Cum pot amana menstruatia?

  •  
    • 4034 mesaje
    3 Iun 2012, 23:24
    0 0
    vitaina k nu este pt a amana mentruatia. iti reduce fluxul doar. daca iei anticonecptionala incepe urmatoarea folie  imediat cum ai terminat o pe cea actuala.
    dar nu stiu cat de bine dte vei simti cu atata acumulare de hormoni 2 luni consecutiv... 
  •  
    • 2106 mesaje
    3 Iun 2012, 23:25
    0 0
    Sunteti rai, nu stiti ce probleme se pot ascunde in spatele amanarii cu o zi a menstruatiei. Eu ma abtin de la comentarii deoarece am fost pusa in situatia in care a trebuit sa ma prezint la medic sa-mi dea ceva sa mi se "amane" (intarzie).
    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 3 Iun 2012, 23:32
  •  
    • 357 mesaje
    3 Iun 2012, 23:25
    0 1
    domnisoaracristina said:
    rafraf said:Nici un motiv nu te poate face sa amani .
    Exista in schimb niste tampoane ce se baga inauntru fetele te 'au si sfatuit ,tu ce mai vrei acum?

     Nu vreau tampoane! Eu nu folosesc ob pt ca nu imi fac bine! mereu ma balonez si nu le pot suporta!

     Mergi la medic ,macar acolo poti spune motivul din ce cauza vrei sa amani menstruatia .

    Si incheie naibii topicul !

  •  
    • 4034 mesaje
    3 Iun 2012, 23:28
    0 0
    deci nu  pot edita. am scris anapoda mesaju de mai sus. sper ca initiatoarea sa inteleaga ce am scris
  •  
    • 1015 mesaje
    3 Iun 2012, 23:29
    2 6
    Mai, exista niste momente cand se considera c-ar fi indicat sa-ti amani menstruatia, ba cand ti se nimereste prin concediu, la mare, ba la o aniversare, unde vrei sa-ti etalezi o toaleta mai transparenta, ba la un examen important, care ar putea fi tulburat prin starea nasoala pe care o ai in timpul menstruatiei. Deci sunt cazuri si-am mai auzit, asa ca fata nu cere imposibilul, doar ca din punctul meu de vedere nu prea se merita sa-ti supui organismul la chestii de genul.
     Acum daca-i neaparat nevoie din punctul tau de vedere, mergi si vorbeste cu ginecologul si asa vei fi si tu multumita si vei sti sigur ce sa faci si ce riscuri implica.
  •  
    • 1015 mesaje
    3 Iun 2012, 23:31
    0 6
    creatza23 said:deci nu  pot edita. am scris anapoda mesaju de mai sus. sper ca initiatoarea sa inteleaga ce am scris

     

    Da, sunt probleme serioase cu editarea, asa ca daca iti scapa o litera-n plus sau in minus si vrei sa rectifici, ala esti! ))

  •  
    • 8715 mesaje
    3 Iun 2012, 23:37
    3 3
    domnisoaracristina said:

     Nu vreau tampoane! Eu nu folosesc ob pt ca nu imi fac bine! mereu ma balonez si nu le pot suporta!

     
    Pai incearca si tu asa, doar cate unul...
    Cred si eu ca nu e cool daca indesi toata cutia odata. 

  •  
    • 155 mesaje
    3 Iun 2012, 23:37
    0 0
    sweetLumi1 said:Sunteti rai, nu stiti ce probleme se pot ascunde in spatele amanarii cu o zi a menstruatiei. Eu ma abtin de la comentarii deoarece am fost pusa in situatia in care a trebuit sa ma prezint la medic sa-mi dea ceva sa mi se "amane" (intarzie).

      ms pt sfat! si ce ti-a dat? de ti-ai amanat menstruatia

  •  
    • 6599 mesaje
    3 Iun 2012, 23:38
    2 0
    warmfreezer said:
    domnisoaracristina said:

     Nu vreau tampoane! Eu nu folosesc ob pt ca nu imi fac bine! mereu ma balonez si nu le pot suporta!

     
    Pai incearca si tu asa, doar cate unul...
    Cred si eu ca nu e cool daca indesi toata cutia odata. 

     )))))

  •  
    • 5862 mesaje
    3 Iun 2012, 23:40
    2 0
    warmfreezer said:
    domnisoaracristina said:

     Nu vreau tampoane! Eu nu folosesc ob pt ca nu imi fac bine! mereu ma balonez si nu le pot suporta!

     
    Pai incearca si tu asa, doar cate unul...
    Cred si eu ca nu e cool daca indesi toata cutia odata. 

     bre, deci tu asa faci??? te-am prins...

  •  
    • 2106 mesaje
    3 Iun 2012, 23:41
    1 1
    domnisoaracristina said:

      ms pt sfat! si ce ti-a dat? de ti-ai amanat menstruatia

    Nu ti-am dat inca niciun sfat

  •  
    • 357 mesaje
    3 Iun 2012, 23:42
    0 2
    sweetLumi1 said:Sunteti rai, nu stiti ce probleme se pot ascunde in spatele amanarii cu o zi a menstruatiei. Eu ma abtin de la comentarii deoarece am fost pusa in situatia in care a trebuit sa ma prezint la medic sa-mi dea ceva sa mi se "amane" (intarzie).

     Sa te abtii ,tu poate ai avut probleme medicale ,ea ce are?

    Si a zis clar lumi , s'a prezentat la medic tu de ce ceri insistent cu ce si cum a facut?

  •  
    • 8715 mesaje
    3 Iun 2012, 23:43
    1 0
    Gretchen said:

     bre, deci tu asa faci??? te-am prins...

     
    Taci mey, eu nu cumpar cu cutia.
    Doar asa, pereche...
    Stii, pentru momentul in care o sa mi le indese in nas...



     

  •  
    • 2106 mesaje
    3 Iun 2012, 23:44
    3 0
    rafraf said:.

     Sa te abtii ,tu poate ai avut probleme medicale ,ea ce are?

    Si a zis clar lumi , s'a prezentat la medic tu de ce ceri insistent cu ce si cum a facut?

     Raf, e cazul sa-ti spun eu tie acum: Relax, mananca o inghetata! Sunt probleme de femei, ce te bagi???

  •  
    • 6599 mesaje
    3 Iun 2012, 23:46
    3 1
    sweetLumi1 said:
    rafraf said:.

     Sa te abtii ,tu poate ai avut probleme medicale ,ea ce are?

    Si a zis clar lumi , s'a prezentat la medic tu de ce ceri insistent cu ce si cum a facut?

     Raf, e cazul sa-ti spun eu tie acum: Relax, mananca o inghetata! Sunt probleme de femei, ce te bagi???

     da..chiar Raf,ce te bagi ca Ob-ul in.....?

  •  
    • 357 mesaje
    3 Iun 2012, 23:48
    0 3
    sweetLumi1 said:
    rafraf said:.

     Sa te abtii ,tu poate ai avut probleme medicale ,ea ce are?

    Si a zis clar lumi , s'a prezentat la medic tu de ce ceri insistent cu ce si cum a facut?

     Raf, e cazul sa-ti spun eu tie acum: Relax, mananca o inghetata! Sunt probleme de femei, ce te bagi???

     Tu sa taci .

    Ce am spus este adevarat ,ce doresti?

    Ma bag pentru ca nu suport sa vad cum o femeie nu stie sa aiba grija de ea .

    Este decizia ei ce face ,sunt destule eve ce au spus exact ce am spus si eu .

    TU sa manaci inghetata poate ai sa sti cand si cum sa te bagi in vorba cu mine .

  •  
    • 357 mesaje
    3 Iun 2012, 23:50
    1 1
    cornely2929 said:
    sweetLumi1 said:
    rafraf said:.

     Sa te abtii ,tu poate ai avut probleme medicale ,ea ce are?

    Si a zis clar lumi , s'a prezentat la medic tu de ce ceri insistent cu ce si cum a facut?

     Raf, e cazul sa-ti spun eu tie acum: Relax, mananca o inghetata! Sunt probleme de femei, ce te bagi???

     da..chiar Raf,ce te bagi ca Ob-ul in.....?

      tu esti o dulce de ce ma enervezi?

    M'as baga peste tine ma lasi?

  •  
    • 2106 mesaje
    3 Iun 2012, 23:53
    0 0
    rafraf said:

     

     Tu sa taci .

    Ce am spus este adevarat ,ce doresti?

    Ma bag pentru ca nu suport sa vad cum o femeie nu stie sa aiba grija de ea .

    Este decizia ei ce face ,sunt destule eve ce au spus exact ce am spus si eu .

    TU sa manaci inghetata poate ai sa sti cand si cum sa te bagi in vorba cu mine .

     Suferi de mania persecutiei cred. Unu: Tu m-ai citat. Doi: Cine iti da tie dreptul sa-mi contrazici postarile? Trei. Nu te mai baga in seama aiurea, asa cum te-am rugat si in mp.

    Am o idee dar nu o spun, deocamdata.

    Uneori barbatii trebuie sa-si vada de ale lor... Raf, eu sunt la mine acasa aici tu sa te duci in familia Adams

  •  
    • 155 mesaje
    3 Iun 2012, 23:53
    0 0
    rafraf said:
    cornely2929 said:
    sweetLumi1 said:
    rafraf said:.

     Sa te abtii ,tu poate ai avut probleme medicale ,ea ce are?

    Si a zis clar lumi , s'a prezentat la medic tu de ce ceri insistent cu ce si cum a facut?

     Raf, e cazul sa-ti spun eu tie acum: Relax, mananca o inghetata! Sunt probleme de femei, ce te bagi???

     da..chiar Raf,ce te bagi ca Ob-ul in.....?

      tu esti o dulce de ce ma enervezi?

    M'as baga peste tine ma lasi?

      Esti cam nervos Domnu RAFFF

  •  
    • 8715 mesaje
    3 Iun 2012, 23:55
    2 1
    Mah, ni'ca nu jtiti...

    Pana la urma tot eu am avut dreptate, ca vad ca nu a mai aparut cu lamuriri suplimentare.
    Fata nu jtia ca nu trebuie indesata toata cutia, dar acu s-a lamurit...