Un sfat va rog. Ce usi de interior sa aleg?

•  
    • 9 mesaje
    17 Apr 2012, 17:17
    2 0
    Hello everybody! Am deschis si eu un mic topic pentru a va cere un sfat, o sugestie, din experienta voastra sau din auzite referitoare la usile de interior. In toamna anului trecut m-am casatorit si acum incerc alaturi de sotul meu sa ne amenanjam cat de poate de util si dragut micutul nostru apartament, insa nu pot sa ma decid ce usi de interior sa aleg si de unde. Am inteles ca cele din lemn stratificat sunt cele mai bune... e adevarat?
    Astept orice sugestie! Multumesc! 
  •  
    • 10 mesaje
    17 Apr 2012, 17:44
    0 0
    Eu mi-am pus din termopan, cele din lemn stratificat in 2 -3 ani se umfla, se lasa si nu mai arata asa frumos .
  •  
    • 2083 mesaje
    17 Apr 2012, 18:58
    1 1
    diana.dragos said:Hello everybody! Am deschis si eu un mic topic pentru a va cere un sfat, o sugestie, din experienta voastra sau din auzite referitoare la usile de interior. In toamna anului trecut m-am casatorit si acum incerc alaturi de sotul meu sa ne amenanjam cat de poate de util si dragut micutul nostru apartament, insa nu pot sa ma decid ce usi de interior sa aleg si de unde. Am inteles ca cele din lemn stratificat sunt cele mai bune... e adevarat?

Anul trecut eram disperata sa gasesc cele mai bune solutii pentru a finaliza interiorul unei casute asa incit am tot citit pe forumuri, am batut magazinele, am sunat si cerut oferte legate de timplaria termopan si usi. Pe Softpedia sunt subiecte dedicate acestor probleme asa incit de la clienti multumiti am aflat de firma TGG, daca esti din Bucuresti o poti lua in calcul, care nu numai ca are produse de foarte buna calitate, ma refer la usi din lemn stratificat dar are si promotii la unele modele. Din pacate in casuta mea nu aveam golurile de usi indeajuns de inalte asa incit sa pot pune asemenea usi desi mi-au placut foarte mult, pe comanda ma costau cu 30% mai mult. In final am gasit o  firma din judetul Buzau si mi-am facut din lemn, is multumita, nu au fost chiar ieftine dar  a fost solutia cea mai ok. La apartament dimensiunile golurilor de usa sunt stas deci poti alege intre modele, firme etc. numai sa cauti referinte despre firma respectiva si produsele ei, macar diminuezi riscul sa dai banii si sa-ti para rau.

•  
    • 5 mesaje
    16 Iul 2012, 08:50
    0 0
    diana.dragos said:Hello everybody! Am deschis si eu un mic topic pentru a va cere un sfat, o sugestie, din experienta voastra sau din auzite referitoare la usile de interior. In toamna anului trecut m-am casatorit si acum incerc alaturi de sotul meu sa ne amenanjam cat de poate de util si dragut micutul nostru apartament, insa nu pot sa ma decid ce usi de interior sa aleg si de unde. Am inteles ca cele din lemn stratificat sunt cele mai bune... e adevarat?

Toate usile sunt bune, depinde de design-ul si materialul care ti se potriveste. Conteaza firma care ti le face, sa le faca de calitate.

•  
    • 5 mesaje
    16 Iul 2012, 08:51
    1 0
    karina85 said:Eu mi-am pus din termopan, cele din lemn stratificat in 2 -3 ani se umfla, se lasa si nu mai arata asa frumos .

Sincer, mie nu mi-au placut niciodata cele din termopan, fara suparare, nu stiu de ce. 

•  
    • 753 mesaje
    16 Iul 2012, 09:42
    10 2
    http://www.bellacasa.ro/Usi/Usi-Interior-Classen/cat=14

Mie astea mi-au placut, poti arunca un ochi si aici.
  •  
    • 1 mesaje
    24 Apr 2014, 10:54
    0 0
    Eu am cumparat de aici http://www.usi-de-interior.eu sunt foarte multumit de usile cumparate.
  •  
    • 4569 mesaje
    28 Apr 2014, 10:46
    0 0
    Foarte frumos din partea ta, sa-ti stapanesti cu bine usirle si sa le dai frumos cu vopsea!
    Dar nu cred ca era nevoie sa-ti faci cont pe eva.ro doar ca sa ne spui ca esti multumit de usile cumparate.

•  
    • 7 mesaje
    25 Mai 2014, 02:12
    0 0

Du-te la Porta Elcon, au sediul in Otopeni/ usile sunt realmente superbe!!!

•  
    • 1 mesaje
    5 Iun 2014, 12:34
    0 0
    Buna Ziua , 

Pentru usile de interior eu va recomand Porta Doors sunt intradevar un pic mai scumpicele dar , sunt de cea mai buna calitate . www.usi-porta.ro este site-ul firmei de unde am cumparat eu si am fost foarte multumita de serviciile lor .

O zi frumoasa ,