Caut motivatia pentru slabit...

  •  
    • 5 mesaje
    1 Mar 2012, 18:12
    0 0
    Pentru inceput, macar prima saptamana(sau mai mult daca e necesar) incearca sa scapi de tentatiile din frigider, lasa-ti doar mancare sanatoasa, fructe/legume ca sa te obisnuiesti intr-un fel cu noul obicei alimentar. Nu o sa poti tine regim daca frigiderul e plin de dulciuri/sucuri si altele...si sa te gandesti atunci cand ti-e pofta de ceva ce nu are cauta in alimentatia ta ca o sa te traga inapoi si ca o sa revii la vechile obiceiuri...ceea ce inseamna timp/energie pierduta, ca o sa se prelungeasca toata perioada asta in care esti nemultumita de tine...

    La mine a functionat intotdeauna pentru motivatie sa ma duc la cumparaturi(haine care plac si nu vin)

    Acest mesaj a fost editat de către danitzia: 1 Mar 2012, 18:14
  •  
    8 Mar 2012, 12:28
    0 0

    Imbratiseaza primavara apeland la cele mai tentante pachete si produse pentru o slabire armonioasa, echilibrata si sanatoasa.

    www.slabut.ro te ajuta sa intampini sezonul cald depasind problema greutatii corporale excesive, dobandind o silueta atragatoare! Rezultatele vor fi cu adevarat uimitoare!


    www.slabut.ro   0730.410.783
  •  
    • 5575 mesaje
    30 Iul 2012, 11:28
    0 0
    Nu stiu daca va mai intereseaza subiectul, dar va zic din experienta mea:
    - nu va propuneti in mod expres: sa slabesc, sa slabesc, sa slabesc. corpul vede asta ca un stres si o sa va tenteze muuult mai tare o prajitura in plus sau alte nebunii care ingrasa. purtati-va cu voi cu manusi, nu va agresati aiurea organismul cu nemancare.
    -pur si simplu alegeti alimente care nu ingrasa foarte tare, mancati de toate dar in cantitati mici, nu industrial. de preferat fara paine (treceti pe tartine de orez expandat, puteti sa le rontaiti oricand). oricum, organismul isi ia informatia, gustul, mancati incet si pe o durata destul de lunga incat sa simta corpul ca a mancat.
    -sport pt tonifiere, evident;cat puteti, si 10 minute cred ca sunt bune. eu m-am lenevit in ultima perioada, dar rezultatele sportului facut destul de constant inca se mentin. deci faceti un obicei din 10 - 20 abdomene dimineata, cateva flotari, exercitii pt picioare, coapse, pt sani si brate. se vede in timp in aspectul pielii.
    -renuntati la alcohol.
    -treceti pe ceaiuri cu antioxidanti. eu detest ceaiul negru si verde, am luat niste capsule de ceai verde acum mult timp si s-au cunoscut efectele, dar na.... e de preferat fara pastile.
    -daca va place un anumit fruct, asigurati-va ca-l aveti in casa/frigider in cantitati industriale. eu sunt cu merele, deci de cate ori mi-e foame, bag mere la greu, la orice ora. avantajul e ca imi plac si am cam devenit dependenta de fructe, fara fructe intr-o zi, simt ca imi lipseste ceva din corp.
    -dimineata, mancati bine la micul dejun; mancati la pranz ceva sa va placa si sa nu fie gras; mai mancati pe la 4-5 ceva sa umpleti stomacul apoi fructe la greu; eu mananc putin si des si de vreo 10 ani ma mentin la 49-50 kg; in ultimele luni, am scazut la 47 kg, dar se pun si muncile, stres-ul, zilele in care n-am apucat sa mananc nimic pana la 7-8 seara.
    -mancati singure daca atunci cand mancati cu altcineva, faceti abuzuri; sau dimpotriva.
    Tre sa puneti intai de toate sanatatea, sa nu va treziti cu vreun pui de ulcer, doamne-fereste.

  •  
    • 168 mesaje
    21 Aug 2012, 01:16
    0 0
    Din fericire eu sunt motivata zilnic: citesc mult si ma uit la multe documentare despre boli si cat afecteaza sedentarimsul in ziua de azi. Serios, uneori imi vine sa mananc doar legume cand vad ce face fast foodul si statul degeaba din noi. Cel mai usor mi se pare insa cand ma uit pe bloguri de fashion si vad atatea fete simple, nu modele, care arata asa de bine si nu doar ca-mi dau idei despre cum sa mai asortez hainele dar ma si stimuleaza sa-mi lucrez zonele cu probleme.
  •  
    • 232 mesaje
    4 Dec 2013, 20:05
    0 0
    In nici un caz Bianca Dragusanu . Imi dau seama cat de importanta este sanatatea si mai ales pe viitor . Obezitatea deja este o boala in ziua de azi si din ce in ce mai mult copii se afla in situatia asta. 
  •  
    • 53 mesaje
    20 Feb 2017, 11:46
    0 1
    Putini stiu ca se poate slabi prin cunnimasaj. Este o combinatie de masaj si cunnilingus. Din pacate...este cea mai naturista metoda de slabit.
  •  
    • 170 mesaje
    11 Ian 2018, 11:52
    0 0
    Eu am avut probleme foarte mari cu greutatea si am fost nevoita sa slabesc dar nici eu nu aveam motivatie. Pana la urma am reusit sa slabesc pentru ca mergeam cu o prietena in acelasi timp la XBody. Daca esti din Bucuresti, iti recomand sala asta: http://www.tome.ro/
  •  
    • 8 mesaje
    26 Sep 2018, 09:25
    0 0
    Pastile de slabit - https://hespac.com/slimro.htm
    Am inceput sa iau Garcinia Cambogia acum 2 luni de zile, si am slabit deja 12 kilograme.
    Acest mesaj a fost editat de către eva31711: 22 Oct 2023, 11:08