DIETA DISOCIATA! cum este?

  •  
    • 134 mesaje
    1 Iul 2005, 16:03
    2 4
    si eu am avut 60 de kg acum am 56 si sunt foarte multumita....consider ca le-am dat jos mai mult cu ajutorul exercitiilor decat cu regimul ....bineinteles am si rabdat dar daca mi s-a pus pata pe o bere rece si doi,trei mici nu am ezitat ...tinand cont ca am sa ajung acasa si seara am sa fac exercitii!!!
  •  
    • 97 mesaje
    1 Iul 2005, 17:52
    0 0
    draga bibisor, 4 kg in 2 luni mi se pare foarte putin, mai ales ca zici ca faci si sport...pai 4 kg in 2 luni le dau jos fara sa fac sport, ci numai daca as renunta sa mancanc dupa ora 18.
  •  
    • 25 mesaje
    1 Iul 2005, 18:34
    1 2
    Referitor la mancarea dupa ora 18:00 ... un iaurt dupa ora 18:00 poate fi catalogat ca mancare ?
  •  
    • 1166 mesaje
    2 Iul 2005, 14:02
    0 1
    un iaurt seara e chiar recomandat, daca nu te deranjeaza poti stoarce si o lamaie in el si va fi ok...
    parerea mea referitor la pierderea celor 4 kg in 2 luni, nu pot decat sa o felicit eu ma chinui de ceva timp sa scap de cateva si ma misc foarte greu.inseamna ca da mai mult grasimioara nu si surplusul de apa din organism care dupa inceperea alimentatie normale va ajunge la fel ca inainte de dieta ba chiar cu un bonus.incet dar sigur !
    organismul fiecareia e diferit, nu neg ca acum 2-3 luni am pierdut mai repede in greutate niste kg dar acum ma misc precum o broasca testoasa, incerc sa nu ma mai stresez si sa accept ca nu se poate slabi peste noapte, mai bine 4 in 2 luni decat nici unul, parerea mea!
  •  
    • 44 mesaje
    7 Iul 2005, 13:28
    2 1
    draga rdcelena poti sa ne spui si noua cum se numesc pastilele?si eu tin regimul disociat dar sunt la a 6 zi si nu am slabit deloc,sau cantaru o fi de vina
  •  
    • 16 mesaje
    11 Iul 2005, 10:26
    0 0
    draga alina scumpik, eu pot sa-ti spun cum se numesc pastilele, dar asta nu te ajuta la nimic pt ca se elibereaza numai cu reteta, deci numai dupa ce mergi la doctor. eu am pb si cu tiroida si iau Euthyrox pt a regla arderea, iar apoi mai iau grandaxin si xanax. ele nu sunt pastile pt slabit, sunt mai mult pt psihic sa nu te mai gandesti toata ziua la mancare. nu zic ca nu ma ajuta pastilele, dar cel mai mult cred ca ma ajuta regimul disociat pe care il tin foarte strict si beau si ceai verde naturavit foarte mult. am slabit in doua luni 13kg si nu e gluma. eu merg la endocrinolog odata pe luna si el e foarte multumit de cum merge treaba. mai am putin si ajung la greutatea care tb. bafta
  •  
    • 23 mesaje
    31 Iul 2005, 12:44
    2 1
    salutare fetelor!
    Vreau sa va spun ca am tinut si eu regimul disociat la sange 2 saptamani prin luna aprilie, cate 2 zile carne, 2 legume-fructe , 2 lactate si branzeturi si am slabit 5 kg.Am bicicleta acasa si faceam zilnic miscare(acum nu prea fac).M-am simtit foarte bine in timpul regimului ( exceptie facand zilele de carne ), fara sa mai am senzatia aceea neplacuta ca ma "umflu" cum mananc ceva.Am pus inapoi 1.5-2 kg, pe care am incercat din nou sa le dau jos in iunie cu acelasi regim. Din pacate nu am mai reusit sa dau jos decat 2kg, desi nu am trisat in aceste 2 saptamani. Probabil ca deja s-a obisnuit organismul si nu mai reactioneaza la fel a doua oara, nu stiu... Acum nu tin regim, dar incerc sa mananc cat de cat mai sanatos. Oricum mai am foarte mult de dat jos si trebuie sa ma ambitionez din nou... Vreau sa merg si la masaj, sper sa aiba efectele dorite si sa am multa rabdare!
    Va urez bafta in continuare!!!
  •  
    • 21 mesaje
    6 Aug 2005, 13:32
    0 3
    Buna fetelor ! Si eu m-am apucat sa tin regimul disociat acum o saptamana si un pic(eu am optat pt metoda : o zi fructe, o zi lactate si branzeturi, o zi carne, o zi orez fiert si apoi reiau ciclul)!!! Primele 4 zile, mi mi s-a parut ca nu se vede nici o schimbare (poate si pt ca ma asteptam sa slabesc vertiginos!!!) si eram asa de dezamagita ca mai avea un pic si renuntam!!! Insa dupa aceea, am constatat ca blugii imi erau din ce in ce mai lejeri!!! Intr-o saptamana am reusit sa slabesc 3 kg (nu mi se pare nici mult, nici putin, ci onorabil!!!)!!! De altefel, eu nu vreau sa slabesc decat vreo 6 - 7 kg!! Nu mi se pare deloc drastic regimul asta si faptul ca am vazut ca da rezultate m-a ambitionat si mai mult!!! Si cel mai mult imi place ziua cu fructe (mananc nectarine, prune si mere + un baton sau doua de slabit!!!) Nu stiu daca as rezista numai cu fructe o zi intreaga!!! Dar e clar ca in ziua de fructe nu pun boticul ê legume sau branzeturi, tin regimul strict!!! Partea nasoala e ca la mine acasa toata lumea mananca numai cartofi prajiti, saorma, chiftelute, pizza (si alte lucruri delicioase care mie imi plac la nebunie!!) Curios este ca sunt atat de pronita incat in majoritatea timpului nici nu poftesc, d-apai sa mai si gust!!!
    Eu in zilele de carne (mananc numai carne de pui si vita pe gratar sau fiarta cu tot felul de condimente sau in folie la cuptor (cum mai spunea o Eva!!) Iar in ziua de lactate incerc sa ma indop cat pot dimineata cu branza de toate felurile si pe parcursul zilei sa beau cat mai mult lapte!!! Eu zic ca e un regim excelent si usor de tinut!!! Vointa sa fie!! Va pupic pe toate!!
  •  
    • 135 mesaje
    10 Aug 2005, 23:56
    0 1
    Si eu m-am apucat de regim disociat.
    Sunt la a treia zi..care e cam gata
    Am mancat luni numai legume crude si amfacut si o mancare de legume, marti am mancat numai cereale, si azi numai lactate.
    E dieta recomandata de SENORITA, mi se pare usor de tinut, dar nu stiu cat de sanatos e sa o tin...adica cat timp se poate tine.

    Maine e zi de carne
    Si am o vointa de mirat!!!!
  •  
    • 14 mesaje
    6 Sep 2005, 09:15
    2 0
    spune draga mea ce pastile iei sa nu te mai gandesti la mancare? si cum le iei?
  •  
    • 14 mesaje
    6 Sep 2005, 09:42
    1 0
    ce stiti fetelor de argogelule? am inteles ca exista aceste argogelule care se inghit mananci orice si slabesti peste noapte cand se produc arderile a fost intr-o revista de sanatate dar nu stiu de unde se cumpara? poate ati aflat voi .eu vreau ceva care se inghite si mananci orice dar se produc arderile urgent.
  •  
    • 3 mesaje
    6 Sep 2005, 20:07
    0 1
    seniorita,chiar da rezultate dieta disociata? struguri poti manca?eu am inceput ceva de 3 zile,dar inca nimic, pls rasp.
  •  
    • 83 mesaje
    8 Sep 2005, 12:13
    2 2
    Buna, fetelor!
    Tin si eu regimul disociat, dar nu cel al Monicai Anghel. Am incercat sa-l tin cu cate 3 zile dar nu am putut. Insa 7 zile, 7 alimente mi se pare usor de tinut. L-am inceput acum trei saptamani si am slabit 7 kg. E foarte mult. Sanatos ar fi cel mult 4 kg pe luna. Intentionez sa ma apuc si de sport. Mersul la fitness cu un program de exercitii pentru intarirea masei musculare va fi foarte bun.
    Ce vroiam sa va spun este ca eu nu prea am tinut cont de faptul ca trebuia sa mananc degresat sau dietetic. Pur si simplu am mancat cam ce am poftit, e adevarat ca au fost si zile in care am mancat foarte putin dar in principiu nu m-am abtinut cand mi-a fost pofta de o ceafa de porc (la ziua de carne, de exemplu). Astfel, nu prea am senzatia ca tin regim. Am inteles ca e mult mai important sa excluzi in totalitate zaharul decat sa mananci carne slaba sau iaurturi degresate.
    In fine, eu aveam 77 kg, acum am 70, insa trebuie sa ajung la 60... Deci drum foarte lung.
  •  
    • 348 mesaje
    14 Sep 2005, 17:21
    2 0
    Buna,

    Vreau si eu sa ma apuc de disociat. Care e varianta buna? Cea cu cate 1 aliment pe zi sau cea de 3/3/3? Spuneti-mi cat a-ti slabit voi, in cat timp, si cum v-ati mentinut apoi. Va multumesc. Pe curand
  •  
    • 348 mesaje
    19 Sep 2005, 01:10
    1 0
    Buna,
    De astazi sunt la disociat, varianta cu cate o zi din fiecare.

    Sper sa mearga si la mine asha cum a functionat la multe dintre voi....

    Pe curand!
  •  
    • 20 mesaje
    7 Mai 2006, 00:26
    3 0
    buna fetelor
    am si eu o intrebare
    carnea se poate manca cu salata verde si ceapa?
  •  
    • 5 mesaje
    30 Aug 2019, 11:13
    0 0
    Pastile de slabit - https://hespac.com/slimro.htm
    Am inceput sa iau Garcinia Cambogia acum 2 luni de zile, si am slabit deja 12 kilograme.

    Acest mesaj a fost editat de către tozeishitsu5: 22 Oct 2023, 11:12
  •  
    • 19 mesaje
    20 Sep 2019, 10:28
    0 3
    La dieta e foarte important sa folosim si unele produse care sa accelereze metabolismul. Pentru accelerarea metabolismului un produs interesant e si ultra slim, un produs un plante!