Din dragoste de pisici

  •  
    • 9728 mesaje
    31 Aug 2015, 23:02
    2 0
    Vai-vai, nu s-a mai scris aici de o lună  nu vreau ca topicul ăsta să piară.

    Ceva foarte drăguț, cu un cățel

     http://www.boredpanda.com/buddha-doberman-girl-siena-cutie-beast-friends/?utm_source=facebook&utm_medium=link&utm_campaign=BPFacebook

     
  •  
    • 4455 mesaje
    1 Sep 2015, 01:00
    0 0
    Eu am o bestiuta noua
  •  
    • 9728 mesaje
    1 Sep 2015, 01:04
    0 0
    opium said:Eu am o bestiuta noua

     
    Opaaa, ia zi, ia zi
     

  •  
    • 1787 mesaje
    3 Sep 2015, 22:36
    3 0
    Terminator in varianta pisicceasca:
    https://www.facebook.com/darie.tecu/videos/496424703737036/?pnref=story
  •  
    • 4455 mesaje
    7 Sep 2015, 23:21
    2 0
    Cafe, abia acum am vazut. Ne-am inmultit cu o don'soara pisica, n-aveam de gand, dar a intrat in geanta si a refuzat sa mai iasa. Asa ca am luat-o acasa
  •  
    • 9728 mesaje
    7 Sep 2015, 23:57
    1 0
    Păi da, Opium, așa se insinuează ele în sufletul și dragostea noastră )
    Și-acum îi trag un mare pupat pe cap lui Suri a mea, care stă fix lângă calc. și doarme făcută colac, că de ceva timp aici pe birou își face culcuș în fiecare seară, sub nasul meu  

     
  •  
    • 371 mesaje
    9 Sep 2015, 09:02
    0 0
    Si eu am un piticot in foster .Pleaca luna viitoare in UK, Asa ca am trei in casa acum
    https://www.facebook.com/lorena.pirtea/videos/vb.1319492471/10207738493563212/?type=3&theater
  •  
    • 9728 mesaje
    15 Sep 2015, 03:25
    1 0
    Tot ceva fără pisici, dar foarte drăguț

     https://www.facebook.com/NationalDogDay/videos/10152817627564739/

     
  •  
    • 3140 mesaje
    24 Sep 2015, 19:56
    3 0
    Am inca un baiat, un tigrisor turbat, e cel mai zbanghiu si catarat pisoi, pina acum are in palmares incarcatorul de la smartphone, apropo, de ce or pune astia fire asa de subtiri la incarcatoarele de acum? Deci si prin urmare musiu l-a retezat cu dintii in timp ce era in priza si eu vorbeam la el, misto, nu? Se chinuie el si cu restul cablurilor, p-alea mai groase nu le dovedeste, inca, dar la nici patru luni nu putem sa-i cerem prea mult, in schimb se razboieste cu canile lasate pe masa, nu conteaza ca sunt pline, fura din geanta, roade pantofi si il bate pe fra-su care, pe bune, e un inger, are atita rabdare si inghite atitea de la jighimeaua asta mica si calica, mai nou a inceput sa incaseze, cu stoicism si bataie, desi el are de 4-5 ori greutatea romulanului. Sa va povestesc cit de mult il iubesc pe maimutoi desi ma face cu nervii zi de zi si, mai ales, noapte de noapte?
  •  
    • 1787 mesaje
    24 Sep 2015, 20:01
    1 0
    Dodonesa, felicitari pentru inca un sufletel in familie! Cand sunt mici toti sunt asa nebunatici, apoi se linistesc. Chiar ma uitam la pufuleata mea ce frumos ne jucam prinsa prin casa si nu ma mai gheruieste ci numai ne atinge usor cu pernutele, parca stie ca nu trebuie sa ne raneasca.
  •  
    • 3140 mesaje
    24 Sep 2015, 20:21
    2 0
    Midorri said:Dodonesa, felicitari pentru inca un sufletel in familie! Cand sunt mici toti sunt asa nebunatici, apoi se linistesc. Chiar ma uitam la pufuleata mea ce frumos ne jucam prinsa prin casa si nu ma mai gheruieste ci numai ne atinge usor cu pernutele, parca stie ca nu trebuie sa ne raneasca.

    Mulltumesc! 
      De gheruit nu ma gheruieste, a invatat sa dea pup, ii zic ,,Da lu mami pup!,, si ridica boticul spre mine, nu-l pup in bot ci pe nas, e asa de scump si de nazdravan, romulanu lu mama!
    Acum are un kil sase sute de grame, e mare cit un motan de juma de an, se pare ca are gene de animal de talie mare, e fooooarte vocal, in continuare si maninca intr-un hal, muuuuult, mai mult cantitativ decit cel mare dar baiatul e in crestere deci il inteleg, daca nu e trocul plin e jale maxima, se lasa cu ragete si guitaturi,  ca sunetele pe care le scoate, clar, nu sunt miorlaieli. 


    Acest mesaj a fost editat de către dodonesa: 24 Sep 2015, 21:07
  •  
    • 5862 mesaje
    24 Sep 2015, 20:31
    0 0
    a facut deja 1 an? pupa mama tiganusul!
  •  
    • 3140 mesaje
    24 Sep 2015, 20:36
    0 0
    Oana_Domino said:dodo si opium, felicitari! astept si poze.

    eu ma iubesc cu domnul motan. va pun si o poza, e cadou de ziua lui.


    http://www.eva.ro/club/albums/photo/view/album_id/4515/photo_id/72491

     Ce frumos e! Sa-ti traiasca!
    A facut un an? 

  •  
    • 9728 mesaje
    24 Sep 2015, 22:48
    0 0
    Dodonesa, să-ți trăiască sănătos tigruțul, e pe gri, maroniu, sau portocaliu?
    Te îmbrățișez, și îl îmbrățișez și pe tigrișor, așa, de la depărtare  
  •  
    • 7947 mesaje
    24 Sep 2015, 22:57
    0 0
    Dodo chiar te am pomenit azi ma bucur mult sa te vad.
  •  
    • 3140 mesaje
    25 Sep 2015, 02:04
    1 0
    cafe_au_lait said:Dodonesa, să-ți trăiască sănătos tigruțul, e pe gri, maroniu, sau portocaliu?
    Te îmbrățișez, și îl îmbrățișez și pe tigrișor, așa, de la depărtare  

     E pe gri dar are si maron in schema, vet-ul s-a mirat, a zis ca are colorit misto tare dar s-ar putea ca maroniul sa se duca in timp, pe masura ce creste.
    Big hug si de la mine! 

  •  
    • 3140 mesaje
    25 Sep 2015, 02:06
    0 0
    schonland said:Dodo chiar te am pomenit azi ma bucur mult sa te vad.

     Si eu ma bucur sa te vad, pe unde ai mai calatorit? Ce mai combina Rex?

  •  
    • 7947 mesaje
    25 Sep 2015, 10:12
    0 0
    dodonesa said:
    schonland said:Dodo chiar te am pomenit azi ma bucur mult sa te vad.

     Si eu ma bucur sa te vad, pe unde ai mai calatorit? Ce mai combina Rex?

     

     

    Pai ai luat pauza la fix de eva ca asa ai scapat de vaicareala mea de muiere plangacioasa din ultimele luni. Nu am mai fost pe nicaieri pe departe din mai pana acum pt ca mi-am operat un genunchi in iunie.

    In rest pe acasa cu cei doi nebuni: domnita pufulete si clapaugul. Ea cuminte foc iar el...mai putin Dar compenseaa prin dragaleala.

  •  
    • 9728 mesaje
    29 Sep 2015, 21:37
    0 0
    Nu știu ce să zic, Oana, ai mei făceau mai gloanțe așa, acum e doar Suri, la fel. Dar dacă totuși nu este diaree,  și pare să se simtă bine, deocamdată nu îți face griji, doar supraveghează dacă apar (și) alte modificări, atunci mergi la un medic.
    I-ai dat și altceva să mănânce zilele astea, ai schimbat ceva, sau a avut acces la altă mâncare?  
  •  
    • 9728 mesaje
    29 Sep 2015, 21:53
    0 0
    Oana_Domino said:da, si el e cu gloante

    a mancat plic gourmet.

     
    Aoleu, Oana, dar lapidară ești câteodată ...păi dă detalii mai folositoare, eu nu știu dacă mănâncă de obicei ”plic Gourmet” sau nu.
    Ai putea spune ”a mâncat plic Gourmet ca de obicei” sau ” a mâncat plic Gourmet după nu știu cât X timp”.   Oricum, de la mâncare umedă se poate întâmpla să fie mai moale ...a mea mănâncă câte o lingură de 2-3 ori pe zi, un plic îi ajunge 2-3 zile.