infectia urinara

  •  
    • 1 mesaje
    13 Mai 2012, 21:27
    0 0
    buna.soacra mea are inf urinara si nu a tratat-o la timp,azi am simtit mici usturimi si mancarimi stiu ce antibiotice ar trb sa iau dar as vrea sa incerc ceva naturist voi stiti ceva.
    si ce geluri de igiena ati incercat de la farmacie si ce parere aveti,ms
     
  •  
    • 1890 mesaje
    13 Mai 2012, 22:23
    0 0
    70% din tratament o reprezinta ceaiul, baut in cantitate mare (2,5-3 litri pe zi!). Plantele folosite la ceai: matase de porumb, codite de cirese, pir, soc, urzica, merisor. Bai calde de sezut cu ceai de tarate cit poate suporta de fierbinte timp in care bea si ceaiul. Dupa baie, in pat, invelita cu un pled si cu sticla cu apa cat poate suporta de fierbinte pe burta si regiunea genitala. A fost odata un preparat, ulei de ienupar, care era pentru uz intern, nu cel care se foloseste pentru aromaterapie, si care se punea cam 8 picaturi pe o bucata de zahar cubic si se tinea in gura pina se topea. Era salutar in dezinfectarea cailor urinare.
    Ca tratament mie mi-a mers cu Norfloxacin, dar trebuie facut urocultura si antibiograma.
  •  
    • 1037 mesaje
    13 Mai 2012, 23:35
    0 0
    cauta capsule sau ceai de merisor (baut fara zahar) si cat mai multa apa(sa bei,nu sa te speli
  •  
    • 76 mesaje
    14 Mai 2012, 03:10
    0 0
    sa incerce cystinol akut. tot pe baza de plante si este foarte bun. (mie mi s-a parut mai bun decat urinal acut)
  •  
    • 34 mesaje
    31 Iul 2015, 23:52
    0 0
    Remediu naturist pe baza de gel din SUA, certificat KOSHER, HALAL, FDA si Institutul de Bioresurse Alimentare din Bucuresti:0746 259 276:
    Acest mesaj a fost editat de către MirelucaR: 31 Iul 2015, 23:53
  •  
    • 5609 mesaje
    1 Aug 2015, 00:20
    1 0
    MirelucaR said:Remediu naturist pe baza de gel din SUA, certificat KOSHER, HALAL, FDA si Institutul de Bioresurse Alimentare din Bucuresti:0746 259 276:

     
    Mirelo, nu te mai straduii cu reclama, femeia aia a rezolvat problema, tu mai uita-te la data topicului si nu mai posta la topicuri inchise.

    Mai bine pune-ti reclama la sectiunea de "mica Publicitate" a forumului!