CADEREA PARULUI LA BARBATI!

•  
    • 421 mesaje
    17 Mar 2005, 11:47
    0 0
    sALUTARE SALUTARE!!

Fetelor..vin si eu cu o problema..nu de frumusete feminina ci masculina

Deci...uitati cum sta treaba: prietenul meu e soft-ist......sta mult in fata calculatorului ..de ani de zile ..fapt pentru care...sau cel putin asa i s-a spus...i s-a rarit parul in fata...este foarte ciudat pentru ca e doar o zona desuopra fruntii parca foarte bine delimitata..nu de kelie propriu-zis ci par mai rar!...Si mai ciudat e faptul ca acest lucru a inceput sa se intample in jurul varstei de 19 ani...EEE STRANIU...

Va spun toate astea pentru a intelege ca ...ok..stiu ca multi barbati sunt predispusi cavalitiei..dar stiu si eu ca asta se intampla dupa o anumita varsta...si nu in conditiile de fata...

acum se tunde 0..asa ca nu se cunoaste si nu reprezinta o problema...dar credem ca exista solutii si as avea nevoie sa-mi sariti in ajutor..

Spuneti-mi si mie daca voi ati auzit..vazut sau trait cu barbatii vostrii ceva de genul asta..? de tratamente...probate...etc etc...

Multumesc din suflet..

Pupici!
  •  
    • 75 mesaje
    17 Mar 2005, 11:57
    0 0
    Sotul meu are parul mai rar in crestet ...insa nu din cauza calculatorului, este ereditar, tatal lui este deja chel. I-am cumparat de o luna samponul de la Foltene... nu am remarcat o schimbare foarte mare...insa ii place foarte mult cum ii lasa parul. Nu isi da seama daca ii mai cade sau nu ...o sa vedem in timp. Daca mai este vreo eva care a vazut rezultate cu un anumit tratament, as fi interesata si eu sa stiu. Multumesc mult
  •  
    • 421 mesaje
    17 Mar 2005, 12:09
    0 0
    Draga mea...la "al meu"...nu e ereditar si in rest are un par extrem de des si frumos...de aceea ma apuca draciii cand vad asa...a avut acum cativa ani o perioada..am specificat la 19 ani cand i-a cazut masiv..dar acum nu mai cade nici un fir!!!

Sotul tau banuiesc.. e mai in varsta sau marog..peste 25...nu?ceea ce ar fi normal...mai ales ca ai zis ca are cazuri in familie..eu iti recomand deocanmdata sa se tunda scurt scurt..ca e si mai modern si nici nu se mai chinuie sau simte prost...cu lipsa parului in anumite zone...

Inca ceva..eu ma gandeam sa ii iau ala de la vichy..dercos..pt caderea parului la parbati?o fi ceva de capul lui?

Pupici!
  •  
    • 9837 mesaje
    17 Mar 2005, 12:17
    0 0
    Nu stiu sa zic ceva despre parul barbatilor care stau mult in fata monitorului, dar stiu ceva despre femei:
    multe dintre colegele mele incep sa albeasca de foarte tinere, din crestetul capului. Eu insami am acolo cateva suvite albe.
    Nu cred ca este o intamplare, ci un efect al radiatiilor elegromagnetice.

Am facut ceva investigatii pe net - se pare ca radiatiile electomagnetice emanate de aparatele electrice sunt mult mai nocive decat se vorbeste in mod public.
    La mecanicii de locomotiva (acum sunt electrice toate), cazurile de cancer cranian sunt foarte frecvente, este o adevarata boala profesionala, nerecunoscuta inca in mod fatis.

La fel, am gasit date inspaimantatoare despre antenele de telefonie mobila, care se afla, mascate prin tot felul de tertipuri (de obicei, ceasuri-monument), mai ales in marile intersectii.
  •  
    • 345 mesaje
    17 Mar 2005, 12:59
    0 0
    Eu am 27 de ani.
    Practic petrec aproximativ 12 ore pe zi in fata calculatorului. Asta incepand de cand aveam 10 ani (atunci erau calculatoare, Spectrum, Commodore, Amiga, Atari, mai tarziu XT).
    Nu imi cade parul, dar cam de un an am inceput sa albesc. Nu stiu daca de vina e calculatorul, sau ex. nevasta, sau ambele cumulate.
    Nu stiu daca pierd par pt. ca atunci cand are cam 5mm oricum il dau jos.

Dar tatal meu, la 60 de ani nu mai pierde par! Pierdea inainte dar a inceput un tratament cu ginseng, pastile si shampon iar situatia s-a imbunatatit.

Asa ca merita sa incerce si sotii/prietenii vostri cu ginseng.
  •  
    • 75 mesaje
    17 Mar 2005, 13:16
    0 0
    Merci cozmin... o sa incerc la un plafar sa vad daca au sampon cu ginseng...pastile am vazut sigur.
    O zi buna si succes cu parul ..
  •  
    • 421 mesaje
    17 Mar 2005, 13:52
    0 0
    Dar despre implantul de par ce parere aveti?
  •  
    • 115 mesaje
    17 Mar 2005, 14:18
    1 0
    cred ca e nasoool cu implant

eu am vecina mea care a zis ca acum o iubeste sotul mai mult pt ca i-am dat solutia sa nu ii mai cada parul )))))
  •  
    • 115 mesaje
    17 Mar 2005, 14:27
    0 0
    asta e o parere de-a unei tipe care foloseste aceleasi produse
    "Aaaa, uleiul de regenerare e super , nu degeaba e printre cele mai bine vandute, alaturi de crema pentru calcaie. Mie incepuse sa-mi cada mult par dupa nastere, chiar vroiam sa ma tund scurt de tot,dar folosind Tratamentul de Regenerare a parului de la sotul meu, si uleiul de par nici prin gand nu-mi mai trece sa ma tund "
    puteti sa cititi despre el \peforumul asta, ca apoi lumea zice ca sunt inventate de mine, nu de alta'
    http://s7.invisionfree.com/Hemel_Cosmetics/index.php?showtopic=3
    pupici
  •  
    • 421 mesaje
    18 Mar 2005, 11:27
    0 0
    ....
  •  
    • 1 mesaje
    17 Mar 2007, 19:46
    0 0
    m-a amuzat treaba cu "mai invarsta, adica peste 25"... pai cum asa?! si adica daca are 26-27-28 ani e in varsta?! consider ca un barbat e bun de insurat oricum dupa 27-28 ani...ce e sub 25 nu renteaza oricum... (scz...de la asta nu ma puteam abtine sa zic in timp ce vizualizam discutia)
  •  
    • 46 mesaje
    17 Mar 2007, 20:05
    0 0
    Hey! Prietenul meu are doar 22 de ani si ii cade parul de pe la 20 (in mod drastic, parul lui era peste tot: in cada, pe perna, imprastiat prin casa)....I-am aplicat cam o saptamana lotiunea de par de la gerovital si am observat ca nu-i mai cadea chiar asa de mult. Dar s-a plictisit de tratamentul meu plangandu-se ca nu-i place cum miroase. Are inceput de chelie in partea din fata tare vizibil; Se poate considera mostenire genetica pt ca toti barbatii din familia lui au chelie dar totusi, sa inceapa de la 20 de ani...De ceva timp a gasit solutia "salvatoare": sa rade in cap! Si e cool! LOL! Parerea mea e ca radiatiile, hrana si poluarea sunt factori care grabesc procesul de cadere a parului la barbatii predispusi la chelie.
  •  
    • 46 mesaje
    17 Mar 2007, 20:24
    0 0
    Poate ca e off topic dar si mie mi-a cazut parul o perioada in urma unor tratamente medicale severe. Am incercat aproape orice pt ca eram disperata: lotiune tonica pt par gerovital h3, petrol de la santo rafael, galbenus de ou cu ulei de masline, spalat parul cu sapun de casa si limpezit cu otet, tratament cu pastile gerovital h3 vreo 2 luni, si de-atunci vopsit parul numai cu heena.Cert e ca nu mai imi cade parul deloc. Nu stiu daca baietii au curajul sa-si puna in cap toate "prostiile" pe care mi le-am pus eu dar ar putea incerca macar pastilele Gerovital H3 (sunt bune si pt tineri, o cura de o luna-doua pe an e binevenita), sa nu mai consume hrana gen fast-food si sa bea numai sucuri naturale, pregatite acasa, sa se spele cu sampon cat mai usor si daca e posibil fara SLS-sodium laureth sulfate
  •  
    • 2 mesaje
    25 Oct 2011, 14:19
    0 0
    Va recomand din inima produsele de la Procerin. Le gasiti acum si in Romania, la o firma din Iasi. Noi le-am luat acum doi ani din SUA si suntem foarte multumiti de rezultatele pe care le-am avut. SI fratele meu e stresat si ii cade parul, motiv pentru care o sa ii comand cele 3 produse de la Procerin.
  •  
    • 3 mesaje
    12 Ian 2012, 15:32
    0 0
    Alinutzaaa85 said:
    Va recomand din inima produsele de la Procerin. Le gasiti acum si in Romania, la o firma din Iasi. Noi le-am luat acum doi ani din SUA si suntem foarte multumiti de rezultatele pe care le-am avut. SI fratele meu e stresat si ii cade parul, motiv pentru care o sa ii comand cele 3 produse de la Procerin.

Am luat si eu Procerin tot din State. Acum mi-am comandat din Romania produsele, pentru ca incep sa am din nou nevoie de ele.

•  
    • 3 mesaje
    12 Ian 2012, 15:42
    0 0
    Alinutzaaa85 said:

Foarte bune produsele Procerin!