am slabit cu Canadian Tea

  •  
    • 260 mesaje
    1 Feb 2013, 12:43
    2 2
    kidokido said:Apoi decat infometare ,pastile si alte rahaturi mai bun un ceai.....

     Nu mai plecati de la preconceptia ca pastilele sunt proaste.
    Daca nu luati ceva care promite sa faca minuni ci luati ceva din aceleasi plante ca si ceaiurile, atunci e ok. Sunt suplimente alimentare si le iei asa cum iei o vitamina sau cum bei un ceai.
    Desi o cura cu ceai nu poti tine mai mult de 3-4 saptamani, indiferent de ceai, ca ajungi sa pierzi fierul din organism si sa ramai fara par sau cu anemie. 

  •  
    • 260 mesaje
    1 Feb 2013, 12:44
    2 1
    cutesuzy said:eh ce au si unele ceaiuri au si unele pastile. impropriu spus pastile caci unele sunt doar suplimente alim care nu au chimicale in ele. de ex eu iau ceva care are doar plante cunoscute, garcinia, cea verde, chestii de-astea.
    si nu ma mai bag la ceai decat dintr-ala de soc sau de fructe de padure. ca deja slim & fit are extract de ceai verde si e de ajuns.

     Corect! Si eu tot Slim & fit iau, la recomandarea unui nutritionist.

  •  
    • 260 mesaje
    1 Feb 2013, 12:46
    0 1
    KRISY32 said:buna fetelor...pai eu am baut o luna si o saptamina canadian tea...si doar 2kg date jos....cum m-am lasat am pus 3.kg....deci bla bla bla canadian tea....asa ca mi-am luat o bicicleta eliptica si uite ca se cunoaste dupa prima saptamina....deci sport fetelor ca e mai bine....bafta la slabit si poopicei

     De-asta e bine sa tii si o dieta pe langa, ca altfel corpul sa reacumuleze ce a pierdut. Si sa faci un sport. Eu anti efect yoyo am luat (si acum iau din nou) Slim & fit, si de 2 ani de cand l-am tot luat cu pauze am ramas la aceeasi greutate - 56, la o inaltime de 1,74.
    Eu sunt multumita ca nu mai am celulita si nici burtica.
    Deci la nutritionist cu voi daca vreti rezultate. 

  •  
    • 16 mesaje
    1 Feb 2013, 19:23
    2 0
    fetelor, incercati ceaiuri cunoscute de mii de ani pentru efectele lor benefice asupra organismului: pu-arh, matcha de exemplu http://blog.ceainarie.ro/?p=79 ..nu exista solutii rapide fara efecte secundare nedorite. Un ceai detoxidiant pe zi nu numai ca ajuta colonul, dar si previne alte afectiuni..http://content.yudu.com/Library/A210bb/Ofertaceaiuripentrua/resources/index.htm?referrerUrl=http%3A%2F%2Ffree.yudu.com%2Fitem%2Fshare%2F700815%2FOferta-ceaiuri-pentru-acasa1 .....de aici cumpar eu ceai, din 50 grame pregatiti 20-30 de boluri de ceai de 400 ml.
  •  
    • 5 mesaje
    7 Feb 2013, 12:39
    2 0
    Mai fetelor acum consum şi eu acest ceai împreună cu o dietă,dietă o ţin de 3 sapt şi ceaiul de 2,beau 2 litri de apă,nu mănânc după ora 6 seara.dietă o am de la nutritionist,şi nu văd aceste efecte miraculoase de care spuneţi voi.după cât timp se văd.vreau să ştiu dacă îmi mai iau iar ceai.ast răspuns.vă multumec
  •  
    • 2 mesaje
    7 Feb 2013, 19:52
    0 1
    AM FACUT GASTRITA DE LA PASTILELE SLIM & FIT NU LE RECOMAND.
    NU AM SLABIT CU ACELE PASTILE DELOC .
  •  
    • 1 mesaje
    7 Feb 2013, 20:06
    1 2
    Ceaiul canadian tea este foarte bun si se slabeste cu el,eu beau zi de zi ceaiul, 3 cani pe zi si slabesc.Ma feresc de pastile am luat destule si nu mi-au facut bine.Cu ceaiul ma inteleg extraordinar de bine si ganditi-va ca il beau in ritmul acesta de 5 saptamani si am slabit 8,5kg.
    Dieta nu tin,prefer sa mananc 3 mese pe zi si nu mananc dupa 7 seara. 
  •  
    • 2 mesaje
    7 Feb 2013, 20:24
    6 2
    DariaMih fara par si cu anemie ramai de la pastilele slim&fit pe care le tot recomanzi cu id-ul asta din 2011 ,oricine poate vedea activitatea ta daca da clic pe numele tau se vede clar ca tu vinzi slim&fit si esti foarte disperat/a .
    Eu am dat clic pe numele tau sa vad ce comentarii ai dat si am constatat ca din 2011 dai continuu comentarii numai cu slim&fit, o data zici ca ai slabit 5 kg ,odata zici ca ai slabit 8,odata zici ca ai slabit 1kg,etc,te duci pe toate articolele de pe eva.ro si dai comentarii numai de bine cu slim&fitul tau.Mai lasa-ne!!!
    Uite cateva comentarii de ale tale pe care le-ai dat de-a lungul anilor(tot timpul nehotarata de cat ai slabit cu acest ,,celebru'' slim&fit):
     

    DariaMih a postat un comentariu la articolul:
     

    7 metode să scapi de fast-food

    Eu nu am putut sa scap de fast food din proprie vointa. Doar dupa ce m-am hotarat sa fac sport si luat slim&fit mi-a cam pierit pofta de fast food mai ales ca vedea ca munca mea e in zadar. Asa ca le-am taiat de tot de pe lista si am ajuns de la 82 de kg la 76 si inca mai slabesc..

     

     DariaMih a postat un comentariu la articolul:
     

     Slăbit rapid: 5 alimente care te păcălesc

    Stiam si eu de majoritatea alimentelor prezentate asa ca le-am inlocuit. Compotul cu sucul natural, iaurtul cu branza de vaca, cerealele integrale le-am lasat pentru ca sunt integrale cu adevarat iar sucurile dietatice, pentru asta luam slim&fit, care are si efect diuretic, dar si de ars calorii mai repede. 5 kilograme jumatate intr-o luna, asta a fost rezultate. Eu una sunt multumita.  

     

    DariaMih a postat un comentariu la articolul:

    Slăbit rapid: Top 5 cele mai eficiente alimente

    Pana acum 5 secunde credeam ca bananele ingrasa, sincer nu stiu ce sa cred. In ceea ce priveste ardeiul iute, stiu sigur ca functioneaza. Am urmat un regim bazat pe mancaruri picante din pui si peste, slim&fit, 5 fructe pe zi si jogging si am slabit 6 kg intr-o luna. Eu zic ca e rezonabil  

     

     

    DariaMih a postat un raspuns la subiectul diete fara succes ... : 

    Kasandra, pastilele slim&fit sunt pe baza de extracte naturale, eu ma simt foarte bine de cateva luni de cand le iau. Nu am avut parte de reactii adverse. De slabit, am slabitt in jur de 1,5 - 2 ...

     

     

  •  
    • 260 mesaje
    6 Mar 2013, 03:18
    1 0
    xzheart said:DariaMih fara par si cu anemie ramai de la pastilele slim&fit pe care le tot recomanzi cu id-ul asta din 2011 ,oricine poate vedea activitatea ta daca da clic pe numele tau se vede clar ca tu vinzi slim&fit si esti foarte disperat/a .
    Eu am dat clic pe numele tau sa vad ce comentarii ai dat si am constatat ca din 2011 dai continuu comentarii numai cu slim&fit, o data zici ca ai slabit 5 kg ,odata zici ca ai slabit 8,odata zici ca ai slabit 1kg,etc,te duci pe toate articolele de pe eva.ro si dai comentarii numai de bine cu slim&fitul tau.Mai lasa-ne!!!
    Uite cateva comentarii de ale tale pe care le-ai dat de-a lungul anilor(tot timpul nehotarata de cat ai slabit cu acest ,,celebru'' slim&fit):
     

    DariaMih a postat un comentariu la articolul:
     

    7 metode să scapi de fast-food

    Eu nu am putut sa scap de fast food din proprie vointa. Doar dupa ce m-am hotarat sa fac sport si luat slim&fit mi-a cam pierit pofta de fast food mai ales ca vedea ca munca mea e in zadar. Asa ca le-am taiat de tot de pe lista si am ajuns de la 82 de kg la 76 si inca mai slabesc..

     

     DariaMih a postat un comentariu la articolul:
     

     Slăbit rapid: 5 alimente care te păcălesc

    Stiam si eu de majoritatea alimentelor prezentate asa ca le-am inlocuit. Compotul cu sucul natural, iaurtul cu branza de vaca, cerealele integrale le-am lasat pentru ca sunt integrale cu adevarat iar sucurile dietatice, pentru asta luam slim&fit, care are si efect diuretic, dar si de ars calorii mai repede. 5 kilograme jumatate intr-o luna, asta a fost rezultate. Eu una sunt multumita.  

     

    DariaMih a postat un comentariu la articolul:

    Slăbit rapid: Top 5 cele mai eficiente alimente

    Pana acum 5 secunde credeam ca bananele ingrasa, sincer nu stiu ce sa cred. In ceea ce priveste ardeiul iute, stiu sigur ca functioneaza. Am urmat un regim bazat pe mancaruri picante din pui si peste, slim&fit, 5 fructe pe zi si jogging si am slabit 6 kg intr-o luna. Eu zic ca e rezonabil  

     

     

    DariaMih a postat un raspuns la subiectul diete fara succes ... : 

    Kasandra, pastilele slim&fit sunt pe baza de extracte naturale, eu ma simt foarte bine de cateva luni de cand le iau. Nu am avut parte de reactii adverse. De slabit, am slabitt in jur de 1,5 - 2 ...

     

     

     Am sa te rog ca atunci cand mai faci afirmatii sa preiei si data la care te referi (nu ca ar avea legatura, dar stiu ce am zis si mi-a luat cam 5 minute din timpul meu sa le gasesc). 
    1) Cred in produsele slim&fit, asa cum cred si in crom ca iti stapaneste pofta de dulce si asa cum cred ca alergatul te slabeste cu adevarat.
    2) Cand ma citezi citeaza-ma cap-coada!  "26 Nov 2011, 22:43: Kasandra, pastilele slim&fit sunt pe baza de extracte naturale, eu ma simt foarte bine de cateva luni de cand le iau. Nu am avut parte de reactii adverse. De slabit, am slabitt in jur de 1,5 - 2 kg/saptamana. Am facut si pauze de la administrare, de exemplu cat am fost in vacanta pe la sfarsitul verii si am fost asa fericita ca nu am pus deloc la loc din kilogramele date jos."
    3) Acel ritm de slabire este valabil pentru primele saptamani, apoi s-a redus (a trebuit sa reduc din calorii si sa cresc efortul fizic, in paralel cu suplimentele consumate)
    4) Nu stiu ce dieta ai tinut tu de te-ai ales cu gastrita (pana la urma si apa in cantitati mari te omoara, si nu ma refer la inec: http://www.apropo.ro/wow/a-murit-intoxicata-cu-apa-in-urma-unui-concurs-5067472 ).

     

  •  
    • 1 mesaje
    21 Mar 2013, 22:02
    1 0
    Buna fetelor, imi doresc foarte mult sa scap de celulita si in fin am auzit de acest ceai....mi se pare ok, ink nu l am incercat dar as dori sa stiu efectele de dupa...dk te ingrasi la loc? va multumesc
  •  
    • 260 mesaje
    29 Mar 2013, 19:25
    0 0
    angeliah said:Buna fetelor, imi doresc foarte mult sa scap de celulita si in fin am auzit de acest ceai....mi se pare ok, ink nu l am incercat dar as dori sa stiu efectele de dupa...dk te ingrasi la loc? va multumesc

     Buna, pentru celulita as merge pe un tratament local (crema anticelulitica) si exercitii care sa iti lucreze muschii din acea zona.

  •  
    • 168 mesaje
    1 Apr 2013, 23:05
    0 0
    angeliah said:Buna fetelor, imi doresc foarte mult sa scap de celulita si in fin am auzit de acest ceai....mi se pare ok, ink nu l am incercat dar as dori sa stiu efectele de dupa...dk te ingrasi la loc? va multumesc

     Poti sa incerci o crema de la Hofigal, se numeste Supliform. Il aplici pe portiunea cu celulita te infasori cu folie de plastic si stai o perioada (nu mai stiu exact cat) eu faceam exercitii dupa ce il aplicam.

  •  
    • 260 mesaje
    1 Apr 2013, 23:21
    0 0
    RoxxRoxy said:
    angeliah said:Buna fetelor, imi doresc foarte mult sa scap de celulita si in fin am auzit de acest ceai....mi se pare ok, ink nu l am incercat dar as dori sa stiu efectele de dupa...dk te ingrasi la loc? va multumesc

     Poti sa incerci o crema de la Hofigal, se numeste Supliform. Il aplici pe portiunea cu celulita te infasori cu folie de plastic si stai o perioada (nu mai stiu exact cat) eu faceam exercitii dupa ce il aplicam.

     Iarta-ma dar nu am incredere in produsele de la Hofigal. Sa zicem ca am auzit de la surse interne ca nu e tocmai farmacie in fabrica lor.

  •  
    • 168 mesaje
    1 Apr 2013, 23:24
    0 0
    Mai, nu stiu ce sa zic acum... M-a ajutat un pic, nu e foarte scump si il aplici pe piele, nu il inghiti sau ceva de genul...
  •  
    • 9 mesaje
    4 Apr 2013, 13:17
    2 0
    Verisoara mea a slabit 12 kg cu acest ceai canadian tea.Dar a luat vreo doua luni si a baut zilnic,s-a tinut de el.
    eu stiu ca e bun 
  •  
    • 16 mesaje
    4 Apr 2013, 14:08
    0 0
    Uite un concurs misto unde poti castiga un Samsung Galaxy SIII Mini. Trebuie sa completezi studiul, la final sa te înregistreziîn platformă și intri automat în cursa pentru un Samsung Galaxy SIII Mini! Baftă! http://raspunsultau.chestionar-ba2.sgizmo.com/s3/
  •  
    • 1 mesaje
    13 Mai 2013, 15:25
    2 2
    canadian tea este o mare prostie. Nu mai incercati pentru ca nu functioneaza. Am incercat iar daca nu aveam grija probabil ca ma ingrasam.
  •  
    • 2 mesaje
    14 Mai 2013, 13:38
    3 0
    O fi o mare prostie pentru tine.Eu am ramas cu 10 kg de la sarcina si nu am putut sa le dau jos timp de un an si ceva,nu am fost nici ambitioasa sa tin o dieta cap-coada.Dupa ce am auzit ca a slabit Minodora cu ceaiul acesta l-am luat si eu si am slabit cele 10 kg intr-o luna jumate.
  •  
    • 3 mesaje
    20 Mai 2013, 19:40
    3 0
    Am inceput sa beau si eu acest ceai si vreau sa stiu daca trebuie schimbat ceva in alimentatie si ce anume???? Ce ar trebui sa mananc multumesc astept raspuns!!!
  •  
    • 1 mesaje
    22 Mai 2013, 13:23
    2 1
    EU AM BAUT CEAI CANADIAN TIMP DE O LUNA SI AM SLABIT 8KG.NU AM AVUT O ALIMENTATIA 100% SANATOASA AM MAI MANCAT SI CATE O BUCATICA DE CIOCOLATA,DAR PER TOTAL AM MANCAT MAI LIGHT,FARA PRAJELI,FARA SUCURI ACIDULATE,FARA FAST FOOD.mNACAM CHIAR SI DE 4 ORI PE ZI SAU IN UNELE ZILE DOAR DE 2 ORI SI MANCAM CAT SA MA SATUR.ORICUM NU POTI SA MAI MANANCI MULT CA INAINTE PENTRU CA NU PREA MAI AI POFTA DE MANCARE.IDEEA ESTE SA FII SI TU ATENTA SA NU MANANCI FAST FOOD SI EVITA DULCIURILE EU AM MAI CALCAT STRAMB.POATE AS FI SLABIT MAI MULT DACA NU MANCAM DULCIURI.