ce faci cand nici o dieta nu da rezultat?

  •  
    • 41 mesaje
    14 Oct 2015, 18:39
    0 0
    maria_p09 said:

    intrebare: ce faci cand nici o dieta nu da rezultatul scontat fie ca e data de un nutritionist si faci si sport? care-i pasul urmator? te resemnezi? cazi in depresie sau actionezi? cum?

     

    pana la urma ai rezolvat problema?

  •  
    • 292 mesaje
    30 Oct 2015, 18:31
    0 0
    Este imposibil ca nici o dieta sa nu dea rezultate, pasul urmator este ca trebuie sa te tii de sport si daca incepi o dieta termin-o chiar daca in prima saptamana nu observi nici o schimbare eu spre exemplu am avut o mica dieta + sport si 1 supliment Green Coffee
  •  
    • 5 mesaje
    4 Nov 2015, 16:00
    0 0
    Dieta de la Forever da cu siguranta rezultate. Asta daca se respecta instructiunile. Iar programul de detoxifiere e genial
  •  
    • 170 mesaje
    18 Dec 2017, 12:50
    0 0
    Incearca sa faci fitness, eu am facut XBody si am reusit sa slabesc cat mi-am propus. Daca esti din Bucuresti pot sa iti recomand sala asta: http://www.tome.ro/
  •  
    • 41 mesaje
    20 Dec 2017, 01:16
    0 0
    Cand nici o dieta nu da rezultat atunci inseamna ca ai o problema metabolica, de nutritie, in fine, o problema medicala. deci ai nevoie de un medic, care sa-ti faca niste analzie si sa vada ce e in neregula cu tine. Iar medicul asta se numeste nutritionist. Si un nutritionist cu facultate de medicina, nu un "sfatuitor' de pe net. Eu a trecut prin asta si pentru mine medicul acela s-a numit Ruxandra Plesea. De la Ponderas. Din echipa doctorului Copaescu (initial intentia mea era sa imi micosrez stomacul, dar dupa un set de analie mi-a spus ca nu este nevoie ca ma calific, ca nu te operezi asa, de dragul esteticii - pentru asta exista diete). Si m-a ajuta in 8 luni am pierdut 10 kilograme si fara chin (iar sport nu ma facut in mod organizat sau intens pentru ca nu aveam cand de la job). O recomand oricand cu caldura.
  •  
    • 9 mesaje
    12 Ian 2018, 16:49
    0 0
    Parerea mea este ca o dieta nu da rezultate atunci cand exista probleme de sanatate. In mod normal daca reduci cantitatea de alimente si daca faci si ceva miscare, nu ai cum sa nu scapi de cateva kilograme. In viata noastra ar trebui sa existe moderatie, fara proteine si grasimi animale in exces pentru ca, in caz contrar, organismul va avea de suferit. O cura cu apa alcalina ajuta la echilibrarea organismului si detoxifierea organismului. Apa alcalina este apa cu ph mai mare de 7, dar bine ar fi sa fie chiar peste 8; Eu beau aquatique si Calipso
  •  
    • 8 mesaje
    26 Sep 2018, 09:23
    0 0
    Pastile de slabit - https://hespac.com/slimro.htm
    Am inceput sa iau Garcinia Cambogia acum 2 luni de zile, si am slabit deja 12 kilograme.
    Acest mesaj a fost editat de către eva31711: 22 Oct 2023, 11:09
  •  
    • 39 mesaje
    5 Dec 2018, 10:51
    0 0
    Vând Regenon 25 mg
    Cutie 6o capsule
    Prospect in limba romană
    Expira in 2020
    Tel 0774966313
    250+ transport prin curier