Cum pot amana menstruatia?

•  
    • 142 mesaje
    3 Iun 2012, 22:40
    0 0
    Daca nu iau anticonceptionale as putea-o amana? Sau daca as incepe sa iau acum as amana-o?
  •  
    • 8412 mesaje
    3 Iun 2012, 22:42
    2 0
    domnisoaracristina said:Daca nu iau anticonceptionale as putea-o amana? Sau daca as incepe sa iau acum as amana-o?

ai putea face totusi sex neprotejat si te asigur ca o amani cel putin 9 luni

•  
    • 142 mesaje
    3 Iun 2012, 22:45
    0 0
    Regina_Neagra said:
    domnisoaracristina said:Daca nu iau anticonceptionale as putea-o amana? Sau daca as incepe sa iau acum as amana-o?

Ms pt sfat...Totusi am un eveniment important si nu am nevoie inca de bebe!

•  
    • 8412 mesaje
    3 Iun 2012, 22:47
    1 0
    domnisoaracristina said:
    Regina_Neagra said:

Ms pt sfat...Totusi am un eveniment important si nu am nevoie inca de bebe!

daca ai alt eveniment decat sexul te anunt ca s-au inventat ob-urile care inlocuiesc cu succes varianta bebe

•  
    • 357 mesaje
    3 Iun 2012, 22:52
    0 3
    Daca iei anticonceptionale te poti f*te cat doresti si o sa ai si ciclu .
    Dobitoaca mai esti doamne !
    Acest mesaj a fost editat de către rafraf: 3 Iun 2012, 23:03
  •  
    • 1012 mesaje
    3 Iun 2012, 22:55
    1 5
    Raf, ai avut o zi mai putin reusita? )
    Poate reusim sa fim mai putin franc?
  •  
    • 6313 mesaje
    3 Iun 2012, 22:55
    1 0

pentru ce vrei sa-ti amani menstruatia?

exista o posibilitate,dar nu mai stiu exact cum trebuie sa faci..

chestia este ca se produc dereglari hormonale si nu e indicat..

Gandeste-te daca evenimentul respectiv chiar merita asta..

•  
    • 8412 mesaje
    3 Iun 2012, 22:59
    0 0
    banuiesc ca ea auzise de vitamina K, insa nah......lumea normala o recomanda in cazul otravirii cu substante precum otravurile pt rozatoare care provoaca hemoragii interne, nu o recomanda sa intarzii menstruatia. da-o naibii de treaba..........
  •  
    • 142 mesaje
    3 Iun 2012, 23:00
    0 0
    rafraf said:Daca iei anticoceptionale te poti f*te cat doresti si o sa ai si ciclu .

Nu e vb de a ma fute! cum doar la asta va ganditi! Vreau sa il aman si nu prin anticonceptinale daca se poate! 

•  
    • 6259 mesaje
    3 Iun 2012, 23:01
    0 0

Te duci la medicul ginecolog, ii explici ce si cum si iti va prescrie Orgametril.  

•  
    • 357 mesaje
    3 Iun 2012, 23:02
    2 1
    bluehappylica said:Raf, ai avut o zi mai putin reusita? )

De ce?

Un medic ii spune exact despre ce este vb si cum sa procedeze si dupa mintea mea de barbat nu este bn sa amani menstruatia .

De ce  oare nu 'si lasa organismul sa reactioneze normal?

Cand si'o baga se mai gandeste ce si cum?

Maine vine si zice ca este gravida ca si'o amanat menstruatia .

Mai esti franca atunci?

•  
    • 6313 mesaje
    3 Iun 2012, 23:04
    0 0
    domnisoaracristina said:
    rafraf said:Daca iei anticoceptionale te poti f*te cat doresti si o sa ai si ciclu .

Nu e vb de a ma fute! cum doar la asta va ganditi! Vreau sa il aman si nu prin anticonceptinale daca se poate! 

Ma faci sa-mi para rau ca mi-am pierdut timpul raspunzandu-ti si sa-i dau dreptate lui Raf-Raf..

Cum Domne iarta-ma sa-ti amani ciclul altfel?Ceva yoga poate? 

•  
    • 1012 mesaje
    3 Iun 2012, 23:05
    1 5
    domnisoaracristina said:

Pai sunt niste pastilute, cred, dar cum a zis si cornely nu cred sa se merite.

Intreaba dr ginecolog/farmacista, mai putin niste utilizatori pe-un forum, ca uite cum ti-o primesti gratuit...

•  
    • 142 mesaje
    3 Iun 2012, 23:06
    0 0
    rafraf said:
    bluehappylica said:Raf, ai avut o zi mai putin reusita? )

De ce?

Un medic ii spune exact despre ce este vb si cum sa procedeze si dupa mintea mea de barbat nu este bn sa amani menstruatia .

De ce  oare nu 'si lasa organismul sa reactioneze normal?

Cand si'o baga se mai gandeste ce si cum?

Maine vine si zice ca este gravida ca si'o amanat menstruatia .

Mai esti franca atunci?

Vreau sa o  aman cu 1 zi, nu cred ca e problema!

•  
    • 142 mesaje
    3 Iun 2012, 23:08
    0 0
    bluehappylica said:
    domnisoaracristina said:

Pai sunt niste pastilute, cred, dar cum a zis si cornely nu cred sa se merite.

Intreaba dr ginecolog/farmacista, mai putin niste utilizatori pe-un forum, ca uite cum ti-o primesti gratuit...

ms pt sfat:* 

•  
    • 357 mesaje
    3 Iun 2012, 23:09
    1 0
    cornely2929 said:
    domnisoaracristina said:

Ma faci sa-mi para rau ca mi-am pierdut timpul raspunzandu-ti si sa-i dau dreptate lui Raf-Raf..

Cornely ! draga mea nu ma gandesc la futut cum gandeste domnisoara ,dar te ia nervii sa  vezi ca o desteapta cum este ea isi bate joc de corpul si fizicul ei .

Este costienta ce i se poate intampla?

NU!

Daca era, macar vb cu cineva din familie sau macar dadea un gogalit.

Dar cand vine vb sa se culce cu un barbat uita sa se protejeze si vine pe Eva .ro si ne fute pe noi la creier "oare am rama insrcinata?"cand exista medic si  teste de sarcina sa isi rezolve treburile .

Punct sunt nervos!

•  
    • 142 mesaje
    3 Iun 2012, 23:14
    0 0
    rafraf said:
    cornely2929 said:
    domnisoaracristina said:

Cornely ! draga mea nu ma gandesc la futut cum gandeste domnisoara ,dar te ia nervii sa  vezi ca o desteapta cum este ea isi bate joc de corpul si fizicul ei .

Este costienta ce i se poate intampla?

NU!

Daca era, macar vb cu cineva din familie sau macar dadea un gogalit.

Dar cand vine vb sa se culce cu un barbat uita sa se protejeze si vine pe Eva .ro si ne fute pe noi la creier "oare am rama insrcinata?"cand exista medic si  teste de sarcina sa isi rezolve treburile .

Punct sunt nervos!

Nu e vb ca raman insarcinata! ce zic eu si ce intelegi tu! vreau sa imi aman dintr-un motiv, nu am cum sa raman insarcinata pt ca nu am activitate sexuala!

•  
    • 8313 mesaje
    3 Iun 2012, 23:15
    3 0
    domnisoaracristina said:

Vreau sa o  aman cu 1 zi, nu cred ca e problema!

Ba tocmai...
    Cel mai greu e sa amani cu 24 de ore.
    In mod normal, iei pastila si gata, se amana cu 38 de ore si 11 minute.
    Iti dai seama cat ai de treaba sa calculezi cum trebuie sa tai pastila pentru a-ti amana fix cu 24 de ore???

•  
    • 357 mesaje
    3 Iun 2012, 23:17
    0 1
    Nici un motiv nu te poate face sa amani .
    Exista in schimb niste tampoane ce se baga inauntru fetele te 'au si sfatuit ,tu ce mai vrei acum?
  •  
    • 142 mesaje
    3 Iun 2012, 23:23
    0 0
    rafraf said:Nici un motiv nu te poate face sa amani .
    Exista in schimb niste tampoane ce se baga inauntru fetele te 'au si sfatuit ,tu ce mai vrei acum?

Nu vreau tampoane! Eu nu folosesc ob pt ca nu imi fac bine! mereu ma balonez si nu le pot suporta!