produse pentru par

  •  
    • 77 mesaje
    21 Mar 2012, 00:34
    0 0
    care imi puteti recomanda un produs bun pentru par din comert gen pantene,loreal,gliss sau la care le mai face reclama,pentru un par ca al meu tern,cu varfuri despicate(de 2 saptamani m-am tuns dar folosesc foarte des placa ),care se ingrasa repede si lipsit de stralucire?sau daca stiti produse mai scumpe dar pe care le-ati incercat ,ati avut rezultat uimitor cu ele si isi merita banii,masti pregatite in casa orice menit sa faca parul sa arate plin de viata si stralucitor, m-as bucura daca mi-ati divulga si mie putin din secretele voastre....va multumesc pup :)
  •  
    • 23 mesaje
    21 Mar 2012, 02:03
    0 0
    Va recomand gama Therapy Age-Defying de la label.m. Produsele chiar au o calitate superioara si ofera ingrijire totala parului.
  •  
    • 111 mesaje
    21 Mar 2012, 14:07
    0 0
    Eu folosesc masca de le Wella Profesional si sunt foarte multumita de ea. Si parul meu era distrus de la multe decolorari. Acum arata perfect.
    De aici imi cumpar eu:
    http://bit.ly/xG3cUX 
  •  
    • 761 mesaje
    21 Mar 2012, 19:28
    0 0
    Spray fara clatire Gliss folosesc la fiecare spalare,adica aproape zilnic,sau la 2 zile,mai am si Shaoma,dar parca mai bun e Gliss.Totusi mare lucru nu am vazut sa faca,doar ca il descurc usor si nu se mai electrizeaza.
    Parul mai lucios il aveam in schimb cand foloseam samponul Pantene,acum am inceput sa il folosesc iarasi,cel din gama noua pentru par deteriorat.Inca nu stiu cum e,azi a fost prima spalare cu el.Am mai luat si ulei tratament tot din gama noua de Pantene pentru varfurile deteriorate si despicate si mi-a placut cum s-au aranjat varfurile,tinand cont ca s-au despicat foarte tare in urma trecerii de la saten la blond,trecere care am facut-o in vreo 2 saptamani,deci destul de agresiv.Uleiul mi-a asezat varfurile care stateau electrizate urat si mi-a dat si un pic de luciu,si un miros foarte frumos,plus ca nu ramane parul imbacsit.....nu am dat pe langa radacini,caci si eu am parul foarte gras.
    Ca tratament facut in casa eu l-am facut doar pe ala cu ulei de masline, amestecat cu putin ulei de ricin si cateva picaturi de vitamina A.Se intinde pe par si se sta cat ai rabdare...daca vrei poti sa si dormi cu tratamentul in par.
    Un tratament scump despre care am citit ca este foarte bun,este Joiko K-pack deep penetrating reconstructor.Gasesti pe internet multe reviewuri cu poze si detalii.Pe asta il voi lua si eu indata ce strang banii necesari .
    Acest mesaj a fost editat de către Authentic: 21 Mar 2012, 19:30
  •  
    • 1 mesaje
    29 Mar 2012, 09:31
    0 0
    Buna fetelor
     
    Am si eu o problema. Am fost vopsita brunet vara trecuta, cea mai inchisa nuanta adica negru pana corbului numarul 1 (parca) vopsea Kalos. in august m-a apucat dorul de blond (am fost si blonda) si m-am decolorat. O prietena de familie care lucreaza la un salon si se pricepe m-a decolorat mai intai cu un decolorant slab de 6 am impresia ptr ca eu am firu foarte subtire si ii era frica sa nu se arda foarte rau. Nu a iesit mare lucru, o amestecatura de suvite si m-am mai decolorat odata cu unul puternic de 12. Parul meu a supravietuit dar am ajuns la un saten mediu, dupa care m-am vopsit saten mediu cam cum eram si dupa decolorare pentru a-l unformiza. Asta s-a intamplat in august vara trecuta si de atunci nu m-am vopsit decat la radacini cu o nuanta de saten nr 7 de la Kalos. Vreau neaparat sa ajung la blond si ma gandeam chiar sa il tund cam cat au crescut radacinile vopsite doar saten (daca ma intelegeti ) cu toate ca sunt adepta parului lung, si apoi sa il vopsesc blond. La un salon profesional mi-e cam frica sa ma duc pentru ca eu parul rar si firul foarte subtire si am inteles ca acolo reusesc sa te aduca la blond dar iti ard foarte tare parul si nu cred ca al meu ar rezista . Are cineva vreo idee ce as putea face? Sau a mai patit cineva asa?
  •  
    • 80 mesaje
    19 Apr 2012, 22:22
    0 0
    Samponul Franck Provost Expert Reparation este foarte bun pentru firele despicate. Iti hraneste parul in  profunzime, contine ceramida care iti intareste parul, nu vei mai avea acel aspect de par ars si distrus, poate va trebuie sa il tai cate putin daca este cumplit de distrus ca sa fii sigura ca s-a regenerat complet, dar daca ai rabdare si acest sampon dupa cateva utilizari iti va revitaliza parul http://www.azida.ro/product.php?pd_id=159
  •  
    • 9 mesaje
    31 Mai 2012, 21:55
    0 0
    Verifica aici produse 100% Naturale-Organice pentru ingrijirea parului: http://www.whiteoak.ro/catalog
  •  
    • 80 mesaje
    23 Iul 2012, 15:51
    0 0
    http://www.azida.ro/Produse_cosmetice_par.php
  •  
    • 4 mesaje
    22 Aug 2012, 17:03
    0 0
    Eu folosesc masca de par de la Krauter. Imi place foarte mult!!! Pentru review si poze poti accesa blogul http://allthatbeautyxo.blogspot.com/  .
  •  
    • 34 mesaje
    17 Mai 2018, 16:57
    0 0
    Eu am folosit pentru regenerarea parului, lotiune pentru regenerare si samponul impotriva caderii parului de la Regivero (pachet de tratament), sunt pe baza de ingrediente din extracte naturale si nu au interdictii de utilizare. Pentru mine au fost bune, poate va ajuta si pe voi.