Sotul meu m-a inselat si totusi el e cel lezat.E normal asa ceva

  •  
    • 10 mesaje
    26 Ian 2012, 13:19
    3 0
    Buna ziua.
    As vrea sa va vorbesc despre problema cu care ma confrunt de ceva timp si a carei rezolvare inca nu am gasit-o.
    Am 25 de ani si sunt casatorita.Sunt impreuna cu sotul meu de 4 ani si jumatate si casatorita de 3 ani si jumatate.
    Inca de la inceputul relatiei totul a fost ca o nebunie deoarece am ramas ft repede insarcinata.Pt ca la acel moment tooate erau cu susul in jos iar relatia mea cu socrii si mama mea era foarte tensionata , am hotarat impreuna cu el ca nu e momentul sa avem un copil cu atat mai mult cu cat locuim intrun orasel unde se cunoaste om cu om si se barfeste foarte mult iar noi eram un cuplu abia la inceput.Asa ca am avortat , iar pt ca lucrurile nu au decurs bine si m-am ales cu o infectie de toata frumusetea a trebuit sa fac al doilea chiretaj.
    Ne-am cunoscut cand eu lucram la un magazin de telefoane mobile si aveam acces la internet.De fapt pot spune ca ne-am cunoscut pe un site de socializare.La momentul acela locuiam in alt oras si aveam o relatie cu altcineva de 1 an si jumatate care cam scartaia.Ne-am vazut , ne-am placut si uite asa am ajuns sa fiu sotia lui.Mi-am lasat caminul de acolo si am venit sa-mi construiesc un alt camin impreuna cu el.
    Zis si facut.Mi-am gasit de lucru la restaurantul unui motel cu un program infernal.Intr-un final , dupa nunta am reusit sa ma angajez la stat.De atunci au trecut 3 ani.Pana aici toate bune si frumoase.
    La inceput am locuit cu socrii.Inca lucrau , acum sunt iesiti la pensie si locuiesc intr-o comuna la 20 km de oras.
    De aproape 2 ani de cand s-au mutat locuim singuri.Lucram amandoi - bugetari - dar nu ne ajung salariile deoarece avem o rata care e aproape jumatate dintr-un salariu.Cu atat mai greu e ca acum nu mai pot ramane insarcinata.Si totul se datoreaza acelei greseli pe care am facut-o atunci.De 1 an si jumatate am lasat si anticonceptionalele si am incercat sa facem un copil.
    Acum aproape 1 an am inceput un tratament pt ovare polichistice - problema cu care ma confrunt.De cateva luni merg la un doctor intr-alt judet despre care am auzit ca are destule reusite in acest segment.Insa cam de tot atata timp si sotul meu intretine o relatie cu o a doua femeie.
    Ciudat e faptul ca nu m-am gandit niciodata ca sotul meu ar putea sa ma insele , mai ales ca el e cel care ma presiona sa facem un copil.Nu mi-am inchipuit ca sotul meu , care altadata era tandru si ma alinta , acum sa se poarte asa de urat cu mine.Si sa ma insele cu una care e aproape de o seama cu mine.
    E drept nici eu nu  mai arat ca acum 4 ani , dar nu pot spune ca am adoptat schimbari majore.Ba din contra chiar din cauza problemelor astea am reusit sa dau vreo 2 kg jos.
    Inca de acum vreo 3 luni am observat o usoara racire in comportamentul lui insa nu m-am gandit ca ar putea intervenii altcineva intre noi.M-am gandit ca poate are probleme la serviciu.
    De vreo 2 luni am observat ca sta mai mult la calculator si tot timpul primeste telefoane la care le da respins.Ba mai mult vorbea noaptea tarziu la telefon , unde mai pui faptul ca facea baie si isi lua telefonul cu el in baie si inchidea usa.
    Toate astea m-au facut sa devin suspicioasa si sa caut sa vad daca ma insel sau nu.Pe la inceputul lunii decembrie , intr-o seara cand plecam in schimbul de noapte m-am pomenit cu un mesaj in care el ma intreba daca m-am trezit.Mi s-a parut suspect deoarece nu trecuse decat 10 minute de cand iesisem pe usa.L-am sunat si l-am intrebat daca nu cumva a gresit destinatarul.M-a mintit si a zis ca nu , ca-mi era destinat.Am lasat-o moarta ca nu era cazul sa fac atata tam-tam pt un simplu mesaj.
    La cateva zile l-am gasit ascultand o melodie ft trista care nu era nici in playlistul meu nici intr-al lui si am vrut sa vad ce face , de unde o are , asa ca am descoperit ca sta de vorba cu niste tipe pe messenger.Ne-am certat insa m-a asigurat ca nu e nimik cu acele tipe.
    La alte cateva zile (il spionam deoarece calculatorul e in sufragerie iar noi dormim in dormitor) am vazut-o pe respectiva pe web-cam si iar s-a iscat o furtuna intre noi.Deasemenea mi-a spus ca nu e nimik serios ca nu face nimik ca doar vorbea insa reusisem sa vad ca o alinta ''pui'' si asta mi-a pus capac.
    Inainte de Craciun cu cateva zile, deoarece ajunsesem sa fiu destul de sigura ca el ma inseala dar nu aveam dovezi, i-am spart parola contului de e-mail in care am vazut conversatiile pe care cei doi le purtau de cateva saptamani bune.Conversatiile tarzii coincideau cu zilele in care eu lucram de noapte.M-am scarbit de ce anume am vazut scris acolo.I-am cautat in telefon dar nu am gasit nici un indiciu in legatura cu mesajele , apelurile sau nr ei de tel.
    Am reusit sa pun mana pe desfasuratorul nr lui si i-am gasit nr ei de tel.Am sunat-o si i-am spus sa-mi lase sotul in pace sa nu-l mai caute.Numai ca ... SURPRIZA!!!..sotul meu era cel care o cauta.
    Furioasa si ranita , am apelat la parintii lui si le-am povestit ce mi-a spus el : ca nu s-au intalnit niciodata fata in fata, si ca doar au vorbit la telefon , ca nu o poate expedia si nu-i poate spune ca e casatorit ca tipa are probleme cu capul.
    Dupa ce am gasit nr ei de tel si am sunat-o a urmat uraganul Katrina.
    In acea zi sotul meu s-a dus la un prieten in apropiere( prieten care de fapt il acoperea in tot ceea ce facea el plus ca s-au dus impreuna si s-au intalnit cu ea) si a venit noaptea tarziu , baut , furios ca ea il sunase si il intrebase de ce nu i-a zis ca e casatorit, a luat masina si a plecat in oras.Eu am sunat socrii si le-am povestit ce s-a intamplat si i-am rugat sa vina sa discute cu el.Dupa plecarea lui am plecat si eu ca sa ma racoresc.Intre timp m-a sunat ''amanta'' si si-a cerut iertare ca nu a avut cunostinta de situatia existenta.Intre timp sotul meu ajunsese acasa si mi-a semnalat lipsa si a inceput sa ma sune cand pe mine cand pe ea.
    Uraganul s-a dezlantuit cand am ajuns acasa si ne-am certat , ne-am spus cuvinte grele amandoi , printre care si reprosul lui ca nu sunt in stare sa-i fac un copil.Asta  a pus capac la tot.
    Daca seara fusese decis sa divorteze de mine , a doua zi nu mai era la fel cand l-au intrebat ai lui ce doreste sa faca in continuare.
    Nu mai stiu nici eu ce sa cred.
    M-am intalnit cu tipa a doua zi si mi-a povestit varianta ei , lucruri care nu le stiam despre sotul meu.Din spusele ei nu se intamplase nimik intre ei.
    A doua zi am avut alt soc cand sotul meu imi spune ca cum de nu mi-a povestit ea ca ei doi s-au si sarutat.Bineinteles ca mi-a sarit mustarul si m-am enervat atat de tare ca i-am aruncat si verigheta.Iar acum n-o mai gasesc.
    De atunci au trecut 2 saptamani si ne purtam ca doi straini prin casa.El isi petrece timpul tot mai mult la calculator in timp ce eu stau distrusa si plang in dormitor.
    Am fost acum o saptamana la medic pt a-mi face o analiza(histerosonografie) si am mers impreuna.Abia daca a scos cateva cuvinte pe drum.La intoarcere s-a dus sa se intalneasca cu prietenul lui in timp ce eu plangeam de durere.
    De cateva zile ne certam aproape zilnic , iar cand nu dormim separat si dormim amandoi in acelasi pat , nici macar nu ma atinge.De cand dormim din nou impreuna , am insomnii toata noaptea.
    Mi-a facut reprosuri ca nu trebuia sa ma bag eu in treburile lui , ca eu nu trebuia sa aflu ce face el , ca asa sunt barbatii , ca-i pare rau ca m-a ranit dar cel mai rau ii pare ca am implicat prea multe persoane in toata poveste asta( parintii lui si mama mea , intalnirea cu ea , etc.) si ca nu poate sa ma ierte ca i-am spart parola de la contul de e-mail si ca am sunat-o pe ea.
    In toate conversatiile cu el eu nici nu contez.
    L-am intrebat daca crede in Dumnezeu si daca crede ca atunci cand roata se va intoarce daca nu va suferii.Mi-a raspuns ca nu-i pasa , asta e , daca eu am gresit si m-am bagt in treburile lui...m-ai degraba taceam si inghiteam.Ca se plistisise de monotonia care ne inconjura si a vrut sa incerce altceva.
    Am incercat sa las de la mine si sa vad daca totusi mai simte ceva pt mine , insa raspunsul a fost unul sec...ca NU mai simte nimik pt mine.
    Eu imi iubesc sotul insa nu mai stiu ce se petrece in mintea lui.Vad ca si-a schimbat prioritatile , iar eu nu ma numar printre ele.
    Nu stiu ce sa fac ca sa-si dea seama cat de mult greseste fata de toti.
    Nu as vrea sa divortez pt ca inca il iubesc.
    Da-ti va rog un sfat.Ce as putea face ca sa-mi recuceresc sotul , sa-l fac sa se intoarca la mine?

  •  
    • 4503 mesaje
    26 Ian 2012, 13:41
    4 1

     draga mea draga, de ce mai vrei tu sa ramai agata de un barbat care nu te mai iubeste? crezi tu asa in sinea ta ca lucrurile vor mai fi ok vreodata dupa tot tavalugul asta de evenimente?

    n-am sa te cert pentru ca ai implicat mai multi oameni intr-o problema de cuplu, ai reactionat asa cum ai putut intr-o situatie de criza pentru tine

    stiu ca acum e greu, dar ar fi mai bine sa-ti canalizezi energia spre refacerea ta psihica nu spre o relatie care mie mi se pare fara viitor 

  •  
    • 12625 mesaje
    26 Ian 2012, 13:44
    2 1
    lunga poveste
    clasica scuza..monotonia..am vrut sa incerc ceva..s-au sarutat zici..daca faceau sex TU ce faceai?
    acceptai scuza si il iertai?
    Cred ca nu e cazul acum sa faci un copil ..de fapt nu e momentul...poate daca ai mai astepta putin sa vezi ce mai face
  •  
    • 2323 mesaje
    26 Ian 2012, 13:59
    4 0
    haidi mai!

    de ce vrei sa ramai agatata de un astfel de tip care, in loc sa puna osul la treaba ca doar aveti salarii de bugetari si credite de achitat, sta si pierde vremea cu gandul la alta?

    copilasul ala, de care iti reproseaza atat, cu ce bani vrea sa-l creasca, de-ar fi sa fie?

    tu cu alergatura la medici si el cu alergatura dupa o fusta.
    fir`ar! 
  •  
    • 236 mesaje
    26 Ian 2012, 20:34
    2 0

    Imi pare rau ca treci prin asa ceva...te distrugi cu plansete si pe el il doare undeva.

    Vad ca da si semne ca ar vrea sa fie singur! Dar asteapta sa pui tu punct!

    Poate ti-e greu acum, dar mai tarziu poate va fi mai bine pentru tine!

    E clar ca nu te mai iubeste. 

    Hai fii puternica , fa-te frumoasa ca si tu poti, arata-i ca poti si fara el.

    Oricum incredere nu vei mai avea niciodata in el, 99 % din relatie e deja distrusa...

    Nu ai nevoie de un barbat care nu te iubeste, care nu te apreciaza ca om, care nu e alaturi de tine , in lupta ta de a face un copil.

    Totul e relativ in viata...  sau viata e relativa , doar trebuie sa fim puternici sa depasim momentele dificile .

  •  
    • 236 mesaje
    26 Ian 2012, 20:39
    3 0

    Si inca esti tinara....valei ce distractii te asteapta, distreza-te, fa-ti prieteni, plimbate!

    Priveste partea buna....daca relatia asta nu merge.

    Fa tot ce poti ca sa fii cu constiinta impacata ca ai incercat sa salvezi relatia . Si un nou inceput va incepe pentru tine.

    Hai ca poti si fara el!

  •  
    • 4034 mesaje
    26 Ian 2012, 21:20
    0 2
    traiesti pe alta lume....
  •  
    • 1841 mesaje
    26 Ian 2012, 21:42
    5 1
    bianka26 said:Buna ziua.
    As vrea sa va vorbesc despre problema cu care ma confrunt de ceva timp si a carei rezolvare inca nu am gasit-o.
    Am 25 de ani si sunt casatorita.Sunt impreuna cu sotul meu de 4 ani si jumatate si casatorita de 3 ani si jumatate.
    Inca de la inceputul relatiei totul a fost ca o nebunie deoarece am ramas ft repede insarcinata.Pt ca la acel moment tooate erau cu susul in jos iar relatia mea cu socrii si mama mea era foarte tensionata , am hotarat impreuna cu el ca nu e momentul sa avem un copil cu atat mai mult cu cat locuim intrun orasel unde se cunoaste om cu om si se barfeste foarte mult iar noi eram un cuplu abia la inceput.Asa ca am avortat , iar pt ca lucrurile nu au decurs bine si m-am ales cu o infectie de toata frumusetea a trebuit sa fac al doilea chiretaj.
    Ne-am cunoscut cand eu lucram la un magazin de telefoane mobile si aveam acces la internet.De fapt pot spune ca ne-am cunoscut pe un site de socializare.La momentul acela locuiam in alt oras si aveam o relatie cu altcineva de 1 an si jumatate care cam scartaia.Ne-am vazut , ne-am placut si uite asa am ajuns sa fiu sotia lui.Mi-am lasat caminul de acolo si am venit sa-mi construiesc un alt camin impreuna cu el.
    Zis si facut.Mi-am gasit de lucru la restaurantul unui motel cu un program infernal.Intr-un final , dupa nunta am reusit sa ma angajez la stat.De atunci au trecut 3 ani.Pana aici toate bune si frumoase.
    La inceput am locuit cu socrii.Inca lucrau , acum sunt iesiti la pensie si locuiesc intr-o comuna la 20 km de oras.
    De aproape 2 ani de cand s-au mutat locuim singuri.Lucram amandoi - bugetari - dar nu ne ajung salariile deoarece avem o rata care e aproape jumatate dintr-un salariu.Cu atat mai greu e ca acum nu mai pot ramane insarcinata.Si totul se datoreaza acelei greseli pe care am facut-o atunci.De 1 an si jumatate am lasat si anticonceptionalele si am incercat sa facem un copil.
    Acum aproape 1 an am inceput un tratament pt ovare polichistice - problema cu care ma confrunt.De cateva luni merg la un doctor intr-alt judet despre care am auzit ca are destule reusite in acest segment.Insa cam de tot atata timp si sotul meu intretine o relatie cu o a doua femeie.
    Ciudat e faptul ca nu m-am gandit niciodata ca sotul meu ar putea sa ma insele , mai ales ca el e cel care ma presiona sa facem un copil.Nu mi-am inchipuit ca sotul meu , care altadata era tandru si ma alinta , acum sa se poarte asa de urat cu mine.Si sa ma insele cu una care e aproape de o seama cu mine.
    E drept nici eu nu  mai arat ca acum 4 ani , dar nu pot spune ca am adoptat schimbari majore.Ba din contra chiar din cauza problemelor astea am reusit sa dau vreo 2 kg jos.
    Inca de acum vreo 3 luni am observat o usoara racire in comportamentul lui insa nu m-am gandit ca ar putea intervenii altcineva intre noi.M-am gandit ca poate are probleme la serviciu.
    De vreo 2 luni am observat ca sta mai mult la calculator si tot timpul primeste telefoane la care le da respins.Ba mai mult vorbea noaptea tarziu la telefon , unde mai pui faptul ca facea baie si isi lua telefonul cu el in baie si inchidea usa.
    Toate astea m-au facut sa devin suspicioasa si sa caut sa vad daca ma insel sau nu.Pe la inceputul lunii decembrie , intr-o seara cand plecam in schimbul de noapte m-am pomenit cu un mesaj in care el ma intreba daca m-am trezit.Mi s-a parut suspect deoarece nu trecuse decat 10 minute de cand iesisem pe usa.L-am sunat si l-am intrebat daca nu cumva a gresit destinatarul.M-a mintit si a zis ca nu , ca-mi era destinat.Am lasat-o moarta ca nu era cazul sa fac atata tam-tam pt un simplu mesaj.
    La cateva zile l-am gasit ascultand o melodie ft trista care nu era nici in playlistul meu nici intr-al lui si am vrut sa vad ce face , de unde o are , asa ca am descoperit ca sta de vorba cu niste tipe pe messenger.Ne-am certat insa m-a asigurat ca nu e nimik cu acele tipe.
    La alte cateva zile (il spionam deoarece calculatorul e in sufragerie iar noi dormim in dormitor) am vazut-o pe respectiva pe web-cam si iar s-a iscat o furtuna intre noi.Deasemenea mi-a spus ca nu e nimik serios ca nu face nimik ca doar vorbea insa reusisem sa vad ca o alinta ''pui'' si asta mi-a pus capac.
    Inainte de Craciun cu cateva zile, deoarece ajunsesem sa fiu destul de sigura ca el ma inseala dar nu aveam dovezi, i-am spart parola contului de e-mail in care am vazut conversatiile pe care cei doi le purtau de cateva saptamani bune.Conversatiile tarzii coincideau cu zilele in care eu lucram de noapte.M-am scarbit de ce anume am vazut scris acolo.I-am cautat in telefon dar nu am gasit nici un indiciu in legatura cu mesajele , apelurile sau nr ei de tel.
    Am reusit sa pun mana pe desfasuratorul nr lui si i-am gasit nr ei de tel.Am sunat-o si i-am spus sa-mi lase sotul in pace sa nu-l mai caute.Numai ca ... SURPRIZA!!!..sotul meu era cel care o cauta.
    Furioasa si ranita , am apelat la parintii lui si le-am povestit ce mi-a spus el : ca nu s-au intalnit niciodata fata in fata, si ca doar au vorbit la telefon , ca nu o poate expedia si nu-i poate spune ca e casatorit ca tipa are probleme cu capul.
    Dupa ce am gasit nr ei de tel si am sunat-o a urmat uraganul Katrina.
    In acea zi sotul meu s-a dus la un prieten in apropiere( prieten care de fapt il acoperea in tot ceea ce facea el plus ca s-au dus impreuna si s-au intalnit cu ea) si a venit noaptea tarziu , baut , furios ca ea il sunase si il intrebase de ce nu i-a zis ca e casatorit, a luat masina si a plecat in oras.Eu am sunat socrii si le-am povestit ce s-a intamplat si i-am rugat sa vina sa discute cu el.Dupa plecarea lui am plecat si eu ca sa ma racoresc.Intre timp m-a sunat ''amanta'' si si-a cerut iertare ca nu a avut cunostinta de situatia existenta.Intre timp sotul meu ajunsese acasa si mi-a semnalat lipsa si a inceput sa ma sune cand pe mine cand pe ea.
    Uraganul s-a dezlantuit cand am ajuns acasa si ne-am certat , ne-am spus cuvinte grele amandoi , printre care si reprosul lui ca nu sunt in stare sa-i fac un copil.Asta  a pus capac la tot.
    Daca seara fusese decis sa divorteze de mine , a doua zi nu mai era la fel cand l-au intrebat ai lui ce doreste sa faca in continuare.
    Nu mai stiu nici eu ce sa cred.
    M-am intalnit cu tipa a doua zi si mi-a povestit varianta ei , lucruri care nu le stiam despre sotul meu.Din spusele ei nu se intamplase nimik intre ei.
    A doua zi am avut alt soc cand sotul meu imi spune ca cum de nu mi-a povestit ea ca ei doi s-au si sarutat.Bineinteles ca mi-a sarit mustarul si m-am enervat atat de tare ca i-am aruncat si verigheta.Iar acum n-o mai gasesc.
    De atunci au trecut 2 saptamani si ne purtam ca doi straini prin casa.El isi petrece timpul tot mai mult la calculator in timp ce eu stau distrusa si plang in dormitor.
    Am fost acum o saptamana la medic pt a-mi face o analiza(histerosonografie) si am mers impreuna.Abia daca a scos cateva cuvinte pe drum.La intoarcere s-a dus sa se intalneasca cu prietenul lui in timp ce eu plangeam de durere.
    De cateva zile ne certam aproape zilnic , iar cand nu dormim separat si dormim amandoi in acelasi pat , nici macar nu ma atinge.De cand dormim din nou impreuna , am insomnii toata noaptea.
    Mi-a facut reprosuri ca nu trebuia sa ma bag eu in treburile lui , ca eu nu trebuia sa aflu ce face el , ca asa sunt barbatii , ca-i pare rau ca m-a ranit dar cel mai rau ii pare ca am implicat prea multe persoane in toata poveste asta( parintii lui si mama mea , intalnirea cu ea , etc.) si ca nu poate sa ma ierte ca i-am spart parola de la contul de e-mail si ca am sunat-o pe ea.
    In toate conversatiile cu el eu nici nu contez.
    L-am intrebat daca crede in Dumnezeu si daca crede ca atunci cand roata se va intoarce daca nu va suferii.Mi-a raspuns ca nu-i pasa , asta e , daca eu am gresit si m-am bagt in treburile lui...m-ai degraba taceam si inghiteam.Ca se plistisise de monotonia care ne inconjura si a vrut sa incerce altceva.
    Am incercat sa las de la mine si sa vad daca totusi mai simte ceva pt mine , insa raspunsul a fost unul sec...ca NU mai simte nimik pt mine.
    Eu imi iubesc sotul insa nu mai stiu ce se petrece in mintea lui.Vad ca si-a schimbat prioritatile , iar eu nu ma numar printre ele.
    Nu stiu ce sa fac ca sa-si dea seama cat de mult greseste fata de toti.
    Nu as vrea sa divortez pt ca inca il iubesc.
    Da-ti va rog un sfat.Ce as putea face ca sa-mi recuceresc sotul , sa-l fac sa se intoarca la mine?

     
    Mah da' sotul asta al tau are un tupeu ordinar, fratele meu. Cat de nesimtit poti sa fii? Cum adica TU ai gresit ca te-ai bagat in treaba lui si l-ai prins cu amanta? Cum dracu'vine asta?

    Ma enervez numai cand citesc.

    Nu stiu de ce mai vrei sa faci ceva sa il recuceresti, ti-a spus clar ca nu mai simte nimic pentru tine si, evident, ti-a demonstrat-o cu varf si indesat. Stiu ca doare, dar ar trebui sa te si motiveze sa il dai dracu'.

    Singurul mod in care poti sa mai schimbi ceva e sa ii golesti toate conturile si sa te cari de-acasa. Sau sa il dai afara, daca crezi c-ar pleca. Sa ii spui sa se duca sanatos daca nu te mai iubeste, ca tu nu il poti ierta ca te-a inselat mai ales cand nici macar nu-ti cere iertare. 

    Momentan te vede ca pe-o molusca ce inghite ORICE face el. Dupa ce te-a inselat si ti-a zis ca nu te mai iubeste tu TOT vrei sa il recuceresti, deci in mintea lui tu esti un catel care va accepta oricand orice, deci te poate trata ca pe un gunoi fara probleme ca nu exista nicio repercursiune asupra lui.

    Deci ori stai presul lui si te pregatesti sa o tii asa toata casnicia, ori o inchei acum. Ah, si sub nicio forma nu te apuca de facut copil cu gunoiul asta.  

  •  
    • 9728 mesaje
    26 Ian 2012, 21:49
    4 1
    Eu chiar nu l-as mai vrea inapoi.
  •  
    • 2965 mesaje
    26 Ian 2012, 22:29
    5 0
    Ce magar e tipul asta.
    Nu-ti mai pierde timpul cu el! Tu chiar nu vezi ca nu te iubeste (de fapt, ti-a spus-o si demonstrat-o destul de clar)?
    Chiar vrei sa-ti irosesti tineretea cu el?

    Te-ai mai casatorit si de tinerica.
    Da-l incolo...

    Daca mai faci si un copil, te-ai "rezolvat" pe viata.
  •  
    • 210 mesaje
    27 Ian 2012, 01:31
    4 2
    Da-ti va rog un sfat.Ce as putea face ca sa-mi recuceresc sotul , sa-l fac sa se intoarca la mine?

     




         Tu vrei sa-l recuceresti dupa tot ce ti-a facut? Vrei sa fii carpa lui? Eu zic mai bine DIVORTEAZA ca nu te merita si daca te-a inselat o data o va face de mai multe ori!!! Decizia este numai a ta! Bafta!     


    Acest mesaj a fost editat de către danutza209: 2 Feb 2012, 17:19
  •  
    • 10 mesaje
    27 Ian 2012, 11:56
    1 0
    yoana21 said:

    Si inca esti tinara....valei ce distractii te asteapta, distreza-te, fa-ti prieteni, plimbate!

    Priveste partea buna....daca relatia asta nu merge.

    Fa tot ce poti ca sa fii cu constiinta impacata ca ai incercat sa salvezi relatia . Si un nou inceput va incepe pentru tine.

    Hai ca poti si fara el!

     

     

    Uneori imi lasa impresia ca se caieste pt ce-a facut si il vad trist...insa alteori nici nu-l pot intreba ceva ca se enerveaza din orice cuvant al meu.

    As vrea totusi sa nu renunt , sa vad daca nu cumva e vreo ratacire...poate se va indrepta.

    Oricum nu cred ca voi mai suporta situatia asta prea mult.

     


    Acest mesaj a fost editat de către bianka26: 27 Ian 2012, 11:57
  •  
    • 12625 mesaje
    27 Ian 2012, 11:57
    2 0
    bianka26 said:
    yoana21 said:

    Si inca esti tinara....valei ce distractii te asteapta, distreza-te, fa-ti prieteni, plimbate!

    Priveste partea buna....daca relatia asta nu merge.

    Fa tot ce poti ca sa fii cu constiinta impacata ca ai incercat sa salvezi relatia . Si un nou inceput va incepe pentru tine.

    Hai ca poti si fara el!

     

     

    Uneori imi lasa impresia ca se caieste pt ce-a facut si il vad trist...insa alteori nici nu-l pot intreba ceva ca se enerveaza din orice cuvant al meu.

    As vrea totusi sa nu renunt , sa vad daca nu cumva e vreo ratacire...poate se va indrepta.

    Oricum nu cred ca voi mai suporta situatia asta prea mult.

     

     
    boala lunga moarte sigura..dar daca tu vrei cine nu te lasa?

  •  
    • 406 mesaje
    27 Ian 2012, 12:10
    0 0
    Bianka

    Carmen are dreptate. Tu alegi ceea ce se intampla cu tine/ in viata ta. Uite un citat frumos, poate iti da de gandit.

     ´´ Asemenea unei flori gingaşe, strălucitoare dar fără miros, sunt cuvintele delicate dar goale ale celui care nu făptuieşte după cum vorbeşte. ´´
    Buddha
  •  
    • 2387 mesaje
    27 Ian 2012, 12:33
    0 1
    Bianca mi se rupe sufletul citindu-te. Fetele frumoasele ti-au dat sfaturi minunate.
    Iti dedic o melodie sperind sa inveti ca iubirea nu inseamna suferinta.... pupateajjj

    http://www.youtube.com/watch?v=2ZbHrJXq7ME&feature=related


    Acest mesaj a fost editat de către mariutza_55: 27 Ian 2012, 12:33
  •  
    • 10 mesaje
    27 Ian 2012, 12:41
    1 0
    mariutza_55 said:Bianca mi se rupe sufletul citindu-te. Fetele frumoasele ti-au dat sfaturi minunate.
    Iti dedic o melodie sperind sa inveti ca iubirea nu inseamna suferinta.... pupateajjj

    http://www.youtube.com/watch?v=2ZbHrJXq7ME&feature=related

     

     

    Multumesc.

    Dragostea ce i-o port e poate oarba , insa daca mai continua asa se poate stinge.


    Acest mesaj a fost editat de către bianka26: 27 Ian 2012, 13:11
  •  
    • 4411 mesaje
    27 Ian 2012, 13:03
    2 1
    Nu au facut sex INCA.Stiu ca nu asta vrei sa auzi, dar da-ti seama, ea nestiind ca el este casatorit, iar el cautand-o mereu, unde se ajungea?Nu te sfatuiesc sa te legi de omul asta, 4 ani e un timp scurt, esti enorm de tanara, mai bine pune piciorul in prag.O relatie unde nu mai exista incredere este moarta din start, orice ai face tu nu o mai incalzesti.Gandeste-te bine, mai bine mai devreme decat mai tarziu, nu pierde timpul, o sa regreti mai incolo, chiar daca acum nu realizezi.
    Acest mesaj a fost editat de către andreeaX: 27 Ian 2012, 13:03
  •  
    • 738 mesaje
    27 Ian 2012, 13:25
    1 0
    sotul tau e lezat probabil la za brain.
  •  
    • 38 mesaje
    27 Ian 2012, 20:32
    6 0
    Si daca nu ai fi fost asa tanara si (teoretic) sansele sa iti refaci viata ar fi fost mai mici, tot era indicat sa il parasesti.

    Pentru ca INCA nu s-a culcat cu ea.
    Pentru ca, daca de data asta a dat peste o fata cu principii ( care nu s-ar culca cu unul insurat), ata viitoare poate sa gaseasca care nu doar ca vrea sa faca sex cu el dar vrea sa il si desparta de tine.
    Pentru ca de fiecare data cand o sa stea la calculator mai mult sau cand o sa fii in tura de noapte o sa te intrebi daca nu cumva agasit una noua.
    Pentru ca fiecare femeie merita sa fie cu un barbat care o iubeste, nu care o tolereaza.

    Daca nu esti pregatita sa divortezi, incearca macar sa va despartiti. Nu mai dormiti in aceeasi camera. Incearca chiar sa te muti. NU-ti mai imparti spatiul si timpul cu el.

    NU mai plange. Canalizeaza-ti energia sa te rupi de situatia asta care iti face rau.

    Cat despre copil. Poti sa crezi ca iti salveaza casnicia, dar nu o sa fie de durata linistea pe care o sa o aduca. Plus ca nici un copil nu merita sa creasca intr-o familie in care parintii nu se iubesc, nu au situatie financiara sa il creasca.

    Iti tin pumnii. ><
  •  
    • 172 mesaje
    28 Ian 2012, 01:36
    1 0
    divort ...asta te sfatuiesc eu ..lasa l pe nemernic in nemernicia lui ...nu se caieste iubita cu adevarat de ti a zis lejer ca nu te iubeste,ii este ciuda ca l ai prins cu aia si ai pus stop distractiei lui,daca nu aflai el mergea mai departe cu tipa aia si te insela cu ea ..lasa l dracu si vezi ti de viata ta ,esti tanara iti gasesti pe altul mai bun nu un dobitoc care nu stie ce vrea si care sta casatorit cu o femeie pe care nu o iubeste ..daca te respecta iti spunea de la inceput ca ceva nu merge intre voi si nu ajungea sa afli ca el vrea o aventura cu tipa aia ..vrei sa te gandesti la servici ca poate o alta femeie in casa la tine si face sex cu sotul tau?vrei sa fii mereu suspicioasa,bolnava de gelozie?in loc de toate astea da divort si te duci la servici si iti faci treaba lejer fara sa iti faci n scenarii ce face el ..gasesti un barbat serios,cu bun sim,care sa te iubeasca si sa fie barbat destul incat sa te iubeasca doar pe tine si sa nu vrea pe alta!capul sus,zambeste si ia o de la capat!te asteapta o multime de tipi draguti care ar vrea ceva cu tine ...nu ti pierde timpul inutil cu el,lasa l ca va regreta mai incolo ..iar de te va cauta niciodata sa nu il primesti inapoi,iti spun  eu sigur ca il va durea si atunci va realiza ce a avut langa el !