Cum pot amana menstruatia?

  •  
    • 1015 mesaje
    5 Iun 2012, 08:36
    4 6
    Rose...pe mine ce ma plictiseste automat ma enerveaza...so fucking simple!
    Ceva fara rost, ceva prost, urat...dar care-mi intra in raza mea intima si nu sta in modesta sa banca...sa-si vada de a sa mirobolanta existenta.
    Lipsa bunului simt, etc...pentru ca nu-s obisnuita cu tupeul vulgar si bagator in seama...pentru ca nu-s obisnuita sa ma plictisesc, pentru ca ma pricep al naibii sa ripostez  cand intalnesc oameni/situatii de cacao, deh, unii nu traiesc chiar ca si legumele in lumea asta, despre asta este vorba si ma opresc aici, ca sa nu fac introducere de eseu.

    Acest mesaj a fost editat de către bluehappylica: 5 Iun 2012, 08:42
  •  
    • 1015 mesaje
    5 Iun 2012, 08:51
    4 6
    ) Mda...nu-i cam matinala ora sa ai astfel de nelamuriri? ))))
    Hmm...Ai meditat de data trecuta, cand aveai aceeasi "problema"?
    Ceva fara rost din care nu ai ce sa inveti, dar "te invadeaza" ar trebui sa plictiseasca orice om care are pretentii de la sine si automat de la cei din jurul sau. Plictiseala  enerveaza...pana la un punct, cand ajungi sa ignori...ideea-i ca prostul nu prea stie sa taca si sa-si vada de treaba, or, mai suporti unul care mai stie ce vorbeste si cand trebuie, dar cand Pacala emite sunete si lucreaza la polite, e cam...modesta faza...pot relua, daca mai sunt nelamuriri



    Acest mesaj a fost editat de către bluehappylica: 5 Iun 2012, 09:02
  •  
    • 7967 mesaje
    5 Iun 2012, 09:10
    0 3
    bluehappylica said:) Mda...nu-i cam matinala ora sa ai astfel de nelamuriri? ))))
    Hmm...Ai meditat de data trecuta, cand aveai aceeasi "problema"?
    Ceva fara rost din care nu ai ce sa inveti, dar "te invadeaza" ar trebui sa plictiseasca orice om care are pretentii de la sine si automat de la cei din jurul sau. Plictiseala  enerveaza...pana la un punct, cand ajungi sa ignori...ideea-i ca prostul nu prea stie sa taca si sa-si vada de treaba, or, mai suporti unul care mai stie ce vorbeste si cand trebuie, dar cand Pacala emite sunete si lucreaza la polite, e cam...modesta faza...pot relua, daca mai sunt nelamuriri


    Draga mea, eu nu meditez la papitzoi cocotati pe pedestaluri imaginare...Nu am timp sa ma plictisesc, am o viata destul de interesanta si intensa...

  •  
    • 1015 mesaje
    5 Iun 2012, 09:17
    4 6
    Vad, de asta te mananca repetat!
    Am sa pun in aplicare sfatul cuiva misto de pe forumul asta care  mi-a zis sa nu raspund la orice prostie si la orice frustrati, "draga".
    Stai in banca ta si afla definitia anumitor cuvinte din DEX, intenso care esti...uneori ne dam de gol de atata oftica...cacacioaso!!!
    Ai ignore, da-te-n rahat pana te innegresti de tot...
  •  
    • 8578 mesaje
    5 Iun 2012, 11:56
    0 0
    Esti mireasa??? Mergi la medicul ginecolog si daca motivul e destul de serios, o sa ti dea el ce ti trebuie
  •  
    • 626 mesaje
    5 Iun 2012, 12:34
    0 0
    Vand"""" Doape pentru toate gaurile """

    Torn asfalt " Denisipari " Petice calde "

    Ce marime porti ?
    Acest mesaj a fost editat de către lamultiani: 5 Iun 2012, 12:35
  •  
    • 1015 mesaje
    6 Iun 2012, 09:33
    3 6
    Anunt umanitar pentru disperate:
    In fiecare dimineata si seara, cand imi verific casuta de mesaje, ma trezesc cadorisita la notificari cu zeci de like-uri de la un capat la altul al profilului meu. Nu le citesc, oricum, de fiecare data (trebuie sa fii nebun sa faci asta!), dar,  banuiesc ca-s dintr-alea rosii, ca numai o femeie aflata la menstruatie e atat de trista, plictisita si fara viata incat sa piarda timp si energie cu asa ceva. Bon, mai departe.
    La fel e si f tampa, daca crede ca niste idei scrise ce vin, mai mult sau mai putin, in ajutorul cuiva sunt apreciate prin niste palme(fie ele verzi sau rosii) . Exista talc in ce spui sau nu exista, "cocoana" frustrata, alias salma Hayek! )
    Trecem mai departe...cat de naiva, sa nu zic prostuta sa fii incat sa te dai de gol, sistematic, dar sa nu-ti asumi identitatea?!...Nici la gradinita nu merge chestia, atat urla neuronii cunoasterii in ea...
    Ar trebui sa te mai luminez asupra unui aspect: atunci cand incerci sa scoti ochii cuiva, zicand cat de intensa si interesanta si pretioasa e propria-ti viata, atunci e cam gri, sa nu zic neagra...pentru ca daca ar fi cu adevarat, n-ai avea nevoie sa scoti ochii cu asa ceva si te-ai bucura pur si simplu de ea...fiind mult mai senina, mai relaxata, mai vesela si mai putin prezenta virtual.
    Si-n incheiere donez toate palmele verzi disperatei care traieste pentru asa ceva.
     Cer umil iertare ca mi-am permis, eu,  o ilustra necunoscuta,  sa cumulez simpatii (declarate deschis sau doar recunoscute discret), mult mai multe decat una cu state vechi...careia, la aflarea acestei vesti,  i  s-a facut rau.
    Iti dai seama ca daca-mi pun mintea cu tine, te fac praf la toate capitolele, ce tin de tot ce vrei tu, uratico, dar sa nu mai spui la nimeni, treaba asta ramane intre noi!
    Love ya, too!
    Am trait s-o vad si pe asta! fie  doar si pe un simplu forum (norocul tau, de altfel, pentru ca in viata reala sansele-ti erau nule sa ma fi intalnit si prietenii stiu de ce)...
    Trista esti, maica...da' te faci tu mare!
  •  
    • 1880 mesaje
    6 Iun 2012, 09:47
    1 0
    Blue, stau si ma intreb cu cine te certi si de ce te superi, pe un forum cu necunoscuti. Nu baga de seama si pune la inima toti nebunii - nu interactionezi cu el/ ea la tine acasa/oras/job...lasa-l in lumea lui/ei de basme' si dai IGNORE la maxim - parol!
  •  
    • 1015 mesaje
    6 Iun 2012, 09:55
    4 5
    Stiu, meclo, mi-ai mai zis tu...sa stii c-am bagat la cap, desi nu pare ...dar a fost biletul de adio, asa ca-ntre "intensi" )
    De-acum din partea mea poate sa aiba unda verde, pardon, rosie la toate aberatiile posibile si imposibile...doar ea e condamnata sa traiasca cu sine si n-o vad tocmai happylica, stii?
  •  
    • 8217 mesaje
    6 Iun 2012, 10:00
    1 0
    Blue, se mai intampla si de-astea. eu cred ca e o persoana care ne ia pe rand si isi ascunde frustrarile, palmuindu-ne. au patit-o cam toti, dar cu cat faci mai mare caz din asta, cu atat te va rasplati mai mult.
  •  
    • 1015 mesaje
    6 Iun 2012, 10:17
    0 6
    Corect, stiu, cred...dar deja da a patologic...
    Noi sa fim sanatosi!
  •  
    • 7967 mesaje
    6 Iun 2012, 10:23
    1 1
    bluehappylica said:Anunt umanitar pentru disperate:
    In fiecare dimineata si seara, cand imi verific casuta de mesaje, ma trezesc cadorisita la notificari cu zeci de like-uri de la un capat la altul al profilului meu. Nu le citesc, oricum, de fiecare data (trebuie sa fii nebun sa faci asta!), dar,  banuiesc ca-s dintr-alea rosii, ca numai o femeie aflata la menstruatie e atat de trista, plictisita si fara viata incat sa piarda timp si energie cu asa ceva. Bon, mai departe.
    La fel e si f tampa, daca crede ca niste idei scrise ce vin, mai mult sau mai putin, in ajutorul cuiva sunt apreciate prin niste palme(fie ele verzi sau rosii) . Exista talc in ce spui sau nu exista, "cocoana" frustrata, alias salma Hayek! )
    Trecem mai departe...cat de naiva, sa nu zic prostuta sa fii incat sa te dai de gol, sistematic, dar sa nu-ti asumi identitatea?!...Nici la gradinita nu merge chestia, atat urla neuronii cunoasterii in ea...
    Ar trebui sa te mai luminez asupra unui aspect: atunci cand incerci sa scoti ochii cuiva, zicand cat de intensa si interesanta si pretioasa e propria-ti viata, atunci e cam gri, sa nu zic neagra...pentru ca daca ar fi cu adevarat, n-ai avea nevoie sa scoti ochii cu asa ceva si te-ai bucura pur si simplu de ea...fiind mult mai senina, mai relaxata, mai vesela si mai putin prezenta virtual.
    Si-n incheiere donez toate palmele verzi disperatei care traieste pentru asa ceva.
     Cer umil iertare ca mi-am permis, eu,  o ilustra necunoscuta,  sa cumulez simpatii (declarate deschis sau doar recunoscute discret), mult mai multe decat una cu state vechi...careia, la aflarea acestei vesti,  i  s-a facut rau.
    Iti dai seama ca daca-mi pun mintea cu tine, te fac praf la toate capitolele, ce tin de tot ce vrei tu, uratico, dar sa nu mai spui la nimeni, treaba asta ramane intre noi!
    Love ya, too!
    Am trait s-o vad si pe asta! fie  doar si pe un simplu forum (norocul tau, de altfel, pentru ca in viata reala sansele-ti erau nule sa ma fi intalnit si prietenii stiu de ce)...
    Trista esti, maica...da' te faci tu mare!

    Fato, fa si tu ceva cu viata ta....Esti paranoica, parol! Recomand ceva sedinte la psiholog. 

  •  
    • 1015 mesaje
    6 Iun 2012, 10:25
    3 6
    Gata, people, am gasit: oare astia nu dau un premiu ceva, la cat trafic mi se face pe profil?