Fazele Lunii

  •  
    • 96 mesaje
    30 Aug 2012, 18:48
    0 0
    luna in semnul pestilor?
  •  
    • 157 mesaje
    31 Aug 2012, 20:08
    0 0
    little.miss said:luna in semnul pestilor?

     da, Luna traverseaza acum semnul Pestilor

  •  
    • 157 mesaje
    15 Sep 2012, 22:59
    0 0

    Semnul Fecioarei gazduieste Luna Noua
    Un moment ce declanseaza un potential energetic deosebit.
    Incepem sa "materializam" din ce in ce mai vizbil si mai rapid.

    http://astromercur.blogspot.ro/2012/09/luna-noua-in-semnul-fecioarei-16_221.html

    Intre timp, raspanditi-va Lumina
    Spor si succes !

  •  
    • 157 mesaje
    5 Oct 2012, 22:04
    0 0
    pe 30 septembrie a fost Luna Plina in semnul Berbecului... suntem cuminti ... facem numai ceea ce avem, fiecare, de facut.

    Dar actionam, cu curaj, cu incredere si mai ales foarte responsabil - adica foarte constient
    http://astromercur.blogspot.ro/2012/09/luna-plina-in-semnul-berbecului-30.html
    Intre timp, raspanditi-va Lumina
    Spor si succes !!!
  •  
    • 157 mesaje
    15 Oct 2012, 02:27
    0 0
    Semnul Balantei gazduieste Luna Noua
    Incepem sa vedem schimbarile, daca nu le-am vazut deja.
    http://astromercur.blogspot.com/2012/10/luna-noua-in-semnul-balantei-15.html

    Intre timp, raspanditi-va Lumina
    Spor si succes !!!
  •  
    • 157 mesaje
    28 Oct 2012, 12:51
    0 0
    Urmeaza Luna Plina in semnul Taurului.
    Deja, Pamantul se scutura de toate “relele”, se elibereaza de tot ce nu-i face bine, tocmai pentru a se pregati sa primeasca noile energii pe care le aduc eclipsele.

    Si noi ar fi potrivit sa facem la
    fel si, in perioada urmatoare sa incercam sa ne scuturam de poverile care nu ne mai invata nimic si care nu ne mai ajuta in nici un mod. Avem acum tot sprijinul astral sa facem curatenie in toate sertarele, in toate dulapurile si in toata “casa” mintii, inimii si sufletului.

    http://astromercur.blogspot.com/2012/10/luna-plina-in-semnul-taurului-29.html

    Intre timp, raspanditi-va Lumina
    Spor si succes !!!
  •  
    • 157 mesaje
    11 Nov 2012, 22:58
    0 0
    Ne pregatim pentru eclipsa
    Luna Noua si eclipsa de miercuri, ne arata unde este necesara SCHIMBAREA, ne ofera toate conditiile precum si toate instrumentele sa o realizam si, cumva, o sa ne impinga de la spate daca mai ezitam

    Sigur ca cine nu vrea, nu vrea si ... pace, cum se mai spune.
    Dar, poate vrem totusi.

    Intre timp, raspanditi-va Lumina
    Spor si succes ! http://astromercur.blogspot.com/2012/11/luna-noua-in-semnul-scorpionului.html

    Astro  Mercur
  •  
    • 157 mesaje
    27 Nov 2012, 14:44
    0 0
    Pana la Luna Plina (si pana la eclipsa) mai avem un timp pretios pe care il putem valorifica la maxim daca suntem atenti si daca lasam valul energetic sa ne poarte in liniste, fara sa mai facem si noi alte valuri.

    Luna Plina in semnul Gemenilor si eclipsa partiala de Luna – 28.11.2012 http://astromercur.blogspot.com/2012/11/luna-plina-in-semnul-gemenilor-si.html

    Intre timp raspanditi-va Lumina
    Spor si succes !

  •  
    • 143 mesaje
    28 Nov 2012, 19:13
    0 0
    ce mod jalnic de ati face reclama pff dute tare
    Acest mesaj a fost editat de către dragos111: 28 Nov 2012, 19:13
  •  
    • 157 mesaje
    29 Nov 2012, 09:59
    0 0
    dragos111 said:ce mod jalnic de ati face reclama pff dute tare

     

    Este punctul tau de vedere.

    Al meu este putin diferit.

    Pe mine ma preocupa circulatia informatiei, pentru cei care, chiar sunt interesati de astfel de subiecte. Ceilalti nu au decat sa nu citeasca.

    Asta inseamna lectura pe internet - vrei ? citesti, nu vrei, nu citesti.

  •  
    • 143 mesaje
    29 Nov 2012, 10:39
    0 1
    din cauza astora ca voi omul devine tot mai interesat de ghicitorie vrajitorie si alte practici sataniste.   Sfintu Ciprian citea in stele pina a deveni sfint. si sa lasat de meseria asta pentru ca sia dat seama ca vine de la duhurile necurate... D-zeu nu iubeste aceste persoane care devin obsedate de a cunoaste viitoru. mai ai un pas si vei face pact cu diavolu.  daca as avea putere vas executa pe toti sa nu mai fie prosteala pe fata pun pariu ca viata nu iti este pre ros si asta doar pentru simplu fapt ca, cauti sa afli ceea ce nu iti este permis. degeaba incercati voi sa deveniti mari prezicatori nu veti reusi niciodata. D-zeu nu va uraste dar nici nu va iubeste cum iubeste un sarac... Faceti parte din lucrarea diavolului cei care cautati sa faceti pe oameni sa creada in astrologi..... nu esti vrednica pentru a prezice viitoru deoarece esti slaba in credinta si ai minti pe oameni pentru bani... nu sunt rasist si nici calugar sunt doar un copil ce incearca pe cit poate sa stopeze fenomenul ghicitorie chiar daca dateaza de cind e omul pe pamint...... pina a veni Iisus pe pamint noi oameni eram doar sclavi vrajitorilor care la rindu lor erau sclavi diavolului. a trebuit sa vina Iisus sa ne arate ce trebuie sa facem in viata noastra sa ne rugam la D-zeu creeatoru si sa nu mai credem in oameni dracului. voi astrologilor faceti preziceri pe bani un om ce are frica de D-zeu nu o va face pentru bani ci doar sa te ajute. voi aveti tarife in euro la telefon pe cind tara noastra traeste in lei.... voi raspinditi curiozitatea in ale gicitoriei si tot voi inpingeti oameni la credinta in stele luna planete etc. Nu va jucati cu D-zeu ca voi veti perde pentru tot deauna multumesc de intelegere si te rog cautati alt hobi gen ceva care sa ajute omul nu sa il duca la necredinta 
  •  
    • 157 mesaje
    30 Nov 2012, 16:28
    1 0
    dragos111 said:din cauza astora ca voi omul devine tot mai interesat de ghicitorie vrajitorie si alte practici sataniste.   Sfintu Ciprian citea in stele pina a deveni sfint. si sa lasat de meseria asta pentru ca sia dat seama ca vine de la duhurile necurate... D-zeu nu iubeste aceste persoane care devin obsedate de a cunoaste viitoru. mai ai un pas si vei face pact cu diavolu.  daca as avea putere vas executa pe toti sa nu mai fie prosteala pe fata pun pariu ca viata nu iti este pre ros si asta doar pentru simplu fapt ca, cauti sa afli ceea ce nu iti este permis. degeaba incercati voi sa deveniti mari prezicatori nu veti reusi niciodata. D-zeu nu va uraste dar nici nu va iubeste cum iubeste un sarac... Faceti parte din lucrarea diavolului cei care cautati sa faceti pe oameni sa creada in astrologi..... nu esti vrednica pentru a prezice viitoru deoarece esti slaba in credinta si ai minti pe oameni pentru bani... nu sunt rasist si nici calugar sunt doar un copil ce incearca pe cit poate sa stopeze fenomenul ghicitorie chiar daca dateaza de cind e omul pe pamint...... pina a veni Iisus pe pamint noi oameni eram doar sclavi vrajitorilor care la rindu lor erau sclavi diavolului. a trebuit sa vina Iisus sa ne arate ce trebuie sa facem in viata noastra sa ne rugam la D-zeu creeatoru si sa nu mai credem in oameni dracului. voi astrologilor faceti preziceri pe bani un om ce are frica de D-zeu nu o va face pentru bani ci doar sa te ajute. voi aveti tarife in euro la telefon pe cind tara noastra traeste in lei.... voi raspinditi curiozitatea in ale gicitoriei si tot voi inpingeti oameni la credinta in stele luna planete etc. Nu va jucati cu D-zeu ca voi veti perde pentru tot deauna multumesc de intelegere si te rog cautati alt hobi gen ceva care sa ajute omul nu sa il duca la necredinta 

     

    Poate ca ar fi fost potrivit sa citeste macar un material scris de mine, inainte de a ma judeca.

    Nu ma cunosti, nu stii ce fac si faci marea greseala sa ma judeci.

    Nu stii ce este astrologia, pentru ca din ce spui aici, nimic nu are legatura cu astrologia.

    Eu nu fac "preziceri astrologice". - dar eu cred ca nu stii ce inseamna o previziune astrologica.

    De asemenea, ofer un raspuns gratuit celor care doresc asta si, intotdeauna am ajutat pe cei care mi-au cerut ajutorul. asa cum am stiut si am putut eu.

    Spui ca esti un copil ?

    Atunci fa ceea ce are de facut un copil : citeste mai mult, cunoaste lumea si oamenii si, invata sa te exprimi corect ramaneste si sa iti traiesti frumos si sanatos viata.

     

    Nici Dumnezeu si nici Isus nu au judecat pe nimeni, niciodata - cel putin asa spun cartile sfinte, pe care se pare ca totusi le citesti daca te referi la pilde din ele. Dimpotriva, ele spun ca, Ei doar iubesc pe oricine.

    Chiar crezi ca le place cum le folosesti numele ?

    Si chiar daca nu le place, nu te judeca,Ei doar te iubesc.

    Tu poti sa le urmezi exemplul ?

    Eu ma straduiesc.

    Dar tu ?

    Nu e nevoie sa-mi raspunzi mie, mai ales aici.

    Cauta un raspuns pentru tine.

    Spor si succes !

  •  
    • 143 mesaje
    30 Nov 2012, 17:11
    0 0
    ankM said:
    little.miss said:luna in semnul pestilor?

     da, Luna traverseaza acum semnul Pestilor

    aici dc nu ai ajutat ??? doamna draga mia fost indeajuns sati vad poza de pe sait si ma-m lamurit


    nu judeca pe cei din jurul tau stii dc
    pentru ca noi suntem coordonati de diavol  el este vinovat de tot ceea ce facem noi rau . D-zeu nea dat pe mina lui si ia parut rau dar acum nu mai poate sa-si calce peste cuvint. nu team judecat doar am spus adevaru despre astrologie. multumesc de intelegere eu aici nu mai am ce scrie dar un singur lucru iti spun ca faci o foarte mare greseala. Cauta sa muncesti nu sa cistigi bani pe naivitatea oamenilor.... multumesc  

     

  •  
    • 143 mesaje
    30 Nov 2012, 17:22
    0 0
    A gata D-zeu daca a poruncit omului sa nu judece inseamna ca nici EL nu judeca ??
     nu ma exprim corect deoarece nu am carte cucoana . Esti intro eroare totala femeie daca tu crezi ca D-zeu nu te judeca stii cum e cu EL ?????
    te lasa inghite tolereaza si cind rabufneste e vai si amar de pielea noastra. dc sa nu vb aici dc sa musamalizam realitatea ? tie frica ca nu vei mai face profitu lunar ???
    asa suntem noi oameni decit sa recunoastem ceva mai bine zicem ca nu exista 

    app  cucoana Iisus se scrie cu 2 de i nici macar acest lucru nu il stii ms 
    Acest mesaj a fost editat de către dragos111: 30 Nov 2012, 17:23
  •  
    • 4346 mesaje
    30 Nov 2012, 20:09
    0 0
    pentru ca noi suntem coordonati de diavol  el este vinovat de tot ceea ce facem noi rau . D-zeu nea dat pe mina lui si ia parut rau dar acum nu mai poate sa-si calce peste cuvant..

    Dzeu ne a dat pe mana diavolului  si acum ii pare rau?????!!!!!!!!!!!! tu esti chiar dus cu pluta sau aberezi din lipsa de ocupatie

    De unde scoti textele astea????????? din mintea ta aia limitata probabil
  •  
    • 157 mesaje
    13 Dec 2012, 03:05
    0 0
    Mintea libera si curajoasa poate sa planteze acum seminte noi, care sa aduca experiente minunate ... si schimbarea asteptata

    http://astromercur.blogspot.ro/2012/12/luna-noua-in-semnul-sagetatorului-13.html
  •  
    • 157 mesaje
    28 Dec 2012, 20:25
    0 0
    Astazi este Luna Plina in semnul Racului.

    http://astromercur.blogspot.ro/2012/12/luna-plina-in-semnul-racului-28.html

    Astro Mercur
  •  
    • 157 mesaje
    9 Ian 2013, 13:25
    0 0
    Urmeaza prima Luna Noua a noului an.
    Pana vineri mai avem timp pentru curatenie
    Iar apoi ne luam "noul" in spate si grabim pasul.

    http://astromercur.blogspot.ro/2013/01/luna-noua-in-semnul-capricornului-11.html


    Intre timp raspanditi-va Lumina
    Spor si succes !
  •  
    • 157 mesaje
    30 Ian 2013, 17:11
    0 0
    Duminica s-a format Luna Plina in semnul Leului, si am inceput o saptamana minunata, in care planeta Jupiter isi reia mersul direct.

    Astfel ca incepem sa legam ideile si proiectele, si vedem si niste rezultate. Va invit sa cititi despre Luna Plina in Leu :

    http://astromercur.blogspot.ro/2013/01/luna-plina-in-semnul-leului-27-ianuarie.html

    Spor maxim in tot ce faceti

  •  
    • 157 mesaje
    9 Feb 2013, 15:34
    0 0
    Duminica 10 februarie ne bucuram de Luna Noua in semnul Varsatorului.
    Traversam un moment de reactivare a instinctului spiritual din noi. De fapt intreg anul 2013 ne poarta printr-o lectie a spiritualitatii, simple, practicata in mod firesc, util si constant, in viata cotidiana. Acum putem intelege ce ar insemna asta, pentru fiecare dintre noi.

    http://astromercur.blogspot.ro/2013/02/luna-noua-in-semnul-varsatorului-10.html

    Intre timp, raspanditi-va Lumina
    Spor si succes !