Cum arata o femeie adevarata?

  •  
    • 8715 mesaje
    7 Iun 2012, 12:11
    0 0
    Pipal, tare mi-e teama ca in momentul in care discutam despre " boi" sau " trasul la jug" se scapa din vedere un amanunt esential...
    In momentul acela relatia dintre cei doi parteneri de activitate, este desfasurata in cadrul aceluiasi sex...
    Adica, exact ca in viata, cei doi sunt colegi de munca, si au raspunderi egale.

    Nu prea am auzit de " vaci" care sa traga la jug, ci doar de sotzii lor...

     

    Aaaa, ca folclorul urban considera ca si vaca este pusa la jug, e altceva...
    Asta denota doar o proasta cunoastere a atributiilor anumitor animale de prin gospodarie...
    In ritmul asta, nu m-as mira sa fie pusa la jug chiar si gaina



    Legat de statul cu cracii in sus in fotoliu, pana mea...
    Oare cine vine cu ideea cumpararii fotoliului???
    Personal nu am auzit de vreun barbat ce sa fi ajuns in depresie pe motiv de lipsa fotoliu...



    Egalitatea in drepturi, din cate stiu, e o treaba asumata si nu impusa de masculi.
    Deci, hai sa nu ne dam cu kuru' de pamant, mai bine sa-l asezam in fotoliu.



     
  •  
    • 5144 mesaje
    7 Iun 2012, 12:23
    2 0
    sweetLumi1 said:
    basilio said:

    cat despre normalitatea asta cu barbatul-trantor, e o normalitate pt cei care o accepta ca normalitate. eu nu am privit-o asa si nu am avut langa mine niciodata un baiat/barbat (in functie de perioada preieteniei ) care sa faca parte din categoria respectiva. si crede-ma ca exista destui...

     Nu l-as numi trantor atat timp cat financiar vorbind nu lipseste nimic familiei. Si ca sa glumesc voi spune:

    Femeia adevarata este trecuta de 18 ani si trebuie sa fi avut neaparat macar cateva experiente sexuale( cu unu sau mai multi ), sa fi muncit si cam atat.

    atat timp cat ar indrazni sa se uite la mine in timp ce eu muncesc, l-as numi cu toata increderea trantor, indiferent de numarul zerourilor de la salariu. imi pare lipsa de respect. ala e contract de convietuire, nu mariaj fericit, cu dragoste si tot tacamul.

  •  
    • 5144 mesaje
    7 Iun 2012, 12:35
    1 0
    warmfreezer said:Pipal, tare mi-e teama ca in momentul in care discutam despre " boi" sau " trasul la jug" se scapa din vedere un amanunt esential...
    In momentul acela relatia dintre cei doi parteneri de activitate, este desfasurata in cadrul aceluiasi sex...
    Adica, exact ca in viata, cei doi sunt colegi de munca, si au raspunderi egale.

    Nu prea am auzit de " vaci" care sa traga la jug, ci doar de sotzii lor...

     

    Aaaa, ca folclorul urban considera ca si vaca este pusa la jug, e altceva...
    Asta denota doar o proasta cunoastere a atributiilor anumitor animale de prin gospodarie...
    In ritmul asta, nu m-as mira sa fie pusa la jug chiar si gaina



    Legat de statul cu cracii in sus in fotoliu, pana mea...
    Oare cine vine cu ideea cumpararii fotoliului???
    Personal nu am auzit de vreun barbat ce sa fi ajuns in depresie pe motiv de lipsa fotoliu...



    Egalitatea in drepturi, din cate stiu, e o treaba asumata si nu impusa de masculi.
    Deci, hai sa nu ne dam cu kuru' de pamant, mai bine sa-l asezam in fotoliu.



     

    warm, esti simpatic

    voi spune cai, inloc de boi, ca in cazul asta si femelele sunt puse la treaba.

    depresii nu prea fac pe motiv de lipsa de fotolii sau alte smiorcaieli puerile, asa ca imi permit sa am alte pretentii.

    ideea de egalitate intre sexe cred eu ca e prost inteleasa uneori. suntem totusi femei si barbati, asa ca sa ne comportam ca atare. dar asta nu inseamna ca unii trebuie sa fie mai jmecheri decat altii.


    Acest mesaj a fost editat de către basilio: 11 Iun 2012, 09:32
  •  
    • 6599 mesaje
    7 Iun 2012, 12:37
    3 0

    pot sa intreb si eu ceva?.....cum arata un barbat adevarat?)

  •  
    • 5144 mesaje
    7 Iun 2012, 12:47
    3 1
    face toate minunile alea spuse in prima postare, cat timp eu stau cu cracii in sus si ma dau pe eva.ro
  •  
    • 8578 mesaje
    7 Iun 2012, 12:50
    1 0
    Cornely, de ex Gerard Butler in 300 ....gata, am plecat
  •  
    • 2838 mesaje
    7 Iun 2012, 12:50
    1 0
    cornely2929 said:

    pot sa intreb si eu ceva?.....cum arata un barbat adevarat?)

     

    ca-n filme.......

  •  
    • 6599 mesaje
    7 Iun 2012, 12:53
    0 0
    deci totusi exista
  •  
    • 2106 mesaje
    7 Iun 2012, 13:18
    0 1
    basilio said:

     

    warm, esti simpatic

    In fine, nu vreau sa transform topicul intr-o discutie personala. Femeia adevarata exista, barbatul adevarat nu prea sau poate n-am avut eu parte de un barbat sa se implice 100% asa cum ma implic eu in toate lucrurile care privesc familia noastra. Mda, asta pana la urma ma face sa trag concluzia, cum ca, intr-adevar casatoria nu e decat un contract pe care sa-l rupi atunci cand unul nu mai poate, nu mai vrea, nu este capabil, nu simte etc sa respecte continutul sau. La ce bun sa fii legat de un act? Trist. Pana la urma intr-un asemenea contract nu scrie nicaieri ca barbatul trebuie sa preia responsabilitatile daca femeia se simte rau. Sau poate asta se poate intelege din fraza: "La bine si la rau".


    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 7 Iun 2012, 13:27
  •  
    • 692 mesaje
    7 Iun 2012, 13:30
    1 0

    In fine, nu vreau sa transform topicul intr-o discutie personala. Femeia adevarata exista, barbatul adevarat nu prea sau poate n-am avut eu parte de un barbat sa se implice 100% asa cum ma implic eu in toate lucrurile care privesc familia noastra. Mda, asta pana la urma ma face sa trag concluzia, cum ca, intr-adevar casatoria nu e decat un contract pe care sa-l rupi atunci cand unul nu mai poate, nu mai vrea, nu este capabil, nu simte etc sa respecte continutul sau. La ce bun sa fii legat de un act? Trist. Pana la urma intr-un asemenea contract nu scrie nicaieri ca barbatul trebuie sa preia responsabilitatile daca femeia se simte rau. Sau poate asta se poate intelege din fraza: "La bine si la rau".

     N-ai avut tu noroc, SweetLumi. Exista barbati care se implica 100% in orice activitate ce tine de familie (si nu numai).

  •  
    • 2106 mesaje
    7 Iun 2012, 14:28
    5 0
    .

    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 13 Aug 2012, 09:12
  •  
    • 12625 mesaje
    7 Iun 2012, 14:43
    2 0
     said:
    Magadutz said:

     

    conform rugamintii ...
     
    bag de seama ca esti prinsa intr-o frumoasa colivie de aur pe care o numesti casa
    de afara orice familie e perfecta si invidiata , de cele mai multe ori in familie se petrec cela mai multe drame
    nu iubesti si asta te face sa te simti cu pietre legata de picioare
    uneori mai zici ca tragi la caruta ...dar caruta are rotile patrate
    cand nu este dragoste si cred ca asta este sentimentul definitoriu pentru o relatie nu mai are rost sa continuii
    faza e ce faci dupa despartire , incotro te duci , cum vor reactiona copii , cum impartim lucrurile , cum impartim copii .
    este adevarat ca tu ai ales , este adevarat ca parintii sunt batrani acum si bolnavi si ei te vor fericita ...insa nu esti deloc fericita
    o femeie adevarata e cea (dupa capul meu) cea trecuta de 30 de ani , cu o cariera , cu copii , cu o situatie cat de cat materiala buna si cu un sot alaturi cu care sa impartaseasca toate acestea.
    Dar o femeie adevarata e si cea care impotriva tuturor stie sa se realizeze , stie sa puna punctul pe i , stie sa aleaga ca daca nu e bun mariajul...poate merge inainte si fara.
    nu proclam divortul ....inca nici nu voi striga pentru o casnicie de 2 lei
    o femeie adevarata ar trebui sa stie ce i se potriveste...iar daca nu i se potriveste mai ajusteaza


    Acest mesaj a fost editat de către carmen008: 23 Aug 2012, 08:07
  •  
    • 1015 mesaje
    7 Iun 2012, 14:49
    2 0
    Raspundem la cacealma sau pe bune?
    Eu zic sa tratam cu respect maxim aceasta intrebare, motiv pentru care am sa raspund cat pot de serios: ca mine arata o femeie adevarata!
  •  
    • 12625 mesaje
    7 Iun 2012, 14:50
    0 0
    bluehappylica said:Raspundem la cacealma sau pe bune?
    Eu zic sa tratam cu respect maxim aceasta intrebare, motiv pentru care am sa raspund cat pot de serios: ca mine arata o femeie adevarata!

     
    nu vad decat un spate si un ciorap...daca te intorci poate mai discutam

  •  
    • 1015 mesaje
    7 Iun 2012, 14:56
    1 0
    Poate-s modesta din fire...si ma opresc doar aici
    Acest mesaj a fost editat de către bluehappylica: 7 Iun 2012, 14:57
  •  
    • 8901 mesaje
    7 Iun 2012, 15:02
    1 1
    Lumi, dulceata, sotul tau lucreaza in alta tara?
    Nu te poti duce si tu acolo?

    Din postul tau, inteleg ca te simti tare singura...
  •  
    • 626 mesaje
    10 Iun 2012, 12:22
    0 1
    Femeia perfecta ,exista " http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&v=j3M4Fvrhwfs&NR=1

    http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&v=Dxjr2n-qPso&NR=1
    Acest mesaj a fost editat de către lamultiani: 10 Iun 2012, 12:29
  •  
    • 8667 mesaje
    10 Iun 2012, 12:40
    0 1
    nu va suparati! aici este rubrica de ridicat osanale sexului sl...frumos?
  •  
    • 2106 mesaje
    10 Iun 2012, 15:00
    1 1
    Barbatul o intreaba pe nevasta sa:
    - Vrei sa incercam o pozitie diferita in seara asta?
    Femeia ii raspunde:
    - Buna idee, tu ramai aici in picioare si speli vasele si eu ma asez pe sofa!!!!!
  •  
    • 8715 mesaje
    1 Mai 2016, 20:33
    0 0
    cornely2929 said:

    pot sa intreb si eu ceva?.....cum arata un barbat adevarat?)

     Poate astfel:

    https://www.youtube.com/watch?v=fJpHWI2NB6E