Despre Vacantereduse.ro

  •  
    • 2 mesaje
    21 Dec 2011, 18:57
    4 3

    Buna,

     

    Am si eu nevoie de o parere referitoare la site-ul vacantereduse.ro. A cumparat cineva, ceva de la ei? Sunt seriosi? Am vazut ca au oferte destul de interesante si as vrea sa stiu cateva pareri. Multumesc!

  •  
    • 1 mesaje
    21 Dec 2011, 22:08
    3 1
    Diana32 said:

    Buna,

     

    Am si eu nevoie de o parere referitoare la site-ul vacantereduse.ro. A cumparat cineva, ceva de la ei? Sunt seriosi? Am vazut ca au oferte destul de interesante si as vrea sa stiu cateva pareri. Multumesc!

     

     

    Da, poti cumpara fara probleme. Eu am profitat de o reducere la un sejur in august la Mamaia. Totul a fost Ok si usor in acelasi timp. Te sfatuiesc sa suni inainte de a achizitiona un voucher, pentru a-ti putea verifica disponibilitatea in perioada dorita. Eu, am cumparat fara sa verific si din pacate nu am putut merge in perioada dorita, a trebuit sa reprogramez concediul din cauza asta. Oricum, am vazut ca mai nou au si o cheste cu banii inapoi in maxim 10 zile de cand ai comandat oferta in cazul in care te rasgandesti.

     

    Deci ca si concluzie, nu-ti fa griji in privinta seriozitatii lor. Bafta

  •  
    • 2 mesaje
    22 Dec 2011, 10:27
    2 6

    Multumesc pentru raspuns. Acum imi aleg vacanta

  •  
    • 1 mesaje
    2 Ian 2012, 20:25
    4 4

    Da totul e Ok. Inital si eu am avut dubii pentru aceasta noua abordare mai ales din cauza ca tarifele sunt destul demici, dar dupa dupa prima experienta totul a fost in regula. Distractie placuta


    Acest mesaj a fost editat de către Olatru: 2 Ian 2012, 20:26
  •  
    • 1 mesaje
    25 Mar 2013, 21:31
    7 3
    Feriti-va sa cumparati de la astia! Sunt mana in mana cu hotii de la dreams travel, au luat banii si cand agentia a falimentat nu a dat inapoi nici macar comisionul lor! sunt niste jigodii toti de acolo.
  •  
    • 1 mesaje
    15 Ian 2014, 18:32
    2 2

    buna ziua

    am comandat si eu cupoane de reduceri(in numar de 4)

    am stat cu emotii, dar am primit pe mail contract/cupon comanda/etc, acte car intr-adevar nu iti ofera nici o garantie

    ulterior le-am solicitat voucherele , pe care mi le-au transmis

    totul a durat 3 zile (duminca am facut plata), iar miercuri am avut voucherele

    pentru a fi sigur de calatorie si ca nu ma trezesc inainte cu 2 zile ca nu pot merge in excursie

    am trimis un mail la hotelul unde urmeaza sa ne cazam si am primit confirmarea

    ca s-a facut o rezervare pe numele meu (le-am trimis scanat voucherul primit)

    deci totul este ok. acum astept sa mergem in sejur, dar suntem linistiti avand confirmarea directa de la hotel

  •  
    • 1 mesaje
    19 Iun 2014, 19:04
    3 6
    NU MAI PUNETI BOTU LA FIRME (SRL-uri) CU SEDII IN APARTAMENTE DE BLOC ce nu au nici macar un minim de 5 ani pe piata din care vreo 2 in stare moarta.

    Intermedia Activ Management S.R.L.

    Adresa:
    Piteşti, Calea Bucureşti, Bl. 17, Sc. C, Ap. 3

    ..si care fac frontend pentru viitoare  mega tepe.

    Cumparati /rezervati de pe site-uri serioase ca si booking.com si bilete de avion de pe site-urile oficiale si o sa aveti o reducere cinstita (daca luati din timp) fara potential de teapa. Nu mai intretineti tot felul de tiganoizi  si bisnitari ca in romania stim bine cum merge treaba. O pila , un ban unde trebuia si gata autorizatia.

    Postacul ala de mai sus e probabil angajat VacanteReduse.

    Nu aveti incredere.

  •  
    • 21 mesaje
    10 Iul 2014, 16:19
    0 0
    sincer eu mi-am luat o mare teapa de la ei ...
  •  
    • 1 mesaje
    12 Iul 2014, 21:25
    5 0
    Noi calatorim cu ei inca din 2012. Mai mult, compania la care lucrez organizeaza toate teambuilding-urile tot cu ei. Cu siguranta nu sunt tepari atata timp cat de 2 ani eu dar si alti colegi de serviciu, cel putin pe care-i stiu eu si pot garanta, cumparam vacantele prin ei.

    Pana la urma pe un forum poate scire oricine si orice din diferite motive sau frustrari, noi am folosit serviile lor si nu am avut nici cea mai mica urma de indoiala, cum a scris si cineva mai sus, am primit voucherele de cazare de fiecare data in 2-3 zile de la data achitarii. Personal ii recomand fara ezitare!!!!
  •  
    • 1 mesaje
    13 Iul 2014, 15:34
    1 0
    Si eu am cumparat de pe Vacante Reduse.. fara nici o problema.
  •  
    • 1 mesaje
    25 Iul 2014, 10:36
    3 1
    Eu am cumparat de pe vacantereduse.ro 3 vacante in total. Am fost la Roma, Barcelona si Kusadasi unde urmeaza sa plec pe 12 august. Ce pot sa spune este ca mi s-au parut foarte seriosi, drept pentru care sunt la a 3a vacanta cu ei. Eu recomand vacantereduse.ro mai ales acelora care nu au prea mult timp la dispozitie sa alerge din agentie in agentie in cautarea vacantelor
  •  
    • 5035 mesaje
    13 Sep 2014, 09:54
    2 1
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 190 mesaje
    13 Sep 2014, 11:14
    0 0
    Interesant... mesaje.
  •  
    • 2 mesaje
    7 Feb 2015, 13:41
    2 0
    adevarat si totusi....am si eu nevoie de o parere referitoare la site-ul vacantereduse.ro. A cumparat cineva????
  •  
    • 1 mesaje
    29 Iun 2015, 15:09
    4 0
      Buna ziua,

     Anul trecut as fi spus ca sunt multumita de ei. Am luat o oferta si totul a fost ok. Anul acesta cu incredere am luat iar o oferta de la ei. Si ....tzeapaaa! Oferta luata de mine, incepand de pe 9 iulie, este la un hotel nou construit, ce trebuia sa se deschida la 1 Iunie. Am aflat ulterior ca initial hotelul si-a amanat deschiderea de la 15 mai la 1 iunie, apoi la 15 iunie,  la 1 iulie si acum ultima amanare este pentru 5 iulie. Cred ca pot spune sigur ca nu se va deschide nici pe 5 iulie si desi contractul spune ca trebuie sa ma  anunte in legatura cu orice schimbare majora cu minim 15 zile inainte, eu astazi inca nu stiu unde am cazare. Am explicat ca trebuie sa imi iau bilete de autocar si trebuie sa anunt numele hotelului la autocar intrucat am transfer, dar .......nimic. Mi s-a spus ca pana pe 9 iulie mai e destul. Cu alte cuvinte pot foarte bine sa aflu cand ajung acolo. Sunt complet paraleli. Firma este in parteneriat cu o alta agentie, la fel de paraleli cu realitatea si cu nevoile turistului. 
  •  
    • 1 mesaje
    9 Aug 2016, 12:19
    0 0
    Buna ziua, Am achizitionat si Eu anul acesta de la ei dar nu am fost pe deplin multumita In primul rand am sunat la agentie sa ma asigur ca au 5 camere disponibile si desi au spus ca au , dupa ce am platit ptr. ca mai intai platesti si apoi astepti cam mult pana sa ti confirme Daca au camere sau nu , Deci dupa ce am platit am stat in stres Mai bine o saptamana sa mi confirme ca au Acele locuri si asta ptr ca am insistat cu telefoane ,pana la urma cand am hotarat sa renunt mi au dat si raspunsul pozitiv , dar nu vreti sa stiti in ce stres am stat! Atentie la ce scrie in oferta De exemplu Eu nu am fost atenta la detalii In oferta spunea ca hotelul detine aer conditionat dar cand am ajuns acolo ni s a spus ca de fapt este contra cost Deci in concluzie atentie si rabdare Bafta