am slabit cu Canadian Tea

  •  
    • 3 mesaje
    22 Mai 2013, 19:11
    1 2
    Mersy mult ptr sfat...sper sa imi foloseasca si mie!!!
    E bine 8kg intro luna
     
  •  
    • 260 mesaje
    23 Mai 2013, 02:08
    1 0
    hacama said:Mersy mult ptr sfat...sper sa imi foloseasca si mie!!!
    E bine 8kg intro luna
     

     e exagerat de bine ... totusi, 8 kg doar daca bei ceai?

  •  
    • 151 mesaje
    23 Mai 2013, 02:17
    0 1
    LauraL34 said:EU AM BAUT CEAI CANADIAN TIMP DE O LUNA SI AM SLABIT 8KG.NU AM AVUT O ALIMENTATIA 100% SANATOASA AM MAI MANCAT SI CATE O BUCATICA DE CIOCOLATA,DAR PER TOTAL AM MANCAT MAI LIGHT,FARA PRAJELI,FARA SUCURI ACIDULATE,FARA FAST FOOD.mNACAM CHIAR SI DE 4 ORI PE ZI SAU IN UNELE ZILE DOAR DE 2 ORI SI MANCAM CAT SA MA SATUR.ORICUM NU POTI SA MAI MANANCI MULT CA INAINTE PENTRU CA NU PREA MAI AI POFTA DE MANCARE.IDEEA ESTE SA FII SI TU ATENTA SA NU MANANCI FAST FOOD SI EVITA DULCIURILE EU AM MAI CALCAT STRAMB.POATE AS FI SLABIT MAI MULT DACA NU MANCAM DULCIURI.

     Sa slabesti mai mult de 8 kg intr-o luna, nu cred ca e indicat. Oricum ai slabit bine rau, mai ales ca nu ai facut sport in aceasta perioada.

  •  
    • 151 mesaje
    23 Mai 2013, 02:22
    0 1
    eu raman cu recomandarea clasica: dieta + sport... daca e cazul bagi adjuvante, cred ca sunt destule pe piata si dintre toate eu am incercat slim and fit, cu care am obtinut si resultatele dorite.
  •  
    • 260 mesaje
    23 Mai 2013, 02:31
    0 0
    GeorgianaBB said:eu raman cu recomandarea clasica: dieta + sport... daca e cazul bagi adjuvante, cred ca sunt destule pe piata si dintre toate eu am incercat slim and fit, cu care am obtinut si resultatele dorite.

     Eu as avea grija in locul tau, pe aici lumea s-a luat de mine ca fac reclama la slim and fit, doar pentru ca am slabit si am spus mai departe... cel mai bine e sa taci si sa nu recomanzi nimic

  •  
    • 151 mesaje
    23 Mai 2013, 02:34
    2 0
    DariaMih said:
    GeorgianaBB said:eu raman cu recomandarea clasica: dieta + sport... daca e cazul bagi adjuvante, cred ca sunt destule pe piata si dintre toate eu am incercat slim and fit, cu care am obtinut si resultatele dorite.

     Eu as avea grija in locul tau, pe aici lumea s-a luat de mine ca fac reclama la slim and fit, doar pentru ca am slabit si am spus mai departe... cel mai bine e sa taci si sa nu recomanzi nimic

     multumesc pentru sfat, dar imi asum acest risc

  •  
    • 1 mesaje
    31 Mai 2013, 10:44
    0 0

    Buna fetelor   am inceput sa veai ceaiul canadian tea de o saptamina  drep sa va spun am ameteli dureri de cap acum nu st. dar cred ca e de la ceai siiii maninc ff normal cum mincam si inainte nu exagerat mi-as dori sa slabesc dupa nastere am multe kg.in plus acum nu st .vad fff multe komentarii ca daa ca baa acum probez sa védem as fi vrut sa va intreb va rog cn. stie de doktorii de la canadian tea unde sint ?? am cautat nu am gasit nimik Dr.L.Klauss si Dr.Karen Eska eu una nu am gasit poate stie cineva as fi curioasa sa citesc nu am gasit nici pe forum ,ma gindesc totul e pe plante naturale va rog sa.mi raspundeti dc stiti va multumesc 

  •  
    • 260 mesaje
    2 Iun 2013, 22:09
    0 0
    meryasemin said:

    Buna fetelor   am inceput sa veai ceaiul canadian tea de o saptamina  drep sa va spun am ameteli dureri de cap acum nu st. dar cred ca e de la ceai siiii maninc ff normal cum mincam si inainte nu exagerat mi-as dori sa slabesc dupa nastere am multe kg.in plus acum nu st .vad fff multe komentarii ca daa ca baa acum probez sa védem as fi vrut sa va intreb va rog cn. stie de doktorii de la canadian tea unde sint ?? am cautat nu am gasit nimik Dr.L.Klauss si Dr.Karen Eska eu una nu am gasit poate stie cineva as fi curioasa sa citesc nu am gasit nici pe forum ,ma gindesc totul e pe plante naturale va rog sa.mi raspundeti dc stiti va multumesc 

     Buna mery, am sa iti recomand sa mergi la un nutritionist. Iti va spune cat de ok este acel ceai... sau daca este ok, poate nu e ok pentru tine. Trebuie atentie mare la ce produse de slabit folosesti, si trebuie sa te consulti cu un nutritionist care sa iti faca un set de analize si care sa isi dea OK-ul pe un supliment. Cel putin prin asa am procedat eu inainte de a incepe sa iau Slim & fit.

  •  
    • 3 mesaje
    3 Iun 2013, 21:59
    1 1
    am inceput sa beau acest ceai de doua saptamani si nimik sunt numai bani aruncati poate urmatoarele doua saptamai o sa dea rezultat....sper.....
  •  
    • 1 mesaje
    16 Iun 2013, 20:40
    2 0
    Eu in primele saptamani am slabit cel mai mult,acum in a patra saptamana de cand beau ceaiul vad ca abia slabesc.Dar timp de trei saptamani am slabit aproape cate 400-500g zilnic. De la 76kg acum am 67,5kg.
    Mie imi place ceaiul asta canadian si o sa-mi comand inca trei,as vrea totusi sa slabesc pana la 60 de kg.
     
  •  
    • 1 mesaje
    17 Iun 2013, 17:16
    2 0
    Buna ziua doamnelor si domnisoarelor.Am citit o parte dintre comentariile voastre si am decis sa va zic cate ceva din experienta mea.Eu sunt sportiv de performanta si in cadrul nostru se dau cateva suplimente nutritive pt masa musculara si alte chestii legate de structura noastra corporala.Daca am invatat  ceva in cei aproape 14 ani de sport pe care ii am este ca orice ai lua daca nu esti atent/a la ce bagi in gura,la stilul de viata pe care il ai si nu faci macar 30-60 de minute de sport pe zi...poti lua absolut orice supliment nutritiv sau ceai pentru slabit ca nu va avea nici un efect.Orice pastila de slabit sau ceai creeat in scopul acesta functioneaza numai daca tu il ajuti,dupa ce ai luat produsul de slabit dupa 30 de minute va trebuii sa faci un efort fizic prin care sa aduci bataile inimii la peste 100 de batai pe minut pentru cel putin 30 de minute pe zi.In ceea ce priveste alimentatia,daca doriti sa slabiti eficient trebuie sa aveti o dieta saraca in carbohidrati si medie in proteine,daca credeti sau nu daca reduceti drastic aportul de proteine veti observa ca de grasime nu veti scapa deoarece corpul arde mai usor masa musculara decat stratul adipos prin urmare veti ajunge sa va simtiti foarte slabite si lipsite de viata.In ceea ce priveste efortul fizic,nu trebuie neaparat sa va duceti la sala,poate unele dintre voi nu isi permit,nu au timp sau sunteti prea obosite dupa o zi de munca dar in caminul vostru puteti face aerobic,abdomene(atatea cate puteti) sau orice tip de efort fizic care sa va ridice pulsul peste 100.In incheire vreau sa va mai zic inca ceva foarte important,sa nu cadeti in patima pastilelor de slabit,nu exista nimic natural in ele si este posibil ca dupa ce va lasati de ele sa puneti dublu.Am un coleg care lua niste steroizi pentru slabit(nu dau nume deoarece e posibil sa va incante pe multe dintre voi) care acum ceva timp substata din care se fac ele era folosita ca insecticid...intreadevar,slabitul era intens,circa 600 de grame/zi dar imaginativa ceea ce puteti baga in corpul vostru si cum practic va omorati cu mana voastra.Eu sper ca prin spusele mele sa realizati ca fara munca nu vor exista rezultate.
    Va doresc tuturor o zi cat mai buna si daca doriti si alte informatii va ajut cu mare placere aici sau pe adresa mea de messenger/mail   bebeluu_blue_eyes@yahoo.com.
    Acest mesaj a fost editat de către popabogdan: 17 Iun 2013, 17:17
  •  
    23 Iun 2013, 09:18
    1 0
    Buna,am citit parerile voaste pro si contra insa am si eu o intrebare....cu pielea care se intinde cand te ingrasi cum ramane? Vad ca nimeni nu spune nimic legat de acest aspect.....
  •  
    • 260 mesaje
    23 Iun 2013, 23:40
    0 0
    grasunicaploiesti said:Buna,am citit parerile voaste pro si contra insa am si eu o intrebare....cu pielea care se intinde cand te ingrasi cum ramane? Vad ca nimeni nu spune nimic legat de acest aspect.....

     
    Cred ca ...pai incepi un program de exercitii fizice si muulta muulta crema 

  •  
    • 2 mesaje
    27 Iun 2013, 13:46
    0 0
    Buna,
    eu beau ceai canadian de 3 saptamani,am vazut-o pe Minodora ca a slabit cu el si m-a incantat. Dimineata beau o cana,la pranz o cana,si seara o cana. Pana acum am slabit 6 kg. Alimentatia nu mi-am schimbat-o si nici sport nu fac.Mi-a mai disparut din pofta de mancare de la el,mananc ma putin ca inainte fara sa-mi dau seama.
  •  
    • 6 mesaje
    27 Iun 2013, 19:57
    3 0
    ESTE  BUN CEAIUL ASTA CANADIAN TEA, EU M-AM SATURAT CATA LUME AM AUZIT IN ULTIMUL TIMP CA A SLABIT CU EL. EU NU L-AM INCERCAT PENTRU CA NU AM NEVOIE SA SLABESC DAR TOATA LUMEA VORBESTE DE ACEST CEAI.
  •  
    • 2 mesaje
    22 Mar 2014, 20:28
    0 0
    BUNA. VREAU SI EU SA STIU DACA COPIII DE 12 ANI AU VOIE SA BEA CEAI CANADIAN. VA MULTUMESC. SI DE UNDE SE CUMPARA SI CAT COSTA. MULTUMESC
  •  
    • 2 mesaje
    22 Mar 2014, 20:29
    0 1
    BUNA. COPII DE 12 ANI AU VOIE SA BEA CEAI CANADIAN? DE UNDE SE CUMPARA SI CAT COSTA?? MULTUMESC MULT. O ZI BUNA
  •  
    • 1 mesaje
    4 Apr 2014, 14:29
    0 0
    Buna! Vreau si eu sa stiu daca poti bea atat ceai canadian, cat si ceai verde in aceeasi zi. Multumesc anticipat.
  •  
    • 2 mesaje
    10 Apr 2014, 12:41
    1 0
    Din cate stiu pot lua si persoanele cardiace pentru ca nu contine cafea... In primul rand este 100%natural, pe mine asta m-a interesat prima data, sa fie natural si sa nu contina alte prostii. In al doilea rand m-a interesat sa dea rezultate, nu m-am asteptat sa slabesc un kg pe zi dar intr-o luna mi-am propus sa slabesc cateva kg bune. Eu mi-am comandat de la inceput trei cutii de canadian tea sa beau in fiecare zi timp de o luna, am renuntat sa mai mananc dupa ora 17 si in 4 saptamani am slabit 9kg. Acum am 54 kg. Stiti de cand ma tot chinui sa slabesc kg acestea? De mult!!! 
    Am crezut ca ceaiul elimina doar apa dar am observat o imbunatatire a trenzitului, mi-a diminuat pofta de mancare si am slabit 9 kg. 
  •  
    • 2 mesaje
    24 Apr 2014, 15:41
    1 0
    Pastile de slabit - http://bit.ly/18Ci4WI
    Am inceput sa iau Acai Berry acum 2 luni de zile, si am slabit deja 16 kilograme.