdeauna si e foarte enervanta... 
  •  
    • 224 mesaje
    14 Iul 2012, 05:51
    1 0
    analiana said:Stiti vreun exercitiu fizic care sa ma ajute sa scap de burta , in afara de clasicele abdomene?

    Am o eventratie in urma unor operatii grele pe burta, eventratie (hernie) care se poate mari daca fac abdomene intregi. Nu pot sa fac decat pe jumatate si alea cu teama.
     Mai stiti si alte exercitii? Chiar daca incep sa slabesc, burta imi ramane intotdeauna si e foarte enervanta... 

      servus 
     fa miscare pe o bicicleta eliptica  sau atunci cand mergi incearca sa iti '' sugi '' burta adica sa o tii incordata sa nu o lasi moale sau masaj  cu mana sau un aparat de masaj 
    daca mai ai si alte intrebari ?.........  

  •  
    • 64 mesaje
    14 Iul 2012, 10:58
    1 2
    Aparatul Relax and Tone e ff bun eu il utilizez si pot spune ca vad rezultate+bea multa apa plata. De dorit sa fie cu lamaie. Ceea ce tine de grasime. Pentru muschii abdomenali poti face flotari, poti sta culcata pe podea, mainile dupa cap si ridici doar fundul si picioarele de cate ori poti; stai culcata si ridici un pic capul si umerii de la podea si picioarele, mainile le indrepti inainte. Stai in aceasta pozitie 1 minut, a cate 5-6 repetari. Conteaza sa alterezi exercitiile si sa le faci rapid, daca le faci incet n-au nici un rost. De ex: iti propui in 6-7 minute sa faci 3 seturi a cate 10 flotari+20 ridicari de picioare+1 minut din ultimul exercitiu. Saritul cu coarda la fel ajuta sa scapi de burta. Si ceaiul verde.

     
  •  
    • 40 mesaje
    14 Iul 2012, 19:35
    2 1
    va multumesc tuturor; o sa culeg de la fiecare ce-mi permite sanatatea sa fac si va voi aplica sfaturile; momentan m-am apucat de zumba o zi da o zi nu
  •  
    19a
    • 621 mesaje
    18 Iul 2012, 14:32
    0 9
    Ma mir ca n-ai intrebat daca poti sa faci patratele pe abdomen fara exercitii....
  •  
    • 40 mesaje
    18 Iul 2012, 17:54
    3 0
    19a said:Ma mir ca n-ai intrebat daca poti sa faci patratele pe abdomen fara exercitii....

     Ce faci tu acum e pacat; e ca si cum ai rade de un om cu handicap...pacat, mare pacat....

  •  
    • 8217 mesaje
    18 Iul 2012, 20:07
    0 1
    analiana said:
    19a said:Ma mir ca n-ai intrebat daca poti sa faci patratele pe abdomen fara exercitii....

     Ce faci tu acum e pacat; e ca si cum ai rade de un om cu handicap...pacat, mare pacat....

     

    lasa-l ca nu stie ca patratelele nu se fac cu abdomene.

     

    se fac cu sport, dieta cu proteine si masaj, si supt burta mai mereu.

  •  
    • 224 mesaje
    19 Iul 2012, 20:11
    1 1
    19a said:Ma mir ca n-ai intrebat daca poti sa faci patratele pe abdomen fara exercitii....

       nu stiu cum sa ma exprim pt ca nu stim daca esti femeie sau barbat ..............
    asculta !  citeste ! sa nu dea d-zeu dragutu sa  ajungi pe masa de operatie de 4 ori sa ai abdomenul facut varza sa nu ai buric sa ai o eventratie ( hernie ) de toata frumusetea si sa nu poti scapa de burta  sa ramai cu cicatrici  toata viata ....... atat iti doresc sa iti dea d-zeu dupa suflet  ..........


    Acest mesaj a fost editat de către cristinica1970: 19 Iul 2012, 20:13
  •  
    • 411 mesaje
    20 Iul 2012, 14:34
    1 0
    cristinica1970 said:
    19a said:Ma mir ca n-ai intrebat daca poti sa faci patratele pe abdomen fara exercitii....

       nu stiu cum sa ma exprim pt ca nu stim daca esti femeie sau barbat ..............
    asculta !  citeste ! sa nu dea d-zeu dragutu sa  ajungi pe masa de operatie de 4 ori sa ai abdomenul facut varza sa nu ai buric sa ai o eventratie ( hernie ) de toata frumusetea si sa nu poti scapa de burta  sa ramai cu cicatrici  toata viata ....... atat iti doresc sa iti dea d-zeu dupa suflet  ..........

     

    Sa nu mi-o iei in nume de rau, dar la ce "urari" faci, nu astepta nici tu prea multe de la D-zeu. Parol!

  •  
    • 411 mesaje
    20 Iul 2012, 14:39
    0 0
    analiana said:Stiti vreun exercitiu fizic care sa ma ajute sa scap de burta , in afara de clasicele abdomene?

    Am o eventratie in urma unor operatii grele pe burta, eventratie (hernie) care se poate mari daca fac abdomene intregi. Nu pot sa fac decat pe jumatate si alea cu teama.
     Mai stiti si alte exercitii? Chiar daca incep sa slabesc, burta imi ramane intotdeauna si e foarte enervanta... 

     

    Ala care scapa de burta cu abdomene trebuie sa intre in Cartea Recordurilor, ca e un adevarat record-man!

     

    De burta scapi prin dieta (mese hranitoare si sanatoase, fara fainoase la cina (fainoase insemnand paine, paste, cartofi, orez, fasole, mazare)  si exercitii cardio (alergare sau bicicleta minim 30 de minute/zi). Ambitie iti doresc, ca vei avea nevoie de ea din plin!

  •  
    • 224 mesaje
    20 Iul 2012, 15:24
    0 0
    proizdevdena said:
    cristinica1970 said:
    19a said:Ma mir ca n-ai intrebat daca poti sa faci patratele pe abdomen fara exercitii....

       nu stiu cum sa ma exprim pt ca nu stim daca esti femeie sau barbat ..............
    asculta !  citeste ! sa nu dea d-zeu dragutu sa  ajungi pe masa de operatie de 4 ori sa ai abdomenul facut varza sa nu ai buric sa ai o eventratie ( hernie ) de toata frumusetea si sa nu poti scapa de burta  sa ramai cu cicatrici  toata viata ....... atat iti doresc sa iti dea d-zeu dupa suflet  ..........

     

    Sa nu mi-o iei in nume de rau, dar la ce "urari" faci, nu astepta nici tu prea multe de la D-zeu. Parol!

     

     

    ce urari am facut ???????? am spus doar ca sa dea d-zeu  dupa suflet  atat ...........nu ma astept la nimic doar ca sunt persoane care scriu fara a fi in cunostinta de cauza si mai ales la misto

    atunci cand cineva iti cere ajutor  ar fi frumos ca sa dai un raspuns decent

    daca nu , atunci pas ..............

  •  
    • 151 mesaje
    24 Aug 2012, 01:54
    1 3
    Ceaiul verde sau suplimentele cu ceai verde ajuta la arderea grasimilor intai de toate, de pe burta Mult noroc!
  •  
    • 1232 mesaje
    4 Sep 2012, 11:06
    1 1
    GeorgianaBB said:Ceaiul verde sau suplimentele cu ceai verde ajuta la arderea grasimilor intai de toate, de pe burta Mult noroc!

      mai  bibi cum l sti tu pe toate , ai facut cont si ai scris la fiecare topic cate o prostie asa ca sa fi pe prima pagina ,  ce sa - ti spun esti tare !!!!!!!!!!!

  •  
    • 8217 mesaje
    7 Sep 2012, 15:18
    0 0
    Kido, tragi burta.
  •  
    • 547 mesaje
    7 Sep 2012, 16:23
    1 0
    Sa nu tii vreo dieta drastica sa te infometezi o sa iti dea tot metabolismul peste cap.Incepe prin a elimina din alimentatie bauturile carbogazoase,alcool dulciuri in exces,sa mananci la ore fixe si sa nu faci abuz de orice fel de aliment.Si sa faci miscare in fiecare zi,mersul pr jos chiar ajuta sa te mentii in forma.
  •  
    • 17 mesaje
    22 Mar 2013, 12:15
    1 0
    Cea mai buna metode pt a scapa de burta e sa faci flotari. Flotarile sunt exercitiile pe care le poti face cu ajutorul greutatii corpului si nu ai nevoie de echipamente sau aparate speciale. http://cumfacsa.ro/sport-fitness/exercitii-personale/cum-sa-faci-flotari
  •  
    • 232 mesaje
    14 Iul 2013, 11:03
    0 0
    Asta suna ca si cum ai zice..cum sa mananc si sa nu ma ingras. Un pic cam greu sa dai jos burtica daca nu prin miscare , nu? Sau te infometezi si ..ai efecte negative garantate.
  •  
    • 3 mesaje
    16 Iul 2013, 16:48
    2 0
    Abdomenele nu te scapa de burta oricum...cele mai eficiente sunt exercitiile cardio si alimentatia, atentie insa la dietele extreme pentru ca acestea slabesc sistemul imunitar.
    https://www.facebook.com/TaeboChallenge
  •  
    • 260 mesaje
    7 Aug 2013, 15:20
    0 0
    eu am fost constienta ca daca ma pun pe slabit , sigur trebuie sa am grija si de felul in care arat. In primul rand pielea este cea care va avea de suferit si m-am pus pe exercitii , nu doar abdomene ci mai ales role , bicicleta si alergat
  •  
    • 199 mesaje
    1 Iul 2016, 11:47
    0 1
    Buna! Femeie sau barbat, prin diete sau sport, cert e ca nu scapam usor de burtica inestetica. Si chiar daca ajungem sa ii micsoram volumul, nu reusim sa scapam in totalitate de grasime. Spun asta pentru ca am incercat multe metode si degeaba. Dar Yucca Welness Center m-a salvat. Este un salon deschis in zona Dorobanti, a adus in Romania aparate de ultima generatie care nu fac niciun rau si sunt foarte eficiente. Am gasit multe tratamente pe acest site http://yuccacenter.ro/ , si am decis sa merg la fata locului. Mi s-a propus un tratament special pentru situatia mea, Cavitatia 2.7 realizata cu un aparat Sculptor. Nu m-a durut deloc. Nu m-a afectat deloc. Mi-a distrus execesul de grasime si sunt foarte fericita. Sa stiti ca rezultatele sunt imedite si pe termen luuuuuuuung. Asa ca, sa va ganditi bine si daca vreti sa scapati de burtica, faceti ca mine!