magazin second hand,am nevoie de sfaturi

•  
    • 13 mesaje
    25 Ian 2012, 20:55
    82 25
    Buna !Am si eu nevoie de sfaturile cuiva care are un magazin second hand.Ma intereseaza  orice sfat pe care mi-l puteti da referitor la acest tip de afacere.Multumesc
  •  
    • 503 mesaje
    26 Ian 2012, 13:31
    18 4
    si eu vreau sa imi deschid un magazin second-hand al primavara .IN primul rand iti trebuie un spatiu unde este trafic intens iar apoi sa cumperi hainele binenteles!!!! eu sunt aproape de hunedoara unde este un depozit mare de haien second-hand .....tu nu stiu de unde esti numai sa te interesezi unde este cel mai apropiat depozit de haine si care sa aiba si preturi bune la kg de haine!!
  •  
    • 2 mesaje
    29 Ian 2012, 23:04
    20 7
    Buna! Si eu am in gand sa deschid un astfel de magazin. Cum credeti ca este mai avantajos cu spalarea hainelor? Contract cu o spalatorie sau o masina de spalat industriala proprie?
  •  
    • 503 mesaje
    30 Ian 2012, 14:02
    5 1
    eu as prefera un contract cu o spalatorie pentru ca mi le si calca , oricum ele trebuiesc calcate inainet de a fi puse pe umeras
  •  
    • 2 mesaje
    30 Ian 2012, 16:07
    5 0
    Asa ma gandeam si eu Onutta21. E mult mai avantajos un contrat cu o spalatorie, eliminand aici si problema cu spatiul necesar pentru spalat si calcat plus o factura destul de maricica la curent
    Te-ai gandit la o cantitate de haine pentru inceput? 
  •  
    • 503 mesaje
    31 Ian 2012, 16:13
    3 1
    Nu foarte mare ptr că nu ştiu cum evoluează mica afacere să îl zic aşa, în primă faza o să lucrez eu ca şi vanzatoare ,daca dă domnul şi merge atunci mă gândesc să şi angajez cu toate că nimeni nu îşi da silinţa mai bine ca tine însuţi. Nu vreau să bag mai mult de 80-100 mil. Racu_zambila am un nr de tlf de la lupeni , vad că acum nu rasp nimeni dar o să mai încerc să sun să văd cât este kg la ei.
  •  
    • 13 mesaje
    13 Feb 2012, 16:50
    5 0
    buna! fetelor da de ce vreti  voi sa spalati hainele ca nu inteleg??Acestea nu trebuiesc spalate ;de regula cei de la care luati marfa,va vor da pe langa factura si un certificat cum ca hainele au fost curatete si dezinfectatre in prealabil.Am auzit si eu de depozitul de la Lupeni,stiu pe cineva care ia marfa de acolo.Eu am deschid deja firma,am cumparat si hainele,dar am preferat sa le iau din Craiova,aici este si magazinul.Voi v-ati apucat de treaba?
  •  
    • 38 mesaje
    21 Feb 2012, 15:43
    0 0
    racu_zambila said:buna! fetelor da de ce vreti  voi sa spalati hainele ca nu inteleg??Acestea nu trebuiesc spalate ;de regula cei de la care luati marfa,va vor da pe langa factura si un certificat cum ca hainele au fost curatete si dezinfectatre in prealabil.Am auzit si eu de depozitul de la Lupeni,stiu pe cineva care ia marfa de acolo.Eu am deschid deja firma,am cumparat si hainele,dar am preferat sa le iau din Craiova,aici este si magazinul.Voi v-ati apucat de treaba?

racu_zambila, de la ce depozit iei din craiova.? eu am luat mai mult de la winny si mi se par ok. preturi maricele, dar calitate. prefer marfurile sortate. am luat s de la vekvivo dar nu-mi place ca nu pot vedea ce iau. am primit acum doua oferte de la uricani si pitesti , par bune preturile, si cred ca voi trece si pe acolo. insa te rog daca stii un alt depozit in craiova, spune-mi si mie. aaaaaaaaa am mai luat si de la andrei trust, dar TEAPA . pret bun, calitate indoielnica.
    nu iti fac concurenta , eu am magazin in tg jiu

•  
    • 1 mesaje
    16 Mar 2012, 18:52
    11 0
    buna sunt noua pe aici.as dori sa mi deschid un magazin second hand
    dar nu stiu ce acte autorizatii imi trebuie..daca ma poate ajuta cineva nu stiu prea multe despre
    afacerea asta.
    si nu stie cineva depozite de haine aproape de targu mures??
    mutumesc.. 
  •  
    • 38 mesaje
    19 Mar 2012, 17:23
    0 0
    iulialea said:buna sunt noua pe aici.as dori sa mi deschid un magazin second hand
    dar nu stiu ce acte autorizatii imi trebuie..daca ma poate ajuta cineva nu stiu prea multe despre
    afacerea asta.
    si nu stie cineva depozite de haine aproape de targu mures??
    mutumesc.. 
    nu ai nevoie de autorizatii speciale. eu am intreprindere individuala. iti trebuie actele firmei, actul pt spatiu de lucru si casa de marcat. cand cumperi haine, primesti un certificat sanitar pe care trebuie sa-l ai mereu in magazin insa il schimbi de cate ori aduci marfa. e valabil cu o singura factura. mare grija ca hainele sa nu fie rupte, patate rau sau sa aiba miros de mucegai. mai ales cele de copii. in rest, nimic special. bafta. cauta pe internet si sigur gasesti depozite

•  
    • 1 mesaje
    21 Mai 2012, 20:17
    71 2
    Buna fetelor,de curând mi-am făcut un depozit cu marfa second hand in uk,oferim o gama diversificarea de îmbrăcăminte,eliberat factura,certificat sanitar,de transport ne ocupat noi si orice informație privind provnienta produselor..
  •  
    • 1 mesaje
    16 Iun 2012, 10:11
    8 3

buna am si eu nevoie de niste informatii vreau sa imi deschid un magazin second hand si nu stiu exact ce acte imi trebuie ce autorizatii imi trebuie la ce institutii ale statului trebuie sa ma prezint de unde iau cantarul si casa de marcat etc. pana acum am gasit doar furnizorul de marfa. eu sunt din iasi. as mai fi interesata si de niste furnizori de la care sa pot cumpara altceva in afara de haine (exceptie: mobila, prea mare prea grea, nu vreau sa ma complic cu ea) va multumesc anticipat

•  
    • 1 mesaje
    6 Aug 2012, 12:34
    12 0
    Buna,

In cazul in care mai sunteti interesati de aceasta afacere va recomand pentru aprovizionarea magazinelor dumneavoastra un depozit haine second hand  www.pozzo.ro ,de unde aprovizionez si eu cu sotia mea. Nu stiu daca e voie sa postez link, daca nu administratorul poate sterge. nu incerc sa fac reclama, sper doar sa fiu util.

La revedere
  •  
    • 1 mesaje
    9 Oct 2012, 09:48
    2 0
    Buna!As avea si eu mai multe intrebari legate de magazinele second.In primul rand ce se merita sa deschizi: pfa sau srl ? De unde sa-mi cumpar marfa din tara sau strainatate?De unde se merita mai mult?Daca stiti vreun depo unde gasesc doar haine pt. copiii si jucarii(nu plusuri!)Multumesc,Hajni
  •  
    • 682 mesaje
    9 Oct 2012, 13:39
    7 0

Cel mai important este decorul interior, sa arate cochet, schite de moda pe pereti...
    sa nu arate saracacios..
    acum depinde si carui targhet va adresati: babele din cartier vor vrea haine cu 1 leu-2...
    dar fashionistele care intra sa-si achizitioneze piese de colectie, sigur vor aprecia un ambient cat mai interesant

•  
    • 1 mesaje
    10 Oct 2012, 19:44
    11 0
    joeanilatika said:Buna fetelor,de Sacurând mi-am făcut un depozit cu marfa second hand in uk,oferim o gama diversificarea de îmbrăcăminte,eliberat factura,certificat sanitar,de transport ne ocupat noi si orice informație privind provnienta produselor..

Salutare,as dori si eu niste informatii referitor la marfa,pret si durata livrarii,locatia mea fiind Navodari!

•  
    • 1 mesaje
    30 Nov 2012, 20:00
    3 0
    Buna, fetelor...va scriu sa nu faceti greseala care am facut-o si eu, fiind incepatoare. Am cumparat de la o doamna din Arad, haine cal. extra, Crema cica, cu 45 lei kg, plus TVA, gandindu-ma ca voi putea sa pun adaos 100%...dar teapa...ea a zis ca imi iese produsul la 10 lei, dar can d le-am numarat a iesit la 20 lei, cum sa le mai vand eu cu adaos asa de mare??? Aveti mare grija la ce cumparati, nu toate sunt ok, ca si calitate-pret...
  •  
    • 2 mesaje
    10 Ian 2013, 15:31
    0 1
    ...
    Acest mesaj a fost editat de către Magsecond: 10 Ian 2013, 15:32
  •  
    • 2 mesaje
    10 Ian 2013, 15:37
    0 1
    byacuralea said:
    racu_zambila said:buna! fetelor da de ce vreti  voi sa spalati hainele ca nu inteleg??Acestea nu trebuiesc spalate ;de regula cei de la care luati marfa,va vor da pe langa factura si un certificat cum ca hainele au fost curatete si dezinfectatre in prealabil.Am auzit si eu de depozitul de la Lupeni,stiu pe cineva care ia marfa de acolo.Eu am deschid deja firma,am cumparat si hainele,dar am preferat sa le iau din Craiova,aici este si magazinul.Voi v-ati apucat de treaba?

racu_zambila, de la ce depozit iei din craiova.? eu am luat mai mult de la winny si mi se par ok. preturi maricele, dar calitate. prefer marfurile sortate. am luat s de la vekvivo dar nu-mi place ca nu pot vedea ce iau. am primit acum doua oferte de la uricani si pitesti , par bune preturile, si cred ca voi trece si pe acolo. insa te rog daca stii un alt depozit in craiova, spune-mi si mie. aaaaaaaaa am mai luat si de la andrei trust, dar TEAPA . pret bun, calitate indoielnica.
    nu iti fac concurenta , eu am magazin in tg jiu

Voi vreti si marfa buna si pret cat mai mic...se vede ca nu aveti experienta...noi colaboram cu Andrei Trust de ceva ani si se cunoaste cum a crescut profitul...trebuie sa stii ce sa ceri si sa vinzi..plus ca sorteaza marfa si trimit prin curierat in toata tara...asa ca byacuralea nu vorbii ce nu trebuie daca esti incepatoare
  •  
    • 3 mesaje
    12 Ian 2013, 21:45
    75 15
    Am luat si eu marfa (si teapa)de la toti si toate tocmai de aceea mi-am facut propriul de pozit si aduc marfa din marea britanie.pretul e mult sub ce luati acum si calitatea nu se compara cu nimic din ce stiti .in masura in care sunteti interesate pot sa va trimit ATENTIE CU GARANTIE in sensul ca puteti vedeamarfa si daca nu va place mio trimiteti inapoi fara sa o platiti.o sa va explic cum).Iar cei care zic ca sunt multumiti de marfa de l andrei trust cand o sa o vada pe a mea o sa plinga.(de bucurie binenteles)