Clarvazatoare

  •  
    • 37 mesaje
    1 Mai 2012, 07:00
    2 12
    Sa va spun de mine,eram asa disperata in leg cu niste probl de ale mele ca nu stiam ce ma asteapta dk fac bine sau nu etc.nu mai suportam incertitudinea aia ce ma chinuia...si prietena asta a mea chiar a facut minuni fata asta cu mine!chiar ca are har!
    chiar am apelat la o prietena care e si clarvazatoare si da bine din carti tarot si am ramas masca de tot ce mi-a zis cu atata exactitate,nu mi venea sa cred!!!
    chiar si pt cateva prietene de ale mele a fost f exacta si au fost exact cum le-a prezis si lor!
    eu una m-am linistit mult de tot nu mai sunt in incertitudine,sunt mai optimista,am incredere in mine si sunt f linistita stiind ce ma asteapta ,care e decizia buna,etc!
    ma saturasem sa ma intreb mereu ce va fi cum o sa fie dk o sa fie mai rau sau nu,etc
    serios ca ma simt mult mai bine acum
    stiu ca e de ras sau greu de crezut,dar cu mana pe inima va spun ca m-a lasat masca,absolut uimita tot ce mi-a zis de trecutul meu,vede lucurri pe care nu are de unde sa le stie...si nu e tiganca....e fata normala...si e din aia adevarata...are un har deosebit!
    nici eu nu credeam in din astea sitotul e exact cum mi-a prezis!

    cine vrea mai multe detalii,elizateodoru@yahoo.com
  •  
    • 27 mesaje
    3 Mai 2012, 22:54
    1 1
    Eliza_T said:Sa va spun de mine,eram asa disperata in leg cu niste probl de ale mele ca nu stiam ce ma asteapta dk fac bine sau nu etc.nu mai suportam incertitudinea aia ce ma chinuia...si prietena asta a mea chiar a facut minuni fata asta cu mine!chiar ca are har!
    chiar am apelat la o prietena care e si clarvazatoare si da bine din carti tarot si am ramas masca de tot ce mi-a zis cu atata exactitate,nu mi venea sa cred!!!
    chiar si pt cateva prietene de ale mele a fost f exacta si au fost exact cum le-a prezis si lor!
    eu una m-am linistit mult de tot nu mai sunt in incertitudine,sunt mai optimista,am incredere in mine si sunt f linistita stiind ce ma asteapta ,care e decizia buna,etc!
    ma saturasem sa ma intreb mereu ce va fi cum o sa fie dk o sa fie mai rau sau nu,etc
    serios ca ma simt mult mai bine acum
    stiu ca e de ras sau greu de crezut,dar cu mana pe inima va spun ca m-a lasat masca,absolut uimita tot ce mi-a zis de trecutul meu,vede lucurri pe care nu are de unde sa le stie...si nu e tiganca....e fata normala...si e din aia adevarata...are un har deosebit!
    nici eu nu credeam in din astea sitotul e exact cum mi-a prezis!

    cine vrea mai multe detalii,elizateodoru@yahoo.com

     

  •  
    • 27 mesaje
    3 Mai 2012, 22:56
    0 0
    Eliza_T said:Sa va spun de mine,eram asa disperata in leg cu niste probl de ale mele ca nu stiam ce ma asteapta dk fac bine sau nu etc.nu mai suportam incertitudinea aia ce ma chinuia...si prietena asta a mea chiar a facut minuni fata asta cu mine!chiar ca are har!
    chiar am apelat la o prietena care e si clarvazatoare si da bine din carti tarot si am ramas masca de tot ce mi-a zis cu atata exactitate,nu mi venea sa cred!!!
    chiar si pt cateva prietene de ale mele a fost f exacta si au fost exact cum le-a prezis si lor!
    eu una m-am linistit mult de tot nu mai sunt in incertitudine,sunt mai optimista,am incredere in mine si sunt f linistita stiind ce ma asteapta ,care e decizia buna,etc!
    ma saturasem sa ma intreb mereu ce va fi cum o sa fie dk o sa fie mai rau sau nu,etc
    serios ca ma simt mult mai bine acum
    stiu ca e de ras sau greu de crezut,dar cu mana pe inima va spun ca m-a lasat masca,absolut uimita tot ce mi-a zis de trecutul meu,vede lucurri pe care nu are de unde sa le stie...si nu e tiganca....e fata normala...si e din aia adevarata...are un har deosebit!
    nici eu nu credeam in din astea sitotul e exact cum mi-a prezis!

    cine vrea mai multe detalii,elizateodoru@yahoo.com

     

  •  
    • 27 mesaje
    3 Mai 2012, 23:01
    0 1
    Eliza_T said:Sa va spun de mine,eram asa disperata in leg cu niste probl de ale mele ca nu stiam ce ma asteapta dk fac bine sau nu etc.nu mai suportam incertitudinea aia ce ma chinuia...si prietena asta a mea chiar a facut minuni fata asta cu mine!chiar ca are har!
    chiar am apelat la o prietena care e si clarvazatoare si da bine din carti tarot si am ramas masca de tot ce mi-a zis cu atata exactitate,nu mi venea sa cred!!!
    chiar si pt cateva prietene de ale mele a fost f exacta si au fost exact cum le-a prezis si lor!
    eu una m-am linistit mult de tot nu mai sunt in incertitudine,sunt mai optimista,am incredere in mine si sunt f linistita stiind ce ma asteapta ,care e decizia buna,etc!
    ma saturasem sa ma intreb mereu ce va fi cum o sa fie dk o sa fie mai rau sau nu,etc
    serios ca ma simt mult mai bine acum
    stiu ca e de ras sau greu de crezut,dar cu mana pe inima va spun ca m-a lasat masca,absolut uimita tot ce mi-a zis de trecutul meu,vede lucurri pe care nu are de unde sa le stie...si nu e tiganca....e fata normala...si e din aia adevarata...are un har deosebit!
    nici eu nu credeam in din astea sitotul e exact cum mi-a prezis!

    cine vrea mai multe detalii,elizateodoru@yahoo.com

     

  •  
    • 27 mesaje
    3 Mai 2012, 23:27
    0 0

    pt Eliza_t::vreau sa o contactez si eu telefonic ,pe pers de care ziceai.ti am lasat mail

     

  •  
    • 27 mesaje
    3 Mai 2012, 23:32
    3 1
    am fost intr o situatie delicata legata de mama ...fusese la medicii si internata prin spitale..medicii nu i gaseau diagostic insa ea slabea de itrase in coma nu putea sa manince .o prietena mia recomandat u clarvazator ...l am contactat telefonic ....dar pina sa ajung sa vb am dat peste 100 de apeluri ..in diferite zile.am reusit sa vb fugitiv si am ramas socata ....ce mi a zis tot amanuntit ...la distantza de 1300 km ...unde locuiesc de casa de copii de mama ,tata ....tot ...deci merita.!i mometul covorbirii eram linga un buchet de trandafirii ....a simtit mirosul si ea vzt pri telef...ciudat nu?am scapat o pe mama pri sfatul dinsului de aface 7 masluri ....la diferite bisericii.NU TOTII SINT SARLATANI ...
  •  
    • 4 mesaje
    2 Iun 2012, 13:26
    2 4
    Revin pe acest Forum sa multumesc Preacuviosului Parinte Bartolomeu  care mi-a schimbat viata radical de aproximativ 3 luni de zile.Nu am vrut sa aud de Dumnezeu nu am fost bisercile am crescut in alt regin in care biserica nu era asa agreata precum stit.De 2 ani mergeam prin spitale si nu imi gaseau nimic eram disperat si am sunat pe Parintele Bartolomeu si a zis parintele ca am argintul viu ,eu nu am crezut in prostile astea si ma invatat sa imi scot argintul viu din mine,in fiecare vine seara il sunam si ma punea sa iau un vas cu aba ne inpeputa si arucam din gura arhintul si cand cadea in apa se faceau bilute .2 ani de zile medici nu au vazut argitul in mine iar parintele care nu ma cunostea si nici acum nu l am cunoscut personal de la distanta ma vindecat un trimis a lui Dumnezeu
  •  
    • 143 mesaje
    5 Iun 2012, 11:53
    1 0
    Oameni buni va rog din suflet nu mai apelati la asa zisi ghicitori in tarot sau cafea... UN CLARVAZATOR NU DA IN TAROT SAU CAFEA......      Ghicitul in cafea sau tarot e egal cum ai cere ajutorul la diavol sa iti vada viitorul..... hai sa va fac sa intelegeti cum e de fapt cu vrajitoria si cu prosteala pe fata ...........      ghicitorul la care ai apelat a facut pact cu diavolu...... el primeste harul la diavol mai exact sa poata ghici in tarot sau cafea......  tu apelezi la omul care a facut pact cu diavolu....... dupa ce tu ai apelat o data la ghicitor si ti sa prezis viitorul ...... tia spus despre trecut .... tu ca om ai prins incredere in ceea ce tia spus ....... dupa o perioada sa va scchimba macazul...... ti se va spune non stop ca ai farmece facute.... pina cind u o sa cedezi si o sa accepti sa fii dezlegata..... dar de fapt tu nu ai nimic facut ci doar teai ales cu o extragere cistigatoare felicitari ati cistigat un diavol pe cap care isi va bate joc de tine toata viata...... plus ca vei da toti bani la ghicitoare..... dar pina intrun final gasesti scaparea la biserica si devii credincios....... scopul diavolului pe pamint e sa ne aduca la credinta cea adevarata sper ca mam facut inteles.... mergeti la preoti cu Har NU LA GHICITORI 
  •  
    • 143 mesaje
    15 Iul 2012, 15:33
    2 1
    Teodora_61 said:Domne ajuta,

     Ani de zile am fost nu mai prin doctori care imi spuneau ca sunt sanatoasa si eu ma topeam pe picioare de vie,am chieltuit un sac de bani prin doctori si rezolvare nu am gasit.De mult timp am banuit ca am farmece si sa adeverit ca aveam farmece de la gaina care se arunca peste droapa aveam farmece de moarte si am stat cu lele si m-am chinuit aproape 5 ani si ceva.Prin parintele Bartolomeu am gasit penele cu care mi sau facut farmece erau in wc unde ma  trimis parintele eu am wc in curte si in streasina asa cum a zis parintele erau 3 pene de gaina neagra cu ceara si nu un ban legat de pene.Cred ca Dumnezeu a facut sa cunosc preotul asta care sa imi rezolve aceasta problema  grea pe care am avuto.Prima data am vb la telefon cu parintele si el de prima dat mi-a zis >mai fata ai farmece de moarte>am urmat cu strictete canonul parintelui si azi dau slava lui Dumnezeu si Maici Domnului si nu in ultimul rand parintelui Bartolomeu ca am reusit sa ma tamaduiesc de aceasta neputinta si de toata boala care ma macinat in cat credeam ca nu imi voi mai gasi rezolvare si asa a vrut Dumnezeu ca dupa chinul pe care l-am avut acum sa ma pot descurca singura fara ajutorul nimanui.RECOMAND din tot sufletul meu pe Parintele Bartolomeu un om care nu ia tribuit analize si ani sa imi zica ce am petruca el recomanda tratamentul divin cel mai bun tratament este Dumnezeu .Multumest parinte Bartolomeu.Numarul pe care il puteti gasi pe parintele este 0727558408.                     



    SA TIO DAU LA MUE SI TIE SI LA POPA ASTA AL TAU CARE CERE 10 MILIOANE PENTRU SLUJBE FUTUVANGURA DE MUISTI CE SUNTETI OMUL DOMNULUI NU CERE BANI GAGICO DEJA CRED CA DUMNEZEU ASTA E O BUNA AFACERE SA AUZIM NUMAI DE BINE BAFTA

     


    Acest mesaj a fost editat de către dragos111: 15 Iul 2012, 15:43
  •  
    • 3 mesaje
    19 Iul 2012, 17:29
    0 2
    Doamne ajuta,
     Ma numesc Raluca si locuiesc de 10 ani in Brazilia,am auzit de Parintele Bartolomeu de la o foarte buna prietena care locuieste in Romania si care la recomandat ca un foarte bun preot si pot sa va spun ca parintele are un har care pe mine personal ma ajutat.Din aceste motive il recomand pe parintele la toti care au nevoie de un preot cu har care are rabdarea sa te asculte si sa iti spuna ce ai de facut ca sa mergi pe drumul cel bun.Il puteti gasi pe parintele la telefon 0727558408 si Bunul Dumnezeu sa va ajute cum ma ajutat si pe mine.
  •  
    • 143 mesaje
    10 Nov 2012, 18:07
    0 0
    ralucabrazilia said:Doamne ajuta,
     Ma numesc Raluca si locuiesc de 10 ani in Brazilia,am auzit de Parintele Bartolomeu de la o foarte buna prietena care locuieste in Romania si care la recomandat ca un foarte bun preot si pot sa va spun ca parintele are un har care pe mine personal ma ajutat.Din aceste motive il recomand pe parintele la toti care au nevoie de un preot cu har care are rabdarea sa te asculte si sa iti spuna ce ai de facut ca sa mergi pe drumul cel bun.Il puteti gasi pe parintele la telefon 0727558408 si Bunul Dumnezeu sa va ajute cum ma ajutat si pe mine. 

    cum fu tuvangura toti fani lu bartolomeu au 1 ,2 sau maxim 3 mesaje , si toti lasati nr lui ba lache care te crezi preot cu har de azi ma pun pe tine si pe afacerea ta o sa lasi u telefonu si o sa te apuci de munca daca mai ei un ban de la sarmani ajungi la pirnaie ceea ce faci u se numeste inselaciune asa inseamna de la 2 la 5 ani ... si daca mai gasesc inca 2 persoane inselate  o sa ceara daune de o sa iti vinzi si chiloti doar pentru simplu fapt ca poti aduce o persoana la stadiu de nebunie bafta 

     

  •  
    • 37 mesaje
    18 Dec 2014, 01:33
    0 0
    Cum sa platesti un preot cu 10 milioane??? Trebuie sa n-ai toate tiglele pe casa. Ce stie sa faca pentru banii astia? Acum, biserica castiga mai bine decat statul! 
    Acest mesaj a fost editat de către Eliza_T: 18 Dec 2014, 01:36
  •  
    • 4346 mesaje
    18 Dec 2014, 17:10
    1 3
    Eliza_T said:Cum sa platesti un preot cu 10 milioane??? Trebuie sa n-ai toate tiglele pe casa. Ce stie sa faca pentru banii astia? Acum, biserica castiga mai bine decat statul! 

     

    las ca stie clarvazatorea pe care tot o ridici in slavi.....!  ca de fapt aici bati ....

  •  
    • 1 mesaje
    23 Ian 2015, 14:54
    1 0
    buna ziua.sunt Georgiana din Constanta.vreau sa sesisez un caz de asa zis clarvazator care este de fapt
    un impostor .el se numeste pe internet Vizionarul Stefan care pretinde ca face vizionari profesionale.dar eu va zic exact ce am patit.cand am sunat la acel nr de telefon ca sa ma ajute in problema mea in primul rand a raspuns o voce de femeie.apoi dupa ce i-am explicat problea mea ,acea femeia a pretins are darul clarviziunii profesional si in schimb mi-a spus numai minicuni.va dau si pagina lui de internet ca sa stiti sa va feriti de acest asa zis" vizionar si clarvazator"
    http://www.tamaduitorul-clarvazatorul-stefan.eu/
    de asemenea fotografia folosita de el este falsa.deoarece nu raspunde nici un barbat la telefon.si pretindea
    ca putea rezolva orice problema prin darul sau.pentru cei care au mai fost inselati de acest impostor puteti sa imi scrieti pe adresa mea de email si va voi povesti tot ce am patit.artemisa200al@yahoo.com
  •  
    • 272 mesaje
    23 Ian 2015, 17:33
    2 0
    artemisa200al said:buna ziua.sunt Georgiana din Constanta.vreau sa sesisez un caz de asa zis clarvazator care este de fapt
    un impostor .el se numeste pe internet Vizionarul Stefan care pretinde ca face vizionari profesionale.dar eu va zic exact ce am patit.cand am sunat la acel nr de telefon ca sa ma ajute in problema mea in primul rand a raspuns o voce de femeie.apoi dupa ce i-am explicat problea mea ,acea femeia a pretins are darul clarviziunii profesional si in schimb mi-a spus numai minicuni.va dau si pagina lui de internet ca sa stiti sa va feriti de acest asa zis" vizionar si clarvazator"
    http://www.tamaduitorul-clarvazatorul-stefan.eu/
    de asemenea fotografia folosita de el este falsa.deoarece nu raspunde nici un barbat la telefon.si pretindea
    ca putea rezolva orice problema prin darul sau.pentru cei care au mai fost inselati de acest impostor puteti sa imi scrieti pe adresa mea de email si va voi povesti tot ce am patit.artemisa200al@yahoo.com

     

    El era, mai !!! Si nu-l cheama Vizionarul Stefan, ci Sarlatanul Stefan.

    Vocea de femeie o are de cand a inhalat din heliu in cadrul unei sedinte de clar-viziune™.

  •  
    • 1 mesaje
    23 Ian 2015, 21:04
    1 0
    Sunt oameni si oameni in lume indiferent cat de mult ne agitam aici ca nu exista clarvazatori adevarati intradevar exista chiar daca nu sunt multi si dam de ei rar dar exista.asa cum exista preoti buni si preoti rai asa cum exista doctori buni si doctori care isi uita obiectele prin noi tot asa exista clarvazatori buni si asa zisi clarvazatori care nu stiu ce sa mai faca sa castige bani.in fine important este ca asa cum binele exista categoric exista si raul.ca drept urmare cand avem o problema la care nu gasim rezolvare nu consider ca e un pacat sa apelam la cineva ptr a o rezolva mai exact clarvazatori.dumnezeu ia lasat pe pamant pentru a ne ajuta niciodata nu coboara dz pe pamant sa ne rezolve problemele ci ne ajuta prin alti oameni.ca drept urmare daca suferi de o boala si tre sa fi operat nu astepti sa te opereze dz...dar totusi te duci la doctor si te rogi la Dz sa iti reuseasca operatia.eu sincer am apelat de mai multe ori la clarvazatori si am fos dezamagita pentru o problema de familie ,asta nu m-a oprit sa  cred ca nu tre sa imi rezolv problema si tre sa ma uit la sora mea vaduva in urma unui accident  cum innebuneste pe zi ce trece mai mult.pana la urma dumnezeu ma ajutat si am nimerit la Dna Denisa.Mi-a vindecat sora si mai mult decat atat ia prezis si viitorul ca se va casatorii dinnou si va avea 2 copii frumosi.de casatorit sa casatorit si a nascut luna trecuta si un print de copil....speram viitorul copil sa fie o fetita.IMPORTANT  nu judecati pe toata lumea datorita unuia si nu va pierdeti speranta daca nimeriti gresit.Bate si ti se va deschide,cauta si vei gasii...asa cum si eu am gasito pe dna Denisa.Cine doreste o poate contacta 0721777174.Sanatate multa si numai bine tuturor!
  •  
    • 4346 mesaje
    23 Ian 2015, 23:19
    0 0
    maria909 said:Sunt oameni si oameni in lume indiferent cat de mult ne agitam aici ca nu exista clarvazatori adevarati intradevar exista chiar daca nu sunt multi si dam de ei rar dar exista.asa cum exista preoti buni si preoti rai asa cum exista doctori buni si doctori care isi uita obiectele prin noi tot asa exista clarvazatori buni si asa zisi clarvazatori care nu stiu ce sa mai faca sa castige bani.in fine important este ca asa cum binele exista categoric exista si raul.ca drept urmare cand avem o problema la care nu gasim rezolvare nu consider ca e un pacat sa apelam la cineva ptr a o rezolva mai exact clarvazatori.dumnezeu ia lasat pe pamant pentru a ne ajuta niciodata nu coboara dz pe pamant sa ne rezolve problemele ci ne ajuta prin alti oameni.ca drept urmare daca suferi de o boala si tre sa fi operat nu astepti sa te opereze dz...dar totusi te duci la doctor si te rogi la Dz sa iti reuseasca operatia.eu sincer am apelat de mai multe ori la clarvazatori si am fos dezamagita pentru o problema de familie ,asta nu m-a oprit sa  cred ca nu tre sa imi rezolv problema si tre sa ma uit la sora mea vaduva in urma unui accident  cum innebuneste pe zi ce trece mai mult.pana la urma dumnezeu ma ajutat si am nimerit la Dna Denisa.Mi-a vindecat sora si mai mult decat atat ia prezis si viitorul ca se va casatorii dinnou si va avea 2 copii frumosi.de casatorit sa casatorit si a nascut luna trecuta si un print de copil....speram viitorul copil sa fie o fetita.IMPORTANT  nu judecati pe toata lumea datorita unuia si nu va pierdeti speranta daca nimeriti gresit.Bate si ti se va deschide,cauta si vei gasii...asa cum si eu am gasito pe dna Denisa.Cine doreste o poate contacta 0721777174.Sanatate multa si numai bine tuturor!

     
    de cand ce consideri tu ce e litera de lege??? asta poate in visele tale...sau cand vei scrie tu Scriptura! Pana atunci Dumnezeu a zis clar sa nu apelam la ghicitori/vrajitori/clarvazatori ..etc pt a afla viitorul ! 

    Dumnezeu a lasat darul clarviziunii oamenilor care ii slujesc...nicidecum celor care fac voia diavolului !

    Dumnezeu nu lucreaza in niciun caz prin oameni de acest gen...aia care i a prezis viitorul lu sora ta....aia are "har" de la diavol...asa ca te amagesti singura  crezand ca ai facut un bine ca ai apelat la ea.  Pe langa asta...toti care apeleaza la astfel de practici..gen ghicit si prezis  vor plati  ori in viata aceasta ori in cea viitoare. asa ca sora ta sau tu ...sa nu  va mirati cand peste ani  o sa va trasneasca nenorocirile! poate atunci o sa ti aduci aminte de minunata clarvazatoare Denisa!


    Acest mesaj a fost editat de către anda22-7: 24 Ian 2015, 15:31
  •  
    • 87 mesaje
    26 Ian 2015, 15:18
    0 1
    Eu m- am rugat la D-zeu darnu i- am cerut ce îmi doream ci i- am mulțumit parca primisem deja. După un an jumate mi s- a împlinit. Bineînțeles ca nu am cerut ceva imposibil.
  •  
    • 11 mesaje
    8 Feb 2015, 11:31
    1 1
    Buna fetelor, si eu am fost la multe pers: ba ghicit in tarot, ba in cafea, bla bla. Pana cand un preiten m-a trimsi la o tipa care are si birou in Bucuresti, tine cursuri despre clarviziune, etc. Tipa a fost de 3 ori in moarte clinica, poate sa citeasca contractul sufletului corpului respectiv (mi-a explicat ea ce si cum), de ce ai anumite pb in viata asta, si ce ai facut prin alte vieti, si ce ar trebui sa faci acum ca sa indrepti, etc. Tipul care m-a trimis la ea avea niste pb sentimentale, eu aveam pv cu banii si cu serviciul. Mi-a spus sa incep sa fac pictura, ca o sa castig bani, ca asta trebuie sa fac, si n-am crezut-o. Pana la un mom dat cand am fost data afara si m-am apucat de ce zice ea. Si acum castig cam dublu ca inainte, fara batai de cap, etc. Iti dai seama ca tipa stie ce spune doar cand vb cu ea cateva minute la tel. Acum voi vedeti ce si cum, eu v-o recomand. Va pup! Tipa se numeste Mihaela, o gasiti la kmhaela@yahoo.com sau 0767481412. Are si un blog unde scrie articole: https://ghicitulcaarta.wordpress.com/
     
  •  
    • 1 mesaje
    11 Feb 2015, 21:03
    1 0
    da, stiu, eu am fost la tipa asta mihaela si am un singur cuvant de zis - e EXTRAORDINARA. E o femeie educata si foarte credincioasa, se roaga mult si tine posturi. Mie pur si simplu mi-a schimbat viata, din cel putin 2 motive: m-a facut sa fiu mai credincioasa, sa nu uit niciodata ca numai Dumnezeu ne poate ajuta și in al doilea rand am reusit sa inteleg in sfarsit cum e cu clarviziunile celor care le au (ca nu is toti la fel si ca e o linie foarte fina intre ce pot ei sa vada si deciziile pe care le luam noi, acum sau mai tarziu). Da, pur si simplu e extraordinara, si ca om si cu harul pe care il are. 

     


    Acest mesaj a fost editat de către albacazapada1979: 11 Feb 2015, 21:07