Crema de noapte pentru ten gras/mixt

  •  
    • 281 mesaje
    15 Mar 2005, 22:28
    0 1
    Am ten mixt, cu tendinta de ingrasare si nu stiu ce crema de noapte e cea mai buna pt mine. Am incercat LaPrairie, Clinique...dar...nu m-au incantat. Ce imi recomandati? Vreau ceva sigur 100% bun, sa nu imi faca puncte negre sau altceva, Doamne fereste!
  •  
    • 1401 mesaje
    16 Mai 2005, 19:29
    0 0
    Si eu am aceeasi problema ca tine. Am tenul normal spre gras, si de fiecare data imi este foarte greu sa gasesc o crema de noapte potrivita tenului meu. Ultima oara cand am imblat prin oras in cautarea cremei de noapte potrivite (ca de Avon si Oriflame m-am plictisit, si vroiam altceva), toate cremele de noapte pe care le-am vazut erau pentru ten uscat sau pentru toate tipurile de ten. Nici macar una singura pentru ten mixt/gras! De parca producatorii de cosmetice considera ca persoanele cu ten mixt/gras nu au nevoie de crema de noapte! Nici macar o singura crema de noapte petru ten gras! Chiar m-a revoltat situatia. Dar pe cine sa te infurii? Asa ca a trebuit sa optez pentru o crema pentru toate tipurile de ten. Si mi-am luat tot de la Oriflame pana la urma, crema de noapte cu vitamina A pentru toate tipurile de ten, vreo 160.000 lei. Cat de curand crema mea de noapte se va termina, si mi-am facut comanda de o alta crema de noapte. De la ce firma credeti? Tot de la Oriflame, ca altceva n-am gasit (a trebuit sa tin cont si de pret, ca nici juma' de salariu nu pot da pe o crema, iar 160.000 e un pret accesibil). Tot de aia cu vitamina A e vorba, numai ca acum are altfel de ambalaj. De-abia astept sa o primesc. Dar si Garnier are o crema de noapte care ma tenteaza, tot pentru toate tipurile de ten, 150.000. Data viitoare cred ca o iau pe aia. Pupici!
  •  
    • 1401 mesaje
    16 Mai 2005, 19:31
    0 0
    A, si mai vreau sa spun ca acea crema de noapte cu vitamina A de la Oriflame mi se pare foarte buna. Imi prieste foarte bine, imi hraneste bine tenul, nu imi face cosuri, si nu am nici un fel de probleme de la ea. Pupici!
  •  
    • 218 mesaje
    26 Ian 2007, 14:45
    0 0
    de la ce varsta e recomandata crema de noapte? mie ca sa nu mi se ingrase tenul, folosesc uneori o crema hidratanta, nu nutritiva, dar imi place mai mult fara nici o crema noaptea
  •  
    • 815 mesaje
    26 Ian 2007, 16:35
    0 0
    Vezi din gama Gerovital,sunt f bune,cauta pt tenul tau!O lotiune buna pt tenul mixt e cea cu galbenele de la Farmec mie mi se pare super!Poti sa incerci si crema din aceeasi gama sau crema cu aloe care e pt ten gras si e ok si aia!SUnt in jur de 80.000 lei,sunt pt tenul tanar si se gasesc cam peste tot chiar si hypermarketuri!Sau alta crema f buna este Aslavital crema hidratanta cu argila pt tenul mixt!
  •  
    • 686 mesaje
    26 Ian 2007, 16:41
    1 0
    Eu am vazut o emisiune in care era invitat un medic dermatolog. A spus ca o crema de noapte e bine sa incepi sa o folosescti incepand cu varsta de 35 de ani.
  •  
    • 2487 mesaje
    26 Ian 2007, 16:50
    0 0
    Buna fetele, a folosit cineva pe cea de la Gerocossen,am primit una de zi si una de noapte si nu scrie la ce fel de ten se potriveste, este antirid,cu miere,vitaminaA si Q10,ce puteti sa imi spuneti despre ea?
  •  
    • 161 mesaje
    26 Ian 2007, 17:39
    0 0
    Aslavital cu argila este super fina si buna .o recomand.
  •  
    • 269 mesaje
    26 Ian 2007, 19:32
    0 0
    Eu de la Aslavital m-am umplut de comedoane . Pt un ten norma/uscat este f buna, dar pt un ten seboreic, asfixic...in niciun caz.
  •  
    • 218 mesaje
    26 Ian 2007, 22:58
    0 0
    arrisuca, eu credeam ca aslavital e mai mult pt ten gras, din cauza argilei... imi pare rau pt experienta neplacuta
    mie imi apar eczeme de la unele ingrediente,macar de la cosuri nu te mananca daca le atingi
  •  
    • 269 mesaje
    27 Ian 2007, 00:15
    0 0
    Erzebet, din pacate nu am fost singura care am patit-o; are cateva ingrediente cu grad mare de comedogenie. Ce-i drept, persoanele care nu au probleme cu seboreea si care nu au tendinta de a dezvolta comedoane, pot sa o foloseasca linistite.

    Eczeme n-am avut (mi-e deajuns problema seboreei), dar, daca te ajuta cumva, intra aici http://www.zerozits.com/Articles/acnedetect.htm#inglist si vei gasi un tabel cu substantele cu potential iritant si cu potential comedogen care cred ca ar trebui sa nu se gaseasca in compozitia cremelor pe care le folosesti.
  •  
    • 1225 mesaje
    27 Ian 2007, 09:24
    0 0
    Tenul seboreic nu are nevoie de crema de noapte! Este o crema nutritiva, adica grasa, asa ca ingrasa si incarca tenul si mai rau! E suficient sa curatati fata inainte de culcare, cu demachiant sau gel de curatare ( mai indicat, dealtfel!), si aplicati tot crema de zi. Tenul gras nu se rideaza asa repede ca cel uscat sau sensibil, prin urmare, nu are nevoie de tratamente de noapte. Profitati de repausul de noapte ca sa aplicati eventuale tratamente pt puncte negre sau cosuri-vezi Activa!
  •  
    • 218 mesaje
    27 Ian 2007, 19:16
    0 0
    arrisuca, ms mult de link, dar sunt unele substante care cica nu sunt iritante, dar de la care pe mine ma mananca pielea, in rest e f bun articolul
  •  
    • 127 mesaje
    25 Apr 2018, 15:01
    0 0

    Buna ziua! Eu folosesc de aproape un an crema de noapte PERFECT SKIN REFINER din gama de cosmeceutice Teoxane, iar după câteva zile de utilizare structura pielii a fost vizibil imbunatatita. Este o crema de noapte pentru regenerarea pielii si vei observa ca tonul pielii va deveni mai luminos si uniform, iar petele pigmentate se vor estompa. Sunt multumita de rezultat, si o recomand cu incredere tuturor! Eu imi achizitionez acest produs de pe www.teoxane-beauty.ro.