ce faci cand nimic nu te mai motiveaza??

  •  
    • 1530 mesaje
    26 Apr 2005, 11:50
    0 0
    Neata dragele lu' mama

    Of, of, of, Marty, ce dobitoc! Cu cat trece timpul, in loc sa se maturizeze si sa se destepte, deevine si mai rau! Daca nu e in stare sa se gandeasca cat de mult rau ii face copilului lui, macar sa se fi gandit ca in viitor copilul ala o sa se uite inapoi si n-o sa mai poata sa il iubeasca! Si ce Doamne iarta-ma, are o boala grava si in loc sa ii stranga in jur pe cei dragi el ii goneste? Uf, nu stiu ce sa spun... Marty, tu tine-ti puiul aproape, ca are nevoie de tine, o sa fie bine, o sa vezi. Numai sa rezisti tu....

    Carrie, is o lenesa, n-am mai intrat pe grup, of, is adormita. Si vreau sa conving pe cineva sa imi aduca niste carti din strainatate... Vreau Jemina J , am auzit ca e suuuper!
  •  
    • 666 mesaje
    27 Apr 2005, 15:02
    0 0
    Buna fetelor...
    Daca santeti si voi pe RDS, o sa intelegeti de ce nu am mai postat
    Foarte greu intru pe net.
    Oricum nu m-am simtit in largul meu zilele astea dar acum incep sa-mi revin incet,incet ca asta-i viata ce sa-i faci....
    Cat timp respir si ma misc inseamna ca trebuie sa lupt ca am cu ce...
    Da' vad ca nici voi n-ati prea postat ....se pare ca ne-a lovit astenia pe toate.....

    Borgia, daca-ti zic ce-am facut sambata o sa ma bati....!!!
    Am lasat-o pe o tipa sa-mi dea in carti...
    Ce mi-a zis ea pe acolo n-are rost sa va zic ,faza nashpa a fost cand a presupus ca tipul din carti era ex-ul si ca ar urma sa aiba un copil cu uratania aia ...iti dai seama cum m-am simtit..?
    Ma rog ,pana la urma i-am zis ca tocmai am aflat ca finii mei asteapta un bebe si a zis ca s-ar putea sa fie si asa dar tot nu e sigur...
    Inconstienta aia ar fi in stare chiar si cu asemenea boala sa-l faca ....nu m-ar surprinde prea tare.
    Bineinteles ca iarasi mi-a zis ca tipa umbla cu ,,cioara vopsita" si ca ar trebui sa fac si eu ceva dar n'ai sa vezi din partea mea asa ceva .Sa faca borsh din partea mea ca eu sant satula de placa asta .
    Chestia asta am mai discutat-o si sincer ma oboseste si nici nu am ce Dumnezeu sa fac eu .
    Voi ce faceti de sarbatori ?
    Sper sa va distrati si sa fiti inconjurate de cei dragi...
  •  
    • 1530 mesaje
    27 Apr 2005, 15:16
    0 0
    Marty scumpa, chiar ca nu stiu ce te-a luat de ai lasat-o p-aia sa-ti dea in carti! Acum eu is si subiectiva, nu cred in asa ceva, dar cred in autosugestie. Si ma gandesc eu ca numa' atat ar trebui, sa-mi introduca careva subtil o idee, ca restu' face creierasu' lu moi. So... stau departe de asa ceva. Numa alte idei de kkt nu-mi trebuie.

    Stii ce-mi veni mie in cap? Ca viata asta, asa e kk cum pare, e totusi frumoasa, numa' ca suntem coplesiti de atatea griji ca uitam asta. Si daca mai adaugam si cativa oameni confuzi care ne ranesc...

    Eu ma gandesc din ce in ce mai mult la jurnalistii aia rapiti si incep sa ma simt vinovata pt ca am crezut cu convingere ca era un bluf, o intelegere a lor, prea erau multe ciudatenii batatoare la ochi. Cu Haysam, banuit de relatii cu teroristii lui alde bin-laden, pe care l-au lasat sa le plateasca "excursia", cu relatiile cu PSD-ul, cu deplasari in cel mai rau=famat si mai periculos cartier (de zici ca erau in vacanta in cartierul rosu al Amsterdamului, nu in plin razboi), cu rapitori ageamii care ii lasa sa dea sms-uri, cu relaxarea de la inceput. Acum... uf, nu mai stiu.... Mi se face inima purice ... Sper sa fie bine...
  •  
    • 666 mesaje
    27 Apr 2005, 15:39
    0 0
    Ai dreptate Borgi..
    Si eu sant ceva de groaza la capitolul sugestie ,nu mai imi iese din cap cand imi intra ceva ...neam...
    Da' ...acuma asta e, am comis-o am comis-o...
    In privinta celor rapiti iti marturisesc ca si eu am avut impresia ca face parte din vreun fel de publicitate pt. Prima, sau vreo manevra politica pt. a-i scoate la suprafata afacerile asa-zisului om de afaceri arab cum pushka mea il cheama dar se pare ca e mai mult de atat.
    N-as vrea sa fiu in locul lor acum dar nici in locul celor din zonele cu inundatii n-as vrea sa fiu.Doamne cata suferinta ...
    Pai numai cand ma gandesc ca eu daca nu dau cu aspiratorul doua zile mi se ridica peruka in cap si ma stresez degeba, dar sa nu mai ai dintr-o data nimic ...??? Nici macar unde sa dormi unde sa te speli...Pe ei cine ii ajuta...????
  •  
    • 1070 mesaje
    27 Apr 2005, 23:23
    0 0
    Imi pare rau de ce am citit si ..intr-adevar este o grea lovitura! nici nu am putut citi toate mesajele! Sa nu crezi in ghicitul in carti:mie mi-a ghicit o doamna ca o sa am un singur copil(asa cum aveam de gand) si ca acela va fi fata.Ani de zile mi-am imaginat ca voi avea o fetita si ...dupa cativa ani...cand am ramas insarcinata am aflat ca de fapt era baiat.Daca a facut asta nu merita atentia ta.Eu, cand dau de greu ma gandesc intotdeauna la altii care o duc mult mai rau si imi dau seama ce fericita sunt de fapt.Sa fi sanatos,sa poti vedea, sa poti merge, sa poti auzi, sa iti traiasca copii, sa ai unde sta...astea sunt lucruri importante si nu-ti dai seama de ele pana nu le pierzi.Iti doresc sa ai un PASTE FERICIT alaturi de copil(i) si sa ti se ofere o noua perspectiva in viitor.Nu toti barbatii sunt la fel.Fiecare cu norocul lui.
  •  
    • 1027 mesaje
    28 Apr 2005, 11:30
    0 0
    Draga marty, eu nu am prea mai scris la topicul tau, dar l-am mai citit. Imi pare rau ca treci prin asemenea momente, sper ca fetita ta e ok acum.
    Eu nu vreau sa ii iau apararea exului tau, dar poate nu ar strica sa te gandesti un pic si prin prisma lui. Inca o data iti spun ca nu aprob ceea ce face.
    Dar, boala de care sufera este grava, depinde in ce stadiu este. Tratamentul este foarte dificil de suportat, poate din aceasta cauza s-a purtat asa cu fetita. Nu e chiar el acum. Poate ar fi bine sa citesti si pe net despre aceasta boala, despre tratamente. O sa vezi acolo marturiile mai multor oameni. Fiecare reactioneaza in mod diferit la stres.
    Te sarut.
  •  
    • 666 mesaje
    28 Apr 2005, 15:54
    0 0
    Cleo _adina ,iti multumesc pentru urari si iti doresc si tie sa ai un paste fericit alaturi de cei pe care ii iubesti.

    Florinna,si eu m-am gandit la un moment dat ca boala ar putea sa-l faca sa aiba asemenea manifestari dar totusi... cum mama zmeilor nu vede nimic urat in relatia lui cu aratarea aia si vede totul urat cu propriul lui copil cand ,vorba Borgiei acum ar trebui sa-i vina mintea la cap si ar trebui sa-i adune pe cei dragi in jurul lui...??
    Totul e absurd .Ti-ai ales pe altcineva ,crezi ca asta e ceea ce vrei ,de acord nu pot sa te tin cu forta dar de ce iti obligi copilul sa-ti accepte atitudinea cea noua si pe fufa care n-are nici un amestec in viata noastra .Ea si-a lasat propria fetita cu ex-sotul ei ca sa-si traiasca viata .....si atunci ce logica mai au atatea eforturi de a o cunoaste ...?????
    Stiu ce spun crede-ma ..si e destul de socant sa-ti vezi tatal schimbandu-si atitudinea la 360 grade ....asa cum il vede fetita mea .
    Dupa mintea mea eu as vedea lucrurile asa ...traieste-ti viata cum vrei, cu cine vrei dar nu cu pretul fericirii familiei tale .Cauta sa fie toata lumea multumita ,atat cat se poate .Destul ca ne-a facut atata rau prin comportamentul lui ,macar sa-si faca datoria de tata si sa incerce sa mai repare ce a stricat fata de copil ....
  •  
    • 3526 mesaje
    29 Apr 2005, 09:09
    0 0
    mey fetelor, va doresc un Paste Fericit , multa sanatate si bucurie in suflete. M
    Marty, pupa papushica ta din partea mea.

    va sarut, probabil pe 3 voi veni la birou. daca ma trezesc
  •  
    • 666 mesaje
    29 Apr 2005, 10:28
    0 0
    Carrie multumesc din suflet
    Sa-ti dea Dumnezeu un Paste la fel de fericit si tie si sa ne-aduci vesti bune cand vei reveni pe forum.....stii tu la ce ma refer...
  •  
    • 666 mesaje
    29 Apr 2005, 10:35
    0 0
    Paste fericit tuturor evelor .
    Va iubesc ...
    Lumina in sufletele voastre din lumina sufletului lui IIsus sa luati si bunatatea sa va calauzeasca pasii spre credinta si putere..........
  •  
    • 3526 mesaje
    29 Apr 2005, 10:38
    0 0
    of, Marty sa ma traznesti ca nu stiu la ce te referi, la criza prin care am fost? ei, ne-am impacat, e bine.
    daca la altceva, sa mor de mai stiu, ca is dusaaaa.

    si io va iubesc rau de tot.
  •  
    • 666 mesaje
    29 Apr 2005, 11:19
    0 0
    Pai de ce nu spui asa mai Carrie mai ....!!!!!
    Eeee...... pai atunci va urez un Paste fericit impreuna si ma bucur din suflet ca se mai intampla si lucruri bune in lumea asta nebuna ......bravo........
  •  
    • 1530 mesaje
    29 Apr 2005, 14:09
    0 0
    Sarbatori fericite, dragelor! si sa avem parte de tot ce e mai bun si mai frumos in lume! pup-pup!
  •  
    • 1026 mesaje
    29 Apr 2005, 22:31
    0 0
    Fetelor, sa aveti un Paste fericit, linistit, luminos si plin de iubire! Si fara kg in plus
    Carrie, ma super bucur pentru tine!!
  •  
    • 666 mesaje
    30 Apr 2005, 12:50
    0 0
    Fetelor, ne vedem nevoite sa lasam deoparte dietele de slabit pentru cateva zile ,ca nu se poate ......
    Eu va pup pe toate si sa dea Dumnezeu sa aveti un Paste fericit .....
    Reluam ,,batalia" dupa....
  •  
    • 1027 mesaje
    30 Apr 2005, 16:22
    0 0
    Va urez si eu Sarbatori fericte
    Va sarut.
  •  
    • 666 mesaje
    4 Mai 2005, 08:45
    0 0
    Hristos a inviat ,va spun ,fetelor si va invit sa propuneti noi strategii de lupta cu ,,bulimia".
    Eu am prestat la greu cozonac si drob si ciocolata si.........si ...si...mi-am propus ca de astazi sa ma controlez si sa nu mai mananc toate ,,bunatatile.."
    Am vazut ca unele dintre voi au reusit sa se abtina si pe perioada sarbatorilor .....felicitari dar cum nu toate santem la fel......
    Mi-a zis cate ceva Cornelia despre regimul ei si pare destul de bun dar nu stiu daca pot.....
  •  
    • 552 mesaje
    4 Mai 2005, 15:23
    0 0
    Marty, Marty, cum sa nu poti? Trebuie sa poti!Te ajut, sa stii, intreaba orice! Hristos a Inviat, fetelor!
  •  
    • 704 mesaje
    4 Mai 2005, 16:11
    0 0
    Hei cornelia...zi! Cum merge dieta?cate zile ai si ce rezultate?te simti bine cu ea?
  •  
    • 552 mesaje
    4 Mai 2005, 16:56
    0 0
    Cranky, ma simt foarte bine!!! Am tei saptamani si am dat 4 kile. Am fost azi dimineata iar la dr si....surpriza! nu mi-a schimbat nimic! Mi-a zis sa tin in continuare disociat, ca si pana acum si sa ne vedem peste alte trei sapt. Am intrebat de ce sa o tin tot asa si mi-a zis ca atata timp cat da rezultate, nu avem motiv sa schimbam nimic. Poate. Dar cat timp slabesc, nu vreau sa fiu sceptica. interesul meu e sa dau jos kile dupa kile. Si cat timp nu mi-e foame cu ceea ce mananc si nu imi mai ploua in gura dupa dulciuri si alte prostii, e OK. Tipa era chiar optimista cand a vazut cat am dat jos si chiar mi-a zis ca pana la sfarsitul lui iunie o sa am mai putin cu 10-12 kile! Era sa cad pe jos! Da, dar treaba e ca am de dat inca 25.... Daca 10-12 le dau in urmatoarele 2 luni, altfel cred ca o sa mi se para viata. Oricum, bilantul dupa 3 sapt este: minus 4 kile, minus 5 cm din talie si 5 cm de pe solduri... Eu sunt multumita.