Daca el nu ma cauta, eu il caut?

•  
    • 207 mesaje
    28 Iun 2012, 18:57
    0 0
    Hey all. am observat o chestie: daca eu nu caut pe nimeni, nu ma cauta nimeni:-?? chiar si baiatul cu care ma vad:-?? daca eu ii propun sa iesim accepta fara retineri, dar daca nu... el nimic:-?? oare asa sa fie felul lui? ii place sa fie cautat? iar cu ceilalti ce se intampla? Cred ca daca as ramane fara credit si fara net nici nu ar baga cineva de seama:-?? De fapt chiar am ramas odata fara credit pt. cateva zile si nimeni nu m-a sunat... nimic... e ceva in neregula cu mine? sau?
  •  
    • 6598 mesaje
    28 Iun 2012, 19:04
    1 0
    poate lumea te stie pe tine ca o persoana care organizeaza tot, face, drege. si sunt prea lenesi sau comozi ca sa faca ei ceva, asa ca asteapta semne de la tine.

dar, e deranjant sa nu fii cautat.

mai arunca cate o fraza de genul: "cand ai chef sa ne vedem, da un semn".

apoi, pentru a creea relatii bune, e nevoie de timp. nu poti cere asta de la toate cunostintele sau amicii pe care-i aia acum.

si in legatura cu prietenul, provoaca-l sa organizeze el o iesire.
  •  
    • 9481 mesaje
    28 Iun 2012, 19:07
    1 2
    NOT AGAIN!!!!!!!!!!!
  •  
    • 207 mesaje
    28 Iun 2012, 19:15
    0 0
    AmeliEva said:poate lumea te stie pe tine ca o persoana care organizeaza tot, face, drege. si sunt prea lenesi sau comozi ca sa faca ei ceva, asa ca asteapta semne de la tine.

dar, e deranjant sa nu fii cautat.

mai arunca cate o fraza de genul: "cand ai chef sa ne vedem, da un semn".

apoi, pentru a creea relatii bune, e nevoie de timp. nu poti cere asta de la toate cunostintele sau amicii pe care-i aia acum.

si in legatura cu prietenul, provoaca-l sa organizeze el o iesire.

Chiar foarte deranjant, nu pot spune ca sunt o persoana care organizeaza tot, sa zicem ca sunt o persoana care sta in banca ei
    Cat despre prieten, cum sa-l provoc, o idee ceva? 

•  
    • 207 mesaje
    28 Iun 2012, 19:16
    1 0
    Regina_Neagra said:NOT AGAIN!!!!!!!!!!!

Oh yeaaa, again, inca nu m-am lamurit ... 

•  
    • 428 mesaje
    28 Iun 2012, 19:17
    1 0
    Salut, incurcata treaba In primul rand, poate ajuta sa ne spui cati ani ai. In al doilea rand nu e in regula ca prietenul tau nu te cauta deloc daca tu nu o faci. N-ar strica sa-l testezi putin si sa nu-l suni cateva zile sa vezi ce se intampla.

Legat de ceilalalti prieteni -unii oameni sunt mai comozi din fire, mai  "lasa-ma sa te las" cum s-ar zice si asteapta mereu ca altii sa aiba initiativa. E ciudat totusi ca toti se poarta asa, cel putin asta reiese din post-ul tau. Nu te cunosc si habar n-am ce fel de personalitate ai, dar de regula eu nu ma stresez sa-i sun pe cei care daca ma prind la telefon ma tin la povesti cu orele. Am o amica de pilda, care daca ma prinde la telefon imi povesteste toata istoria de la Adam - ce fel de sarmale a facut maica-sa, cat a platit la intretinere, ca si-a luat un maieu verde cu dungulite roz, ca pisica vecinii are diaree, etc......Unii oameni au nevoia de nestapanit de a vorbi mult, si nu sunt preocupati sa asculte ce are si celalalt de zis. E foarte greu sa inchizi o conversatie cu ei, sar de la una la alta si te seaca de energie.

Nu zic ca tu faci parte din aceasta categorie, nu te cunosc. Dar post-ul tau m-a facut sa ma intreb pe cine n-as suna eu daca s-ar intampla sa nu ma caute o saptamana
  •  
    • 207 mesaje
    28 Iun 2012, 19:22
    0 0
    ve_ve said:Salut, incurcata treaba In primul rand, poate ajuta sa ne spui cati ani ai. In al doilea rand nu e in regula ca prietenul tau nu te cauta deloc daca tu nu o faci. N-ar strica sa-l testezi putin si sa nu-l suni cateva zile sa vezi ce se intampla.

Legat de ceilalalti prieteni -unii oameni sunt mai comozi din fire, mai  "lasa-ma sa te las" cum s-ar zice si asteapta mereu ca altii sa aiba initiativa. E ciudat totusi ca toti se poarta asa, cel putin asta reiese din post-ul tau. Nu te cunosc si habar n-am ce fel de personalitate ai, dar de regula eu nu ma stresez sa-i sun pe cei care daca ma prind la telefon ma tin la povesti cu orele. Am o amica de pilda, care daca ma prinde la telefon imi povesteste toata istoria de la Adam - ce fel de sarmale a facut maica-sa, cat a platit la intretinere, ca si-a luat un maieu verde cu dungulite roz, ca pisica vecinii are diaree, etc......Unii oameni au nevoia de nestapanit de a vorbi mult, si nu sunt preocupati sa asculte ce are si celalalt de zis. E foarte greu sa inchizi o conversatie cu ei, sar de la una la alta si te seaca de energie.

Nu zic ca tu faci parte din aceasta categorie, nu te cunosc. Dar post-ul tau m-a facut sa ma intreb pe cine n-as suna eu daca s-ar intampla sa nu ma caute o saptamana

Buna Pai am 21 de ani, si chiar m-am gandit sa nu il mai caut cateva zile sa vad ce face Cat despre mine, nu sunt o persoana stresanta, ba chiar de multe ori cand ma suna cineva sau sun pe cineva mai mult stau si ascult ce au ei de zis... ce au mai facut, bla bla bla, iar cand eu ma apuc sa povestesc cate ceva parca nici nu ma baga in seama... si da, cam toti, toate cunostintele si prietenii observ ca se poarta asa mi se pare foarte ciudat si nu inteleg unde gresesc...

•  
    • 428 mesaje
    28 Iun 2012, 19:33
    2 0
    sweet_child said:

Buna Pai am 21 de ani, si chiar m-am gandit sa nu il mai caut cateva zile sa vad ce face Cat despre mine, nu sunt o persoana stresanta, ba chiar de multe ori cand ma suna cineva sau sun pe cineva mai mult stau si ascult ce au ei de zis... ce au mai facut, bla bla bla, iar cand eu ma apuc sa povestesc cate ceva parca nici nu ma baga in seama... si da, cam toti, toate cunostintele si prietenii observ ca se poarta asa mi se pare foarte ciudat si nu inteleg unde gresesc...

Cand mai vorbesti cu cineva la telefon si te intrerupe sau nu te lasa sa vorbesti pt ca respectiva(ul) are lucruri mai importante de comunicat, spune pur si simplu, mai in gluma mai in serios "Ok...acu pot sa zic si eu ceva ca tu ai tot zis". Poate ca tu esti considerata un fel de umar bun de plans, un bun ascultator, si lumea te ia ca atare. Pe deasupra ai si bunovointa sa-i asculti pe banii tai. Atragi ca un magnet oameni egocentrici. Incearca sa-ti schimbi comportamentul sa vezi ce se intampla.
    Iubeste-te mai mult. Da-ti intai tu valoare daca vrei sa-ti dea si altii

•  
    • 207 mesaje
    28 Iun 2012, 19:38
    0 0
    ve_ve said:
    Cand mai vorbesti cu cineva la telefon si te intrerupe sau nu te lasa sa vorbesti pt ca respectiva(ul) are lucruri mai importante de comunicat, spune pur si simplu, mai in gluma mai in serios "Ok...acu pot sa zic si eu ceva ca tu ai tot zis". Poate ca tu esti considerata un fel de umar bun de plans, un bun ascultator, si lumea te ia ca atare. Pe deasupra ai si bunovointa sa-i asculti pe banii tai. Atragi ca un magnet oameni egocentrici. Incearca sa-ti schimbi comportamentul sa vezi ce se intampla.
    Iubeste-te mai mult. Da-ti intai tu valoare daca vrei sa-ti dea si altii

Cu o "prietena" mi-am schimbat comportamentul, acum eu nu o mai sun, iar ea nu ma suna decat cand are nevoie de ceva (gen, cursuri...) si ma gandesc oare cum ar fi daca nu i-as mai suna eu deloc? oare ar uita de mine? cateodata ma gandesc ca eu n-am nevoie de nimeni si imi vine sa ii dau naibii pe toti, dar nu e chiar asa... 

Cat despre valoare, eu ma apreciez, dar altii vad ca nu stiu sa ma aprecieze...

•  
    • 7053 mesaje
    28 Iun 2012, 20:23
    3 0
    daca te apreciezi  e super...de obicei asta-i partea cea mai grea de realizat...acum, sa nu te apreciezi prea mult si ceilalti sa simta...
  •  
    • 207 mesaje
    28 Iun 2012, 20:56
    0 0
    sorell said:daca te apreciezi  e super...de obicei asta-i partea cea mai grea de realizat...acum, sa nu te apreciezi prea mult si ceilalti sa simta...

hmmm la asta nu m-am gandit 

•  
    • 207 mesaje
    28 Iun 2012, 20:57
    0 0
    Evamilu said:Nuuuuuu, deci categoric "NU". Cum sa-l cauti tu? Sweet, cine te doreste, te cauta. Ok?

mhhhhh....... oooooooooooook! 

•  
    • 1688 mesaje
    29 Iun 2012, 09:10
    0 0
    Am avut si eu de-a lungul timpului "prieteni" care se comportau asa. Nu-i mai am
    O data, de doua, de trei pana cand mi s-a luat si mie si nu i-am mai sunat nici eu. Cei carora le-a pasat, m-au cautat, cei care nu au facut-o nu-mi mai sunt prieteni.  Sau era o tipa care mereu imi dadea bip, niciodata nu suna, chiar si de ziua mea de nastere.  Am indepartat-o usor usor.
    Fa-le un test si nu-i mai cauta nici tu si vezi ce se intampla.  Prietenii se cern singuri de-a lungul timpului.  Decat sa ai langa tine oameni care nu te apreciaza sau care nu vor sa-si petreaca timp cu tine, mai bine fara.
    Si nu-ti face griji, nu vei ramane singura, unii oameni intra in viata noastra, altii ies. Poate ai nevoie si de o perioada mai lejera din punctul asta de vedere. Incearca sa iesi singura. La cumparaturi, la un film, chiar si la o plimbare prin oras. Iti poti face noi cunostinte cand nici nu te astepti.  La 21 de ani este foarte usor   Si da o sansa tuturor persoanelor pe care le cunosti.
  •  
    • 1015 mesaje
    29 Iun 2012, 09:16
    0 0
    Nu, nu-l cauti!
    Cat despre prietenii care-si spun toate off-urile tie, or, cand ai si tu nevoie, dispar...intelege-i ca te vad Maria Tereza si ca te gasesc mereu linistita, bine dispusa si pregatita sa "te incarci" cu toate problemutele lor, dar...mai inversati rolul, fratilor, macar pentru diversitate.
    Nu le mai fi atat de disponibila...te-am mai urechit eu , cu privire la asta...iti tot place, asa-i?!
  •  
    • 207 mesaje
    29 Iun 2012, 12:22
    0 0
    bluehappylica said:Nu, nu-l cauti!
    Cat despre prietenii care-si spun toate off-urile tie, or, cand ai si tu nevoie, dispar...intelege-i ca te vad Maria Tereza si ca te gasesc mereu linistita, bine dispusa si pregatita sa "te incarci" cu toate problemutele lor, dar...mai inversati rolul, fratilor, macar pentru diversitate.
    Nu le mai fi atat de disponibila...te-am mai urechit eu , cu privire la asta...iti tot place, asa-i?!

stiu stiuuuu, dar nu ma invat minte, offff, ooooooooooooooooofffff, de os mai suna pe vreunu' mai bine ies singura in oras si gata! multumesc mult:*

•  
    • 11605 mesaje
    29 Iun 2012, 12:39
    0 1
    sweet_child said:Hey all. am observat o chestie: daca eu nu caut pe nimeni, nu ma cauta nimeni chiar si baiatul cu care ma vad daca eu ii propun sa iesim accepta fara retineri, dar daca nu... el nimic oare asa sa fie felul lui? ii place sa fie cautat? iar cu ceilalti ce se intampla? Cred ca daca as ramane fara credit si fara net nici nu ar baga cineva de seama De fapt chiar am ramas odata fara credit pt. cateva zile si nimeni nu m-a sunat... nimic... e ceva in neregula cu mine? sau?

cat timp cineva NU te suna si nici NU te cauta e clar ca ziua ca NU te vrea ...
    deci fii si tu putin distanta
    schimba toti prietenii si prietenul ...unde pleaca 1..vin 10 asa ca

•  
    • 1015 mesaje
    29 Iun 2012, 12:48
    0 0
    sweet_child said:
    bluehappylica said:Nu, nu-l cauti!

stiu stiuuuu, dar nu ma invat minte, offff, ooooooooooooooooofffff, de os mai suna pe vreunu' mai bine ies singura in oras si gata! multumesc mult:*

Razi tu, razi...da' uite ce la urechi au crescut acolo, la tine, de la atata urecheala