un fond de ten bun

  •  
    • 692 mesaje
    9 Mai 2012, 11:24
    0 0

    pai na ma rog  in fiecare zi sa nu ma imbolnavesc , am  grija de sanatate  si astept sa vina afurisita aia de asigurare

     

    sanatate si bafta!

  •  
    • 3741 mesaje
    9 Mai 2012, 11:29
    0 0
    Vichy cu spf 35 si putere mai mare de acoperire. 
  •  
    • 7947 mesaje
    9 Mai 2012, 11:32
    0 1
    Total off topic. Daca regula in Germania este sa nu primesti lacabinet decat oameni care au asigurare mi se pare o regula stupida. Nu mi se pare normal sa nu tratezi un om doar pentru ca este ilegal. Evident ca cel fara asigurare ar trebui sa plateasca costul complet pentru ca nu are asigurare. Dar ar trebui sa fie tratat nu sa se furiseze la negru.Mi se pare inuman. Unde locuiesc eu platesti la fiecare consult pretul intreg.nu te intreaba nimeni de rezidenta sau asigurare. La sfarsit daca ai asigurare primesti banii inapoi.
  •  
    • 25 mesaje
    9 Mai 2012, 13:05
    0 0
    schonland said:Total off topic. Daca regula in Germania este sa nu primesti lacabinet decat oameni care au asigurare mi se pare o regula stupida. Nu mi se pare normal sa nu tratezi un om doar pentru ca este ilegal. Evident ca cel fara asigurare ar trebui sa plateasca costul complet pentru ca nu are asigurare. Dar ar trebui sa fie tratat nu sa se furiseze la negru.Mi se pare inuman. Unde locuiesc eu platesti la fiecare consult pretul intreg.nu te intreaba nimeni de rezidenta sau asigurare. La sfarsit daca ai asigurare primesti banii inapoi.


    da din pacate asta e regula dar sunt si cei care nu li frica si fac la negru cu riscu sa-si piarda serviciul...evident ca aiceea daca ai venit ca turist ,si  stai pe strada ,sau nu esti anuntat nici unde ca locuiesti,dar ai bani de o consultatie ,nu te ia nimeni,daca esti pe moarte sau ai boala grava,sau suferi un accident te i-au cu elicopteru si te pasaporteaza de unde ai venit sa te tratezi acolo...aiceea daca nu esti asigurat o noapte in spital e 500 de euro nu exagerez deloc asta e pretu dar numai pentru reizidenti sau daca esti anuntat undeva asta din cate mi-a zis unchiumeu si am vazut,mai ales ca eu am fost la un medic ginecoloc de aici,cam asa  merge treaba aici
  •  
    • 25 mesaje
    9 Mai 2012, 13:07
    0 0
    miruna09 said:Vichy cu spf 35 si putere mai mare de acoperire

    exact asta il am acuma si vreau sa-l schimb

     

  •  
    • 25 mesaje
    10 Mai 2012, 10:42
    3 0
    deci fetelor revin cu un review pentru cine e interesata, poate vrea si altcineva sa-si cumpere acest fond de ten  Estee Lauder Double Wear Maximum Coverage  (uff ce uituca sunt am uitat sa precizez despre care e vorba)

    ieri am fost si mi-am cumparat fondul de ten,dupa ce am citit multe review-uri  si vazand ca multe ma indruma spre el,acest lucru m-a impulsionat sa-l cumpar
    este destul de scump ,am dat pe el 37 de euro,dar isi merita toti banii
    deci pareri pozitive:
    -vine intr-un ambalaj elegant,poti controla exact cantitatea de fond de ten care vrei s-o folosesti
    -nu incarca tenul ,nici nu se simte pe fata,chiar daca este foarte pigmentat este foarte ''light'',de parca nici nu as purta fond de ten
    -lasa pielea sa respire
    -este non acnegenic,nu provoaca acnee si asta cred ca e cea mai importanta trasatura
    -lasa o finisare ca de coperta,ascunde absolut toate imperfectiunile,cicatricile,urmele lasate de cosuri si punctele negre
    -da un aspect mat tenului,ceea ce eu cautam
    -dureaza foarte mult pe fata,l-am aplicat ieri la ora 4 si la ora 12 noaptea inca era intact
    -nu se ia deloc pe haine,daca imbratisezi pe cineva sau iti atingi fata deci e rezistent la transfer
    -nu mi-a facut tenul sa luceasca ,sa fie uleios la soare  pe parcursul zilei deci ramane mat
    -am nimerit si o nuanta naturala care mi se potriveste perfect MEDIUM TAN ,nu ma face prea palida sau ca o moarta, nici portocalie
    -imi trebuie foarte putin produs ca sa-l aplic pe toate fata,cam de marimea unei mazare mai mari deci judecand dupa  acest aspect cred ca ma va tine mult si bine vreo 3 luni,toate celelate fonduri de ten nu m-au tinut mai mult de o luna
    -nu are aspect de masca
    deci ce sa spun doar cuvinte de lauda 
    pareri negative:
    -are SPF doar 15,dar o sa aplic tot timpul o crema cu spf 30 inainte de a ma da cu el sau o baza
    -este cam scump,nu toata lumea isi permite,dar durabilitatea lui compenseaza asta
    -alte pareri negative nu am

    de aplicat il aplic cu pensula de fond de ten shiseido,am cumparat-o de la douglas si este incredibil de buna ,este pentru acoperire maxima,si atat pentru fonduri de ten lichide cat si pudra,a costat 30 de euro

    sper ca review-ul meu v-a fost de folos

    o zi buna tuturor

    Acest mesaj a fost editat de către camicorola: 10 Mai 2012, 10:54
  •  
    • 221 mesaje
    10 Mai 2012, 10:54
    0 0
    Cami, nu ai precizat care e fondul de ten pe care ti l-ai luat.
  •  
    • 25 mesaje
    10 Mai 2012, 10:56
    0 0
    Amicutz said:Cami, nu ai precizat care e fondul de ten pe care ti l-ai luat.



    da stiu acum am vazut sunt foarte cu capul in nori

    este vorba de Estee Lauder Double Wear Maximum Coverage 

     



    un aspect important pe care am uitat sa-l precizez daca fondul asta de ten imi este bun mie nu inseamna ca este bun la toata lumea..eu am ten acneic ,gras asa ca il recomand fetelor cu ten ca al meu ,cele cu ten uscat v-as recomanda sa nu-l luati pentru ca se usuca repede pe fata ,ca sa dea acel aspect mat tenului,tocmai de aceea trebuie sa lucrezi cu el foarte repede sa nu se usuce,nu se blenduieste usor,dar o data ce ai prins smecheria e floare la ureche
    Acest mesaj a fost editat de către camicorola: 10 Mai 2012, 11:19
  •  
    • 27 mesaje
    10 Mai 2012, 22:30
    0 0
    camicorola said:deci fetelor revin cu un review pentru cine e interesata, poate vrea si altcineva sa-si cumpere acest fond de ten  Estee Lauder Double Wear Maximum Coverage  (uff ce uituca sunt am uitat sa precizez despre care e vorba)

    ieri am fost si mi-am cumparat fondul de ten,dupa ce am citit multe review-uri  si vazand ca multe ma indruma spre el,acest lucru m-a impulsionat sa-l cumpar
    este destul de scump ,am dat pe el 37 de euro,dar isi merita toti banii
    deci pareri pozitive:
    -vine intr-un ambalaj elegant,poti controla exact cantitatea de fond de ten care vrei s-o folosesti
    -nu incarca tenul ,nici nu se simte pe fata,chiar daca este foarte pigmentat este foarte ''light'',de parca nici nu as purta fond de ten
    -lasa pielea sa respire
    -este non acnegenic,nu provoaca acnee si asta cred ca e cea mai importanta trasatura
    -lasa o finisare ca de coperta,ascunde absolut toate imperfectiunile,cicatricile,urmele lasate de cosuri si punctele negre
    -da un aspect mat tenului,ceea ce eu cautam
    -dureaza foarte mult pe fata,l-am aplicat ieri la ora 4 si la ora 12 noaptea inca era intact
    -nu se ia deloc pe haine,daca imbratisezi pe cineva sau iti atingi fata deci e rezistent la transfer
    -nu mi-a facut tenul sa luceasca ,sa fie uleios la soare  pe parcursul zilei deci ramane mat
    -am nimerit si o nuanta naturala care mi se potriveste perfect MEDIUM TAN ,nu ma face prea palida sau ca o moarta, nici portocalie
    -imi trebuie foarte putin produs ca sa-l aplic pe toate fata,cam de marimea unei mazare mai mari deci judecand dupa  acest aspect cred ca ma va tine mult si bine vreo 3 luni,toate celelate fonduri de ten nu m-au tinut mai mult de o luna
    -nu are aspect de masca
    deci ce sa spun doar cuvinte de lauda 
    pareri negative:
    -are SPF doar 15,dar o sa aplic tot timpul o crema cu spf 30 inainte de a ma da cu el sau o baza
    -este cam scump,nu toata lumea isi permite,dar durabilitatea lui compenseaza asta
    -alte pareri negative nu am

    de aplicat il aplic cu pensula de fond de ten shiseido,am cumparat-o de la douglas si este incredibil de buna ,este pentru acoperire maxima,si atat pentru fonduri de ten lichide cat si pudra,a costat 30 de euro

    sper ca review-ul meu v-a fost de folos

    o zi buna tuturor

     

  •  
    • 5144 mesaje
    10 Mai 2012, 23:31
    0 0
    Adaug eu ca e bun si pt tenul uscat, desi ai fost tentata sa crezi ca nu e. vorbesc din proprie experienta. nici nu se simte pe fata...
  •  
    • 6 mesaje
    11 Mai 2012, 16:47
    0 0

    scump nu inseamna neaparat si bun...eu am folosit Vichy si akm folosesc L'oreal infaillible si e superbun..acuma depinde si de persoana..incearca sa cumperi de undeva unde au si testere si poate o s t ajute...

  •  
    • 20 mesaje
    24 Mai 2012, 12:52
    0 0
    Buna, arunca o privire aici; http://fonddeten.com
    O zi buna