ce poti face intr-o situatie limita, cand toti te-au parasit?

•  
    • 35 mesaje
    1 Iul 2012, 15:19
    0 0
     Asta fac eu intr-o astfel de situatie, scriu aici, va intreb pe voi, ca o solutie disperata. 
      Ce sa fac atunci cand nu am frati, surori, prieteni disponibili, mama imi zice o vorba grea de ma arde, sotul imi zice alta vorba la fel, pe copii nu-i intereseaza, le inchid telefonul la toti, iar cateva secunde simt ca imi explodeaza venele ? 
      Ce poti face in momente din astea? Nu-ti permiti psiholog, nu-ti permiti nimic... Cum sa faci sa nu ajungi la un gest necugetat? Parca-i vad pe cunoscuti cum ar spune: " Nu stiu ce-a avut, parea ca totul e ok ! "
      Mie imi sar lacrimile fierbinti instantaneu si ma gandesc la lucruri ingrozitoare cateva minute, apoi ma ridic si "merg mai departe'', dar suferinta e maxima si nu merit, nu meritam... cred ca nu sunt singura care a trait asa ceva, din pacate.
      Voi ce faceti? 
  •  
    • 13 mesaje
    2 Iul 2012, 23:53
    1 0
    Trebuie sa fii puternica si sa mergi mai departe! Incearca sa iei lucrurile cu calm si sa incerci sa te destinzi cumva. Toata lumea are probleme, crede.ma! Dar depinde foarte mult de cum privesti situatia. Ia.o usor si vezi unde e problema cea mare. Incerca sa o ameliorezi. Ai grija!
  •  
    • 1159 mesaje
    5 Iul 2012, 19:04
    0 0
    Sa fii tare,sa lupti pentru tine ,pentru viata ta,sa te rogi si sa speri.
  •  
    • 1937 mesaje
    5 Iul 2012, 22:22
    3 1
    Psalm 27 : 10 spune : "caci tatal meu si mama mea ma parasesc,dar Domnul ma primeste".
    deci,ce poti face? sa te rogi la cel care nu te paraseste niciodata la greu,daca esti credincios.Asa cum a spus si Mace,crede si spera ca viata mai poate fi frumoasa candva.
  •  
    • 237 mesaje
    6 Iul 2012, 07:11
    0 0
    analiana said: Asta fac eu intr-o astfel de situatie, scriu aici, va intreb pe voi, ca o solutie disperata. 
      Ce sa fac atunci cand nu am frati, surori, prieteni disponibili, mama imi zice o vorba grea de ma arde, sotul imi zice alta vorba la fel, pe copii nu-i intereseaza, le inchid telefonul la toti, iar cateva secunde simt ca imi explodeaza venele ? 
      Ce poti face in momente din astea? Nu-ti permiti psiholog, nu-ti permiti nimic... Cum sa faci sa nu ajungi la un gest necugetat? Parca-i vad pe cunoscuti cum ar spune: " Nu stiu ce-a avut, parea ca totul e ok ! "
      Mie imi sar lacrimile fierbinti instantaneu si ma gandesc la lucruri ingrozitoare cateva minute, apoi ma ridic si "merg mai departe'', dar suferinta e maxima si nu merit, nu meritam... cred ca nu sunt singura care a trait asa ceva, din pacate.
      Voi ce faceti? 

chiar daca nu poti si nu vrei sa recunosti poate problema e la tine,nu trebuie de nici un fel sa te izolezi de lume de famile,singuratea te va dobori si mai rau psihic.